Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

22 września 2011 r.
18:20
Edytuj ten wpis

Kiepskie biura naszych posłów. Ankieterzy sprawdzili pracowników

Autor: Zdjęcie autora Rafał Panas
0 11 A A
Biuro posła Żmijana (na zdjęciu) w Białej Podlaskiej uzyskało tylko… 2 punkty (Marek Pietrzela)
Biuro posła Żmijana (na zdjęciu) w Białej Podlaskiej uzyskało tylko… 2 punkty (Marek Pietrzela)

Pracownicy biur poselskich czasem odbierają telefony, ale nie odpowiadają na maile czy pytania o prace Sejmu – wynika z badań niezależnego stowarzyszenia. Fatalnie wypadło biuro posła Stanisława Żmijana, szefa lubelskiej PO. Na 40 punktów uzbierało tylko dwa.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Myśleliśmy, że spotkamy się z większym profesjonalizmem biur, które powinny wspierać pracę posłów – ocenia Tomasz Lewiński ze stowarzyszenia "ProCollegio”, które od marca do września badało, jak biura poselskie obsługują mieszkańców.

Ankieterzy stowarzyszenia wysłali dwa maile do pracowników posła (z prośbą o poradę prawną oraz o informację na temat prac w Sejmie), wykonali trzy telefony do biura oraz wysłali ankietę w formie papierowej i elektronicznej ze szczegółowymi pytaniami o poselską działalność. Wreszcie ocenili stronę internetową posła: jej dostępność i zawarte informacje. Za każdy element przyznawano punkty.

Każde biuro mogło zdobyć maksymalnie 40 punktów, a przeciętnie uzbierały zaledwie 13,5 punktu.

W Lubelskiem na zadowalającym poziomie działało tylko biuro Joanny Muchy (PO) – zdobyło 24 punkty. Reszta biur poselskich trafiła do puli działających poniżej oczekiwanego poziomu. Natomiast na "czarnej liście” znalazło się biuro Stanisława Żmijana z zaledwie dwoma punktami.

– Przyjmuję krytykę, ale z łącznością z wyborcami nie mam kłopotu. Wkładam niemało wysiłku i czasu, żeby mieszkańcy mieli ze mną kontakt. Zdarza się, że przychodzą ze swoimi problemami do mojego domu – mówi Żmijan.

Z wyników cieszy się Joanna Mucha (PO). – 11,6 tys. zł na prowadzenie biura miesięcznie wystarcza na zatrudnienie jednego asystenta. Do jego obowiązków należy prowadzenie biura, obsługa interesantów, zarządzanie pocztą, przygotowani interpelacji. To olbrzymi zakres obowiązków – stwierdza Mucha.

Poniżej oczekiwanego poziomu oceniono biuro Jerzego Rębka (PiS). – Myślę, że podobnie jak inni posłowie jestem załadowany pracą. Jak mam dyżur, to pierwszy posiłek po śniadaniu jem po godz. 17 – stwierdza Rębek.

Według "ProCollegio” biura działają słabo, bo są niedostatecznie finansowane z kasy państwa, a posłowie niewłaściwie rozdzielają fundusze (np. większość pieniędzy pochłaniają przejazdy samochodem). Tymczasem, co roku biura posłów "przerabiają” ponad 60 mln zł.

Poniżej 24 punktów

Do kategorii biur pracujących poniżej oczekiwanego poziomu trafiły biura (w kolejności uzyskanych punktów):

Grzegorza Raniewicza (PO), Zbigniewa Wojciechowskiego (PJN), Wojciecha Wilka (PO), Sławomira Zawiślaka (PiS), Tadeusza Sławeckiego (PSL), Włodzimierza Karpińskiego (PO), Lecha Sprawki (PiS), Mariana Starownika (PSL), Gabrieli Masłowskiej (PiS), Beaty Mazurek (PiS), Jerzego Rębka (PiS), Jarosława Stawiarskiego (PiS), Izabelli Sierakowskiej (SdPl), Jana Łopaty (PSL), Magdaleny Gąsior-Marek (PO), Adama Abramowicza (PiS), Krzysztofa Michałkiewicza (PiS), Jarosława Żaczka (PiS), Mariusza Grada (PO), Małgorzaty Sadurskiej (PiS), Elżbiety Kruk (PiS), Henryka Młynarczyka (PiS), Zbigniewa Matuszczaka (SLD), Franciszka Stefaniuka (PSL) i Tomasza Dudzińskiego (PJN).

