Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

11 grudnia 2014 r.
12:45
Edytuj ten wpis

Kierowca autobusu MPK zbeształ pasażerkę, bo... chciała kupić bilet

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
591 93 A A

Skandaliczne zachowanie kierowcy MPK. Choć w autobusie nie działał automat biletowy, kierowca nie dość że nie chciał sprzedać pasażerce biletu, to jeszcze ją zbeształ. Przewoźnik przeprasza i zapowiada, że kierowca zostanie ukarany.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
O zdarzeniu powiadomił nas jeden ze świadków jadących tym samym autobusem linii 32. Kobieta prowadząca pojazd nie miała problemów ze sprzedawaniem biletów pasażerom. Ale jej zmiennika już to przerosło. Już w chwili, gdy na Krakowskim Przedmieściu przejmował autobus od zmienniczki komentował to, że ktoś kupuje bilet. - Był zniesmaczony sytuacją, ponieważ stwierdził, że na przystanku jest biletomat. Ten w autobusie był nieczynny - relacjonuje pani Katarzyna. Już na następnym przystanku, przy placu Litewskim, wsiadła dziewczyna. Zwróciłam uwagę, bo ledwie zdążyła na ten autobus - opowiada. Opisywana przez panią Katarzynę pasażerka chciała kupić bilet u kierowcy. "Mam, ale nie sprzedam” - odpowiedział kierowca. "A na przystanku był biletomat? Był. No to trzeba było sobie kupić.” - strofował pasażerkę. Ostatecznie biletu nie sprzedał.
- Tak chamskiej odzywki dawno nie słyszałam - stwierdza nasza Czytelniczka. - A co z tymi, którzy tak jak ona ledwie zdążyli? Jadą na gapę, czy czekają na kolejny kurs? A co z takimi jak np. moja mama, która nie umie sobie kupić biletu w biletomacie? Skargę pani Katarzyny przekazaliśmy Zarządowi Transportu Miejskiego, który zabezpieczył nagrania z monitoringu w pojeździe. - Analiza zapisów monitoringu niestety potwierdziła opisaną sytuację - przyznaje Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego. I potwierdza, że w tej sytuacji kierowca miał obowiązek sprzedać bilet. - Nie powinien wdawać się w dyskusję i komentować sprawy. Jego zachowanie było nieadekwatne do okoliczności i niekulturalne. Niemiły pracownik MPK trafił już na dywanik. - Z kierowcą przeprowadzono służbową rozmowę dyscyplinującą - informuje Krzysztof Piasecki, zastępca kierownika Zakładu Autobusowego w MPK Lublin. - Kierowca przeprasza pasażerkę za niewłaściwe zachowanie. Zostanie ukarany zgodnie z wewnętrznym regulaminem pracy.

Komentarze 93

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 10 września 2015 o 10:23
Bilety super, a już zapowiadaj, że będzie można zaraz kupić papierosy, cole i kawę na wynos ;-) a za rok maja już być kebaby zapraszamy wszystkich tak zapowiada ZTM. LUDZIE!!!! KIEDY WY TO ZROZUMIECIE KIEROWCA TO JEST KIEROWCA A NIE HANDLARZ BILETAMI mamy dbać o wasze bezpieczeństwo jazdy, a nie zajmować się duperelami
Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 01:08

Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

ten OOOOOOOOO to chyba kierowca.....ale niski poziom....jestem corka i synowa kierowcy i wiem ze nigdy by tak nie zrobili...winszuje panu...


Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

 te OOOOOOO a ty jakim debilem jestes co?

 tez Lubelskim

jakim debilem jestes co?

 tez Lubelskim

rozwiń
Avatar
B. / 25 lipca 2015 o 01:03

ten OOOOOOOOO to chyba kierowca.....ale niski poziom....jestem corka i synowa kierowcy i wiem ze nigdy by tak nie zrobili...winszuje panu...

Avatar
DanielK / 20 maja 2015 o 13:50

Mam mieszkanie w Katowicach i tam też się takie rzeczy dzieją.

Avatar
arekmozer / 17 maja 2015 o 17:07

Nie uważam że lubelskie różni sie od innych pod względem kultury. Zawsze znajdą się jakieś kwiatuszki Ale my przynamniej mamy piękne tereny pod agroturystykę i odpoczynek :)

Avatar
oooooo / 13 kwietnia 2015 o 21:09

Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

Avatar
Gość / 27 lutego 2015 o 01:54

Co tu komentować. Takie przypadki są na porządku dziennym. Lubelscy kierowcy są chamscy, a wyjątki / te pozytywne/ jedynie potwierdzają  regułę.  Nie można się do Panów zwrócić, nawet na przystankach, w żadnej sprawie zw. z jazdą, kupnem biletu, przyczynie opóźnień. Są ciągle naburmuszeni, aroganccy lub lekceważący. Zapominają, że to my pasażerowie jesteśmy ich pracodawcami, a nie odwrotnie. Może ktoś w końcu weźmie się za kierowców lubelskich i przypomni im, że czasy PRL -u dawno minęły.

