Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 kwietnia 2016 r.
16:12

Kiepski wizerunek Lublina. Miasto niby przyjazne, ale źle postrzegane

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 49 A A
Deptak w Lublinie
Deptak w Lublinie

Żyje się tu dobrze, inwestorzy łatwo znajdą wykształcone kadry, choć uczelnie są poniżej średniej. Inwestorów byłoby więcej, gdyby nie kiepski wizerunek miasta będący jego najgorszą stroną. Tak wypadł Lublin w zaprezentowanym wczoraj raporcie o metropoliach.

Nasze plusy

Największym plusem jest jakość życia w Lublinie i tylko w tej kategorii przekraczamy średnią dla badanych 12 miast*. To zasługa m.in. * czystego powietrza * najwyższej liczby lekarzy przypadających na 1000 mieszkańców * przeciętnego czasu oczekiwania na wizytę u specjalisty * dobrej zdawalności matur * niskiej przestępczości * małej liczby wypadków. I tego, że uliczne korki są ponoć mało uciążliwe.

Artykuł premium Regionalny portal informacyjny Dziennik Wschodni
Dostęp ograniczony
lub wykup pełny dostęp do portalu:
Prenumerata
30 dni
koszt: 10,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 30 dni
Prenumerata
90 dni
koszt: 25,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 90 dni
Prenumerata
180 dni
koszt: 40,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 180 dni
Prenumerata
360 dni
koszt: 70,00 zł
  • Nielimitowany dostęp do artykułów premium
  • Czas trwania: 360 dni
Czytaj więcej o:

Komentarze 49

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Andrzej / 7 kwietnia 2016 o 07:16

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.


Mial Pan nie dyskutowac z anonimami,wiec cos jest na rzeczy i prawda boli ale to typowe dla pieniactwa :) podpisywac pisma to moge na przesluchaniu na komendzie albo lojalke w wiadomym kiedys urzedzie, chyba ze takie sposoby komunikacji nie sa Panu obce :) nie zauwazylem rowniez zadnego panskiego wpisu bez powolywania sie i robienia darmowej reklame firmy, wiec prosze nie udawac i nie powolywac sie na jakies wydumane ideały jak komus kiedyś Pan juz tu wciskał, bo to wzbudza uśmiech politowania. Czekam z niecierpliwoscia na dalsza tworczosc, myslal Pan o stałym kaciku w gazecie pod tytułem zale i smutki Pana Wojciecha pogonionego z deptaka? Moze i jakis pieniadz bylby z tego i mozna by kupic masc :) Milego dnia zycze i mniej zawzietosci to i zycie bedzie latwiejsze.

Mial Pan nie dyskutowac z anonimami,wiec cos jest na rzeczy i prawda boli ale to typowe dla pieniactwa :) podpisywac pisma to moge na przesluchaniu na komendzie albo lojalke w wiadomym kiedys urzedzie, chyba ze takie sposoby komunikacji nie sa Panu obce :) nie zauwazylem rowniez zadnego panskiego wpisu bez powolywania sie i robienia darmowej reklame firmy, wiec prosze nie udawac i nie powolywac sie na jakies wydumane ideały jak komus kiedyś Pan juz tu wciskał, bo to wzbudza uśmiech politowania. Czekam z niecierpliwoscia na... rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 20:59

Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci.

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.   

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.   

rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 18:30

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W którym to mieście pojazdy dostawcze mogą wjeżdżać do centrum zabytkowego do południa? - w innych miastach mogą wjeżdżać do godz. 8.00, lub maksymalnie do godz. 9.00. Na tym polega cała patologia tego urzędu, a lubelscy urzędnicy swoimi kompetencjami i mentalnością nie różnią się od carskich czynowników. Ograniczanie ruchu pojazdów na Starym Mieście w Lublinie w wykonaniu pana Żuka i jego ekipy wygląda jak druk gazety "Prawda" w ZSRR - w obu przypadkach - szczyt zakłamania!


Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci.

Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci. rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 16:23

Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pier***y czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze albo pod koniec tamtego ale jaki to ma zwiazek z panska firma,widac z jakichs powodow nie zarabialo, skoro jest Pan tak obyty w temacie to moze rzucic troche swiatla na ten temat, chetnie poczytam. Jezeli to plus mały znak to te merytoryczne argumenty przeciw obecnej wladzy ( zwlaszcza ze schronisko dopiero co zamknieto) to polecam duzo tej masci jednak stosowac a jak nie to jak mowilem Łuck zostaje. Aha nie jestem obronca Zuka, za afere z biurami spotkala go krytyka i slusznie,wkurza mnie jak ktos sie czepia dla zasady bo go nie wpuscili do piaskownicy,to przynajmniej sobie popisze,jak Pan widzi negatywny pijar dziala w obie strony.

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W którym to mieście pojazdy dostawcze mogą wjeżdżać do centrum zabytkowego do południa? - w innych miastach mogą wjeżdżać do godz. 8.00, lub maksymalnie do godz. 9.00.  Na tym polega cała patologia tego urzędu, a lubelscy urzędnicy swoimi kompetencjami i mentalnością nie różnią się od carskich czynowników.  Ograniczanie ruchu pojazdów na Starym Mieście w Lublinie w wykonaniu pana Żuka i jego ekipy wygląda jak druk gazety "Prawda" w ZSRR - w obu przypadkach - szczyt zakłamania! 

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W kt... rozwiń

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 15:39

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.). Obecnie ten wynik byłby jeszcze bardzie dotkliwy dla pana Żuka. Poparcia też udzieliła mi Rada Dzielnicy Stare Miasto.
Ja przedstawiłem argumenty merytoryczne, które świadczą przeciw tej ekipie. Dlaczego w Gdańsku, w Łodzi, w Krakowie i w innych miastach mają po kilka luksusowych i tanich schronisk młodzieżowych, a w Lublinie zlikwidowano je kilka miesięcy temu, bo tu jest rzekomo nierentowne? - proszę uzasadnić tę decyzję. Dlaczego gdzie indziej schronisko szkolne może być rentowne, a w Lublinie - nie?

Jakież to "pełne" poparcie Pan reprezentuje? - jest tak samo puste, jak Pana głowa.


Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pierdoly czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze albo pod koniec tamtego ale jaki to ma zwiazek z panska firma,widac z jakichs powodow nie zarabialo, skoro jest Pan tak obyty w temacie to moze rzucic troche swiatla na ten temat, chetnie poczytam. Jezeli to plus mały znak to te merytoryczne argumenty przeciw obecnej wladzy ( zwlaszcza ze schronisko dopiero co zamknieto) to polecam duzo tej masci jednak stosowac a jak nie to jak mowilem Łuck zostaje. Aha nie jestem obronca Zuka, za afere z biurami spotkala go krytyka i slusznie,wkurza mnie jak ktos sie czepia dla zasady bo go nie wpuscili do piaskownicy,to przynajmniej sobie popisze,jak Pan widzi negatywny pijar dziala w obie strony.

Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pierdoly czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze alb... rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 15:01

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pier***, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i Lucka,moze tam pozwola jezdzic.

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim  i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.).  Obecnie ten wynik byłby jeszcze bardzie dotkliwy dla pana Żuka. Poparcia też udzieliła mi Rada Dzielnicy Stare Miasto.  

Ja przedstawiłem argumenty merytoryczne, które świadczą przeciw tej ekipie. Dlaczego w Gdańsku, w Łodzi, w Krakowie i w innych miastach mają po kilka luksusowych i tanich schronisk młodzieżowych, a w Lublinie zlikwidowano je kilka miesięcy temu, bo tu jest rzekomo nierentowne? - proszę uzasadnić tę decyzję. Dlaczego gdzie indziej schronisko szkolne może być rentowne, a w Lublinie - nie?

Jakież to "pełne" poparcie Pan reprezentuje? - jest tak samo puste, jak Pana głowa. 

