Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

24 marca 2010 r.
11:11
Edytuj ten wpis

Kierowca autobusu PKS z promilami uderzył w tira

Autor: Zdjęcie autora (pab)
0 11 A A

Autobus z pasażerami wjechał w tira na al. Kraśnickiej w Lublinie. Cztery osoby trafiły do szpitala.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Do kolizji doszło przed godziną 7 rano na al. Kraśnickiej w okolicach ul. Zwycięskiej. Kierowca autobusu PKS jadącego z Lublina do Opola Lubelskiego zbliżając się do skrzyżowania nie zareagował w porę i najechał na tył stojącego przed nim tira.

Okazało się, że 56-letni kierowca autosana był w stanie po użyciu alkoholu, miał 0,4 promila.

Czterech pasażerów autobusu przewieziono do szpitala, ale na szczęście nic poważnego im się nie stało. Poszkodowani po udzieleniu pomocy zostali zwolnieni do domu.

Kierowca PKS-u odpowie teraz za jazdę po użyciu alkoholu i spowodowanie kolizji.

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
myyyyy / 26 marca 2010 o 20:10
W tym wypadku brała udział moja koleżanka.
Była w szpitalu ale nic się jej nie stało...
Avatar
Lucidity / 26 marca 2010 o 07:43
Wpisz swój nick napisał:
Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia nie przewidziane do montażu pasów.


Swoją drogą, to kolejny przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierowcy PKS Puławy(dawniej Opole Lubelskie).


[color="#0000FF"]2,8 promila alkoholu miał kierowca PKS z Opola Lubelskiego. Pędził autobusem całą szerokością jezdni.
Przy przystankach nie zatrzymywał się, tylko zwalniał. Pasażerowie wyskakiwali w biegu.[/color]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070312/NEWS01/70312040"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/70312040[/url]


Nie wiem dokładnie o której odjeżdżał z Opola, gdyż wsiadałam do niego na przystanku Konopnica-Szkoła o 6.40. Jest to jedyny autobus, który nie ma końcowego na Dworcu PKS. Jego trasa kończy się na Sikorskiego.


Nie wiem dokładnie o której odjeżdżał z Opola, gdyż wsiadałam do niego na przystanku Konopnica-Szkoła o 6.40. Jest to jedyny autobus, który nie ma końcowego na Dworcu PKS. Jego trasa kończy się na Sikorskiego. rozwiń
Avatar
pasażer!#@ / 25 marca 2010 o 22:12
Też jeżdżę tą trasą... zdarzają się też kierowcy uprzejmi i mili, którzy nie palą papierosów.
chyba nie każdy wie co pisze na forum!!! najlepiej krytykowć innych!! spójrzcie sami jaki porządek zostawiają co nie którzy po sobie... ( butelki po piwie, skórki po bananach itp.)
Avatar
Wpisz swój nick / 25 marca 2010 o 10:40
lucidity napisał:
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie.
Autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezpieczeństwa, wtedy przynajmniej nie byłoby 4 poszkodowanych z urazem nosa:)


Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia nie przewidziane do montażu pasów.


Swoją drogą, to kolejny przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierowcy PKS Puławy(dawniej Opole Lubelskie).


[color="#0000FF"]2,8 promila alkoholu miał kierowca PKS z Opola Lubelskiego. Pędził autobusem całą szerokością jezdni.
Przy przystankach nie zatrzymywał się, tylko zwalniał. Pasażerowie wyskakiwali w biegu.[/color]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070312/NEWS01/70312040"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/70312040[/url]


Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia ... rozwiń
Avatar
lucidity / 24 marca 2010 o 22:59
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie. Droga Redakcjo Dziennika, autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Czy kierowca był pijany? Płacąc za bilet alkoholu nie czułam...no ale z alkomatem kłócić się nie będę. Bardzo długo jeżdżę tym PKSem i nigdy nic się nie stało. Niestety dziś ewidentnie wina stoi po stronie kierowcy autobusu - zmieniając pas z prawego na lewy gdzieś się zagapił i już nie zdążył wyhamować. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezpieczeństwa, wtedy przynajmniej nie byłoby 4 poszkodowanych z urazem nosa:)
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie. Droga Redakcjo Dziennika, autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Czy kierowca był pijany? Płacąc za bilet alkoholu nie czułam...no ale z alkomatem kłócić się nie będę. Bardzo długo jeżdżę tym PKSem i nigdy nic się nie stało. Niestety dziś ewidentnie wina stoi po stronie kierowcy autobusu - zmieniając pas z prawego na lewy gdzieś się zagapił i już nie zdążył wyhamować. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezp... rozwiń
Avatar
pasażer / 24 marca 2010 o 17:58
0,4 to prawnie nic. Może zapił dzień wcześniej i jeszcze wszystko nie wyparowało. Co chcecie od chłopa? Po co to nagłaśniać, stało się coś komuś. Jak byście mieli taką pracę to też byście pili....
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 16:25
jakos od razu pomyslalam o kierowcy z tej linii
dziwne hehe
zawsze ich podejrzewam, ale najlepszy jest ledwo zywy dziadek ktory ciagle kopci supercuchnace papierosy i sam do siebie gada
Avatar
Janek / 24 marca 2010 o 15:28
O co im wszystkim chodzi??? Ja nigdy na trzeźwo nie siadam za kółko.
Avatar
gfzxxi / 24 marca 2010 o 15:20
Wielkie alllo. Ludek ciut wypił i zaraz piszą, że pijany był. Nie przesadzajcie!!!
Avatar
ja / 24 marca 2010 o 14:16
Dziennik znowu nie w temacie Pan redaktor słyszał że dzwonili ale nie wie gdzie.Do zdarzenia doszło na Kraśnickich ale na wlocie od Kraśnika a nie na wylocie z Lublina.Ale najważniejsze jest że jest artykuł a że znowu jego treść mija się z prawdą to pikuś.Bo DZIENNIK wielki jest.
Avatar
myyyyy / 26 marca 2010 o 20:10
W tym wypadku brała udział moja koleżanka.
Była w szpitalu ale nic się jej nie stało...
Avatar
Lucidity / 26 marca 2010 o 07:43
Wpisz swój nick napisał:
Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia nie przewidziane do montażu pasów.


Swoją drogą, to kolejny przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierowcy PKS Puławy(dawniej Opole Lubelskie).


[color="#0000FF"]2,8 promila alkoholu miał kierowca PKS z Opola Lubelskiego. Pędził autobusem całą szerokością jezdni.
Przy przystankach nie zatrzymywał się, tylko zwalniał. Pasażerowie wyskakiwali w biegu.[/color]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070312/NEWS01/70312040"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/70312040[/url]


Nie wiem dokładnie o której odjeżdżał z Opola, gdyż wsiadałam do niego na przystanku Konopnica-Szkoła o 6.40. Jest to jedyny autobus, który nie ma końcowego na Dworcu PKS. Jego trasa kończy się na Sikorskiego.


Nie wiem dokładnie o której odjeżdżał z Opola, gdyż wsiadałam do niego na przystanku Konopnica-Szkoła o 6.40. Jest to jedyny autobus, który nie ma końcowego na Dworcu PKS. Jego trasa kończy się na Sikorskiego. rozwiń
Avatar
pasażer!#@ / 25 marca 2010 o 22:12
Też jeżdżę tą trasą... zdarzają się też kierowcy uprzejmi i mili, którzy nie palą papierosów.
chyba nie każdy wie co pisze na forum!!! najlepiej krytykowć innych!! spójrzcie sami jaki porządek zostawiają co nie którzy po sobie... ( butelki po piwie, skórki po bananach itp.)
Avatar
Wpisz swój nick / 25 marca 2010 o 10:40
lucidity napisał:
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie.
Autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezpieczeństwa, wtedy przynajmniej nie byłoby 4 poszkodowanych z urazem nosa:)


Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia nie przewidziane do montażu pasów.


