Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

6 listopada 2013 r.
18:50
Edytuj ten wpis

Kierowcy nadal w piekle na ulicy Filaretów. Jeszcze trochę to potrwa

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 22 A A
Najbardziej korkuje się ulica Wileńska (kierunek w stronę Zana) (Maciej Kaczanowski)
Najbardziej korkuje się ulica Wileńska (kierunek w stronę Zana) (Maciej Kaczanowski)

Ani dziś, ani jutro nie ma co liczyć na otwarcie jednej z jezdni ul. Filaretów. Może nastąpi to w niedzielę, gdy według pierwotnych planów otwarte miały być już obie jezdnie. A być może jeszcze później.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Wczoraj po południu kierowcy znów tkwili w gigantycznych korkach. Zatory były m.in. na Nadbystrzyckiej i Wileńskiej, ale najgorzej działo się na Zana i na ul. Bohaterów Monte Cassino, gdzie korek zaczynał się już na ul. Armii Krajowej, a kończył na rondzie obok Leclerca.

Część kierowców jadących ul. Zana od strony ZUS decydowała się na ominięcie ronda przez osiedlowe uliczki: Juranda i Skrzetuskiego. Jeszcze rano urzędnicy rozważali wyłączenie sygnalizacji na rondzie, ale ostatecznie się na to nie zdecydowali, tłumacząc, że byłoby to niebezpieczne ze względu na duży ruch pieszych. Około godz. 17 nie było żadnym wyczynem wyjść z autobusu na Bohaterów Monte Cassino, zejść Wileńską za targ, dojść z powrotem do Zana i tam – po oczekiwaniu – wsiąść w ten sam autobus, z którego się wysiadło.

Początkowo miasto informowało, że jezdnia prowadząca w stronę ul. Zana, czyli ta po stronie os. Skarpa i os. Prusa będzie zamknięta tylko do środy lub do czwartku włącznie. Dziś lub jutro miała zostać otwarta dla ruchu. Wiadomo już, że tak się nie stanie.

– Bardziej prawdopodobne jest to, że jezdnia zostanie otwarta w niedzielę. Ale podkreślam, tylko prawdopodobne – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. A jeszcze niedawno na niedzielę zapowiadano otwarcie dla ruchu obu jezdni.
– Chcemy, by wykonawca skończył prace do 15 listopada – dodaje Kieliszek. Ratusz zgodził się jednak, by termin wydłużyć do 22 listopada.

Nawet wtedy, gdy otwarta dla ruchu będzie jedna z jezdni, to nie będą z niej korzystać autobusy komunikacji miejskiej. Mają jeździć objazdami, dopóki nie będą dostępne obie jezdnie jednocześnie.

– Objazdy dla linii nr: 26, 31, 32, 37, 39 i 42 będą utrzymane przez cały czas remontu ul. Filaretów, niezależnie od tego czy wykonawca będzie w czasie prowadzonych prac otwierał poszczególne nitki jezdni – potwierdza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

– Zależy nam przede wszystkim na tym, aby nie wprowadzać dezinformacji wśród pasażerów. Ponadto nie mielibyśmy możliwości każdorazowej reakcji na wprowadzane zmiany chociażby w zakresie rozkładów jazdy. Zatem autobusy wrócą na swoje podstawowe trasy dopiero po całkowitym zakończeniu prac i przywróceniu ruchu w obu kierunkach.

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
piotrek / 11 listopada 2013 o 14:10

Widzę że filaretów otwarta w dwie strony jest, a autobusy jeszcze mają objazdy, ile to jeszcze potrwa?