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Kornelia Kwapisz / 27 września 2011 o 14:27
Nazywam się Kornelia Kwapisz. Mam 25 lat. Jestem absolwentką i doktorantką Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Polityka jest moją pasją. Dlatego też wierzę, że zdobyte wykształcenie i doświadczenie, które już uzyskałam pomoże mi zdobyć Państwa zaufanie. Głosując na mnie, oddajecie głos na lepszą Lubelszczyznę. Więcej o moim programie możecie dowiedzieć się tutaj: www.korneliakwapisz.pl. Na moim profilu na Facebook.com staram się bieżąco uczestniczyć w dyskusjach oraz w miarę możliwości odpowiadać na Wasze pytania (www.facebook.com/kornelia.kwapisz). Zapraszam
Nazywam się Kornelia Kwapisz. Mam 25 lat. Jestem absolwentką i doktorantką Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Polityka jest moją pasją. Dlatego też wierzę, że zdobyte wykształcenie i doświadczenie, które już uzyskałam pomoże mi zdobyć Państwa zaufanie. Głosując na mnie, oddajecie głos na lepszą Lubelszczyznę. Więcej o moim programie możecie dowiedzieć się tutaj: www.korneliakwapisz.pl. Na moim profilu na Facebook.com staram się bieżąco uczestniczyć w dyskusjach oraz w miarę możliwości odpowiadać na Wasze ... rozwiń
Avatar
wyborca / 23 września 2011 o 07:45
To nie dlatego że dostają za mało pieniędzy a dlatego że zarządzają nimi marnie. Szkoda że tego nie biorą pod uwagę wyborcy bo jak ma sprawować swą funkcję osoba która nie potrafi nawet prawidłowo zarządzać swoim biurem. To takie lustro w którym widać na czym zależy posłom i jakie mają pojęcie o dobrym gospodarowaniu.
Avatar
Josef46 / 23 września 2011 o 05:07
"Jaki pan taki kram".Fatalnie wygląda szef i cała jego lubelska partia hazardzistów.Tak samo źle wyglądają biura gumo filcowych,bo oni zajmują się tylko swoimi stołkami i interesami.Tragedia.Jedyne wyjście to tylko wybierać od końca listy,jako mniejsze zło!
Avatar
Anka / 23 września 2011 o 00:50
Nie wszyscy posłowie z Białej źle pracują. Kilka razy korzystałam z pomocy biura posła Abramowicza poprzez porady prawne. W poniedziałki kiedy jest dyżur poseł zawsze był i zawsze u niego była długa kolejka.
Avatar
miastowy / 22 września 2011 o 22:52
zgadzam się z przedmówcą - faktycznie Gąsior-Marek jest obecna często w swoim biurze, nie wiem jak działa jej biuro, jak pracują pracownicy, ale o jej pracy złego słowa nie można powiedzieć, zawsze jest do dyspozycji wyborców, można ją zastać i umówić się na spotkanie.
Avatar
zofia filo / 22 września 2011 o 22:48
Zdecydowanie najlepiej funkcjonuje biuro posłanki Magdaleny Gąsior-Marek - ta posłanka prowadzi nie tylko "tradycyjne" biuro, w którym można ją dość często zastać ale również jako jedna z nielicznych posłanek i posłów ma biuro wirutalne. Poadto jako plus należy jej przyznać dużą aktywność i "dostępność" w ramach Inicjatywy Obywatelskiej - Centrum Interwencji Kryzysowej - wszyscy mieszkańcy województwa mający kryzysowe sytuacje mogą liczyć na wspaarcie prawników oraz na rozmowę z posłanką.
Avatar
dobi / 22 września 2011 o 22:32
Przed Zmijanem Dudziński:)Dziwny ten ranking,Kruk też cieniutko
Avatar
Subtelna / 22 września 2011 o 22:10
Była już nowa informacja pt. "Miasto zmienia wymagania co do ścieżek przy Diamentowej" na "Głównym" podglądzie strony a teraz ta powróciła ponownie... WTF?
Avatar
j1946 / 22 września 2011 o 22:03
Taki stan biura Posła Żmijana porostu świadczy o nawykach pracy w Białej Podlaskiej i w całej PO , a pozostali posłowie z Lubelszczyzny to widać że mają swoich wyborców daleko w d.... . Gratulacje dla pani Poseł Muchy ona jedna potrafi reprezentować Lubelszczyznę w Sejmie a pozostali dbają tylko o własne dochody
Avatar
big ben / 22 września 2011 o 21:15
