Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2010 r.
18:00
Edytuj ten wpis

Kierowco! Wszystkie parkingi w centrum Lublina będą płatne

Autor: Zdjęcie autora DOMINIK SMAGA
0 22 A A

Wszystkie miejsca parkingowe w centrum Lublina miałyby być płatne. Projekt takiego rozwiązania jeszcze przed wakacjami prezydent ma dać radnym do uchwalenia. Jeśli się zgodzą, to rewolucja wejdzie w życie od 2011 r., czyli już po wyborach samorządowych.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Teraz płatna jest tylko część miejsc w śródmieściu Lublina. Na wielu chodnikach można jednak parkować bez opłat. Magistrat chce to zmienić i zamierza wprowadzić strefę płatnego parkowania, gdzie trzeba by płacić zostawiając auto przy każdej drodze publicznej.

Granice strefy wyznaczałyby ulice: al. Unii Lubelskiej, al. Tysiąclecia, al. Solidarności, ul. Lubomelska, Wieniawska, Lipowa, al. Piłsudskiego i Al. Zygmuntowskie. W strefie znalazłoby się aż 1200 płatnych miejsc. Teraz miasto pobiera opłaty jedynie za 652 miejsca.

– Jakaś część miejsc musi być nadal darmowa, choćby koło urzędów. Zdarza się, że wzywają kogoś do wyjaśnienia jakieś sprawy. I co wtedy też, będę musiał płacić?– irytuje się Paweł Roczniak, kierowca z Lublina.

Pieniądze za postój pobierać mają parkomaty ustawione przy drogach. Wiadomo już, że potrzeba będzie ok. 110 takich urządzeń. Na ich zakup miasto nie ma pieniędzy, ale najprawdopodobniej nie będzie musiało ich szukać.

– Sposobem może być ich sfinansowanie przez inwestora, który będzie sobie później odbierał swój wydatek z wpływów z opłat za parkowanie – wyjaśnia Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w lubelskim Urzędzie Miasta.

To właśnie wybrana w drodze przetargu firma ma na zlecenie miasta zająć się wyjmowaniem z parkomatów kasetek wypełnionych pieniędzmi i zawożeniem ich do banku.

Także jej ludzie mają sprawdzać, czy kierowca ma za szybą ważny bilet parkingowy. A przez to o wiele trudniej niż teraz będzie unikać płacenia za postój, bo obecnie zaglądaniem za szyby samochodów zajmuje się 2 (słownie: dwóch) pracowników Urzędu Miasta.

Właśnie dlatego ściągalność opłat jest teraz bardzo niska. W zeszłym roku z opłat parkingowych magistrat pozyskał tylko ok. 700 tys. zł. Przyjmując, że rok ma 250 dni roboczych, to każde z miejsc parkingowych zarobiło jedynie 4,29 zł dziennie.

Z tego wynikałoby, że każde z miejsc było zajęte nieco ponad dwie godziny, a przez resztę dnia było puste. Tego, że to nierealne nikomu kto w Lublinie parkował tłumaczyć nie trzeba.

Na pocieszenie: miasto zastanawia się nad obniżeniem cen biletów parkingowych. I szacuje, że po wprowadzeniu strefy zyski z opłat mogą wzrosnąć do ponad 4 mln zł.

– Nowe rozwiązanie zaproponujemy radnym jeszcze przed wakacjami – zapowiada Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta Lublina. – Ale strefa zaczęłaby obowiązywać dopiero od przyszłego roku – zastrzega.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Cyklista / 24 marca 2010 o 18:33
Więcej płatnych parkingów => mniej bezpłatnych parkingów => więcej dzikich parkingów => zniszczona zieleń miasta => większe wydatki na zieleń => mniejsza atrakcyjność Lublina => mniejsze wpływy do kasy miasta od przedsiębiorców + większe wydatki na zieleń miejską.

Ot i cała filozofia.

