niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Kiedy zacznie działać nowa szkoła na Czechowie? Zamawiają sprzęt

Dodano: 23 lipca 2017, 19:42
Autor: Dominik Smaga

Nowa filia przy Kurantowej ma zapewnić specjalistyczną opiekę dla około 50 dzieci. – W tym momencie utworzonych jest 12 klas po 3 dzieci – informuje Bobowska. – Jednak ostateczną liczbę uczniów poznamy bliżej września
Nowa filia przy Kurantowej ma zapewnić specjalistyczną opiekę dla około 50 dzieci. – W tym momencie utworzonych jest 12 klas po 3 dzieci – informuje Bobowska. – Jednak ostateczną liczbę uczniów poznamy bliżej września

Miasto bierze się za urządzanie nowej szkoły dla dzieci z autyzmem, która od września ma działać na Czechowie. Na liście zakupów są biurka, talerze, mopy, a nawet... koło garncarskie. Ratusz zapewnia, że wszystko powinno dotrzeć na czas, przed wrześniem.

Nowa szkoła będzie filią podstawówki z ul. Bronowickiej. Dzieci miały przeprowadzić się stąd na Czechów już w zeszłym roku, ale nie udało się przygotować na czas budynku przy ul. Kurantowej. Firma, która miała go przebudować, pracowała tak powoli, że w końcu została wyrzucona przez miasto z placu budowy. Po kilku miesiącach prace powierzono innej firmie, ale całe zamieszanie skutkowało rocznym opóźnieniem inwestycji.

Teraz znów mowa jest o tym, że nowa filia będzie działać od 1 września, zmienił się tylko rok. Zaledwie dziewięć dni przed pierwszym dzwonkiem na Kurantową ma trafić niezbędne wyposażenie. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na jego dostawę i montaż. Chociaż termin jest napięty, to urzędnicy wierzą, że wszystko dotrze na czas.

– To nie jest sprzęt, który trzeba specjalnie zaprojektować i wykonać, tylko z masowej produkcji. Nie ma zwykle problemu z takimi przetargami – mówi Tadeusz Dziuba, dyrektor Wydziału Inwestycji i Remontów w Urzędzie Miasta, kiedy pytamy go o ryzyko opóźnienia dostaw.

Lista zakupów jest podzielona w przetargu na cztery części i zajmuje niemal 120 stron. Jest na niej chyba wszystko, czego może potrzebować szkoła: biurka, krzesła, wieszaki na ubrania, regały do biblioteki, ławki gimnastyczne, materace, hamaki, kosze na śmieci i mopy. Jest sprzęt dla kuchni i stołówki: kuchenka gazowa, bemar, talerze, kubki itd. Uzbrojony po zęby będzie nawet szkolny konserwator, któremu miasto kupuje pełen zestaw sprzętu: od wiertarek po gumowy przepychacz do rur. Wyliczać można by długo.
Uwagę przykuwają takie zakupy jak koło garncarskie czy piec ceramiczny. To wyposażenie jednej ze specjalistycznych pracowni zaplanowanych przy Kurantowej.

– Budynek liczy pięć sal lekcyjnych i osiem specjalistycznych pracowni, gdzie prowadzone będą zajęcia rehabilitacyjno-rewalidacyjne takie jak np. zajęcia ruchowe, słowne i muzyczne, malarstwo, czy garncarstwo – wylicza Joanna Bobowska z biura prasowego w Urzędzie Miasta. Wśród pracowni specjalistycznych jest m.in. sala do muzykoterapii, alternatywnych metod komunikacji, czy też pracownia komputerowa. – W szkole znajduje się także świetlica, jadalnia, jest sala gimnastyczna i do zajęć korekcyjnych, biblioteka, gabinet logopedyczny i lekarski.

Użytkownik niezarejestrowany
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (23 lipca 2017 o 22:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wygra Budimex i na pewno wszystko będzie na czas
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!