A tak poza głównym tematem, to może ktoś też zareaguje na zmiany pracy kierowców na trasie. My za czas ich pogaduszek, przestojów płacimy swoimi czasowymi biletami. Mają darmowe przejazdy, to niech zasuwają na pętle i dokonują zmian.

durna babo kierowca jest od prowadzenia pojazdu ,a nie od udzielania idiotkom odpowiedzi. Masz pytania zwróć się do dyrekcji

durna babo kierowca jest od prowadzenia pojazdu ,a nie od udzielania idiotkom odpowiedzi. Masz pytania zwróć się do dyrekcji

rozwiń
Avatar
zen / 27 lutego 2015 o 01:50

ja również miałam taką sytuację, kiedy autobus przyjechał 2minuty przed czasem. dobiegłam do drzwi kierowcy a ten cham, mimo to że widział mnie po prostu sobie ruszył

kup sobie kobieto pożądny zegarek

Avatar
olo / 27 lutego 2015 o 01:46

A co się spodziewadź po wozaku , który wczoraj woził kartofe na skup, a dziś wozi ludzi..... Nic nowego, nic się nie zmieniło od półwiecza....

jak się wozi buraki to można jechać jak z kartoflami

Avatar
monia / 13 grudnia 2014 o 01:01

To nie są pierwsze sytuacje jakie tu przedstawiacie,to jest na porządku dziennym są chamscy i aroganscy.Ich zachowanie jest po niżej krytyki a przecież gdyby nie pasażerowie to oni nie mieli by pracy,tym bardziej że ze sprzedaży biletów mają zyski,

Avatar
Gość / 10 września 2015 o 10:23
Bilety super, a już zapowiadaj, że będzie można zaraz kupić papierosy, cole i kawę na wynos ;-) a za rok maja już być kebaby zapraszamy wszystkich tak zapowiada ZTM. LUDZIE!!!! KIEDY WY TO ZROZUMIECIE KIEROWCA TO JEST KIEROWCA A NIE HANDLARZ BILETAMI mamy dbać o wasze bezpieczeństwo jazdy, a nie zajmować się duperelami
Avatar
Gość / 25 lipca 2015 o 01:08

Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

ten OOOOOOOOO to chyba kierowca.....ale niski poziom....jestem corka i synowa kierowcy i wiem ze nigdy by tak nie zrobili...winszuje panu...


Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

 te OOOOOOO a ty jakim debilem jestes co?

 tez Lubelskim

jakim debilem jestes co?

 tez Lubelskim

rozwiń
Avatar
B. / 25 lipca 2015 o 01:03

ten OOOOOOOOO to chyba kierowca.....ale niski poziom....jestem corka i synowa kierowcy i wiem ze nigdy by tak nie zrobili...winszuje panu...

Avatar
DanielK / 20 maja 2015 o 13:50

Mam mieszkanie w Katowicach i tam też się takie rzeczy dzieją.

Avatar
arekmozer / 17 maja 2015 o 17:07

Nie uważam że lubelskie różni sie od innych pod względem kultury. Zawsze znajdą się jakieś kwiatuszki Ale my przynamniej mamy piękne tereny pod agroturystykę i odpoczynek :)

Avatar
oooooo / 13 kwietnia 2015 o 21:09

Lubelscy debile chodzcie sobie piechotką. To prawdziwy cud że jeszcze kierowcy z wami wytrzymują.... :o

Avatar
Gość / 27 lutego 2015 o 01:54

Co tu komentować. Takie przypadki są na porządku dziennym. Lubelscy kierowcy są chamscy, a wyjątki / te pozytywne/ jedynie potwierdzają  regułę.  Nie można się do Panów zwrócić, nawet na przystankach, w żadnej sprawie zw. z jazdą, kupnem biletu, przyczynie opóźnień. Są ciągle naburmuszeni, aroganccy lub lekceważący. Zapominają, że to my pasażerowie jesteśmy ich pracodawcami, a nie odwrotnie. Może ktoś w końcu weźmie się za kierowców lubelskich i przypomni im, że czasy PRL -u dawno minęły.

A tak poza głównym tematem, to może ktoś też zareaguje na zmiany pracy kierowców na trasie. My za czas ich pogaduszek, przestojów płacimy swoimi czasowymi biletami. Mają darmowe przejazdy, to niech zasuwają na pętle i dokonują zmian.

durna babo kierowca jest od prowadzenia pojazdu ,a nie od udzielania idiotkom odpowiedzi. Masz pytania zwróć się do dyrekcji

durna babo kierowca jest od prowadzenia pojazdu ,a nie od udzielania idiotkom odpowiedzi. Masz pytania zwróć się do dyrekcji

rozwiń
Avatar
zen / 27 lutego 2015 o 01:50

ja również miałam taką sytuację, kiedy autobus przyjechał 2minuty przed czasem. dobiegłam do drzwi kierowcy a ten cham, mimo to że widział mnie po prostu sobie ruszył

kup sobie kobieto pożądny zegarek

Avatar
olo / 27 lutego 2015 o 01:46

A co się spodziewadź po wozaku , który wczoraj woził kartofe na skup, a dziś wozi ludzi..... Nic nowego, nic się nie zmieniło od półwiecza....

jak się wozi buraki to można jechać jak z kartoflami

Avatar
monia / 13 grudnia 2014 o 01:01

To nie są pierwsze sytuacje jakie tu przedstawiacie,to jest na porządku dziennym są chamscy i aroganscy.Ich zachowanie jest po niżej krytyki a przecież gdyby nie pasażerowie to oni nie mieli by pracy,tym bardziej że ze sprzedaży biletów mają zyski,

Zobacz wszystkie komentarze 93

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 1

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia]
galeria

Tysiące pijawek w śmietnikach w pociągu [zdjęcia] 0 1

Ponad 3 tys. chronionych pijawek lekarskich znaleźli celnicy w śmietnikach w międzynarodowym pociągu z Kijowa do Warszawy. Żaden z podróżnych nie przyznał się do przemytu.

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy
wiersz między newsami

O bezkolizyjnych biustonoszach i polirobocie do rozmowy 0 0

Problemy, które nie są obce działaczom ruchu Zero Waste, idee bliskie wrogom nadmiaru, konsumpcjonizmu i jednorazowości. Poeta z minionej epoki jest wam bratem

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 2 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 16 29

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 15

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 3 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 14

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!