A ja powiem tak

Nie tylko parkingi powinny być darmowe, ale nawet komunikacja miejska (przynajmniej dla mieszkańców Lublina). Straż miejska zamiast wypisywać durne mandaty, niech lepiej stoi i pilnuje rowerów, zeby ich nie kradziono i nie niszczono. Ludziska (przynajmniej niektórzy) się przesiądą na dwa kółka i będzie i bezpieczniej i czyściej [bo bez spalin] i zdrowiej, nie od dziś wiadomo, ze jazda rowerem wpływa korzystnie na zdrowie.
Więcej płatnych parkingów => mniej bezpłatnych parkingów => więcej dzikich parkingów => zniszczona zieleń miasta => większe wydatki na zieleń => mniejsza atrakcyjność Lublina => mniejsze wpływy do kasy miasta od przedsiębiorców + większe wydatki na zieleń miejską.

Ot i cała filozofia.

A ja powiem tak

Nie tylko parkingi powinny być darmowe, ale nawet komunikacja miejska (przynajmniej dla mieszkańców Lublina). Straż miejska zamiast wypisywać durne mandaty, niech lepiej stoi i pilnuje row... rozwiń
Avatar
POL / 15 lutego 2010 o 10:24
Przed wojną Żydzi mówili, że nasze kamienice a wasze ulice. Dziś nawet ulice nie są mieszkańców miasta lublina (piszę małymi literkami bo mam wstręt do pomysłów tych łachów z ratusza).
Panie Żuk czy po sprzedaży państwowego majątku chodzi pan ze Świdnika piechotą? Sprzedawałeś majątek do którego nie dotkoołeś się nawet palcem. Ty naukowcu z politechniki.
Avatar
mp / 15 lutego 2010 o 08:54
Jesli juz musza byc oplaty parkingowe to niech beda wprowadzone z uzyciem inteligencji a nie checia nachapania sie za wszelka cene ! Proponowane oplaty - wstewpne co prawda - sa deb***ne. Za 1/2 godz - 1,5 zl a za 1 godz 2,5 zl. Zanim sie zaparkuje, zanim sie dojdzie do sklepu czy urzedu - nawet tylko na tzw chwilke to min. 45 min. Wiec juz tu miasto chce nas "rznac". Uczciwiej byloby : 1 zl za pierwsza godzine i 2, ewentualnie 2,5 zl za kazda kolejna.
Avatar
kwiatek / 14 lutego 2010 o 00:48
Tak jest wprowadzcie władzo jeszcze strefy jak w anglii no na czyms musicie sie dorobic
Avatar
je_bananyLublin / 13 lutego 2010 o 15:48
mm napisał:
Jak nie mają na chleb to niech sprzedadzą samochód. Nie ma przymusu jeżdżenia samochodem pod same drzwi urzędu czy banku, a za wygodę trzeba płacić. Za zajmowanie 10 metrów kwadratowych publicznej przestrzeni również. A już w ogóle pisanie o parkowaniu na chodnikach to jakiś absurd. Chodnikach - które służą, jak sama nazwa wskazuje, do chodzenia nimi a nie zastawiania samochodami!!!
Rowerem też nie jeździj po chodniku! Kup legalny system do komputera, a potem zapłać tantiemy za muzykę i filmy ściągane z internetu, a potem pier_ol tu na forum !
Rowerem też nie jeździj po chodniku! Kup legalny system do komputera, a potem zapłać tantiemy za muzykę i filmy ściągane z internetu, a potem pier_ol tu na forum ! rozwiń
Avatar
pierdolLublin / 13 lutego 2010 o 15:43
głos na forum powinny zabierać tylko te osoby co mają Legalny System w komputerze! Wtedy Wasze postulaty o płaceniu za parkowanie, a niedługo za wjazd do centrum (bo okaże się że firma z Warszawy od parkometrów ma większe dochody niż miasto Lublin, więc trzeba szukać kolejnego sposobu na pozyskanie pieniędzy od kierowców, bo i tak są korki w godzinach szczytu) bedą czytane ze zrozumieniem piraci ! I kto tu pisze o płaceniu za postój czy nie jak korzystacie z pirackiego oprogramowania, a to jest chyba karalne ? Śmiać mi sie chce jak czytam żeby sprzedać samochód itp. jak nie mam, lub nie chce płacić za parkowanie, tak samo Ty Piracie-złodzieju, sprzedaj komputer, lub najlepiej nie kupuj jak nie stać cię na legalne programy !
głos na forum powinny zabierać tylko te osoby co mają Legalny System w komputerze! Wtedy Wasze postulaty o płaceniu za parkowanie, a niedługo za wjazd do centrum (bo okaże się że firma z Warszawy od parkometrów ma większe dochody niż miasto Lublin, więc trzeba szukać kolejnego sposobu na pozyskanie pieniędzy od kierowców, bo i tak są korki w godzinach szczytu) bedą czytane ze zrozumieniem piraci ! I kto tu pisze o płaceniu za postój czy nie jak korzystacie z pirackiego oprogramowania, a to jest chyba karalne ? Śmiać... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2010 o 15:43
...co oznacza parking płatny niestrzeżony???
Avatar
mm / 13 lutego 2010 o 15:26
sami sobie placcie ludzie na chleb nie maja a wy chcecie jeszcze ciagnac kase za posoj???