Avatar
Mc / 7 listopada 2013 o 22:07

Mam nadzieję że zwolennicy budowy stadionu w lublinie tam stoją... niestety dotyczy to wszystkich... Mogliśmy mieć wiadukt nad głęboką od filaretów i mały tunel pod racławickimi. te dwa obiekty całkowicie by rozwiązały problem dla pokoleń, a tak mamy stadion...! więc ciśnie się na usta jedno: dziękczynne "choj wam w du..e i taczka kamieni" dla "naszych" władz

Szkoda tylko, że pieniędzy na stadion nijak nie można było przeznaczyć na inwestycje drogowe. Nie wspominając, że koszty tunelu i estakady są dwukrotnie wyższe niż stadionu. ("Mały tunel", o którym piszesz, to mrzonka, która ze względu na istaniejącą infrastrukturę kosztowałaby tyle co długi tunel)

Szkoda tylko, że pieniędzy na stadion nijak nie można było przeznaczyć na inwestycje drogowe. Nie wspominając, że koszty tunelu i estakady są dwukrotnie wyższe niż stadionu. ("Mały tunel", o którym piszesz, to mrzonka, która ze względu na istaniejącą infrastrukturę kosztowałaby tyle co długi tunel)

rozwiń
Avatar
Romek / 7 listopada 2013 o 17:42

"Kierowcy w piekle" - nie ma to jak dowalić tytułem. Jakoś jeżdżę codziennie przez tę okolicę i nie czuję się jak w piekle. Czasami przy większej stłuczce sytuacja wyglada gorzej. Jest ciaśniej, ale bez przesady. Bicie piany i nakręcanie tematu.

Avatar
Andrzej / 7 listopada 2013 o 14:53

zdjęcie nr 11.

Drogowcy tną świeżo położony asfalt. Kto nadzoruje te prace???

Po prostu robią pętlę indukcyjną . Jak się nie znasz to nie rób popeliny. 

Avatar
123 / 7 listopada 2013 o 14:48

To jest kpina z ludzi poprostu. Fajnie że wogóle remontują tą drogę ale powinni mieć też na uwadze że to jedna z główniejszych ulic Lublina i trzeba jak najszybciej oddać ją do użytku. Ciekawy jestem w jakiej dzielnicy mieszka pan Kieliszek ?

Tu i tak tempo jest super, na Głuskiej SKANSKA odcinek 150 m robi już rok i końca nie widać . 3 razy kanalizacje poprawiali i pruli podbudowę od nowa. 

Avatar
Stefan / 7 listopada 2013 o 14:21

Dlaczego korkuje się rano ulica Wileńska , dobrze widać na tym zdjęciu. Wystarczy zlikwidować parking wzdłuż ulicy na wysokości szkoły i zrobić dwa pasy do jazdy w dół. A poszerzanie Filaretów i tak nic nie da póki co bo problemem jest i będzie zakorkowana ulica Sowińskiego

Avatar
Gość / 7 listopada 2013 o 12:30

W UE zosłała uchwalona ustawa, w związku którą
możemy lokalizować telefon po jego numerze w sieci GSM.
Strona dla polski,którą znalazłem to
http://tinyurl.com/LokalizujGSM

Avatar
filip / 7 listopada 2013 o 11:23

zdjęcie nr 11.

Drogowcy tną świeżo położony asfalt. Kto nadzoruje te prace???

Avatar
dymin / 7 listopada 2013 o 10:38

Pierwszego dnia, w którym zamknięta została ul. Filaretów i wyznaczony objazd przez ul. Boh. M. Cassino, ktoś wymyślił, że..... zrobi remont nawierzchni przy studzience na wysokości ul. Leonarda i zagrodzi potem dwa pasy barierką! Podejrzewam, że to MPWiK, oni akurat sie lubują w takich pomysłach, bo są poza kontrolą. Koordynacja działań różnych służb miasta wzorowa. A zapadnięte studzienki przez poprzedni caly rok nie stanowiły jakoś problemu, akurat tego dnia musieli to remontować.

Avatar
marcin z Lublina / 7 listopada 2013 o 10:07

a co takiego się stało że nie można się było wyrobić na czas KPRD ???!!!!!!! Bo chyba pogoda jest ok !!!!

Avatar
piotrek / 11 listopada 2013 o 14:10

Widzę że filaretów otwarta w dwie strony jest, a autobusy jeszcze mają objazdy, ile to jeszcze potrwa?