hm... Pani posłanko Joanno M. czy może Pani udzielić odpowiedzi na pytanie ile ów asystent zarabia że brakuje Pani finansów na prowadzenie biura? Czy "małe" 11 tyś. rzeczywiście nie wystarcza? Proponuje w ramach "lepszej polityki" podnieść ryczałt na prowadzenie biura do 25 tysięcy, może wtedy wystarczy
Avatar
Kornelia Kwapisz / 27 września 2011 o 14:27
Nazywam się Kornelia Kwapisz. Mam 25 lat. Jestem absolwentką i doktorantką Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Polityka jest moją pasją. Dlatego też wierzę, że zdobyte wykształcenie i doświadczenie, które już uzyskałam pomoże mi zdobyć Państwa zaufanie. Głosując na mnie, oddajecie głos na lepszą Lubelszczyznę. Więcej o moim programie możecie dowiedzieć się tutaj: www.korneliakwapisz.pl. Na moim profilu na Facebook.com staram się bieżąco uczestniczyć w dyskusjach oraz w miarę możliwości odpowiadać na Wasze pytania (www.facebook.com/kornelia.kwapisz). Zapraszam
Nazywam się Kornelia Kwapisz. Mam 25 lat. Jestem absolwentką i doktorantką Wydziału Politologii Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Polityka jest moją pasją. Dlatego też wierzę, że zdobyte wykształcenie i doświadczenie, które już uzyskałam pomoże mi zdobyć Państwa zaufanie. Głosując na mnie, oddajecie głos na lepszą Lubelszczyznę. Więcej o moim programie możecie dowiedzieć się tutaj: www.korneliakwapisz.pl. Na moim profilu na Facebook.com staram się bieżąco uczestniczyć w dyskusjach oraz w miarę możliwości odpowiadać na Wasze ... rozwiń
Avatar
wyborca / 23 września 2011 o 07:45
To nie dlatego że dostają za mało pieniędzy a dlatego że zarządzają nimi marnie. Szkoda że tego nie biorą pod uwagę wyborcy bo jak ma sprawować swą funkcję osoba która nie potrafi nawet prawidłowo zarządzać swoim biurem. To takie lustro w którym widać na czym zależy posłom i jakie mają pojęcie o dobrym gospodarowaniu.
Avatar
Josef46 / 23 września 2011 o 05:07
"Jaki pan taki kram".Fatalnie wygląda szef i cała jego lubelska partia hazardzistów.Tak samo źle wyglądają biura gumo filcowych,bo oni zajmują się tylko swoimi stołkami i interesami.Tragedia.Jedyne wyjście to tylko wybierać od końca listy,jako mniejsze zło!
Avatar
Anka / 23 września 2011 o 00:50
Nie wszyscy posłowie z Białej źle pracują. Kilka razy korzystałam z pomocy biura posła Abramowicza poprzez porady prawne. W poniedziałki kiedy jest dyżur poseł zawsze był i zawsze u niego była długa kolejka.
Avatar
miastowy / 22 września 2011 o 22:52
zgadzam się z przedmówcą - faktycznie Gąsior-Marek jest obecna często w swoim biurze, nie wiem jak działa jej biuro, jak pracują pracownicy, ale o jej pracy złego słowa nie można powiedzieć, zawsze jest do dyspozycji wyborców, można ją zastać i umówić się na spotkanie.
Avatar
zofia filo / 22 września 2011 o 22:48
Zdecydowanie najlepiej funkcjonuje biuro posłanki Magdaleny Gąsior-Marek - ta posłanka prowadzi nie tylko "tradycyjne" biuro, w którym można ją dość często zastać ale również jako jedna z nielicznych posłanek i posłów ma biuro wirutalne. Poadto jako plus należy jej przyznać dużą aktywność i "dostępność" w ramach Inicjatywy Obywatelskiej - Centrum Interwencji Kryzysowej - wszyscy mieszkańcy województwa mający kryzysowe sytuacje mogą liczyć na wspaarcie prawników oraz na rozmowę z posłanką.
Avatar
dobi / 22 września 2011 o 22:32
Przed Zmijanem Dudziński:)Dziwny ten ranking,Kruk też cieniutko
Avatar
Subtelna / 22 września 2011 o 22:10
Była już nowa informacja pt. "Miasto zmienia wymagania co do ścieżek przy Diamentowej" na "Głównym" podglądzie strony a teraz ta powróciła ponownie... WTF?
Avatar
j1946 / 22 września 2011 o 22:03
Taki stan biura Posła Żmijana porostu świadczy o nawykach pracy w Białej Podlaskiej i w całej PO , a pozostali posłowie z Lubelszczyzny to widać że mają swoich wyborców daleko w d.... . Gratulacje dla pani Poseł Muchy ona jedna potrafi reprezentować Lubelszczyznę w Sejmie a pozostali dbają tylko o własne dochody
Avatar