Jak nie mają na chleb to niech sprzedadzą samochód. Nie ma przymusu jeżdżenia samochodem pod same drzwi urzędu czy banku, a za wygodę trzeba płacić. Za zajmowanie 10 metrów kwadratowych publicznej przestrzeni również. A już w ogóle pisanie o parkowaniu na chodnikach to jakiś absurd. Chodnikach - które służą, jak sama nazwa wskazuje, do chodzenia nimi a nie zastawiania samochodami!!!
Avatar
xx / 13 lutego 2010 o 14:26
Najpierw zróbcie porządne drogi drodzy urzednicy i cale hrabiostwo plus porzadne parkingi ktore beda warte oplat i nie bedziemy sie musieli martwic ze nas ktos oskubie z radia lub innych wartosciowych rzeczy w aucie heh dopiero potem domagajcie sie oplat od kierowcow... !!!! nie ma parkingow ajak juz sa to takie ze szkoda stawiac auta a wy sie domagacie pieniedzy!!!??? tak pewinie niedlugo za wejscie na teren lublina tez trzeba bedzie placic glupcy wy kto was tam wsadzil do tego rzadu!!! sami sobie placcie ludzie na chleb nie maja a wy chcecie jeszcze ciagnac kase za posoj??? strzelcie sie w teglupie lby bo juz was sluchac nie mozna zal serce sciska za ta glupote jaką przejawiacie swoim tempym mysleniem.. :?
Najpierw zróbcie porządne drogi drodzy urzednicy i cale hrabiostwo plus porzadne parkingi ktore beda warte oplat i nie bedziemy sie musieli martwic ze nas ktos oskubie z radia lub innych wartosciowych rzeczy w aucie heh dopiero potem domagajcie sie oplat od kierowcow... !!!! nie ma parkingow ajak juz sa to takie ze szkoda stawiac auta a wy sie domagacie pieniedzy!!!??? tak pewinie niedlugo za wejscie na teren lublina tez trzeba bedzie placic glupcy wy kto was tam wsadzil do tego rzadu!!! sami sobie ... rozwiń
Avatar
kasia / 13 lutego 2010 o 12:29
czuję się oszukana przez Wasilewskiego, tyle obiecywał a żyje się jeszcze gorzej niż nastał. Ci jego zastępcy tacy sami, darmozjady!! Żenada!!! Takiej bezczelności jeszcze nie widziałam!! W mylnym przekonaniu, że są lepsi od innych uzurpują sobie jakieś prawa, np. przejazd służbowym samochodem na lotnisko czy przejażdżka samochodem służbowym po zakupy do marketu w godzinach pracy. Miasto nie pozyskuje środków z UE, bo kto niby ma to robić jak przyjęte są same osoby z polecenia "fachowcy" a do pracy nie ma nikogo?? Wstyd!! Żeby wnioski odrzucali z powodu braków formalnych??????? kto tam pracuje??? Czy przynajmniej potrafią czytać ze zrozumieniem??? wątpię.... Wsiowe miasto!! Nie zdziwię się jak ta firma od parkomatów będzie powiązana z jednym z naszych wspaniałych "fachowców" ......ot..... proza życia...... w Polsce "Ź" bo już na pewno nie "C" ani "D".
czuję się oszukana przez Wasilewskiego, tyle obiecywał a żyje się jeszcze gorzej niż nastał. Ci jego zastępcy tacy sami, darmozjady!! Żenada!!! Takiej bezczelności jeszcze nie widziałam!! W mylnym przekonaniu, że są lepsi od innych uzurpują sobie jakieś prawa, np. przejazd służbowym samochodem na lotnisko czy przejażdżka samochodem służbowym po zakupy do marketu w godzinach pracy. Miasto nie pozyskuje środków z UE, bo kto niby ma to robić jak przyjęte są same osoby z polecenia "fachowcy" a do pracy nie m... rozwiń
Avatar
Cyklista / 24 marca 2010 o 18:33
Więcej płatnych parkingów => mniej bezpłatnych parkingów => więcej dzikich parkingów => zniszczona zieleń miasta => większe wydatki na zieleń => mniejsza atrakcyjność Lublina => mniejsze wpływy do kasy miasta od przedsiębiorców + większe wydatki na zieleń miejską.

