wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Kim są żołnierze 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie? Sylwetki

Dodano: 21 lipca 2017, 20:01

W sobotę 15 lipca odbyło się drugie wcielenie żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej rozpoczynających szkolenie wyrównawcze w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Lublinie.

Tego dnia stawiło się do nas 137 żołnierzy – ochotników, dla których nie jest to pierwsza przygoda z wojskiem. Grupę tę stanowią byli żołnierze zawodowi oraz osoby po ukończonym przeszkoleniu wojskowym. Szeregi Brygady zasiliły kobiety i mężczyźni z terenu województwa lubelskiego, skierowani z 5 Lubelskich WKU (Lublin, Chełm, Zamość, Puławy, Biała Podlaska).

Szkolenia wyrównawcze będą odbywać się dwa dni w tygodniu, 1 lub 2 razy w miesiącu. Żołnierze w trakcie szkoleń będą szlifować wiedzę z zakresu szkolenia strzeleckiego, taktyki, terenoznawstwa, ochrony i obrony obiektów, będą uczyć się zasad przetrwania na polu walki oraz zasad udzielania pierwszej pomocy. Całość odbywać się będzie pod okiem przeszkolonych i doświadczonych instruktorów.

Prezentujemy sylwetki kilku żołnierzy Terytorialnej Służby Wojskowej rozpoczynających szkolenie wyrównawcze w 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej.

kpt. Jolanta Ochota-Zając, rzecznik 2. Lubelskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej w Lublinie

R
Użytkownik niezarejestrowany
kp pch jaca
(47) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

R
R (9 września 2017 o 09:36) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Drodzy Państwo Niedowiarkowie, Terytorialna Służba Wojskowa to bardzo dobry pomysł (nie jestem fanem Ministra ON), w np. USA działa Gwardia Narodowa. Szkolenie żołnierza TSW nie trwa dwa tygodnie tylko trochę dłużej, poza tym e szeregach są ochotnicy i pasjonaci, którzy ciężko pracują na ćwiczeniach po 10-12 godzin dziennie, dla których mundur polski COŚ znaczy, SZACUN dla nich! i proszę nikogo nie obrażać durnymi wyzwiskami. A najczęściej durne komentarze piszą ludzie, którzy w temacie armii nie mają bladego pojęcia lub ze zwykłej ludzkiej zawiści. Czy szkoda pieniędzy na nową formację - to już osądzi historia. Oby nigdy nie doszło do konfliktu, a jeśli już to żołnierze OT pomogą uratować i tych, którzy piszą te obraźliwe komentarze i własne rodziny, po to są szkoleni i wcale nie ustępują żołnierzom z jednostek liniowych. SZACUNEK DLA ŻOŁNIERZY OT.
Rozwiń
Gość
Gość (29 lipca 2017 o 17:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
robole macierewicza
Rozwiń
kp pch jaca
kp pch jaca (28 lipca 2017 o 23:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
wkur..jące to szwejkostwo ,kraj jest z goła dupą ,brak obrony rakietowej ,p/pancernej ,okrety to szmalc ,samolocików jak na lekarstwo .my nic nie mamy ,za to tylko zielonych smarków udających praawdziwych żołnierzy,ja pier...le
Rozwiń
Gość
Gość (28 lipca 2017 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
a mnie sie wydaje ,że to są brygady wozów drabiniastych ,przysiega po 2 tygodniach przeszkolenia buahahahahaa nawet w wariatkowie by takiej bzdury wariaty nie wymyśliły ,a antek swirusek?? bardzo proszę ,kaczka dała forse i armijka jest
Rozwiń
lu
lu (27 lipca 2017 o 09:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przydupasy Macierewicza. Na wojnie bezwartościowe marionetki - to nie są prawdziwi żołnierze tylko pajace przepieprzający naszą kasę
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (47)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!