niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Kino, fantastyka, a może balet? Imprezy we wtorek w Lublinie

Dodano: 22 września 2015, 07:36
Autor: Damian Drabik

Miasto 44
Miasto 44

Gdzie warto się wybrać w Lublinie? Imprezy kulturalne we wtorek.

WYDARZENIE

Spotkanie Dlaczego warto pamiętać o gazetach, radiu i kinie 2D?, godz. 9.45, Dzielnicowy Dom Kultury "Węglin", ul. Judyma 2a, wstęp wolny

Gościem pierwszego spotkania z Cyklu „Spotkanie z Gościem” będzie dziennikarka Radia Lublin AGATA KOSS-DYBAŁA, autorka i reżyser słuchowisk, prezes Stowarzyszenia Przyjaciół Radia Lublin. Wspólnie porozmawiamy na temat mediów, co je charakteryzuje i co różni. Zgłębimy tematykę odbioru poszczególnych mediów, a także wyobraźni odbiorców. Dowiemy się co oznacza stwierdzenie media „wymagające” i media „rozpieszczające”.

Wykład Epidemia syfilisu u schyłku średniowiecza i jej poznanie naukowe, godz. 13, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, wstęp wolny

Na przełomie XV i XVI wieku w Europie rozprzestrzeniła się nowa, groźna choroba: syfilis. Bardzo szybko, bo jeszcze w XV w., zaczęły powstawać dzieła dotyczące tej dolegliwości. Ich autorzy postrzegali syfilis jako rodzaj zarazy. Prace te przynależały jeszcze do nurtu poźnośredniowiecznego pisarstwa o chorobach epidemicznych, który rozwinął się w związku z epidemią czarnej śmierci w połowie XIV wieku i jej kolejnymi nawrotami.

Spacerowicz – alternatywne spacery po Lublinie, godz. 17, udział bezpłatny

Spotkamy się aby stworzyć niebanalne opowieści o wybranych miejscach w Lublinie. Uczestnicy będą mieli za zadanie wymyślić własne historie i oprowadzić swoją indywidualną ścieżką innych mieszkańców Lublina czy turystów, odkrywając przed nimi nieznane miejsca i zakamarki miasta.

Jeździj rowerem, zostań superbohaterem, godz. 17, Plac Litewski

Stowarzyszenie "Rowerowy Lublin" jako jeden z partnerów Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu organizuje w dniu 22.09 (wtorek) o godz. 17.00 na Pl. Litewskim akcję "Jeździj rowerem, zostań superbohaterem". Organizatorzy zachęcają do przebrania się w stroje ulubionych bohaterów.

Wtorkowe spotkania z fantastyką, godz. 18, Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, wstęp wolny

Prelekcje, dyskusje, konkursy, gry – wszystko związane z szeroko pojętą fantastyką.

Koncert: Dowody istnienia, godz. 18, DK LSM, ul. Konrada Wallenroda 4a, bilety 10 zł.

Recital piosenek Andrzeja Zaryckiego do tekstów Agnieszki Grochowicz.

Koncert Kameralny, godz. 19, Muzeum Lubelskie w Lublinie, ul. Zamkowa 9 Lublin, wstęp wolny

W programie m.in. L. van Beethoven - Sonata A-dur na fortepian i wiolonczelę, op.69, A. Nikodemowicz - Impresja na wiolonczelę i fortepian i A.Tansman - Fantazja na wiolonczelę i fortepian.

KINO

„Miasto 44”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 4 zł.

Miało miejsce ponad 70 lat temu. Do dziś trwają spory o jego sens. Bezsporne jest natomiast to, że pochłonęło ponad 200 000 ofiar i doprowadziło do unicestwienia miasta. W roku 1956 tematowi powstania warszawskiego stawił czoło młody, 30-letni wówczas reżyser Andrzej Wajda, którego „Kanał” do dziś uznawany jest za jeden z najlepszych polskich filmów. Po niemal 60 latach głos w dyskusji o jednym z najbardziej traumatycznych wydarzeń w polskiej historii zabrał również 30-latek, Jan Komasa.

Transmisja baletu: Romeo i Julia, godz. 20.15, Multikino, Galeria Olimp Al. Spółdzielczości Pracy 36 B, bilety 30-40 zł.

Multikino i British Council zapraszają na otwarcie nowego sezonu 2015/2016  Royal Opera House. Widzowie będą mogli zobaczyć balet „Romeo i Julia” w 15 wybranych kinach sieci.

Czytaj więcej o: Lublin imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!