Avatar
Mc / 7 listopada 2013 o 22:07

Mam nadzieję że zwolennicy budowy stadionu w lublinie tam stoją... niestety dotyczy to wszystkich... Mogliśmy mieć wiadukt nad głęboką od filaretów i mały tunel pod racławickimi. te dwa obiekty całkowicie by rozwiązały problem dla pokoleń, a tak mamy stadion...! więc ciśnie się na usta jedno: dziękczynne "choj wam w du..e i taczka kamieni" dla "naszych" władz

Szkoda tylko, że pieniędzy na stadion nijak nie można było przeznaczyć na inwestycje drogowe. Nie wspominając, że koszty tunelu i estakady są dwukrotnie wyższe niż stadionu. ("Mały tunel", o którym piszesz, to mrzonka, która ze względu na istaniejącą infrastrukturę kosztowałaby tyle co długi tunel)

Szkoda tylko, że pieniędzy na stadion nijak nie można było przeznaczyć na inwestycje drogowe. Nie wspominając, że koszty tunelu i estakady są dwukrotnie wyższe niż stadionu. ("Mały tunel", o którym piszesz, to mrzonka, która ze względu na istaniejącą infrastrukturę kosztowałaby tyle co długi tunel)

rozwiń
Avatar
Romek / 7 listopada 2013 o 17:42

"Kierowcy w piekle" - nie ma to jak dowalić tytułem. Jakoś jeżdżę codziennie przez tę okolicę i nie czuję się jak w piekle. Czasami przy większej stłuczce sytuacja wyglada gorzej. Jest ciaśniej, ale bez przesady. Bicie piany i nakręcanie tematu.

Avatar
Andrzej / 7 listopada 2013 o 14:53

zdjęcie nr 11.

Drogowcy tną świeżo położony asfalt. Kto nadzoruje te prace???

Po prostu robią pętlę indukcyjną . Jak się nie znasz to nie rób popeliny. 

Avatar
123 / 7 listopada 2013 o 14:48

To jest kpina z ludzi poprostu. Fajnie że wogóle remontują tą drogę ale powinni mieć też na uwadze że to jedna z główniejszych ulic Lublina i trzeba jak najszybciej oddać ją do użytku. Ciekawy jestem w jakiej dzielnicy mieszka pan Kieliszek ?

Tu i tak tempo jest super, na Głuskiej SKANSKA odcinek 150 m robi już rok i końca nie widać . 3 razy kanalizacje poprawiali i pruli podbudowę od nowa. 

Avatar
Stefan / 7 listopada 2013 o 14:21

Dlaczego korkuje się rano ulica Wileńska , dobrze widać na tym zdjęciu. Wystarczy zlikwidować parking wzdłuż ulicy na wysokości szkoły i zrobić dwa pasy do jazdy w dół. A poszerzanie Filaretów i tak nic nie da póki co bo problemem jest i będzie zakorkowana ulica Sowińskiego

Avatar
Gość / 7 listopada 2013 o 12:30

W UE zosłała uchwalona ustawa, w związku którą
możemy lokalizować telefon po jego numerze w sieci GSM.
Strona dla polski,którą znalazłem to
http://tinyurl.com/LokalizujGSM

Avatar
filip / 7 listopada 2013 o 11:23

zdjęcie nr 11.

Drogowcy tną świeżo położony asfalt. Kto nadzoruje te prace???

Avatar
dymin / 7 listopada 2013 o 10:38

Pierwszego dnia, w którym zamknięta została ul. Filaretów i wyznaczony objazd przez ul. Boh. M. Cassino, ktoś wymyślił, że..... zrobi remont nawierzchni przy studzience na wysokości ul. Leonarda i zagrodzi potem dwa pasy barierką! Podejrzewam, że to MPWiK, oni akurat sie lubują w takich pomysłach, bo są poza kontrolą. Koordynacja działań różnych służb miasta wzorowa. A zapadnięte studzienki przez poprzedni caly rok nie stanowiły jakoś problemu, akurat tego dnia musieli to remontować.

Avatar
marcin z Lublina / 7 listopada 2013 o 10:07

a co takiego się stało że nie można się było wyrobić na czas KPRD ???!!!!!!! Bo chyba pogoda jest ok !!!!

