Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

29 marca 2010 r.
16:19
Edytuj ten wpis

Kino Apollo (Wyzwolenie) poczeka na remont

Autor: Zdjęcie autora (jsz)
0 7 A A

Dawne kino Apollo będzie stało puste. Nowy właściciel musi wstrzymać się z przebudową. Wszystko przez katastrofalny stan budynku.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
– Następnego dnia po przejęciu gmachu, zaczęły się roztopy i woda zalała wszystkie pomieszczenia – mówi Andrzej Stachura, właściciel Apollo. – Usuwaliśmy śnieg, ale to niewiele pomogło. Niestety, Max-Film zostawił wszystko w ruinie. Nie przeprowadzano koniecznych remontów.

Andrzej Stachura to właściciel m.in. klubu sportowego Paco. Na początku roku kupił dawne Apollo, od warszawskiej spółki Max-Film. Zamierza tam otworzyć elegancką siłownię sklep dla sportowców. Budynek przejął w lutym. Z pierwszych zapowiedzi wynikało, że remont rozpocznie się najpóźniej latem. Dziś przy ul. Peowiaków nadal trwają prace porządkowe.

– Trudno powiedzieć, kiedy weźmiemy się za przebudowę – dodaje Stachura. – Nie ma jeszcze dokładnego projektu. W tej chwili chcę tylko zabezpieczyć budynek. To i tak pochłonie więcej czasu i pieniędzy, niż zakładałem.

Z nieoficjalnych informacji wynika, że remontu można spodziewać najwcześniej jesienią. Przebudowa dotyczy jedynie wnętrza budynku. Na zewnątrz wielkich zmian nie będzie. W planie jest tylko odnowienie elewacji. Więcej zrobić nie można, bo kino znajduje się w strefie objętej ochroną służb konserwatorskich.

Apollo trafiło na licytację, bo według Max-Filmu, przegrywało konkurencję z Plazą. Cenę wywoławczą ustalono na 4,5 mln zł. nabywca znalazł się za drugim podejściem. Jeszcze w połowie ubiegłego roku, warszawska spółka zapewniała, że nie pozbędzie się kina. Obiecywała gruntowny remont i przekształcenie obiektu w centrum kultury.

Teraz wszystko w rękach prywatnego inwestora.

Komentarze 7

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
~Karo~ / 30 marca 2010 o 10:55
A co koksu mu nie starczyło... moż by tak to paco PROKYRATURA przebadala!!!!!
Avatar
Cogito / 30 marca 2010 o 10:16
Charliefrown napisał:
To ma być Europejska Stolica Kultury in spe? Wolne żarty.


Chyba Europejska Stolica Kulturystyki . Szkoda tak zasluzownego kina...
Avatar
Charliefrown / 30 marca 2010 o 10:01
"Na początku roku kupił dawne Apollo, od warszawskiej spółki Max-Film. Zamierza tam otworzyć elegancką siłownię sklep dla sportowców."

elegancką siłownię, czy ma rozumieć, że będą "pakować" w wytwornych strojach wieczorowych (cravatte noire) w takt muzyki klasycznej? Gdy oglądam stare zdjęcia Kina Apollo z lat 40. oraz gdy wracam wspomnieniami do czasów, kiedy to kiedy chodziłem tam na seansy Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, czy Pulp Fiction - trudno pogodzić się z taką stratą, czy mówiąc inaczej PROFANACJĄ kultury. Mimo pojawienia się Cinema City, wciąż wolałem zaglądać na te bardziej kameralne seanse do Wyzwolenia. To ma być Europejska Stolica Kultury in spe? Wolne żarty.
"Na początku roku kupił dawne Apollo, od warszawskiej spółki Max-Film. Zamierza tam otworzyć elegancką siłownię sklep dla sportowców."

