Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2017 r.
17:56

Kilkadziesiąt osób na proteście studentów w Lublinie. "Cicho już byliśmy"

1 116 A A

W kilku polskich miastach odbyły się manifestacje w ramach Ogólnopolskiego Protestu Studentów i Studentek. Na pl. Teatralnym w Lublinie pikietowało kilkadziesiąt osób.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Frekwencja była dużo niższa, niż spodziewali się organizatorzy, którzy oczekiwali przybycia ok. 250 uczestników. – Nie mogliśmy poprosić o poparcie władz wydziałowych, czy samorządów studenckich o poparcie. Nie mogliśmy też reklamować się na terenie uniwersytetów, więc informacje o proteście nie mogły trafić do naszej grupy docelowej. Nie jesteśmy przez nikogo sponsorowani i nie stać nas na tysiące plakatów – tłumaczył Kamil Zieliński, koordynator manifestacji.

Studenci pikietowali przeciwko działaniom rządu, związanym nie tylko ze szkolnictwem wyższym. Niektórzy z nich mieli ze sobą transparenty z napisami: „Cicho już byliśmy”, „Mamy mózgi, decydujemy za siebie”, czy „Nasze państwo to nie wasz folwark”.

- Przyszłam tu spontanicznie z koleżanką. Nie zgadzam się z wieloma postulatami rządu, na przykład z ograniczeniem opieki okołoporodowej, jestem też przeciwna wtrącaniu się do osobistych spraw obywateli – mówiła Weronika, studentka UMCS.

- Nie podważam mandatu rządu i prezydenta, ale nie podoba mi się styl i sposób pełnienia władzy. Mam zastrzeżenia chociażby do pomysłu wprowadzenia dwukadencyjności w samorządach. To ogranicza prawa obywateli do decydowania o swoim otoczeniu – powiedział Jakub, student KUL.

Uczestnikom protestu rozdawano ulotki z zaproszeniem na… otwarcie honorowego konsulatu San Escobar w Lublinie, co było nawiązaniem do niedawnej wpadki ministra spraw zagranicznych Witolda Waszczykowskiego. Wskazany adres prowadził do siedziby Komitetu Obrony Demokracji. – To nasz happening. Chcemy w ten sposób zachęcić młodzież, żeby przyszła do nas i włączyła się w nasze działania, bo w naszych szeregach mamy deficyt ludzi młodych – wyjaśniał Grzegorz Kolek, działacz lubelskiego KOD-u.

Protest w Warszawie:

Komentarze 116

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 01:14
+1
Jaka piekna frekwencyjna porażka. W dobie Internetu młodych na kity Kiszczaka i Jaruzela nie nabierzecie. BRAWO POLSKA PATRIOTYCZNA MŁODZIEŻ!!!
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:19
+1
A była zbiórka na nowe fakturki dla kijowskiego?
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:13
+1
Widać że KODowcy, platformersi, nowoczsne Ryśki nawet i w kręgach akademickich nie mają poparcia, a jak już to maleńkie.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:12
+1
Ooo tak za rządów PO to była wolność. Nie było wtedy silniejszego polityka niż Donald Tusk. Jednoosobowo mógł podejmować wszystkie decyzje, pod jego dyktando działały wszystkie instytucje państwowe niezależnie od tego, jaki był ich charakter. W PO nie było przecież żadnego polityka ani żadnej frakcji, która w jakikolwiek znaczący sposób sprzeciwiała się polityce Donalda Tuska. To były rządy jednej partii, która była krótko trzymana, w której nie było mowy o żadnych głosach poddających wodza krytyce. Mieliśmy tylko jeden taki głos – Jarosława Gowina – który w związku z tym musiał z partii odejść. Może napisać ci jaka wtedy była polityka kadrowa, jak sprzedano banki w obce ręce, pozbyto się 2/3 majątku z tego połowa została zlikwidowana lub sprzedana dalaj, jak zdołowano poziom nauczania w szkołach produkując całą rzeszę bezrobotnych z dyplomem. Jak PO traktowała państwo i obywateli można było usłyszeć w kawiarni Sowa&Przyjaciele. Itp, itp..
Ooo tak za rządów PO to była wolność. Nie było wtedy silniejszego polityka niż Donald Tusk. Jednoosobowo mógł podejmować wszystkie decyzje, pod jego dyktando działały wszystkie instytucje państwowe niezależnie od tego, jaki był ich charakter. W PO nie było przecież żadnego polityka ani żadnej frakcji, która w jakikolwiek znaczący sposób sprzeciwiała się polityce Donalda Tuska. To były rządy jednej partii, która była krótko trzymana, w której nie było mowy o żadnych głosach poddających wodza krytyce. Mieliśmy tylko jeden taki głos – Jarosława... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:11
+1
To tera KOD i ubecy będą robić za "studęęętów" ?? Jaki protest studentów???? Nie piszcie kłamstw!!! Wszystkie największe i poważne organizacje studenckie w tym kraju stanowczo odcinają się od tego protestu "studentów". A autor tego tekstu powinien takie informacje zamieścić jeżeli chciał być rzetelny. Ci "studenci" to młodzieżowe skrajne lewactwo z tzw. neobolszewickiego"razem" oraz kodziarstwo w wieku 50, 60 i 70 lat Widzr co sie dzieje w LBN przeciez oni mają 34+ to sami absolwenci i dziedziusie KOD-iarze. :D. Wielka ściema :D :D :D
To tera KOD i ubecy będą robić za "studęęętów" ?? Jaki protest studentów???? Nie piszcie kłamstw!!! Wszystkie największe i poważne organizacje studenckie w tym kraju stanowczo odcinają się od tego protestu "studentów". A autor tego tekstu powinien takie informacje zamieścić jeżeli chciał być rzetelny. Ci "studenci" to młodzieżowe skrajne lewactwo z tzw. neobolszewickiego"razem" oraz kodziarstwo w wieku 50, 60 i 70 lat Widzr co sie dzieje w LBN przeciez oni mają 34+ to sami absolwenci i dziedziusie KOD-... rozwiń
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:10
+1
W sumie wyszła wielka KLAPA nawet w Warszawie nie więcej niż 150 osób "studentów" "niezależnych" ;)
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:07
+1
Widać że KODowcy nawet i w kręgach akademickich nie mają poparcia, a jak już to maleńkie.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:06
+1
A w tym Lublinie to ponoć tyle tys. Studentów! Gdzie tradycja z lat 8o tych. Kompromitacja. Smutne.
Avatar
Gość / 25 stycznia 2017 o 19:03
+1
Nastolatki potrafią ściągnąć na imprezkę parę tysięcy ludzi a Nowotwór kilkadziesiąt osób na demonstrację. To się nie może udać, przestańcie kwiczeć!!!
Avatar
markus / 25 stycznia 2017 o 18:59
+1
Więcej dziennikarzy niz protestujących z KOD i jego przystawki Partii Razem. Jest moc;-). Kodersi po raz kolejny nie zdołali oszukać ludzi. 
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 08:21