Swoją drogą, to kolejny przypadek ujawnienia nietrzeźwego kierowcy PKS Puławy(dawniej Opole Lubelskie).


[color="#0000FF"]2,8 promila alkoholu miał kierowca PKS z Opola Lubelskiego. Pędził autobusem całą szerokością jezdni.
Przy przystankach nie zatrzymywał się, tylko zwalniał. Pasażerowie wyskakiwali w biegu.[/color]

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20070312/NEWS01/70312040"]http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.d...NEWS01/70312040[/url]


Podejrzewam, że to mógł być kurs z Opola Lub. z godziny 6.00 przez Poniatową i Bełżyce do Lublina.
Czy to prawda LUCIDITY?

Obowiązek wyposażania autobusów w pasy bezpieczeństwa na wszystkich siedzeniach dotyczy tych pojazdów ( w tym autobusów), które są zarejestrowane po raz pierwszy po 20 października 2007 roku.

W kolizji uczestniczył Autosan w najlepszym przypadku z pierwszej połowy lat 90 tych.
Pojazdy tej marki z tamtego okresu mają konstrukcyjnie przestarzałe siedzenia ... rozwiń
Avatar
lucidity / 24 marca 2010 o 22:59
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie. Droga Redakcjo Dziennika, autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Czy kierowca był pijany? Płacąc za bilet alkoholu nie czułam...no ale z alkomatem kłócić się nie będę. Bardzo długo jeżdżę tym PKSem i nigdy nic się nie stało. Niestety dziś ewidentnie wina stoi po stronie kierowcy autobusu - zmieniając pas z prawego na lewy gdzieś się zagapił i już nie zdążył wyhamować. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezpieczeństwa, wtedy przynajmniej nie byłoby 4 poszkodowanych z urazem nosa:)
Jako jedna z 4 poszkodowanych osób piszę sprostowanie. Droga Redakcjo Dziennika, autobus jechał z Opola Lubelskiego do Lublina, a nie tak jak Państwo napisali. Czy kierowca był pijany? Płacąc za bilet alkoholu nie czułam...no ale z alkomatem kłócić się nie będę. Bardzo długo jeżdżę tym PKSem i nigdy nic się nie stało. Niestety dziś ewidentnie wina stoi po stronie kierowcy autobusu - zmieniając pas z prawego na lewy gdzieś się zagapił i już nie zdążył wyhamować. Reasumując stwierdzam, iż nawet w takim autobusie powinny znajdować się pasy bezp... rozwiń
Avatar
pasażer / 24 marca 2010 o 17:58
0,4 to prawnie nic. Może zapił dzień wcześniej i jeszcze wszystko nie wyparowało. Co chcecie od chłopa? Po co to nagłaśniać, stało się coś komuś. Jak byście mieli taką pracę to też byście pili....
Avatar
Gość / 24 marca 2010 o 16:25
jakos od razu pomyslalam o kierowcy z tej linii
dziwne hehe
zawsze ich podejrzewam, ale najlepszy jest ledwo zywy dziadek ktory ciagle kopci supercuchnace papierosy i sam do siebie gada
Avatar
Janek / 24 marca 2010 o 15:28
O co im wszystkim chodzi??? Ja nigdy na trzeźwo nie siadam za kółko.
Avatar
gfzxxi / 24 marca 2010 o 15:20
Wielkie alllo. Ludek ciut wypił i zaraz piszą, że pijany był. Nie przesadzajcie!!!
Avatar
ja / 24 marca 2010 o 14:16
Dziennik znowu nie w temacie Pan redaktor słyszał że dzwonili ale nie wie gdzie.Do zdarzenia doszło na Kraśnickich ale na wlocie od Kraśnika a nie na wylocie z Lublina.Ale najważniejsze jest że jest artykuł a że znowu jego treść mija się z prawdą to pikuś.Bo DZIENNIK wielki jest.