elegancką siłownię, czy ma rozumieć, że będą "pakować" w wytwornych strojach wieczorowych (cravatte noire) w takt muzyki klasycznej? Gdy oglądam stare zdjęcia Kina Apollo z lat 40. oraz gdy wracam wspomnieniami do czasów, kiedy to kiedy chodziłem tam na seansy Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, czy Pulp Fiction - trudno pogodzić się z taką stratą, czy mówiąc inaczej PROFANACJĄ ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 08:55
~depesz~ jak ci szkoda tego miejsca to trzeba było samemu wykupić, zrobić tam coś "kulturalnego" i samemu kasę liczyć...
Avatar
depesz / 30 marca 2010 o 08:52
He he , dobre spostrzerzenie z tym stachurą.Fakt, że to zwykły ciemniak.Mnie wkurza że te wszystkie łyse karki i zblazowane dziewoje będą wylewać swój śmierdzący pot w miejscu tak bardzo zasłużonym dla lubelskiej kultury.Im to oczywiście wszystko obojętne bo sami z kulturą to niewiele mają do czynienia.Szkoda kina Apollo,oj szkoda.
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 01:23
Klątwa Apolla. I wszystko jasne.
Avatar
malone / 29 marca 2010 o 23:33
niech skonam jeśli stachura w ten sposób sie wyraził "– Trudno powiedzieć, kiedy weźmiemy się za przebudowę – dodaje Stachura. – Nie ma jeszcze dokładnego projektu. W tej chwili chcę tylko zabezpieczyć budynek. To i tak pochłonie więcej czasu i pieniędzy, niż zakładałem." przecież on mówi zdaniami składającymi się zwykle z trzech słów.
Avatar
~Karo~ / 30 marca 2010 o 10:55
A co koksu mu nie starczyło... moż by tak to paco PROKYRATURA przebadala!!!!!
Avatar
Cogito / 30 marca 2010 o 10:16
Charliefrown napisał:
To ma być Europejska Stolica Kultury in spe? Wolne żarty.


Chyba Europejska Stolica Kulturystyki . Szkoda tak zasluzownego kina...
Avatar
Charliefrown / 30 marca 2010 o 10:01
"Na początku roku kupił dawne Apollo, od warszawskiej spółki Max-Film. Zamierza tam otworzyć elegancką siłownię sklep dla sportowców."

elegancką siłownię, czy ma rozumieć, że będą "pakować" w wytwornych strojach wieczorowych (cravatte noire) w takt muzyki klasycznej? Gdy oglądam stare zdjęcia Kina Apollo z lat 40. oraz gdy wracam wspomnieniami do czasów, kiedy to kiedy chodziłem tam na seansy Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, czy Pulp Fiction - trudno pogodzić się z taką stratą, czy mówiąc inaczej PROFANACJĄ kultury. Mimo pojawienia się Cinema City, wciąż wolałem zaglądać na te bardziej kameralne seanse do Wyzwolenia. To ma być Europejska Stolica Kultury in spe? Wolne żarty.
"Na początku roku kupił dawne Apollo, od warszawskiej spółki Max-Film. Zamierza tam otworzyć elegancką siłownię sklep dla sportowców."

elegancką siłownię, czy ma rozumieć, że będą "pakować" w wytwornych strojach wieczorowych (cravatte noire) w takt muzyki klasycznej? Gdy oglądam stare zdjęcia Kina Apollo z lat 40. oraz gdy wracam wspomnieniami do czasów, kiedy to kiedy chodziłem tam na seansy Gwiezdnych Wojen, Indiany Jonesa, czy Pulp Fiction - trudno pogodzić się z taką stratą, czy mówiąc inaczej PROFANACJĄ ... rozwiń
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 08:55
~depesz~ jak ci szkoda tego miejsca to trzeba było samemu wykupić, zrobić tam coś "kulturalnego" i samemu kasę liczyć...
Avatar
depesz / 30 marca 2010 o 08:52
He he , dobre spostrzerzenie z tym stachurą.Fakt, że to zwykły ciemniak.Mnie wkurza że te wszystkie łyse karki i zblazowane dziewoje będą wylewać swój śmierdzący pot w miejscu tak bardzo zasłużonym dla lubelskiej kultury.Im to oczywiście wszystko obojętne bo sami z kulturą to niewiele mają do czynienia.Szkoda kina Apollo,oj szkoda.
Avatar
Gość / 30 marca 2010 o 01:23
Klątwa Apolla. I wszystko jasne.
Avatar
malone / 29 marca 2010 o 23:33
niech skonam jeśli stachura w ten sposób sie wyraził "– Trudno powiedzieć, kiedy weźmiemy się za przebudowę – dodaje Stachura. – Nie ma jeszcze dokładnego projektu. W tej chwili chcę tylko zabezpieczyć budynek. To i tak pochłonie więcej czasu i pieniędzy, niż zakładałem." przecież on mówi zdaniami składającymi się zwykle z trzech słów.
Zobacz wszystkie komentarze 7

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy?

Lublin: Urząd wyda więcej pieniędzy na park Ludowy. Czy teraz wystarczy? 0 0

Wczoraj ogłoszony został nowy przetarg na odnowę parku Ludowego. To już drugie podejście, bo za pierwszym razem Urząd Miasta zderzył się z wysokimi cenami zaproponowanymi przez wykonawców. W parku mają się pojawić nowe drzewa, ścieżki biegowe, rowerowe, pionowy ogród, place zabaw i wiele innych atrakcji.