"- Drodzy studenci, jestem również studentem i teraz apeluję do was – nie róbcie cyrku, wracajcie i uczcie się na sesję, a nie dajcie się wykorzystywać ludziom, którzy są zdrajcami narodu polskiego, którzy sprzedają Polskę, donoszą na nas do Brukseli. To jest zdrada stanu! (…) Musicie pamiętać, że jesteście przyszłością narodu polskiego – mówił młody mężczyzna " - film jest na YT
Avatar
Gość / 27 stycznia 2017 o 04:50
No wiec po co itym piszecie?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 19:36
MOgli wódke dawać jak zsl w wyborach, to by studenciaków przyszło więcej :)
Avatar
Iga / 26 stycznia 2017 o 17:09
Ta ilość to wstyd, ale taka mamy młodzięż (więcej ze wsi). Skoro nie widzą problemu, to niech się szykują na zmywak. Pewne rzeczy to trzeba mieć w genach, wykształcenie nie pomże.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 16:56
W 1968 R W kRAKOWIE PRZY STARYM żAKU ZEBRAŁO SIĘ CA 18 TYS STUDENTÓW. kAŻDY ZAOPATRZONY W METALOWE PRĘTY Z AKADEMISKICH ŁÓŻEK. wSZAK gLINA PRZYBYŁA W LICZBIE 20 TYS Z MIOTACZAMI GAZÓW, BRONIĄ ITP. wYSZLI WÓWCZAS PRZED TŁUM STUDENTÓW WYBITNI PROFESOROWIE I RZEKLI NAM :" NIE TRZEBA WALCZYĆ BEZPOŚREDNIO, GDYŻ mo UŻYJE BRONI. sĄ INNE METODY WALKI O WOLNOŚĆ NIŻ BEZPOŚREDNIE STARCIE. tO MYŚMY W 1968R ROZPOCZĘLI WALKĘ O WOLNOŚĆ. dOKOŃCZYŁA "sOLIDARNOŚĆ'. zARÓWNO B. STUDENTÓW JAK I "sOLIDARNOŚĆ" poKRAKI MAJĄ W D.... wAŻNI DLA poKRAK TO kOMITET OBRONY DRAŃSTWA. WOLNA POLSKA TO NIE DOWOLNA.Z NASIM TK CZY SPRZEDAJNYMI SĘDZIAMI. DRODZY STUDENCI NIKT WAS NIE WALI PAŁĄ I NIE LEJE WODĄ W CZASIE MROZU. OD 2007 R BYŁO W NASI POLSZY IDEALNIE ALE WYBORCY OBALILI I BULA I POKRAKI. DEMOKRATYCZNIE CZY JAK HITLER?
W 1968 R W kRAKOWIE PRZY STARYM żAKU ZEBRAŁO SIĘ CA 18 TYS STUDENTÓW. kAŻDY ZAOPATRZONY W METALOWE PRĘTY Z AKADEMISKICH ŁÓŻEK. wSZAK gLINA PRZYBYŁA W LICZBIE 20 TYS Z MIOTACZAMI GAZÓW, BRONIĄ ITP. wYSZLI WÓWCZAS PRZED TŁUM STUDENTÓW WYBITNI PROFESOROWIE I RZEKLI NAM :" NIE TRZEBA WALCZYĆ BEZPOŚREDNIO, GDYŻ mo UŻYJE BRONI. sĄ INNE METODY WALKI O WOLNOŚĆ NIŻ BEZPOŚREDNIE STARCIE. tO MYŚMY W 1968R ROZPOCZĘLI WALKĘ O WOLNOŚĆ. dOKOŃCZYŁA "sOLIDARNOŚĆ'. zARÓWNO B. STUDENTÓW JAK I "sOLIDARNOŚĆ" poKRAKI MAJĄ W D.... wAŻNI DLA po... rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 16:52
Zabierz babci indeks. To nowe hasło. Przyznacie, że boskie jest.
Avatar
wielbiciel brzęczenia. / 26 stycznia 2017 o 15:45
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Aśka Puczymucha. O większego trudno zucha, Jak jest Aśka Puczymucha, - Ja nikogo się nie boję! Choćby Kaczor... to dostoję! PISy?... Ja ich całą zgraję powybijam i pokraję! Demokracja, dni wolności Wszystko to mnie strasznie złości! To są dla mnie czarcie żarty! Wolę bezwład nieodparty. Duda!... Któż to jest?! – Chłopiec duży! Który Kaczorowi służy! I znam tego jegomości, On tu długo nie zagości. Szydło? Antek?... Straszna nowina! Ja ich wszystkich powycinam!... Ziobrę mijam zaś z daleka, Bo on paragrafem szczeka! Komu zechcę, to dam radę! Z KODem na ulicę jadę. A tam będzie wielka frajda, Kiedy zrobi się Ciamajdan. Aśka, to ja, Puczymucha Tych rządzących też wydmucham. I zaśpiewam im piosenkę Lepsza od Madonny będę. I tak przez dzień czarci cały Aśka trąbi swe pochwały. Raz usnęła gdzieś na sali... Wtem się budzi niespodzianie. Patrzy, aż tu jakieś zwierzę Do pasztetu jej się bierze. Jak nie zerwie się na nogi, Jak nie wrzaśnie z wielkiej trwogi! Pędzi jakby czart ze smyczy... - Diabeł, Grzesiu! Diabeł! - krzyczy. - Czy Belzebub?... - Grzesio pyta. - Ach, czart może!... Miał kopyta Straszne! Trzy czy cztery nogi, Paszczę taką! Przy tym rogi... - Gdzie to było? - Tam na sali. - Porwał pasztet na śniadanie... Idzie Grzesiu, Rysiu, świta cała, I stanęła osłupiała. Patrzą... a tu KODziarz mały: Mateuszek siedzi sobie Forsę ze skarbonki skrobie!... JB
Prima sort!!! Gratuluję.
Prima sort!!! Gratuluję. rozwiń
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 14:58
POdstarzałe lemingi. ale kabaret, ubaw po pachy
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 13:58
Ile płacili za trzymanie transparentu?
Avatar
Gość / 26 stycznia 2017 o 13:53
Studenci leją na kod. Zaczki mają o wiele ważniejsze cele do zrealizowania, sesje, zaliczenia, kolokwia, wkuwanie, spotkania towarzyskie w gronie przyjaciół, imprezy - to jest życie studenckie, a nie zabawa z brodatym alimenciarzem
Zobacz wszystkie komentarze 116

