niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Kierowca walca przejechał swojego kolegę na budowie S17. Dzisiaj ma zapaść wyrok


Dzisiaj ma zapaść wyrok w sprawie makabrycznego wypadku, do którego doszło na budowie trasy S17. Kierowca walca drogowego przejechał swojego kolegę. Teraz odpowiada przed sądem, a wraz z nim cztery inne osoby odpowiedzialne za bezpieczeństwo prac.

Do tragedii doszło we wrześniu 2012 roku przy ul. Piaseckiej w Świdniku. Tamtejsza prokuratura oskarżyła pięć osób, w tym trzech pracowników Budimexu, głównego wykonawcy robót. Oskarżeni nie przyznali się do winy. Najpoważniejsze zarzuty ciążą na Tomaszu S. Feralnego dnia to on prowadził walec drogowy.

Wprasowywał oznaczenia w nową warstwę asfaltu. Zdaniem śledczych nie zachował przy tym należytej ostrożności. Nie widział, co znajduje się tuż przed walcem, a był tam inny mężczyzna. 52-letni Jacek W. siedział na jezdni, tyłem do walca. Zdaniem śledczych, operator maszyny podczas pracy powinien poprosić o pomoc drugą osobę. Nie zrobił tego i najechał na człowieka. Walec zmiażdżył 52-latka. Jego ciało znaleziono między bębnami maszyny. Tomasza S. oskarżono o nieumyślne spowodowanie śmierci.

Wraz z nim oskarżono Ryszarda S. i Krzysztofa Ż., inżynierów z Budimexu. Według śledczych nie dopilnowali zasad bezpieczeństwa na budowie. Krzysztof Ż. miał również akceptować przekroczenia czasu pracy. Akt oskarżenia dotyczy także Piotra P., szefa firmy pracującej na S17 jako podwykonawca. On również miał nie dopełnić obowiązków związanych z bezpieczeństwem pracy. Ostatni z oskarżonych to Ryszard L., brygadzista zatrudniony przez podwykonawcę. Zdaniem śledczych widział, że Jacek K. znajduje się w niebezpiecznym miejscu, ale nie zareagował.

W procesie toczącym się w Sądzie Rejonowym Lublin – Wschód w Świdniku przywołano opinie kilku biegłych. Mieli oni ocenić, kto odpowiada za wypadek. Z niektórych ustaleń wynikało, że do tragedii przyczynił się zarówno kierowca walca, jak i zmarły mężczyzna.

Czytaj więcej o: wypadek sąd budowa śmierć walec
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 października 2016 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a gdzie była pieprzona inspekcja pracy? w du..e ,po co to utrzymywać? co za strata pieniedzy ,zdumiewająca głupota
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 19:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wyrok po pięciu latach!!?? Z czego żyła rodzina tego poległego na placu boju o psie PObory, psie warunki, nędzne wypłaty za urlopy, nędzę swoich najbliższych pracując fizycznie i oddając 80% swych POborów na POdwyższające się POdatki na senat, sejm, konkordat i przepych w instytucjach jakoby służących podatnikom....
Rozwiń
Gość
Gość (12 października 2016 o 17:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Walcem przejechał? No bez jaj, to zawody ślimaków były?
Rozwiń
NajmniejszyCzłowiekŚwiata
NajmniejszyCzłowiekŚwiata (6 października 2016 o 07:05) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jakie wyroki???
Rozwiń
Gość
Gość (5 października 2016 o 22:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
I jakie są wyroki
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!