Ot i cała filozofia.

A ja powiem tak

Nie tylko parkingi powinny być darmowe, ale nawet komunikacja miejska (przynajmniej dla mieszkańców Lublina). Straż miejska zamiast wypisywać durne mandaty, niech lepiej stoi i pilnuje rowerów, zeby ich nie kradziono i nie niszczono. Ludziska (przynajmniej niektórzy) się przesiądą na dwa kółka i będzie i bezpieczniej i czyściej [bo bez spalin] i zdrowiej, nie od dziś wiadomo, ze jazda rowerem wpływa korzystnie na zdrowie.
Więcej płatnych parkingów => mniej bezpłatnych parkingów => więcej dzikich parkingów => zniszczona zieleń miasta => większe wydatki na zieleń => mniejsza atrakcyjność Lublina => mniejsze wpływy do kasy miasta od przedsiębiorców + większe wydatki na zieleń miejską.

Ot i cała filozofia.

A ja powiem tak

Nie tylko parkingi powinny być darmowe, ale nawet komunikacja miejska (przynajmniej dla mieszkańców Lublina). Straż miejska zamiast wypisywać durne mandaty, niech lepiej stoi i pilnuje row... rozwiń
Avatar
POL / 15 lutego 2010 o 10:24
Przed wojną Żydzi mówili, że nasze kamienice a wasze ulice. Dziś nawet ulice nie są mieszkańców miasta lublina (piszę małymi literkami bo mam wstręt do pomysłów tych łachów z ratusza).
Panie Żuk czy po sprzedaży państwowego majątku chodzi pan ze Świdnika piechotą? Sprzedawałeś majątek do którego nie dotkoołeś się nawet palcem. Ty naukowcu z politechniki.
Avatar
mp / 15 lutego 2010 o 08:54
Jesli juz musza byc oplaty parkingowe to niech beda wprowadzone z uzyciem inteligencji a nie checia nachapania sie za wszelka cene ! Proponowane oplaty - wstewpne co prawda - sa deb***ne. Za 1/2 godz - 1,5 zl a za 1 godz 2,5 zl. Zanim sie zaparkuje, zanim sie dojdzie do sklepu czy urzedu - nawet tylko na tzw chwilke to min. 45 min. Wiec juz tu miasto chce nas "rznac". Uczciwiej byloby : 1 zl za pierwsza godzine i 2, ewentualnie 2,5 zl za kazda kolejna.
Avatar
kwiatek / 14 lutego 2010 o 00:48
Tak jest wprowadzcie władzo jeszcze strefy jak w anglii no na czyms musicie sie dorobic
Avatar
je_bananyLublin / 13 lutego 2010 o 15:48
mm napisał:
Jak nie mają na chleb to niech sprzedadzą samochód. Nie ma przymusu jeżdżenia samochodem pod same drzwi urzędu czy banku, a za wygodę trzeba płacić. Za zajmowanie 10 metrów kwadratowych publicznej przestrzeni również. A już w ogóle pisanie o parkowaniu na chodnikach to jakiś absurd. Chodnikach - które służą, jak sama nazwa wskazuje, do chodzenia nimi a nie zastawiania samochodami!!!
Rowerem też nie jeździj po chodniku! Kup legalny system do komputera, a potem zapłać tantiemy za muzykę i filmy ściągane z internetu, a potem pier_ol tu na forum !
Rowerem też nie jeździj po chodniku! Kup legalny system do komputera, a potem zapłać tantiemy za muzykę i filmy ściągane z internetu, a potem pier_ol tu na forum ! rozwiń
Avatar
pierdolLublin / 13 lutego 2010 o 15:43
głos na forum powinny zabierać tylko te osoby co mają Legalny System w komputerze! Wtedy Wasze postulaty o płaceniu za parkowanie, a niedługo za wjazd do centrum (bo okaże się że firma z Warszawy od parkometrów ma większe dochody niż miasto Lublin, więc trzeba szukać kolejnego sposobu na pozyskanie pieniędzy od kierowców, bo i tak są korki w godzinach szczytu) bedą czytane ze zrozumieniem piraci ! I kto tu pisze o płaceniu za postój czy nie jak korzystacie z pirackiego oprogramowania, a to jest chyba karalne ? Śmiać mi sie chce jak czytam żeby sprzedać samochód itp. jak nie mam, lub nie chce płacić za parkowanie, tak samo Ty Piracie-złodzieju, sprzedaj komputer, lub najlepiej nie kupuj jak nie stać cię na legalne programy !
głos na forum powinny zabierać tylko te osoby co mają Legalny System w komputerze! Wtedy Wasze postulaty o płaceniu za parkowanie, a niedługo za wjazd do centrum (bo okaże się że firma z Warszawy od parkometrów ma większe dochody niż miasto Lublin, więc trzeba szukać kolejnego sposobu na pozyskanie pieniędzy od kierowców, bo i tak są korki w godzinach szczytu) bedą czytane ze zrozumieniem piraci ! I kto tu pisze o płaceniu za postój czy nie jak korzystacie z pirackiego oprogramowania, a to jest chyba karalne ? Śmiać... rozwiń
Avatar
Gość / 13 lutego 2010 o 15:43
...co oznacza parking płatny niestrzeżony???
Avatar
mm / 13 lutego 2010 o 15:26
sami sobie placcie ludzie na chleb nie maja a wy chcecie jeszcze ciagnac kase za posoj???