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii

Bartosz Boncik zdobył Puchar Unii Europejskiej na zawodach w Austrii 0 0

Bartosz Boncik z Orląt Łuków wywalczył w Austrii Puchar Unii Europejskiej. Reprezentacja Polski nie miała sobie równych

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować
film

Chłopiec podczas zabawy w chowanego zatrzasnął się w pralce. Nie udało się go uratować 0 0

Mały chłopiec bawił się w chowanego z pięcioletnią siostrą. Schował się w pralce, w której się zatrzasnął. Dziecko znalazł jego ojciec.

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego
film

Pierwszy dzień lata będzie burzowy. Ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego 0 0

21 czerwca 2018. Astronomiczne lato może się rozpocząć burzowo. IMGW wydało ostrzeżenie pogodowe dla woj. lubelskiego.

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli
22 czerwca 2018, 20:00

Cuatro Manos wystąpi w Akwareli 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na koncert duetu Cuatro Manos. Artyści wystąpi w kawiarni już 22 czerwca o godz. 20.

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić

Łukasz Rogulski (Azoty Puławy): Wiem kogo muszę zastąpić 0 0

ROZMOWA z Łukaszem Rogulskim, nowym piłkarzem ręcznym Azotów Puławy

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania

Radzyń Podlaski: Zgarnij dotacje na lokalne działania 0 0

Działaj lokalnie i zgarnij dotację. Nabór wniosków trwa do 24 czerwca.

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza

Międzyrzec Podlaski: Upamiętnią Jana Kołkowicza 0 0

W Międzyrzecu Podlaskim odsłonią rondo im. Jana Kołkowicza. Ten prozaik, dziennikarz, jeden z głównych współzałożycieli zrzeszenia Wolność i Niezawisłość, który zmarł w 2007 roku, pochodził z Międzyrzeca Podlaskiego.

Święto Dzielnicy Czuby Południowe
22 czerwca 2018, 16:00

Święto Dzielnicy Czuby Południowe 0 0

Co Gdzie Kiedy. DDK Czuby Południowe i Rada Dzielnicy zapraszają mieszkańców na pełne atrakcji Święto Dzielnicy. Wydarzenie dla dużych i małych lublinian odbędzie się 22 czerwca o godz. 16 w Parku Jana Pawła II.

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem

Z nożem i młotkiem do urzędu. Groził pracownikom śmiercią i podpaleniem 0 2

49-latek nachodził pracowników ośrodka pomocy społecznej w Bychawie. Groził im śmiercią i podpaleniem. Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób

PO chce kontroli wyborów samorządowych. Potrzeba 100 tysięcy osób 0 8

Stu tysięcy osób w całej Polsce potrzebuje Platforma Obywatelska w celu kontrolowania jesiennych wyborów samorządowych. Politycy tej partii rozpoczęli akcję „Wolontariusze Wolnych Wyborów”.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 21 czerwca 2018 0 0

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin
23 czerwca 2018, 18:00

70 lat "Kaniorowców"! Jubileusz ZPiT Lublin 0 0

Co Gdzie Kiedy. Zespołu Pieśni i Tańca LUBLIN im. Wandy Kaniorowej zaprasza na piękny Koncert Galowy z okazji Jubileuszu 70-lecia istnienia formacji. Ponad 700 artystów wystąpi 23 czerwca o godz. 18 w hali Targów Lublin (ul. Dworcowa 11).

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani?

Co pokaże Robert Lambert na zawodach w Wielkiej Brytani? 0 0

Rodzynek w stawce cyklu Tauron SEC 2018 z Wielkiej Brytanii – człowiek, który konsekwentnie przebija się nie tylko do czołówki w swoim kraju, ale także coraz śmielej przedstawia się żużlowej publiczności na arenie międzynarodowej

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni
edukacja

Lublin: Powiększą klasy w popularnej prywatnej szkole. Rodzice zdziwieni 0 14

Klasy Prywatnej Szkoły Podstawowej Paderewski mają być bardziej liczne. Rodzice są oburzeni - podkreślają, że statut szkoły nie pozwala na przyjmowanie większej liczby dzieci. W odpowiedzi słyszą, że sytuacja jest wyjątkowa, a zmiany wymusza reforma oświaty

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich

Z Nowego Jorku do Puław. Prezent dla Muzeum Czartoryskich 0 1

Pochodzący z 1764 roku osobisty modlitewnik królewny Marii Leszczyńskiej, żony króla Francji Ludwika XV, w poniedziałek trafił do Muzeum Czartoryskich w Puławach. To podarunek od nowojorskiej Fundacji Rodzinnej Blochów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!