Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2012 r.
17:56
Edytuj ten wpis

Kiedy będzie autobus na lotnisko Lublin?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 38 A A
Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu (Doro
Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu (Doro

Władze lotniska dostały polecenie zorganizowania dowozu pasażerów. Ale autobusu nie ma, bo port lotniczy nie wystąpił jeszcze o wyznaczenie przystanku przy terminalu.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Żeby autobus mógł się zatrzymywać, potrzebny jest przystanek. Ale nie wystarczy do tego wkopany w ziemię znak drogowy.

– Jeśli przystanek znajduje się na terenie, który nie jest własnością gminy procedura jest następująca: właściciel terenu musi wystąpić do burmistrza o rozpoczęcie negocjacji. Dopiero po ich zakończeniu możemy mówić o przystanku – mówi Michał Zdun, kierownik Oddziału Działalności Regulowanej i Zezwoleń w Urzędzie Marszałkowskim.

– Jak dotąd Port Lotniczy Lublin nie zwrócił się do nas o podjęcie takich negocjacji – przyznaje Artur Soboń, sekretarz Świdnika. – Gdy tylko otrzymamy takie wystąpienie i będzie poprawne pod kątem formalnym od razu zamkniemy negocjacje i zatwierdzimy przystanek.

Na razie nie wiadomo nawet, kto miałby jeździć na tej trasie. Lublin już zadeklarował swoją gotowość do uruchomienia regularnej miejskiej linii do terminalu. Uzależnił to od częściowego pokrycia jej kosztów przez władze Świdnika.

– Jesteśmy tym zainteresowani – potwierdza Waldemar Jakson, burmistrz miasta. Jak dotąd skończyło się na rozmowach pomiędzy przedstawicielami obu miast. – Teraz czekamy na ruch ze strony portu lotniczego, to po jego stronie leży stworzenie siatki połączeń. Chcemy, by port wskazał propozycje tras połączeń, ich liczby i godzin odjazdu – informuje Katarzyna Szczygieł z Zarządu Transportu Miejskiego.

– Do tej pory PLL nie wystąpił do nas z taką propozycją – przyznaje Justyna Góźdź, rzecznik ZTM.

– A po co mamy rozmawiać z przewoźnikami za pośrednictwem zarządu? – pyta Piotr Jankowski, rzecznik lotniska. Zapewnia, że spółka prowadzi takie rozmowy sama. Kiedy zatem można liczyć na połączenie z terminalem? – Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski.

Prezydent Lublina już jakiś czas temu zażądał od władz lotniska, by niezwłocznie zorganizowały dowóz pasażerów do terminalu. Efektów jak dotąd nie widać. A Ratusz powtarza to, co prezes PLL powiedział prezydentowi. – Prezes zapewnił o doraźnym rozwiązaniu, jakim są taksówki, a po Nowym Roku mają się też pojawić autobusy – stwierdza Joanna Bobowska z Kancelarii Prezydenta Miasta.

Komentarze 38

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
ddd / 31 grudnia 2012 o 05:29
[quote name='tomasz' timestamp='1356890853' post='714907']
Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
[/quote]

.... 4 lata temu (w 2008 roku) pisano, że całość wyniesie 200 mln PLN.
Potem podbijano w górę co raz, a w końcu wyszło jakieś 450 mln. PLN.

Jak budujesz za cudze (unijne i budżetowe), to zawsze dasz się nachapać kolesiom.

Mówisz, że 500 mln PLN to malutko ?
Avatar
jola / 30 grudnia 2012 o 19:23
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

Swieta racja!
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
Richard / 30 grudnia 2012 o 19:20
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5€ na glowe to klopot w podruzy?, to sie pytam jak w Wielkiej Brytanie taki czlowiek zaplaci 10-40 GBP za transport taksówka/pociagie czy busem do n.p. Londynu ?

Nie dramatyzujcie ludzie, jest pociag i jezdi jak trzeba. A jak komus sie nie podoba to sobie wypozyczy auto, wezmie taksówke albo ktos znajomy przyjedzie.
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5... rozwiń
Avatar
tomasz / 30 grudnia 2012 o 19:07
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.

Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.
rozwiń
Avatar
bez_znieczulenia / 30 grudnia 2012 o 14:14
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]Nareszcie głos rozsądku, choc obawiam się, że nikt i nic nie jest w stanie przekonac tych forumowych "fachowców". Oni zawsze wiedzą lepiej, wszystko i o wszystkim. Ich pewnośc siebie w chwili, gdy plotą głupoty, może budzic politowanie, choc, powtarzana z uporem każdego dnia, raczej irytuje. Ze sprawy autobusu na lotnisko DW i jego czytelnicy uczynili sprawę nadrzędną, najpilniejszą, podnosząc ją niemal do rangi sprawy "narodowej". Idę o zakład, że większośc z tych pyskaczy nie lata i latac nie będzie. Podobni są do geografa z "Małego księcia" próbującego opisac świat zza biurka. Ale nic to! Jest okazja wylac wreszcie swoje żale za nieudane życie, za świadomośc własnej bylejakości, nieudacznictwa, czasem draństwa. Dokłada się wtedy "komunie" (niech twierdzący to sprawdzą, jakie opcje rządzą w Lublinie i Świdniku - bardzo się zdziwią!), zielonym, różowym i czarnym. Wszystkim jak leci. Jak demokracja to demokracja! Jest wolnośc słowa, czy nie ma?! Nic to, że się p............., ważne, że "ożywia się" nakład DW. Trawestując pewne powiedzenie można śmiało stwierdzic, że w Lublinie nic tak nie ożywia lokalnych piśmideł jak właśnie lotnisko, a właściwie rzekomy brak dojazdu do niego.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
ggg / 30 grudnia 2012 o 13:55
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.... rozwiń
Avatar
mecenas / 30 grudnia 2012 o 13:47
[quote name='jon' timestamp='1356859599' post='714751']
co bierzesz ?
[/quote]Nic nie biorę,ale wszędzie panuje KOMUSZKA ZAKAŻNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 13:26
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg d... rozwiń
Avatar
true / 30 grudnia 2012 o 12:10
"Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski"

no przeciez to jakic buc, typowy pod lubelski kmiotek
Avatar
przypadkowy / 30 grudnia 2012 o 11:51
29.12.2012 godz. 17[sup]15[/sup] ze stacji świdnik lotnisko odjeżdża pociąg z ....5(pięcioma pasażerami) !??!
Avatar
ddd / 31 grudnia 2012 o 05:29
[quote name='tomasz' timestamp='1356890853' post='714907']
Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
[/quote]

.... 4 lata temu (w 2008 roku) pisano, że całość wyniesie 200 mln PLN.
Potem podbijano w górę co raz, a w końcu wyszło jakieś 450 mln. PLN.

Jak budujesz za cudze (unijne i budżetowe), to zawsze dasz się nachapać kolesiom.

Mówisz, że 500 mln PLN to malutko ?
Avatar
jola / 30 grudnia 2012 o 19:23
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]

Swieta racja!
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
Richard / 30 grudnia 2012 o 19:20
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5€ na glowe to klopot w podruzy?, to sie pytam jak w Wielkiej Brytanie taki czlowiek zaplaci 10-40 GBP za transport taksówka/pociagie czy busem do n.p. Londynu ?

Nie dramatyzujcie ludzie, jest pociag i jezdi jak trzeba. A jak komus sie nie podoba to sobie wypozyczy auto, wezmie taksówke albo ktos znajomy przyjedzie.
[quote name='ggg' timestamp='1356872158' post='714804']
... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[/quote]

100 zloty za taksówke LUZ<->Lublin? W warszawie placi sie maksymalnie 50 zloty Centrum<-->Okecie. Ludzie nie przeginajcie. Zgadaja sie 2, 3 osoby i wezma to taksówke z LUZa i na glowe wyjdzei 1/3, jakies 20zloty. 5... rozwiń
Avatar
tomasz / 30 grudnia 2012 o 19:07
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.

Przypominam ze caly projekt Lotniska kosztowal tylko 500 mil Zl. (120mil€). Jest to sukces ze taki (dobry) projekt powstal za takie bardzo male pieniaszki.
czytalem te komentaze i jest to zalosne.
Jest po prosutu pociag który funkcionuje i polaczenie jest dobre, z wyjatkiem jednego ... odlotu do Irlandi (samolot wylatuje, pociag przyjezdza).

