poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Kilometrowe kolejki w urzędach (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 28 grudnia 2007, 16:44

Półtora tysiąca wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego złożyli dziś lublinianie. Wielu z nich stało nawet 5 godzin w kolejce.

Największe oblężenie przeżywało Biuro Obsługi Mieszkańców przy Wieniawskiej. Najspokojniej było w otwartej niedawno filii BOM na Kalinie. Wniosek można przynieść także w sobotę w godz. 7.45 - 15.15 do każdej z trzech filii BOM. W poniedziałek urzędnicy będą pracować w tych samych godzinach.

Kleeberga, godz. 13.50

Z wnioskami stoi ok. 50 osób, z czego połowa przed budynkiem. - Nie wiecie, jaka kolejka jest na Filaretów? - dopytują interesanci. Niektórzy przyjechali tu specjalnie z Wieniawskiej. - Tam było ze dwieście osób - mówi pani Danuta. - Dlatego wsiadłam w samochód i przyjechałam na Kalinę. Na Wieniawskiej tylko opłaciłam wniosek, bo tu kasy zamykają już o godz. 14.

Filaretów, godz. 14.28

Na korytarzu długa, zakręcona kolejka. Ludzie są bardzo zdenerwowani, ale starają się żartować. Jeden z mężczyzn wymachuje procą. - Ja tu stoję od godz. 12 i mi powiedzieli, że już mnie nie obsłużą. To po co ja tu tyle stoję - irytuje się kobieta z ostatniej części kolejki. Ale o godz. 15.15, gdy BOM miał być zamknięty przyjechali strażnicy miejscy i nie wpuszczali nikogo do środka. Ci, którzy byli już wewnątrz, zostali obsłużeni, a urzędnicy wygospodarowali dwa dodatkowe stanowiska pracy, zwolnione przez panie zajmujące się dodatkami mieszkaniowymi.

Wieniawska, godz. 14.55

Urzędnicy odsyłają z kwitkiem tych, którzy nie zarejestrowali się w kolejce. Tłumaczą, że nie zdążą ich obsłużyć. Ale są i wyjątki. Starsza kobieta o kulach dowiaduje się, że może zostać. W systemie zarejestrowanych jest jeszcze 49 osób, które chcą złożyć wniosek o nowy dowód.
Zamość

Kilka tysięcy mieszkańców miasta ma jeszcze stare dowody osobiste w kieszeni. Spora część nie zdążyła nawet złożyć jeszcze wniosku o wymianę dokumentu. Będzie to można zrobić w sobotę. Biuro Dowodów przy Wydziale Spraw Obywatelskich zamojskiego magistratu ma pracować w godzinach 8-15. Warto z tej okazji skorzystać, zwłaszcza że termin na wywiązanie się z tego obowiązku mija w poniedziałek. (ak)
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!