sobota, 24 lutego 2018 r.

Lublin

Kino, wystawa, a może warsztaty? Imprezy we wtorek w Lublinie

Dodano: 8 września 2015, 07:54
Autor: Damian Drabik

Plemię
Plemię

Gdzie się wybrać? Prezentujemy propozycje na wtorek.

WYDARZENIE

Wtorkowe spotkania z fantastyką, godz. 18, Dom Kultury Narnia, ul. Lwowska 12, wstęp wolny
Prelekcje, dyskusje, konkursy, gry – wszystko związane z szeroko pojętą fantastyką.

Debata dwóch ambon. Smak i kolor krzyża, godz. 19, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9
Prowadzi o. Tomasz Dostatni.

Duchowe After Party 7. edycji Europejskiego Festiwalu Smaku, godz. 20, Bazylika Drzewa Krzyża Świętego i klasztor oo. Dominikanów w Lublinie, ul. Złota 9

KINO

„Plemię”, godz. 18, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Pokazywane i nagradzane na dziesiątkach festiwali filmowych dzieło Miroslava Slaboshpytskiyego to wstrząsająca historia, która robi ogromne wrażenie, choć opowiedziana jest jedynie obrazem i językiem migowym, bez napisów czy lektora.

Niesłyszący Sergey zaczyna naukę w szkole dla głuchoniemych. Przenosi się do internatu. W nowym miejscu musi odnaleźć swoje miejsce w hierarchii narzuconej przez organizację zwaną Plemieniem – szkolną sieć uwikłaną w działalność przestępczą i prostytucję. Chłopak przekonuje się na własnej skórze o bezwzględności zasad, którymi kierują się osoby w Plemieniu. Przemoc, napady, prostytucja – tak wygląda ich codzienność. Seans tylko dla widzów pełnoletnich!

WYSTAWA

„Skarby monet w zbiorach Muzeum Lubelskiego”, godz. 12, Muzeum Lubelskie, ul. Zamkowa 9

Za skarb uznaje się znalezisko powyżej 5 monet, w odróżnieniu od znalezisk pojedynczych interpretowanych najczęściej jako zguby. W Muzeum Lubelskim przechowywanych jest 59 skarbów monet. Z jednym wyjątkiem, są to znaleziska z Lubelszczyzny, o różnej wielkości, strukturze i chronologii. Na wystawie zaprezentowane zostaną 22 najbardziej interesujące skarby.

WARSZTATY

Mama w centrum świata, godz. 11, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12

Mama w centrum świata to cykl zajęć warsztatowo-edukacyjnych skierowany do świeżo upieczonych mam z małymi dziećmi (do 12 miesiąca życia). Zajęcia będą składają się z dwóch części - opowieściom na temat wybranych zagadnień z zakresu sztuki będzie towarzyszył warsztat twórczy.

Karuzela sztuki, godz. 17, Centrum Kultury w Lublinie, ul. Peowiaków 12, wstęp wolny

Podczas spotkania z lubelskim artystą i pedagogiem Piotrem Stroblem dowiemy się, jak niezwykłym medium jest tkanina, czym jest krosno i jak wykonuje się tradycyjne sploty tkackie. W ramach części warsztatowej wykonamy z nietypowych materiałów dzieła inspirowane tematem przewodnim.

Czytaj więcej o: Lublin kultura imprezy
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!