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim  i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.). &... rozwiń

Avatar
Witamy pieniacza / 6 kwietnia 2016 o 14:15

Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.


Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i do Łucka,moze tam pozwola jezdzic.

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol d... rozwiń
Avatar
Witamy pieniacza / 6 kwietnia 2016 o 14:12

Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.


Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i Lucka,moze tam pozwola jezdzic.

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 13:49
Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.
Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 13:25

Hehe. Dowartościował się lublinianin. Skąd masz te dane? Żródło.......Czy wyssałeś je z brudnego palca?

Idź zamojski burku se komentuj na tygodniku  zamojskim  albo innym zamojskim portalu. Skąd dane GUS, dane dotyczące uczniów w szkołach...

Avatar
Andrzej / 7 kwietnia 2016 o 07:16

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.


Mial Pan nie dyskutowac z anonimami,wiec cos jest na rzeczy i prawda boli ale to typowe dla pieniactwa :) podpisywac pisma to moge na przesluchaniu na komendzie albo lojalke w wiadomym kiedys urzedzie, chyba ze takie sposoby komunikacji nie sa Panu obce :) nie zauwazylem rowniez zadnego panskiego wpisu bez powolywania sie i robienia darmowej reklame firmy, wiec prosze nie udawac i nie powolywac sie na jakies wydumane ideały jak komus kiedyś Pan juz tu wciskał, bo to wzbudza uśmiech politowania. Czekam z niecierpliwoscia na dalsza tworczosc, myslal Pan o stałym kaciku w gazecie pod tytułem zale i smutki Pana Wojciecha pogonionego z deptaka? Moze i jakis pieniadz bylby z tego i mozna by kupic masc :) Milego dnia zycze i mniej zawzietosci to i zycie bedzie latwiejsze.

Mial Pan nie dyskutowac z anonimami,wiec cos jest na rzeczy i prawda boli ale to typowe dla pieniactwa :) podpisywac pisma to moge na przesluchaniu na komendzie albo lojalke w wiadomym kiedys urzedzie, chyba ze takie sposoby komunikacji nie sa Panu obce :) nie zauwazylem rowniez zadnego panskiego wpisu bez powolywania sie i robienia darmowej reklame firmy, wiec prosze nie udawac i nie powolywac sie na jakies wydumane ideały jak komus kiedyś Pan juz tu wciskał, bo to wzbudza uśmiech politowania. Czekam z niecierpliwoscia na... rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 20:59

Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci.

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.   

Skoro nie chce się Pan ujawnić ze swoimi bzdurami, to jednak wstydzi się Pan swojego poziomu intelektualnego i etycznego przed swoimi sąsiadami i kolegami z pracy. Współczuję tak niskiego poczucia własnej wartości, że nie stać Pana podpisanie się pod treścią i formą swoich pism.   

rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 18:30

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W którym to mieście pojazdy dostawcze mogą wjeżdżać do centrum zabytkowego do południa? - w innych miastach mogą wjeżdżać do godz. 8.00, lub maksymalnie do godz. 9.00. Na tym polega cała patologia tego urzędu, a lubelscy urzędnicy swoimi kompetencjami i mentalnością nie różnią się od carskich czynowników. Ograniczanie ruchu pojazdów na Starym Mieście w Lublinie w wykonaniu pana Żuka i jego ekipy wygląda jak druk gazety "Prawda" w ZSRR - w obu przypadkach - szczyt zakłamania!


Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci.

