Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

31 sierpnia 2016 r.
11:13

Kładka jest, ale nie można korzystać. Zabrakło niecałe 100 metrów chodnika

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
65 11 A A
Wdzięki nowej kładki można oglądać głównie od spodu, bo wejść na nią nie można ani od ul. Kaczeńcowej, ani od Świtu<br />
Wdzięki nowej kładki można oglądać głównie od spodu, bo wejść na nią nie można ani od ul. Kaczeńcowej, ani od Świtu

Choć stoi już kładka łącząca dwa rozdzielone wąwozem osiedla, to nie można z niej korzystać, bo nie da się do niej dojść. W projekcie zabrakło 95 m chodnika

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Kładka za 3,7 mln zł łączy osiedle Łęgi z osiedlem Świt. O jej budowę od dawna prosili mieszkańcy skazani na drogę przez wąwóz. Te spacery nie zawsze są miłe, choć wąwóz zieleni się, pachnie i ćwierka. Po deszczu jest błoto i droga jest trudna nawet dla sprawnych osób. Mniej sprawni mają problem nawet, gdy jest sucho, a dla rodziców z wózkami dziecięcymi to już kanion nie do przebycia.

Problemy rozwiązać miała kładka, której esowata wstążka wije się wśród drzew i przykuwa wzrok, bo tak fantazyjnej konstrukcji jeszcze w Lublinie nie było. Jej wdzięki można oglądać głównie od spodu, bo na kładkę wejść nie można ani od Kaczeńcowej, ani od Świtu. – Od strony przedszkola jest bałagan przed wejściem. Wszystko jest zagrodzone – skarży się jeden z Czytelników. I pyta, kiedy miasto upora się z inwestycją.

– Kładka została wykonana, ale podpisany został aneks na prace dodatkowe – odpowiada Beata Krzyżanowska, rzecznik prezydenta. Te „prace dodatkowe” to budowa brakującego chodnika po stronie os. Łęgi. Trakt urywa się tu koło boisk, dalej jest błoto, a za nim nowa kładka.

Na tę lukę od dawna zwracali uwagę radni dzielnicowi z Czubów Północnych, a także miejski radny Zbigniew Ławniczak. Jesienią dostał on z Ratusza odpowiedź, że „trwają prace związane z oszacowaniem wartości, jak i możliwości” przedłużenia ścieżki. A w maju, że chodnik „zostanie zrealizowany w roku budżetowym 2016”.

My usłyszeliśmy już konkretne daty. – Aneks na budowę brakującego chodnika i ścieżki rowerowej został podpisany 3 sierpnia. Prace mają być wykonane do 30 września – mówi Krzyżanowska. Będą kosztowały 135 tys. zł.

Poręcze czekają na znak

Nie jest to jedyna inwestycja, która wzbudza ostatnio wesołość. Na pobliskiej Porębie pośmiewiskiem jest nowy chodnik krzyżujący się ze starym, wyposażonym po bokach w poręcze. Żeby przejść tym nowym, trzeba przeskakiwać przez poręcze lub się przez nie przecisnąć. I choć podśmiewa się z tego już nie tylko Poręba, ale też internetowy kpiarski „ASZdziennik”, to Ratusz zapewnia: jest w porządku.

– Nie śmiejmy się z czegoś, co nie jest gotowe – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta. – To nie przypadek, ani bubel. Poręcze nie zostały jeszcze zdjęte, by chodnik nie stał się skrótem dla kierowców. Będą zdjęte wtedy, gdy wykonawca prac ustawi znak zakazujący tu wjazdu.

Czytaj więcej o:

Komentarze 11

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 22:30
mogliby dociągnąć chodnik i droge rowerową dołem , od wąwozu przy Porębie do Tesco, to by było super
Avatar
gość / 31 sierpnia 2016 o 19:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak  długo masze podatki będą  wyrzucane w błoto????   a tynelu pod Racłwickimi jak nie by7ło tak nie ma -WIOCHA !
Tunel jest ! Tylko nie ma do niego wjazdu ;) A to nie akustyk obiecał tunel ?
Avatar
fsdf / 31 sierpnia 2016 o 15:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak nie robią to źle. Jak robią też nie dobrze. Jeśli inwestycja jest niezakończona to po co pisać takie pozbawione sensu pierdoły. Rozumiem, że artykuł na zapchanie rubryki.
kładka miała być oddana przed końcem wakacji stąd artykuł bo się przeciągneło z racji aneksu o czym nikt poza miastem nie wiedział. Spoko art.!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 14:37
Jak długo masze podatki będą wyrzucane w błoto???? a tynelu pod Racłwickimi jak nie by7ło tak nie ma -WIOCHA !
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 14:17
mysle, ze za ten artykul to spokojnie sie nalezy nagroda roku :) a wreczy ja azs
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 13:35
Jak to kładka jest skoro jeszcze nie skończyli? PISmaku do szkoły marsz!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 12:00
Ale podnietka Smagi. Inwestycja trwa a ten się podnieca, że brakuje kawałka chodnika.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:31
Poręcze zostały usunięte wczoraj...
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:31
Jak nie robią to źle. Jak robią też nie dobrze. Jeśli inwestycja jest niezakończona to po co pisać takie pozbawione sensu pierdoły. Rozumiem, że artykuł na zapchanie rubryki.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:28
Zakaz wjazdu? a po co zakaz wjazdu przed chodnikiem? Czuję, że znowu będzie AszDziennik:-D
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 22:30
mogliby dociągnąć chodnik i droge rowerową dołem , od wąwozu przy Porębie do Tesco, to by było super
Avatar
gość / 31 sierpnia 2016 o 19:52
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak  długo masze podatki będą  wyrzucane w błoto????   a tynelu pod Racłwickimi jak nie by7ło tak nie ma -WIOCHA !
Tunel jest ! Tylko nie ma do niego wjazdu ;) A to nie akustyk obiecał tunel ?
Avatar
fsdf / 31 sierpnia 2016 o 15:47
Użytkownik niezarejestrowany napisał:
Jak nie robią to źle. Jak robią też nie dobrze. Jeśli inwestycja jest niezakończona to po co pisać takie pozbawione sensu pierdoły. Rozumiem, że artykuł na zapchanie rubryki.
kładka miała być oddana przed końcem wakacji stąd artykuł bo się przeciągneło z racji aneksu o czym nikt poza miastem nie wiedział. Spoko art.!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 14:37
Jak długo masze podatki będą wyrzucane w błoto???? a tynelu pod Racłwickimi jak nie by7ło tak nie ma -WIOCHA !
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 14:17
mysle, ze za ten artykul to spokojnie sie nalezy nagroda roku :) a wreczy ja azs
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 13:35
Jak to kładka jest skoro jeszcze nie skończyli? PISmaku do szkoły marsz!
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 12:00
Ale podnietka Smagi. Inwestycja trwa a ten się podnieca, że brakuje kawałka chodnika.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:31
Poręcze zostały usunięte wczoraj...
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:31
Jak nie robią to źle. Jak robią też nie dobrze. Jeśli inwestycja jest niezakończona to po co pisać takie pozbawione sensu pierdoły. Rozumiem, że artykuł na zapchanie rubryki.
Avatar
Gość / 31 sierpnia 2016 o 11:28
Zakaz wjazdu? a po co zakaz wjazdu przed chodnikiem? Czuję, że znowu będzie AszDziennik:-D
Zobacz wszystkie komentarze 11

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO]

Speed Car Motor - Wanda Kraków 13:5 [RELACJA NA ŻYWO] 10 0

O godzinie 19:30 lubelscy żużlowcy podejmą na swoim torze outsidera Nice 1 Ligi Żużlowej - drużynę Wandy Kraków. Fani zgromadzeni na stadionie liczą więc na kolejne zwycięstwo ekipy trenera Dariusza Śledzia

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych

Skatepark w Łęcznej zostanie odnowiony. Za 230 tysięcy złotych 0 0

Skatepark w Łęcznej czeka duża modernizacja. Rozebrane zostaną żelbetonowe fundamenty, wykonana nowa konstrukcja nawierzchni w postaci nowej płyty. Nowy bieg będą miały schody łączące jej dwie części.

