poniedziałek, 19 lutego 2018 r.

Lublin

Kiedy otworzą Aqua Lublin? Do września mogą nie zdążyć

Dodano: 3 lipca 2015, 10:23
Autor: Dominik Smaga

We wrześniu ubiegłego roku na dachu zawisła wiecha. Wtedy prezydent zapowiedział, że basen będzie uruchomiony na początek roku szkolnego 2015/16
We wrześniu ubiegłego roku na dachu zawisła wiecha. Wtedy prezydent zapowiedział, że basen będzie uruchomiony na początek roku szkolnego 2015/16

Coraz bardziej mglisty staje się termin otwarcia aquaparku przy Al. Zygmuntowskich. Choć miał być uruchomiony z początkiem najbliższego roku szkolnego, to okazuje się, że do tej pory może nie dotrzeć tu znaczna część wyposażenia.

Urzędnicy podawali już kilka terminów otwarcia centrum pływackiego przy Al. Zygmuntowskich. Ten pierwszy stał się nierealny, gdy budowlańcy natrafili w ziemi na niespodzianki, które opóźniły budowę. Ten uznawany za wciąż aktualny podano we wrześniu ubiegłego roku, gdy wykonawca zatknął na dachu budynku tradycyjną wiechę. Wtedy prezydent zapowiedział, że basen będzie uruchomiony na początek roku szkolnego 2015/16.

Na dwa miesiące przed tym terminem brakuje jeszcze sporo niezbędnego wyposażenia, w tym sprzętu sportowego, sprzętu dla ratowników, wyposażenia do aerobiku i zajęć wodnych. – To wyposażenie ma być dostarczone przed uruchomieniem obiektu – zapewniała nas miesiąc temu Marzena Szczepańska, zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji i Remontów. Ale przetarg na dostawę sprzętu m.in. do nauki pływania ogłoszono dopiero w czwartek, rozstrzygnięcie może nastąpić najwcześniej w pierwszej połowie sierpnia, a zwycięska firma będzie mieć dwa miesiące na dostawę i montaż.

Wyposażenie to jeszcze nie wszystko, bo cały obiekt będzie musiał uzyskać dokument zezwalający na jego użytkowanie. Kiedy może to nastąpić? – Nie wcześniej niż w połowie września – przyznaje Szczepańska.

W praktyce może to nastąpić znacznie później.

Policzmy. – Budowa ma się zakończyć do 31 lipca – mówi Szczepańska. Od tej pory miasto będzie mieć 54 dni na formalny odbiór basenu i sprawdzenie, czy wszystkie prace wykonano poprawnie. Ratusz może uporać się z tym wcześniej, nie musi wykorzystywać całego terminu.

Gotowy kompleks pływacki musi jeszcze odwiedzić sanepid i straż pożarna. Ich przedstawiciele będą mieć dwa tygodnie na wydanie swoich opinii. Bez pozytywnych opinii miasto nie będzie mogło wystąpić do nadzoru budowlanego o decyzję dopuszczającą budynek do użytkowania. Takiej decyzji nadzór budowlany może nadać rygor natychmiastowej wykonalności, ale nie musi tego robić i w takim przypadku dokument uprawomocniłby się po upływie 30 dni.

Tylko po dopuszczeniu obiektu do użytkowania Urząd Miasta może przekazać go w użytkowanie Miejskiemu Ośrodkowi Sportu i Rekreacji. A ten musi jeszcze zorganizować pracę pływalni. Pewne jest też, że nie od razu uruchomione zostaną punkty gastronomiczne (przetarg na ich wyposażenie jest jeszcze w toku) oraz siłownia, której wyposażenia dotyczy ogłoszony przedwczoraj przetarg.

Gość
Gość
Gość
(5) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (4 lipca 2015 o 08:26) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy w Polsce jakakolwiek inwestycja publiczna została ukończona zgodnie z pierwszym terminem? Przecież zawsze wszystko się opóźnia i wszyscy to wiedzą, więc po co ściemniać?
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 20:57) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Opóźnienia się zdarzają, co już pokazała niejedna inwestycja w Polsce. Najważniejsze, że aqua park powstanie. To będzie naprawdę duża atrakcja. I już nie mogę się doczekać otwarcia. :-)
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To nie wina Wykonawcy tylko Zamawiającego : brak wyposażenia, zbyt późne ogłoszenie przetargów na prowadzenie punktów usługowych, brak naboru pracowników , roboty dodatkowe, itp.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 16:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to ile miesięcy mamy opóźnienia?. 10, 11, 12 czy jeszcze więcej?. Wybierajmy nada naj(gorsze)tańsze firmy!.
Rozwiń
Gość
Gość (3 lipca 2015 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Spoko - na wybory otworzą - potem zamkną i będą kończyć ze dwa lata
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (5)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!