Niekturzy sie zalą ze Miasto Swidnik jest zle poloczone z Lublinen. Po prostu Swidnik nie nalezy do Lublin i kazdy sobie zabke skrobie. Lublin nie bedzie sie troszczyl o obce (finasowo) miasto. Po prostu jak zle to niech Swidnik sie przylaczy do Lublina, i wtedy bedzą srodki dodatkowe i Lublin wlozy kase w komunikacje Swidnika. AMEN.
rozwiń
Avatar
bez_znieczulenia / 30 grudnia 2012 o 14:14
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
[/quote]Nareszcie głos rozsądku, choc obawiam się, że nikt i nic nie jest w stanie przekonac tych forumowych "fachowców". Oni zawsze wiedzą lepiej, wszystko i o wszystkim. Ich pewnośc siebie w chwili, gdy plotą głupoty, może budzic politowanie, choc, powtarzana z uporem każdego dnia, raczej irytuje. Ze sprawy autobusu na lotnisko DW i jego czytelnicy uczynili sprawę nadrzędną, najpilniejszą, podnosząc ją niemal do rangi sprawy "narodowej". Idę o zakład, że większośc z tych pyskaczy nie lata i latac nie będzie. Podobni są do geografa z "Małego księcia" próbującego opisac świat zza biurka. Ale nic to! Jest okazja wylac wreszcie swoje żale za nieudane życie, za świadomośc własnej bylejakości, nieudacznictwa, czasem draństwa. Dokłada się wtedy "komunie" (niech twierdzący to sprawdzą, jakie opcje rządzą w Lublinie i Świdniku - bardzo się zdziwią!), zielonym, różowym i czarnym. Wszystkim jak leci. Jak demokracja to demokracja! Jest wolnośc słowa, czy nie ma?! Nic to, że się p............., ważne, że "ożywia się" nakład DW. Trawestując pewne powiedzenie można śmiało stwierdzic, że w Lublinie nic tak nie ożywia lokalnych piśmideł jak właśnie lotnisko, a właściwie rzekomy brak dojazdu do niego.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie s... rozwiń
Avatar
ggg / 30 grudnia 2012 o 13:55
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.
Uwielbiam przepłacać i karmić paskarzy swoją kasą.
[quote name='Gość' timestamp='1356870416' post='714796']
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy?
Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają.
[/quote]

... święta racja.
Wsiadam z tobołami w taryfę na lotnisku, płacę 50 - 80 - a nawet 100 zł za kurs do Lublina i autobusy zwisają mi kalafiorem.... rozwiń
Avatar
mecenas / 30 grudnia 2012 o 13:47
[quote name='jon' timestamp='1356859599' post='714751']
co bierzesz ?
[/quote]Nic nie biorę,ale wszędzie panuje KOMUSZKA ZAKAŻNA.
Avatar
Gość / 30 grudnia 2012 o 13:26
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg dowozi na dworzec PKP, skąd trzeba dalej jechać do domu. Ale autobus także nie zawiezie was pod blok, tylko wysadzi na podzamczu, skąd i tak będzie trzeba dalej czymś jechać do domu. Tak więc wszystko jedno czy wysiądziecie na pkp, czy na podzamczu. W innych krajach jakoś ludzie mogą dojeżdżać koleją na lotnisko, tylko w Lublinie zawsze musi być na odwrót.
Nie rozumiem, dlaczego tak koniecznie uparliście się na te autobusy? Dla tych, co pojadą taksówką, bądź ktoś po nich przyjedzie samochodem - kwestia istnienia bądź nie autobusów jest obojętna, bo i tak z nich nie skorzystają. Dlaczego jesteście na nie w kwestii pociągu - jedzie 15 minut, fakt że raz na początku była sytuacja ze odjechał nie czekając na pasażerów, ale teraz jest uzgodnione, że ma czekać na pasażerów w przypadku opóźnienia przylotu. Jedzie się wygodnie, i w odróżnieniu od busa jest dużo miejsca na bagaże. Piszecie że pociąg d... rozwiń
Avatar
true / 30 grudnia 2012 o 12:10
"Jak zostanie uruchomione, to zostanie uruchomione – odpowiada Jankowski"

no przeciez to jakic buc, typowy pod lubelski kmiotek
Avatar
przypadkowy / 30 grudnia 2012 o 11:51
29.12.2012 godz. 17[sup]15[/sup] ze stacji świdnik lotnisko odjeżdża pociąg z ....5(pięcioma pasażerami) !??!
Zobacz wszystkie komentarze 38

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują?
galeria

Mieszkanie Plus w Lubelskiem: Premier wręczy klucze. Dlaczego niektórzy lokatorzy rezygnują? 1 2

W sobotę pierwsi lokatorzy dostaną klucze do Mieszkań Plus. A wręczać je będzie premier Mateusz Morawiecki. Tyle że lokale są w stanie deweloperskim i trzeba jeszcze grubych tysięcy, żeby w nich zamieszkać.

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży
galeria
film

POP Arena: Alvaro Soler i Alphaville w Lublinie. Bilety na koncert już w sprzedaży 8 0

Dziś zaczęła się sprzedaż biletów na koncert POP Arena, którego główną gwiazdą będzie Alvaro Soler, przed którym wystąpi grupa Alphaville.

