czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Kino, teatr, a może warsztaty? Imprezy w środę w Lublinie

Dodano: 23 września 2015, 08:17
Autor: Damian Drabik

Gdzie warto się wybrać w środę? Propozycje imprez w Lublinie.

WYDARZENIA

Kolorowe harmonie w bibliotece, godz. 17, Miejska Biblioteka Publiczna im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie, Filia nr 2, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Najbardziej rozpoznawalną i rozpowszechnioną, zwłaszcza na Lubelszczyźnie, grupą instrumentów muzycznych są chordofony - instrumenty strunowe. „Kolorowe harmonie w bibliotece” to cykl koncertów promujących grupę instrumentów trochę mniej znanych a nie mniej interesujących, bo odpowiedzialnych za „koloryt” brzmienia orkiestrowego, czyli instrumenty dęte i perkusyjne. Koncerty, połączone z krótką charakterystyką i prezentacją instrumentu, w nietuzinkowy a czasem zaskakujący sposób przybliżą walory brzmieniowe kolejnych „bohaterów”.

Projekt: „O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą”, godz. 17.30, Dom Słów, ul. Żmigród 1/Królewska 17, wstęp wolny

"O co chodzi? O tych, którzy nie chodzą" to podsumowanie cyklu spotkań, warsztatów i rozmów z osobami niepełnosprawnymi ruchowo. To także wernisaż szczególnej wystawy: organizatorzy zapytali uczestników projektu „o co chodzi” w ich życiu, co jest dla nich ważne. Na tej podstawie przygotowano sesję zdjęciową, poprzez którą „zobrazowano” te marzenia. Będą to fotografie autorstwa Sylwii Brzozowskiej.

Koncert: Małgorzata Walewska, godz. 19, Kościół pw. Świętej Rodziny, Al. Jana Pawła II 11

Małgorzata Walewska – mezzosopran, Robert Grudzień – organy, fortepian.

KINO

Miasto Movie: „Fighter”, godz. 19, Warsztaty Kultury, ul. Grodzka 5A, wstęp wolny

David O. Russell tworzy znakomity portret dysfunkcyjnej rodziny, a jednocześnie pokazuje niesamowitą historię boksera Micky’a Warda, chłopaka z nizin społecznych i jego drogi na szczyt światowego boksu. Oparta na prawdziwych wydarzeniach opowieść ukazuje nam losy rodziny Wardów. Despotycznej i toksycznej matki (Melissa Leo), rozkrzyczanych i kłótliwych sióstr oraz przede wszystkim nieodpowiedzialnego i tkwiącego w każdym możliwym nałogu starszego brata Dickiego (brawurowa kreacja Christiana Bale’a). Właśnie w takim otoczeniu żyje Micky (Mark Whalberg) – obdarzony sporym talentem, ale niedoceniony i notorycznie wykorzystywany przez całą rodzinę pięściarz.

TEATR

„Szarp pan bas”, godz. 19, Teatr im. Juliusza Osterwy, ul. Gabriela Narutowicza 17, bilety 17-42 zł.

Kabaret muzyczny. Piosenki Jerzego Wasowskiego Muzyczna podróż w świat utworów Jerzego Wasowskiego. Znany dobrze Starszy Pan jest autorem nie tylko muzyki do Kabaretu, ale również wielu innych pięknych piosenek. Ewa Konstancja Bułhak odkrywa przed publicznością mniej znaną twórczość Wasowskiego, a piosenki przeplata fragmentami scenariuszy wieczorów z Kabaretu Starszych Panów: Przerwa w podróży, Niespodziewany koniec lata oraz Kwitnące szczeble. Na scenie trójka aktorów, którzy przeniosą widzów w świat pełnych liryzmu i humoru piosenek, tworząc klimat widowiska muzycznego z lat 50-tych minionego stulecia.

WARSZTATY

Warsztaty dla dzieci: Wszystko o zmysłach, godz. 10, Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. H. Łopacińskiego w Lublinie, wstęp wolny

Zajęcia wprowadzają dzieci w fascynujący świat wiedzy o zmysłach. Poprzez zabawę i eksperyment pokazują, czym są zmysły i jak ważną rolę pełnią w naszym życiu.

NuciMisie, godz. 10, Centrum Kultury, ul. Peowiaków 12, opłata 5zł. za dziecko

Zajęcia umuzykalniające dla najmłodszych fanów wesołego muzykowania. Wyklaszczemy i wytupiemy rytmy, uruchomimy bębny i grzechotki. Pogramy na bum-bum rurkach, poznamy mnóstwo instrumentów z całego świata. Wymyślimy piosenki o czym tylko  chcemy. Będzie głośno, wesoło, i energetycznie. Na zajęcia zapraszamy dzieci, które ukończyły trzeci rok życia wraz z rodzicami. Rodzice będą brać udział w zajęciach i również świetnie się bawić.

Warsztaty ekologiczne i recykling dla dzieci, godz. 17, Nowa pracownia Warsztatów Kultury przy ul. Bernardyńskiej 11, wstęp wolny

Młodzi uczestnicy warsztatów zapoznają się z wiedzą z zakresu ekologii i gospodarki odpadowej. Nauczyć się tworzenia z surowców wtórnych, zobaczą jak w twórczy sposób nadać drugie życie przedmiotom, które mamy w domu, a które normalnie trafiłyby do kosza i jak przemienić je w sztukę użytkową.

Czytaj więcej o: Lublin kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!