Jak nie mają na chleb to niech sprzedadzą samochód. Nie ma przymusu jeżdżenia samochodem pod same drzwi urzędu czy banku, a za wygodę trzeba płacić. Za zajmowanie 10 metrów kwadratowych publicznej przestrzeni również. A już w ogóle pisanie o parkowaniu na chodnikach to jakiś absurd. Chodnikach - które służą, jak sama nazwa wskazuje, do chodzenia nimi a nie zastawiania samochodami!!!
Avatar
xx / 13 lutego 2010 o 14:26
Najpierw zróbcie porządne drogi drodzy urzednicy i cale hrabiostwo plus porzadne parkingi ktore beda warte oplat i nie bedziemy sie musieli martwic ze nas ktos oskubie z radia lub innych wartosciowych rzeczy w aucie heh dopiero potem domagajcie sie oplat od kierowcow... !!!! nie ma parkingow ajak juz sa to takie ze szkoda stawiac auta a wy sie domagacie pieniedzy!!!??? tak pewinie niedlugo za wejscie na teren lublina tez trzeba bedzie placic glupcy wy kto was tam wsadzil do tego rzadu!!! sami sobie placcie ludzie na chleb nie maja a wy chcecie jeszcze ciagnac kase za posoj??? strzelcie sie w teglupie lby bo juz was sluchac nie mozna zal serce sciska za ta glupote jaką przejawiacie swoim tempym mysleniem.. :?
Najpierw zróbcie porządne drogi drodzy urzednicy i cale hrabiostwo plus porzadne parkingi ktore beda warte oplat i nie bedziemy sie musieli martwic ze nas ktos oskubie z radia lub innych wartosciowych rzeczy w aucie heh dopiero potem domagajcie sie oplat od kierowcow... !!!! nie ma parkingow ajak juz sa to takie ze szkoda stawiac auta a wy sie domagacie pieniedzy!!!??? tak pewinie niedlugo za wejscie na teren lublina tez trzeba bedzie placic glupcy wy kto was tam wsadzil do tego rzadu!!! sami sobie ... rozwiń
Avatar
kasia / 13 lutego 2010 o 12:29
czuję się oszukana przez Wasilewskiego, tyle obiecywał a żyje się jeszcze gorzej niż nastał. Ci jego zastępcy tacy sami, darmozjady!! Żenada!!! Takiej bezczelności jeszcze nie widziałam!! W mylnym przekonaniu, że są lepsi od innych uzurpują sobie jakieś prawa, np. przejazd służbowym samochodem na lotnisko czy przejażdżka samochodem służbowym po zakupy do marketu w godzinach pracy. Miasto nie pozyskuje środków z UE, bo kto niby ma to robić jak przyjęte są same osoby z polecenia "fachowcy" a do pracy nie ma nikogo?? Wstyd!! Żeby wnioski odrzucali z powodu braków formalnych??????? kto tam pracuje??? Czy przynajmniej potrafią czytać ze zrozumieniem??? wątpię.... Wsiowe miasto!! Nie zdziwię się jak ta firma od parkomatów będzie powiązana z jednym z naszych wspaniałych "fachowców" ......ot..... proza życia...... w Polsce "Ź" bo już na pewno nie "C" ani "D".
czuję się oszukana przez Wasilewskiego, tyle obiecywał a żyje się jeszcze gorzej niż nastał. Ci jego zastępcy tacy sami, darmozjady!! Żenada!!! Takiej bezczelności jeszcze nie widziałam!! W mylnym przekonaniu, że są lepsi od innych uzurpują sobie jakieś prawa, np. przejazd służbowym samochodem na lotnisko czy przejażdżka samochodem służbowym po zakupy do marketu w godzinach pracy. Miasto nie pozyskuje środków z UE, bo kto niby ma to robić jak przyjęte są same osoby z polecenia "fachowcy" a do pracy nie m... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje

DK 19: Samochód zderzył się z łosiem. Jedna osoba nie żyje 35 0

Śmiertelny wypadek w Modliborzycach (pow. janowski) na drodze krajowej nr 19.

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach

Inwestują w kajaki. Z myślą o turystach 1 0

Organizacja spływów kajakowych graniczną rzeką Bug staje się włodawską specjalnością. Tym bardziej, że ta forma turystyki cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gości, którzy odwiedzają to miasto.

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu

Klub Obywatelski: Były prezydent spotka się z mieszkańcami regionu 17 14

Lech Wałęsa odwiedzi Puławy i Zamość. Spotka się z mieszkańcami w ramach Klubu Obywatelskiego.

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie

Koziołki rządzą na zapleczu Ekstraligi. Wanda zdemolowana w Lublinie 0 1

Żużlowcy Speed Car Motoru Lublin zgodnie z przewidywaniami wygrali po raz piąty w sezonie i umocnili się na pozycji lidera Nice Pierwszej Ligi Żużlowej.

Wykład: o czym myśli pies
26 maja 2018, 16:00

Wykład: o czym myśli pies 4 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maja o godz. 16 w Centrum Kultury (ul. Peowiaków 12) odbędzie się wykład O czym myśli pies. Przeprowadzona zostanie także zbiórka na rzecz schroniska.

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina"
Magazyn

Polonista wydał nową książkę. "Podróż do XVI-wiecznego Lublina" 1 0

Ze Sławomirem Błażewiczem, nauczycielem języka polskiego i autorem wydanej właśnie książki „Tajemnice XI gimnazjum. Unia” rozmawiamy o magicznej podróży w czasy renesansu

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy

Puławy dostarczą bąbelki dla znanej firmy 10 5

Zakłady Azotowe „Puławy” otrzymały akredytację na dostarczanie dwutlenku węgla dla amerykańskiej korporacji PepsiCo. To kolejny, po Coca Coli, gigant spożywczy, który będzie korzystał produkowanych nad Wisłą bąbelków.

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 69:21 [WYNIK KOŃCOWY] 28 1

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej

Orion - Olimpiakos 1:1. Pozostałe wyniki zamojskiej klasy okręgowej 2 1

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Orion Dereźnia po nieudanej jesieni wiosną zdecydowanie poprawił grę i wciąż liczy się w walce o utrzymanie. Tym razem zespół trenera Artura Czerwa urwał na własnym boisku punkt Olimpiakosowi Tarnogród strzelając gola w 94 minucie

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 1 2

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej

Puszcza - Górnik 2:0. Wrócili do strefy spadkowej 0 7

PIŁKARSKA NICE I LIGA Górnik Łęczna uległ na wyjeździe drużynie Puszczy Niepołomice 0:2 i na dwie kolejki przed zakończeniem sezonu mocno skomplikował sobie szansę na zachowanie miejsca na zapleczu Lotto Ekstraklasy

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 6 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra