niedziela, 30 kwietnia 2017 r.

Lublin

Kilometrowe kolejki w urzędach (wideo)

Dodano: 28 grudnia 2007, 16:44

Półtora tysiąca wniosków o wydanie nowego dowodu osobistego złożyli dziś lublinianie. Wielu z nich stało nawet 5 godzin w kolejce.

Największe oblężenie przeżywało Biuro Obsługi Mieszkańców przy Wieniawskiej. Najspokojniej było w otwartej niedawno filii BOM na Kalinie. Wniosek można przynieść także w sobotę w godz. 7.45 - 15.15 do każdej z trzech filii BOM. W poniedziałek urzędnicy będą pracować w tych samych godzinach.

Kleeberga, godz. 13.50

Z wnioskami stoi ok. 50 osób, z czego połowa przed budynkiem. - Nie wiecie, jaka kolejka jest na Filaretów? - dopytują interesanci. Niektórzy przyjechali tu specjalnie z Wieniawskiej. - Tam było ze dwieście osób - mówi pani Danuta. - Dlatego wsiadłam w samochód i przyjechałam na Kalinę. Na Wieniawskiej tylko opłaciłam wniosek, bo tu kasy zamykają już o godz. 14.

Filaretów, godz. 14.28

Na korytarzu długa, zakręcona kolejka. Ludzie są bardzo zdenerwowani, ale starają się żartować. Jeden z mężczyzn wymachuje procą. - Ja tu stoję od godz. 12 i mi powiedzieli, że już mnie nie obsłużą. To po co ja tu tyle stoję - irytuje się kobieta z ostatniej części kolejki. Ale o godz. 15.15, gdy BOM miał być zamknięty przyjechali strażnicy miejscy i nie wpuszczali nikogo do środka. Ci, którzy byli już wewnątrz, zostali obsłużeni, a urzędnicy wygospodarowali dwa dodatkowe stanowiska pracy, zwolnione przez panie zajmujące się dodatkami mieszkaniowymi.

Wieniawska, godz. 14.55

Urzędnicy odsyłają z kwitkiem tych, którzy nie zarejestrowali się w kolejce. Tłumaczą, że nie zdążą ich obsłużyć. Ale są i wyjątki. Starsza kobieta o kulach dowiaduje się, że może zostać. W systemie zarejestrowanych jest jeszcze 49 osób, które chcą złożyć wniosek o nowy dowód.
Zamość

Kilka tysięcy mieszkańców miasta ma jeszcze stare dowody osobiste w kieszeni. Spora część nie zdążyła nawet złożyć jeszcze wniosku o wymianę dokumentu. Będzie to można zrobić w sobotę. Biuro Dowodów przy Wydziale Spraw Obywatelskich zamojskiego magistratu ma pracować w godzinach 8-15. Warto z tej okazji skorzystać, zwłaszcza że termin na wywiązanie się z tego obowiązku mija w poniedziałek. (ak)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24