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej

W szkole są klasy pływackie, ale basen nie działa. Uczniowie muszą jeździć gdzie indziej 0 0

W Szkole Podstawowej nr 8 nie udał się nabór do sportowych klas o profilu pływackim. Powód? Już trzeci rok basen przy tej placówce ze względu na fatalny stan techniczny jest nieczynny

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków

16-latek wjechał pod samochód i zginął. Policja szuka świadków 6 3

Policjanci szukają świadków wypadku do którego doszło 9 maja w Radawcu Małym. 16-letni rowerzysta zderzył się z fordem. Trafił do szpitala. Nie udało się go uratować

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia]
Lubelskie Ekstra
galeria

Uziemione, ale wciąż piękne. Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie [zdjęcia] 29 0

To jedyne takie miejsce w Polsce. Niektórzy wręcz mówią, że w Muzeum Sił Powietrznych w Dęblinie stoi największa flota samolotów wojskowych nad Wisłą. Wprawdzie maszyny są już uziemione, ale wciąż emanują romantyczną magią lotnictwa wojskowego. Warto poznać to miejsce.

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka
25 czerwca 2018, 0:00

Wakacje z kamerą w Chatce Żaka 1 0

Co Gdzie Kiedy. Dzieci w wieku szkolnym (od 8 do 16 lat) będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach filmowych w Chatce Żaka, które odbędą się w dniach 25-29 czerwca w godz. 8-15.

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami
galeria
film

Puławy: Polskie piosenki symfonicznie przed Marynkami 8 1

Koncert "najpięknieszych polskich piosenek" z okazji setnej rocznicy odzyskania niepodległości w sobotę wieczorem wybrzmiał na dziedzińcu puławskiego Pałacu Marynki. Zaśpiewali Stanisław Soyka, Wiktoria Węgrzyn i Andrzej Lichosyt.

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę?
film

Okradał i przetrzymywał starszych ludzi. Czy pseudoksiądz poniesie karę? 1 0

Jego ofiarami byli ludzie starsi, schorowani i bezradni. Pod pozorem niesienia chrześcijańskiej pomocy pozbawiał ich wolności, okradał z dorobku życia. Czy pseudo-ksiądz Marek N. poniesie karę za swoje czyny?

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo]
galeria
film

Mecz ostatniej szansy. Polska - Kolumbia 0:2? Rozmowa z Kolumbijczykiem [wideo] 10 3

Dzisiaj mecz Polska - Kolumbia. Zapytaliśmy Juana, rodowitego Kolumbijczyka, który przyjechał do Lublina, m.in. o to jaki wynik obstawia.

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania?

Niesamowita historia ukrytego archiwum AK. IPN rozpocznie poszukiwania? 7 1

„Archiwum to powinno zawierać wszystkie roboty nasze, jak wyroki wykonane, rozkazy, listy członków” – zeznał bezpiece Stanisław Kowalski ps. „Żmijka”.

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej

Budżet obywatelski w Lublinie. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej 13 4

Zakończyło się sprawdzanie projektów zgłoszonych do budżetu obywatelskiego na przyszły rok. Co czwarty pomysł nie przeszedł oceny formalnej, co oznacza, że nie może być poddany pod głosowanie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie

Polska - Kolumbia. Gdzie oglądać? Transmisja TV i w internecie 1 1

Reprezentacja Polski zawiodła na całej linii w meczu z Senegalem, ale ciągle może wyjść z grupy. W niedzielę o godz. 20 Biało-Czerwoni zmierzą się w Kazaniu z Kolumbią. Dla obu zespołów to będzie mecz o życie, a kto przegra praktycznie będzie mógł już pakować walizki i żegnać się z mundialem. Transmisję przeprowadzi TVP 1 oraz TVP Sport. W internecie mecz będzie można zobaczyć na stronie sport.tvp.pl

Zgłosił nielegalne składowisko, takiej reakcji urzędników się nie spodziewał