Widzi Pan czyli jednak mozna sie nie reklamowac na forum, a kazdy widzi rzeczywistosc jak chce, jedni sie obrazaja i krytykuja wszystko od gory do dolu, inni maja prawo to komentowac. Nie mam zamiaru sie podpisywac na czyjes widziemie zeby moc skomentowaac jego radosna tworczosc i konczac zalecam, przed kolejnym takim wpisem jednak pomyslec o tej slynnej masci. rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 16:23

Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pier***y czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze albo pod koniec tamtego ale jaki to ma zwiazek z panska firma,widac z jakichs powodow nie zarabialo, skoro jest Pan tak obyty w temacie to moze rzucic troche swiatla na ten temat, chetnie poczytam. Jezeli to plus mały znak to te merytoryczne argumenty przeciw obecnej wladzy ( zwlaszcza ze schronisko dopiero co zamknieto) to polecam duzo tej masci jednak stosowac a jak nie to jak mowilem Łuck zostaje. Aha nie jestem obronca Zuka, za afere z biurami spotkala go krytyka i slusznie,wkurza mnie jak ktos sie czepia dla zasady bo go nie wpuscili do piaskownicy,to przynajmniej sobie popisze,jak Pan widzi negatywny pijar dziala w obie strony.

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W którym to mieście pojazdy dostawcze mogą wjeżdżać do centrum zabytkowego do południa? - w innych miastach mogą wjeżdżać do godz. 8.00, lub maksymalnie do godz. 9.00.  Na tym polega cała patologia tego urzędu, a lubelscy urzędnicy swoimi kompetencjami i mentalnością nie różnią się od carskich czynowników.  Ograniczanie ruchu pojazdów na Starym Mieście w Lublinie w wykonaniu pana Żuka i jego ekipy wygląda jak druk gazety "Prawda" w ZSRR - w obu przypadkach - szczyt zakłamania! 

Szkoda, że Pana nie stać na uwiarygodnienie swoich wypowiedzi swoim imieniem i nazwiskiem. Czego się Pan wstydzi? - swojej nieprawdy? Nie będę się wdawał w polemikę z Anonimem, który na dodatek stosuje język, którym osobiście się brzydzę. Z jednym mogę się zgodzić - nie muszę już firmować swojej usługi. Dzięki panu Żukowi moje nazwisko jest już wystarczająco znane w Lublinie. Absurd tego miasta polega na tym, że pan Żuk rzekomo ogranicza ruch pojazdów na Starym Mieście, ale nie tych pojazdów, które powinien ograniczać. W kt... rozwiń

Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 15:39

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.). Obecnie ten wynik byłby jeszcze bardzie dotkliwy dla pana Żuka. Poparcia też udzieliła mi Rada Dzielnicy Stare Miasto.
Ja przedstawiłem argumenty merytoryczne, które świadczą przeciw tej ekipie. Dlaczego w Gdańsku, w Łodzi, w Krakowie i w innych miastach mają po kilka luksusowych i tanich schronisk młodzieżowych, a w Lublinie zlikwidowano je kilka miesięcy temu, bo tu jest rzekomo nierentowne? - proszę uzasadnić tę decyzję. Dlaczego gdzie indziej schronisko szkolne może być rentowne, a w Lublinie - nie?

Jakież to "pełne" poparcie Pan reprezentuje? - jest tak samo puste, jak Pana głowa.


Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pierdoly czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze albo pod koniec tamtego ale jaki to ma zwiazek z panska firma,widac z jakichs powodow nie zarabialo, skoro jest Pan tak obyty w temacie to moze rzucic troche swiatla na ten temat, chetnie poczytam. Jezeli to plus mały znak to te merytoryczne argumenty przeciw obecnej wladzy ( zwlaszcza ze schronisko dopiero co zamknieto) to polecam duzo tej masci jednak stosowac a jak nie to jak mowilem Łuck zostaje. Aha nie jestem obronca Zuka, za afere z biurami spotkala go krytyka i slusznie,wkurza mnie jak ktos sie czepia dla zasady bo go nie wpuscili do piaskownicy,to przynajmniej sobie popisze,jak Pan widzi negatywny pijar dziala w obie strony.

Nie musze sie podpisywac i robic sobie nachalnej reklamy swojej firmy tak natretnie jak Pan a z tego co wiem to jest spam i jest zabroniony i bede apelowal do skutku. Och jakiez to bluzgi tu Pan zobaczyl - wykropkowany wyraz pierdoly czy rzucac sie jak gowno w trawie -bo to dokladnie Pan robi w swoich wpisach,pelnych bolu i zalosci po nie wpuszczeniu na deptak. Chyba mowimy o roznych sondazach, bo w atykule ktory czytalem 3/4 wpisujacych sie krytykowalo Pana absurdalny pomysl.Schronisko zlikwidowano w tym roku bodajze alb... rozwiń
Avatar
Wojciech / 6 kwietnia 2016 o 15:01

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pier***, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i Lucka,moze tam pozwola jezdzic.

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim  i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.).  Obecnie ten wynik byłby jeszcze bardzie dotkliwy dla pana Żuka. Poparcia też udzieliła mi Rada Dzielnicy Stare Miasto.  

Ja przedstawiłem argumenty merytoryczne, które świadczą przeciw tej ekipie. Dlaczego w Gdańsku, w Łodzi, w Krakowie i w innych miastach mają po kilka luksusowych i tanich schronisk młodzieżowych, a w Lublinie zlikwidowano je kilka miesięcy temu, bo tu jest rzekomo nierentowne? - proszę uzasadnić tę decyzję. Dlaczego gdzie indziej schronisko szkolne może być rentowne, a w Lublinie - nie?

Jakież to "pełne" poparcie Pan reprezentuje? - jest tak samo puste, jak Pana głowa. 

A może Szanowny Autor, który tak bluzga, przedstawi się. Odnośnie moderatora, to powinien namierzyć Pana za wulgarne słownictwo i zablokować właśnie Pana wulgarne wpisy. Zawzięty Obrońco Pana Żuka - czy to jest poziom godny osoby, którą Pan tak broni? A co na te Pana teksty powiedziałby sam pan Żuk? Ciekawe, czy też utożsamia się z tak chamskim  i prymitywnym "adwokatem", który potrafi ujadać tylko z ukrycia? Odnośnie "pełnego poparcia" mieszkańców", to własnie pan Żuk przegrał sondaż w tej gazecie (8 lipca 2015 r.). &... rozwiń

Avatar
Witamy pieniacza / 6 kwietnia 2016 o 14:15

Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.


Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i do Łucka,moze tam pozwola jezdzic.

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol d... rozwiń
Avatar
Witamy pieniacza / 6 kwietnia 2016 o 14:12

Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.


Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol dupy-stosowac do skutku a jak nie pomoze,jak tak tu zle to zabieraj pan ten zlom i Lucka,moze tam pozwola jezdzic.