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut

Igros – Victoria 0:2. Grali tylko 55 minut 0 0

ZAMOJSKA KLASA OKRĘGOWA Victoria Łukowa Chmielek prowadziła po niespełna na wyjeździe 2:0 po niespełna godzinie gry z Igrosem Krasnobród, ale więcej bramek w tym meczu nie padło bo jeden z zawodników gospodarzy naruszył nietykalność arbitra

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie

Wschodnie rysy Maryi. Wystawa artysty z Szanghaju w Chełmie 1 0

W Chełmskiej Bibliotece Publicznej można oglądać wystawę obrazów Garego Chu Kar Kui. To artysta z Szanghaju, kilka lat temu ochrzczony w kościele katolickim

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód

Nie żyje prezes OSP w Kurowie. Pracował przy wypadku, potrącił go samochód 76 2

Nie żyje Witold Drążkiewicz, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Kurowie (powiat puławski). 55-letni strażak zmarł dzisiejszej nocy. Był jedną z dwóch rannych osób w sobotnim wypadku w Bogucinie, kiedy to w pracowników służby drogowej wjechał kierowca audi.

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą

Mają długą tradycję i wyjątkowy smak. Pączki ziemniaczane z różą 0 0

Pączki ziemniaczane z nadzieniem różanym w wykonaniu Urszuli Bartoszcze z Gminnego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji w Niedrzwicy Dużej wygrały konkursu na „Najlepszy wypiek regionalny” o Puchar Prezesa Targów Lublin. Konkurs odbył się w ramach projektu Lubelska Majówka - Festiwal Aktywności Lokalnej. Miło było w jury pracować, słodkie dania były wyjątkowo udane.

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji

W szczerym polu uprawiał konopie. Był zaskoczony wizytą policji 28 1

Kryminalni z Parczewa zlikwidowali uprawę konopii indyjskich w gminie Siemień. Na jednym z pól znaleźli ponad 30 krzaków tej rośliny.

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak"
24 maja 2018, 21:00

Premiera Teatru ITP - "Niebieski Ptak" 1 0

Co Gdzie Kiedy. W czwartek, 24 maja o godz. 21 na dziedzińcu KUL (al. Racławickie 14) odbędzie się premiera spektaklu Niebieski Ptak, będącego nową odsłoną widowiska plenerowego z 2005 roku.

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji

Sokół – Polesie 0:3. Nikomu nie życzą degradacji 2 0

Lubelska klasa okręgowa Polesie Kock również przygotowuje się do niedzielnej konfrontacji z POM Iskra Piotowice. W meczu z Sokołem Konopnica Zbigniew Wójcik oszczędzał graczy, którzy byli zagrożeni żółtymi kartkami

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK
23 maja 2018, 18:00

Taneczna wariacja na temat "Wesela" Wyspiańskiego. Nowy spektakl w CK 1 0

Co Gdzie Kiedy. W środę, 23 maja o godz. 18 w Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) odbędzie się pokaz spektaklu z cyklu work in progress - We_selle.

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne

Mieszkańcy tego osiedla nie czują się bezpiecznie. Rzecznik policji: badania nie są wiarygodne 2 7

Większość mieszkańców nie zna swojego dzielnicowego, a połowa rzadko widuje w okolicy patrole mundurowych. To pierwsze wyniki ankiety, prowadzonej na os. Błonie. Policjanci dowodzą, że w dzielnicy jest coraz bezpieczniej

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym
ZDJĘCIA
galeria

Szczytny cel, ale też dobra zabawa. Tak było na Rodzinnym Pikniku Motoryzacyjnym 9 1

Wystawa nowych aut, motocykli, wykłady, pokazy, prezentacje i dobra zabawa. Za nami Rodzinny Piknik Motoryzacyjny w Lublinie. Dochód zostanie przekazany na lubelski dom dziecka, a za zebrane pieniądze dzieci pojadą na wycieczkę.

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję

Rok temu usunęli prawie 30 ton azbestu. Czas na kolejną akcję 1 0

Od poniedziałku (21 maja) mieszkańcy Kraśnika będą mogli składać wnioski o dofinansowanie do usuwania wyrobów zawierających azbest. Nabór potrwa do 8 czerwca.

Spotkanie literackie w Puławach
22 maja 2018, 12:00

Spotkanie literackie w Puławach 2 0

Powiatowa Biblioteka Publiczna w Puławach (ul. 6 Sierpnia 5) zaprasza na kolejne spotkanie w ramach Powiatowego Klubu Książki, które odbędzie się 22 maja o godz. 12.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!