wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Kierowca będzie mógł wyrzucić pijanego z autobusu

  Edytuj ten wpis
Dodano: 23 maja 2013, 16:19
Autor: (jsz)

Jeśli ktoś cuchnie, jest pijany, lub w inny sposób sprawia kłopoty pasażerom, kierowca będzie mógł usunąć go z autobusu. Dzisiaj radni przyjęli stosowne przepisy.

W tej chwili jedynym warunkiem korzystania z komunikacji miejskiej jest ważny bilet. Jeśli ktoś słucha głośnej muzyki, brzydko pachnie lub jest pijany, niewiele można zrobić. Przyjęte zmiany zakładają, że kierowcy lub kontrolerzy biletów będą mogli nie wpuścić do autobusów uciążliwych pasażerów.

Mogą też usunąć ich z pojazdu. W trudnych przypadkach pomogą im strażnicy miejscy. Powodem może być nie tylko brzydki zapach czy pijaństwo, ale również wulgarne czy agresywne zachowanie. Wszystko, co sprawia kłopot współpasażerom.

Chociaż w głosowaniu nad zmianami radni byli niemal jednomyślni, to w podczas debaty nie brakowało wątpliwości. Zwłaszcza w sprawie usuwania pijanych i cuchnących pasażerów.

– To wykluczanie pewnych grup społecznych – grzmiał radny Wojciech Krakowski (PO). – Jeśli ktoś wypije dwa piwa i wraca autobusem, to znaczy że trzeba go wyrzucić? Ktoś może być chory, albo wracać po pracy na działce i brzydko pachnieć. Takich ludzi nie możemy wykluczać. Co innego, gdy ktoś jest agresywny, ale na to są już przepisy.

Z Krakowskim polemizował radny Jan Gąbka.
– Radny chyba z pięć lat nie jeździł autobusem – mówił. – Ja przez siedem miesięcy jeździłem i coś o tym wiem. Jak wszedł człowiek, który chyba nie zdążył do toalety, to na kolejnym przystanku autobus już był pusty.
Zdarzył się też pijany pasażer, który wszystkim ubliżał.

Radni spierali się o to, jak kierowca ma określać trzeźwość pasażera i kiedy decydować się na interwencję. Właśnie przez zapis o "procentach”, projekt zmian był o krok od powrotu do komisji.
– Rozumiem, że kiedy nietrzeźwość będzie szła w parze z uciążliwością, to będzie podstawa do interwencji – uspokajał radny Dariusz Jezior. – Powinniśmy zostawić ten zapis. W naszym kraju jest olbrzymie przyzwolenie na picie.

Radna Małgorzata Suchanowska sugerowała, że w związku ze zmianami w przepisach, kierowcy powinni dostać podwyżki. Na to jednak nie ma szans.
– To dodatkowe uprawnienia, a nie obowiązki – uciął Grzegorz Siemiński, zastępca prezydenta Lublina.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
konduktor
Josef
S Y L W E S T E R
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

konduktor
konduktor (24 maja 2013 o 08:06) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='MONIKA' timestamp='1369338792' post='773815']
brawo nareszcie beda wypraszac cuchnacych meneli pare dni temu to ja jadac autobusem MPK bylam sklonna opuscic autobus taki byl niesamowity smrod !!!!
[/quote]A ten smród,to nie jest czasem od podpasek,takich już przechodzonych ???? Co wobec tego z takimi damami ????
Rozwiń
Josef
Josef (24 maja 2013 o 06:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
No to już zrobili pierwszy krok,aby wyrzucać biednych miejsc ,które beda przeznaczone dla nowobogackich!!!
Rozwiń
S Y L W E S T E R
S Y L W E S T E R (23 maja 2013 o 23:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
----------------------------KIEROWCA NICZEGO NIE BĘDZIE MUSIAŁ !!! --------------------------------------- Myśleć tam w Ratuszu "kmiotki" ! . Pasażer ma prawo do bezpiecznego przejazdu komunikacją miej ską a kierowca musi mieć zapewniony spokój do bezpiecznego prowadzenia pojazdu miejskiej komu nikacji !!! . W skrajnych wypadkach Kierowca zatrzymuje pojazd i posiadanym telefonem dzwoni do Służb Porządkowych o natychmiastową interwencje . Po wyprowadzeniu delikwenta , Kierowca konty nuje dalej jazdę . To wszystko ! . Ale podwyżki Kierowcom się należą za utrudnioną jazdę po za tłoczonym mieście . Uwaga !, żeby było jasne, żadnego szarpania się w autobusie NIE MA !. Są od tego służby porządkowe i to do Nich należy wyprowadzenie delikwenta . Jeżeli jaliś "kozak" będzie się szarpał ? to również zostanie wyprowadzony z pojazdu ! .
Rozwiń
MONIKA
MONIKA (23 maja 2013 o 21:53) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
brawo nareszcie beda wypraszac cuchnacych meneli pare dni temu to ja jadac autobusem MPK bylam sklonna opuscic autobus taki byl niesamowity smrod !!!!
Rozwiń
loq
loq (23 maja 2013 o 19:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
dodatkowe uprawnienia, myslicie że kierowca będzie się szarpał z dresiarzami i menelami, ryzykował zdrowie i nie wiadomo co jeszcze
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!