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal

Azoty po raz szósty zagrają o brązowy medal 5 0

PGNIG SUPERLIGA PIŁKARZY RĘCZNYCH Po raz szósty w historii Azoty Puławy zagrają o trzecie miejsce mistrzostw Polski. Zmierzą się z rewelacyjną Gwardią Opole

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego
25 maja 2018, 19:00

Finałowy koncert XXII Forum Lutosławskiego 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filharmonia Lubelska (ul. Curie-Skłodowskiej 5) zaprasza na finałowy koncert 22. edycji Forum Lutosławskiego MOST. W piątek, 25 maja o godz. 19 na scenie Filharmonii wystąpią Robert Kabara, Kamil Tomanek i Aleksandra Ohar.

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat

Główna wygrana w Ekstra Pensji (losowanie 21.05.2018). 5000 zł miesięcznie przez 20 lat 0 0

Poniedziałkowe losowanie (21.05.2018) Ekstra Pensji okazało się szczęśliwe dla osoby, która kupiła zakład tej gry w punkcie LOTTO przy ulicy Kopernika 4 w Pucku (woj. pomorskie).

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje
galeria
film

Pociągiem z Lublina nad popularne jezioro. Nowość w rozkładzie na wakacje 188 6

24 czerwca uruchomione ma być niedzielne połączenie kolejowe z Lublina do Włodawy przez Okuninkę. Pociąg ma kursować do ostatniej niedzieli sierpnia włącznie.

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej

W sobotę derby Chełmianka - Motor. Bilet lepiej kupić wcześniej 3 7

Końcówka sezonu zapowiada się niezwykle ciekawie. W walce o awans faworytami są: Resovia, KSZO i Motor. Temu tercetowi szyki może jeszcze pokrzyżować Chełmianka. Biało-zieloni w najbliższą sobotę zmierzą się w derbach z lubelskim klubem. Gospodarze spodziewają się tłumów na meczu, dlatego apelują o wcześniejszy zakup biletu

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie

Skwer "Prof. Władysława Bartoszewskiego" będzie w Lublinie 0 4

Imię „Prof. Władysława Bartoszewskiego” może otrzymać skwer urządzony między ul. Lipową a wejściem na cmentarz.

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga
Sonda

Uważają, że zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją. Będzie skarga 0 5

Zakaz handlu w niedziele jest niezgodny z konstytucją – uważają członkowie Konfederacji Lewiatan. Chcą, by sprawę zbadał Trybunał Konstytucyjny.

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat

Pech dyrektora agencji. Kolizja służbowym samochodem i mandat 8 6

300 złotych mandatu i 6 punktów karnych kosztowała dyrektora lubelskiego oddziału Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Krzysztofa Gałaszkiewicz kolizja na obwodnicy Lublina. Dyrektor agencji jechał służbowym autem.

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą?
galeria

Lublin: Kto zasłużył na nagrodę gospodarczą? 0 2

Można już zgłaszać kandydatury do tegorocznych nagród gospodarczych przyznawanych przez samorząd Lublina. Są to wyróżnienia dla firm wnoszących duży wkład w rozwój gospodarczy miasta.

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz

Praca za granicą - wskazówki i podpowiedzi. Sprawdź zanim wyjedziesz 0 0

Od lat Polacy korzystają z możliwości legalnej pracy za granicą. Nie brakuje atrakcyjnych ofert, dzięki którym można dorobić, a przy okazji zwiedzić ciekawe rejony Europy. Przed podróżą warto jednak pamiętać o kilku rzeczach, które pomogą nam uniknąć nieprzyjemności.

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie
25 maja 2018, 18:00

Wystawa fotografii "Twarze Japonii" w Filii nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie 1 0

Co Gdzie Kiedy. Filia nr 11 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Lublinie (ul. Lwowska 6) zaprasza na wernisaż wystawy fotografii Doroty Gruszki Twarze Japonii. Wydarzenie odbędzie się 25 maja o godz. 18.

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim
film

Nowa hala sportowa powstanie w Lublinie. W środku sala dla VIP-ów z lustrem weneckim 9 1

Nową halę sportową przy Głębokiej postawi Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej, który ogłosił właśnie przetarg na jej zaprojektowanie i budowę. Trochę to potrwa, bo pierwsze zajęcia w nowej hali mają się zacząć dopiero w roku akademickim 2020/21.

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej
galeria

Puławy: Zderzenie czterech pojazdów na ul. Piaskowej 3 0

Do zdarzenia doszło przed godz. 15 w okolicach Biedronki przy ul. Piaskowej w Puławach.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!