piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Kino, teatr, a może potańcówka? Imprezy w sobotę w Lublinie

Dodano: 27 czerwca 2015, 11:20
Autor: Damian Drabik

Spektakl Shirley Valentine
Spektakl Shirley Valentine

Podpowiadamy, gdzie można się wybrać w sobotę w Lublinie.

WYDARZENIE

 

Gram Frutti v3, godz. 19.30, Frutti di Mare Czwartaków 4, cena 1 zł.

Gram Frutti to seria spotkań muzycznych we Frutti di Mare. Raz w miesiącu zapraszamy Was na koncerty, a właściwie spotkania z muzyką. Z muzyką nietypową dla naszej przestrzeni - zupełnie odmienną od tej, którą dotychczas można było usłyszeć za drzwiami Frutti di Mare. Raz w miesiącu zamieniamy instrumenty na DJ-a. Każdy zaproszony do projektu DJ będzie grał muzykę nietypową nie tylko dla Frutti di Mare, ale i dla siebie. Mało prawdopodobne, że przy eksperymentalnych setach potańczycie, wskazane są raczej piżamy, gorąca herbata i głowy otwarte na nowe doznanie muzyczne.

 

Czarne Lwy z Przedmieścia – potańcówka, godz. 20, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

 

Koncert Sonic Phenomena, godz. 21, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilet 10 zł.

Czerwcowe wydanie Sonic Phenomena poświęcimy legendarnej już wytwórni Mik Musik. Wystąpią aktualnie sztandarowi artyści mikowej stajni czyli niezwykle utalentowany Wilhelm Bras oraz tajemniczy duet RSS B0YS, który porządnie namieszał w polskim (i nie tylko) techno. Na afterowy deser posłuchamy dj setu Retro*Sex*Galaxy, czyli jednego z solowych projektów szefa Mik Musik – Wojtka Kucharczyka oraz tanecznej selekcji ekipy Sonic Phenomena. Pamiętajcie, że DO TECHNO SIĘ KURDE NIE SIEDZI!

 

„Ada, to nie wypada”, godz. 22, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

„Ada, to nie wypada…” – muzyczno-taneczny performance burlesque w wykonaniu Betty Q

 

KINO

 

„Plemię”, godz. 19, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, bilety 5/8 zł.

Pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Miroslava Slaboshpytskiyego to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora.
Niesłyszący Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Przenosi się do internatu. W nowym miejscu musi odnaleźć swoje miejsce w hierarchii narzuconej przez organizację zwaną Plemieniem – szkolną sieć uwikłaną w działalność przestępczą i prostytucję. Chłopak przekonuje się na własnej skórze o bezwzględności zasad, którymi kierują się osoby w Plemieniu. Przemoc, napady, prostytucja – tak wygląda ich codzienność.

 

TEATR

 

„Shirley Valentine”, godz. 17, 19, Teatr Stary, Jezuicka 18, bilety 40-120 zł.

Monodram Krystyny Jandy. Już te trzy słowa wystarczyłyby za całą rekomendację spektaklu. Janda gra Shirley Valentine z niewielką przerwą od początku lat 90. Ponad 700 wystawień, absolutny sukces komercyjny, ale i bezdyskusyjny popis aktorski. Bo Janda przekroczyła tym spektaklem ograniczenia tak zwanego teatru bulwarowego, stworzyła kulturowy fenomen, postać, z którą identyfikowały się ze dwie generacje Polek.

 

„Mistrz i Małgorzata”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 32-52 zł.

Monsieur Woland przejąwszy kontrolę nad moskiewskim Teatrem „Variétés” spełnia zachcianki widowni, dostarcza jej rozrywki, śmieszy i przestrasza, ale przede wszystkim odkrywa jej tajemnice, pokazuje, co ludziom siedzi w głowach. Zorganizowana ułuda teatru, z całym blichtrem i powierzchownością, okazuje się być zatem znakomitą maszynką do tego, byśmy mogli samych siebie poznać, a czasem i zajrzeć pod podszewkę rzeczywistości, by zobaczyć, jak Bóg i szatan potrafią igrać z człowiekiem.

 

„Working Title Ego”, godz. 21.30, Muszla koncertowa w Ogrodzie Saskim, Aleje Racławickie

“Working title ego” jest próbą sięgnięcia wgłąb indywidualności artystów w tworzeniu scenicznej kreacji. Jest to poznawcze wejrzenie w siebie, które następnie prowadzi do odkrycia jak i w jakim stopniu “prawdziwe ja” wpływa na sposób poruszania się i artystycznej ekspresji wykonawcy. Ostatecznie jest to eksploracja ego w konfrontacji z drugim człowiekiem, w zbiorowości, która wpływa na jego rzeczywisty wymiar. Jak działanie jednostki determinuje grupę i vice- versa? “ Working Title Ego “ to także pytanie: Czy poprzez zetknięcie się z inną indywidualnością moje „ja” staje się lepsze? To spektakl o autorefleksji, niedoskonałości, akceptacji i prawdzie.

 

WARSZTATY

 

Warsztaty kulinarne – Śniadanie na trawie, godz. 12, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Śniadanie na trawie czyli poranna uczta dla zakochanych” – warsztaty kulinarne pt. „Przedwojenne smaki Lublina” połączone z piknikiem na trawie. Prowadzenie Tomasz Kotarski

Warsztaty improwizacji teatralnej, godz. 13, Frutti di Mare Czwartaków 4, wstęp 5 zł.

Warsztaty są okazją dla wszystkich zainteresowanych do zapznania się z podstawowymi zasadami improwizacji teatralnej, grami i zabawami improwizacyjnymi, którymi można rozluźnić atmosferę oraz podniesienia swoich umiejętności interpersonalnych. Uczestnicy będą wykazać się kreatywnością, dobrą pamięcią, a może odkryć w sobie nieznany dotąd talent do improwizacji.

 

DLA DZIECI

 

WARSZTATY

 

Akwarelki – zajęcia dla dzieci (5-14 lat), godz. 12, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

W oparciu o kilka technik oraz w wyniku twórczego miksowania emocji, myśli i energii uczestników zamierzamy stworzyć oryginalne obiekty artystyczne. Całość cyklu zakończy wystawa powstałych dzieł. Zajęcia poprowadzi Adriana Michalewska. W programie: próba uchwycenia mostu poprzez język malarski, autoportret uczestników warsztatów, studium wody, analiza indywidualnych odcisków linii papilarnych, z których po połączeniu powstanie wspólna mapa „naszego” miasta, murale oraz wspólna aranżacja końcowej ekspozycji prac.

 

Zabawy z gumą do skakania – Fundacja Dwa Ognie, godz. 15, Most im. inż. Mariana Lutosławskiego

 

Czytaj więcej o: Lublin kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!