Panie Gorski kicha i wstyd to sa panskie wypowiedzi,dziwie sie ze moderator dalej zezwala na reklame tej panskiej firmy. Nie zezwolil panu prezydent,za pelnym poparciem mieszkancow na jezdzenie po deptaku,tymi watpliwej jakosci estetycznej pojazdami i bardzo dobrze bo nie ma ku temu warunkow. Czepiasz sie pan pierdol, ze znak za maly, zdjecia sie nie podobaja to prosze umiescic swoje,bedzie lepsza promocja. Podsumowujac rzucasz sie pan jak gowno w trawie, ( moze dobra zmiana zamieszala w glowce) polecam słynna masc na bol ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 13:49
Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, które szykuje się do jubileuszu 700-lecia Lublina. Znak Dziedzictwa Europejskiego, który mógłby być powodem do dumy mieszkańców Lublina, został zdjęty (może dlatego, że zwróciłem władzom uwagę, że przez ponad 2 lata był brudny?). Nowy znak, którym szczyci się miejski konserwator zabytków, jest na tablicy prawie poziomej ... wielkości znaczka pocztowego! (a może więc należy go nazywać nie znakiem, lecz znaczkiem?). Jest on zupełnie niewidoczny z ulicy. Tak się promuje miasto - jedno z 29 miejsc Dziedzictwa Europejskiego (wobec prawie pół tysiąca miejsc UNESCO?). Gdzie w Lublinie lub przed miastem jest szyld, informujący mieszkańców i turystów, że Lublin jest miastem Dziedzictwa Europejskiego? A kto z mieszkańców Lublina o tym w ogóle słyszał? (Miałem dwie wycieczki z Lublina w Ostrzyhomiu - Estergom i nikt z uczestników tych wycieczek nie widział Znaku Dziedzictwa Europejskiego - teraz go nie zobaczy przed pomnikiem Unii Lubelskiej, bo go nie ma, a ten nowy, jest tak mały, że trudno go zauważyć gołym okiem). A może władze Lublina wstydzą się tego wyróżnienia, że umieściły taki mały "znaczek"? Na stronie Mapy Google jakiś amator umieścił beznadziejne pod względem tematycznym i jakościowym zdjęcia. Jakoś władze miasta, które na tzw. "promocję" wydają po kilkaset tysięcy złotych (m.in. beznadziejny serial "Wszystko przed nami" za 600 tys. zł), nie zadbały o to, by wysłać do portalu Mapy Google ze swojego zasobu zdjęcia miasta, by promować w ten sposób Lublin. W innych miastach jest galeria zdjęć, a każde zdjęcie jest opisane, zachęcające do zwiedzenia danego obiektu. Jest to więc odkrywanie uroków miasta z fotografii. W Lublinie miejski konserwator zabytków tłumaczy się, że to nie władze miasta umieściły te zdjęcia. Jeśli tak - to dlaczego nie umieściły własnych zdjęć? Natura nie znosi próżni - na miejsce biernych i obojętnych władz wszedł jakiś amator, który bardziej szkodzi miastu, niż je promuje. W wielu zabytkowych miastach samochody dostawcze mogą wjeżdżać maksymalnie do godziny 8.00 rano, w Lublinie - mogą wjeżdżać do godziny 12.00. Ale za to nie mogą wjeżdżać pojazdy elektryczne do wożenia turystów. Lublin jest jedynym miastem wojewódzkim w Polsce, gdzie nie ma szkolnego schroniska młodzieżowego. A po co mają przyjeżdżać wycieczki szkolne do Lublina - oglądać pana Żuka i całe jego dziadostwo? - tego sobie władze miasta najwyraźniej nie życzą. Lublin cały czas brnie w urzędniczej głupocie. Wojciech Górski, Lublin City-Tour.
Lublin zdobywa mistrzostwo Polski w turystycznej anty-promocji! Zardzewiałe budy-szczęki przy dworcu PKS straszą mieszkańców i przyjezdnych od ponad pół wieku. Standard estetyki miasta - kandydata do Europejskiej Stolicy Kultury nie da się porównać z żadnym innym większym miastem w Polsce - co najwyżej z Łuckiem i ze Lwowem na Ukrainie. Kamienica przy Bramie Grodzkiej wygrała kilka lat temu konkurs internautów na najbrzydsze miejsce w Polsce. Zardzewiałe blachy na dachach kamienic Starego Miasta, obrzydliwe reklamy - oto wizytówka miasta, ... rozwiń
Avatar
Gość / 6 kwietnia 2016 o 13:25

Hehe. Dowartościował się lublinianin. Skąd masz te dane? Żródło.......Czy wyssałeś je z brudnego palca?

Idź zamojski burku se komentuj na tygodniku  zamojskim  albo innym zamojskim portalu. Skąd dane GUS, dane dotyczące uczniów w szkołach...

Zobacz wszystkie komentarze 49

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark"

Nietypowy prezent dla Żuka na 61. urodziny. "Kółka będą, gdy będzie skatepark" 0 0

Deskorolkę bez kółek przynieśli prezydentowi na jego 61. urodziny młodzi ludzie upominający się o budowę skateparku na terenach zielonych przy Rusałce.

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe
22 czerwca 2018, 20:00

Koncert Piotra Selima w Whisky Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. W piątek, 22 czerwca o godz. 20 w Whisky Cafe (ul. Rybna 4/2) wystąpi kompozytor i wokalista Piotr Selim.