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany?
galeria

Plaza Lublin się rozbudowuje. Jakie będą zmiany? 0 1

Połączenie pracy z jedzeniem, więcej miejsca i nowe odsłony znanych już sklepów – to zmiany, jakie przechodzi właśnie lubelska Plaza

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia

Wyprzedzał na skrzyżowaniu, pójdzie do więzienia 0 1

37-latek wpadł gdy wyprzedzał na skrzyżowaniu. Okazało się, że jest poszukiwany. Trafi do więzienia na 8 miesięcy.

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem"
galeria
film

Jej zdjęcie w strefie kibica w Lublinie zrobiło furorę. "Nigdy nie spotkałam się tu z rasizmem" 0 3

Rozmowa z Zendaya Sithole z Zimbabwe, studentką Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, przewodniczącą Foreign Students Union UMCS.

Ruszyła letnia LNBA

Ruszyła letnia LNBA 1 0

Liga Letnia LNBA W niedzielę rozegrano pierwszą kolejkę. W najbardziej interesującym spotkaniu Kaddi pokonało No To Shoot

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony
Alarm 24
galeria

"Pod moim dzieckiem urwała się huśtawka". Chłopiec upadł na plecy, był zamroczony 1 10

Plac zabaw przy ul. Koszarowej w Kraśniku zostanie objęty stałym nadzorem – zapowiada komendant Straży Miejskiej w Kraśniku. To reakcja na e-mail od naszej Czytelniczki.

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok
galeria

Pobili kolegę i zostawili przed domem, 40-latek zmarł. Jest wyrok 0 0

Dwa lata więzienia i grzywna. To wyroki dla mężczyzn, którzy pobili swojego kolegę i pozostawili rannego przed domem. 40-latek zmarł po kilkunastu godzinach.

Zlot Foodtrucków w Puławach
22 czerwca 2018, 0:00

Zlot Foodtrucków w Puławach 2 2

Przez cały weekend, od piątku 22 czerwca do niedzieli, 24 czerwca przed Galerią Zieloną w Puławach (ul. Lubelska 2) odbędzie się Zlot Foodtrucków.

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów?

Pielęgniarki z kolejnych szpitali w Lublinie na zwolnieniach. Ograniczą przyjęcia pacjentów? 19 7

W szpitalu klinicznym przy ul. Staszica w Lublinie około stu pielęgniarek poszło na zwolnienia lekarskie. Chcą zarabiać więcej. W ich ślady idą koleżanki ze szpitala klinicznego przy ul. Jaczewskiego.

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie

Kilkudziesięciu policjantów szukało 2,5-latka. Znalazł się w lesie 3 1

Kilkudziesięciu policjantów, funkcjonariusze SG, strażacy i okoliczni mieszkańcy poszukiwali w środę 2,5 letniego chłopczyka.

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski

Kamil Strąk ze szkółki Speed Car Motor Lublin powołany do kadry Polski 5 0

Kamil Strąk powalczy o indywidualne mistrzostwo świata juniorów klasy 250 cc. Zawodnik szkółki Speed Car Motor Lublin dostał powołanie do kadry Polski i 4 lipca wystąpi w półfinale w Gdańsku. W drodze po tytuł lubelskiego zawodnika wspiera Fundacja Rozwoju Sportu w Lublinie.

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia]
galeria
film

Piękniejsze oblicze kibicowania. Fanki piłki nożnej w strefie przy Arenie Lublin [zdjęcia] 7

Zobacz jak panie kibicowały biało-czerwonym w strefie kibica przy Arenie Lublin.

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa

Będzie zmiana w zarządzie LSM-u. Szukają wiceprezesa 1 1

Lubelska Spółdzielnia Mieszkaniowa będzie mieć nowego wiceprezesa ds. ekonomiczno-finansowych. Dotychczasowy, Andrzej Mazurek, odszedł na emeryturę.

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze

Na promocję pierogów i boisko do siatkówki. 19 projektów z woj. lubelskiego zdobyło pieniądze 2 1

Prawie 840 tys. zł dostały lokalne stowarzyszenia i instytucje w ramach Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich.

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty
film

Kozidrak, Cugowski, Łazuka, Urszula. Znane twarze w teledysku lubelskiego artysty 0 2

Plejadę związanych z Lublinem gwiazd zobaczymy w wideoklipie do utworu „Home” lubelskiego muzyka występującego pod pseudonimem Yankee. Premiera teledysku już dzisiaj

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?