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener

Górnik Łęczna ruszył z treningami, jest nowy trener 0 0

Piłkarze Górnika Łęczna w czwartek wrócili do treningów. Zajęcia poprowadził Rafał Wójcik, który ma być nowym trenerem zespołu. Znamy też terminarz sezonu 2018/2019. Zielono-czarni już za miesiąc rozpoczną rozgrywki od wyjazdowego spotkania z Gryfem Wejherowo (21 lipca)

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie

"Chemia z Niemiec" produkowana w Polsce. 21 osób odpowie w tej sprawie 0 1

„Markowa chemia z Niemiec” była produkowana w Polsce i sprzedawana pod szyldem znanych z reklam produktów – uznała prokuratura. W sprawie dotyczącej sprzedawania podróbek niczego nieświadomym klientom odpowiada 21 osób.

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą

Wybory samorządowe w Chełmie. Kandydat PiS obiecuje, pozostali milczą 0 5

Jakuba Banaszka, kandydata Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Chełma, promowali już wicemarszałek Beata Mazurek, senator Józef Zając jako szef lokalnych struktur Porozumienia oraz Jarosław Gowin. Sam kandydat coraz zwołuje konferencje prasowe. Jego rywale na razie milczą.

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim
22 czerwca 2018, 18:00

Plenerowe rozpoczęcie wakacji nad Zalewem Zemborzyckim 0 0

Co Gdzie Kiedy. 22 czerwca o godz. 18 nad Zalewem Zemborzyckim odbędzie się Wielkie Plenerowe Rozpoczęcie Wakacji. Na uczestników imprezy czeka moc atrakcji.

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek

Kolejne ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego. Tym razem dotyczy rzek 3 3

Tak jak już pisaliśmy, po południu, wieczorem i w nocy z czwartku na piątek można się spodziewać burz z ulewnym deszczem i gradem w woj. lubelskim.

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia]
galeria

Zjechał z drogi i wjechał busem w dom. Nie potrafił tego wyjaśnić [zdjęcia] 4 3

Kierowca zjechał z drogi, wjechał w płot, drzewo, a potem zatrzymał się na domu. W środku aż wywróciła się szafa.

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie

Zmarł ks. Krzysztof Piotr Kwiatkowski z parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie 8 5

W środę w Centrum Onkologii Ziemi Lubelskiej zmarł ks. mgr Krzysztof Piotr Kwiatkowski, wikariusz parafii pw. św. Agnieszki w Lublinie - informuje Archidiecezja Lubelska.

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego

Finansowa kroplówka dla Puławskiego Parku Naukowo-Technologicznego 5 3

Puławski Park Naukowo-Technologiczny ciągle znajduje się w finansowych tarapatach. Spółka, bez kroplówki z budżetu miasta, nie miałaby środków na działalność bieżącą.

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia]
galeria

Byli najlepsi w konkursach artystycznych. Odebrali nagrody [zdjęcia] 0 0

Prawie 180 uczniów odebrało wczoraj nagrody za osiągnięcia w międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach artystycznych. To 97 uczniów z podstawówek, 48 gimnazjalistów oraz 32 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych.

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania?
Tylko u nas

Lubelskie: Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. Dlaczego nie ruszyły poszukiwania? 9 2

Od czterech lat lubelski oddział Instytutu Pamięci Narodowej wie o ukrytym w Bełżycach archiwum Armii Krajowej i antykomunistycznej organizacji „Wolność i Niezawisłość”. Tak twierdzi Grzegorz Cel, syn Janiny Cel ps. „Niusia”, archiwistki „Rysia” . IPN żadnych poszukiwań nie rozpoczął do dziś, więc syn „Niusi” historię archiwum opowiedział nam.

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę
UTRUDNIENIA NA DK12

Przejechał na czerwonym świetle. Potrącił kobietę 5 3

Groźny wypadek na przejściu dla pieszych na ulicy Lubelskiej w Końskowoli (pow. puławski). Samochód potrącił tam kobietę.