Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 listopada 2010 r.
19:40
Edytuj ten wpis

KlezmaFour: Najlepszych lubelskich muzyków posłuchasz w Nowym Jorku

Autor: Zdjęcie autora Kmo
0 8 A A

Wielki sukces na II Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Klezmerskiej odniósł lubelski zespół KlezmaFour. Z ponad 200 zgłoszeń, jury (w skład którego wchodzili m.in. profesorowie amsterdamskiego konserwatorium muzycznego) wybrało tylko 24 zespoły z całego świata.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
W każdym etapie odpadała połowa uczestników i w finale zagrało tylko 6 najlepszych grup. KlezmaFour dał świetny występ i otrzymał dwie nagrody specjalne.

Zespół KlezmaFour koncertuje w składzie: Wojciech Czapliński (na zdjęciu) – klarnet, Andrzej Czapliński – skrzypce, Rafał Grząka – akordeon, Gabriel Tomczuk – kontrabas, Tomasz Waldowski – perkusja.

– Jesteśmy szczęśliwi – nie ukrywa manager zespołu Wojciech Czapliński. – Nagrodami są koncerty w City Winery Artistic Excellence Award – kultowym klubie Michaela Dorfa w Nowym Jorku i na prestiżowym festiwalu Chutzpah! w Vancouver w Kanadzie. Już zainteresowało się naszym zespołem i naszą muzyką wielu managerów.

Czapliński nie ukrywa, że jego zespół traktuje muzykę bardzo poważnie. Są profesjonalistami (wszyscy muzycy po wyższych studiach muzycznych) podczas, gdy większość trup podchodzi do grania trochę amatorsko.

– Chcieliśmy pokazać, jak wygląda muzyka w najlepszym wykonaniu – wyjaśnia. – I to zostało zauważone i taka opinia padła w ocenie jury. Cieszy nas przede wszystkim wsparcie Michaela Dorfa, giganta rynku muzycznego na świecie, który jest producentem takich wydarzeń jak: The New York Jazz Festival, serii koncertów dla Eltona Johna, Boba Dylana, Bruce'a Springsteena, REM czy The Who. Świat przed nami – cieszy się Czapliński. – Dorf planuje zorganizować trasę koncertową dla KlezmaFour po Kanadzie, Stanach Zjednoczonych.

W planach jest trasa po Europie oraz wydanie płyty w Amsterdamie. Lider zespołu dodaje, że pamiętają skąd się wywodzą, pamiętają, że z przeszłości Lublina czerpali inspiracje dla swojej muzyki.

Komentarze 8

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
KLEZMAFOUR / 9 listopada 2010 o 12:13
Dziekujemy za wszystkie miłe komentarze pod naszym adresem, pytanie do osób nastawionych anty - czy wy kiedykolwiek nas słyszeliście??

pozdrawiamy
Avatar
Kornelia / 8 listopada 2010 o 18:30
A ja Dziękuj tym chłopakom,
są żywym świadectwem na to, że "chcieć to móc".
Od najmłodszych lat poświęcali czas muzyce, od rano do nocy, długie godziny, lata ciężkiej pracy i treningów, nigdy się nie poddawali, uczyli się pilnie, poddając się swojej pasji, są bardzo otwarci na ludzi, życzliwi, pracowici na maxa. Zycze im samych sukcesów, milionów, inspiracji!pozytywnej energii, bo taką przekazują nam...
Avatar
astor / 8 listopada 2010 o 00:50
Przecież nie ma przymusu słuchania takiej muzyki.

przymusu jeszcze nie ma -- ale jak grają w knajpach to to słychać na chodnikach!!
Avatar
Kasiunia1500100900 / 7 listopada 2010 o 21:30
dla mnie <czyt. inteligentna wersja człowieka> muzyka zespołu KLEZMAFOUR jest sztuką i szczerze to uważam ich za "Prawdziwe perły w zalewie polskiej tandety" Nawet jakby grali muzykę ludów wędrujących po górach skalistych najdalszego wschodu w taki sposób jak tą, którą grają teraz byłabym im za to wdzięczna! Ala, Ala, Ala... jesteś beznadziejna wiesz? postanawiam Ci odpuścić bo nie widzę w Tobie partnera do dyskusji Generalnie trzymam kciuki PANOWIE
dla mnie <czyt. inteligentna wersja człowieka> muzyka zespołu KLEZMAFOUR jest sztuką i szczerze to uważam ich za "Prawdziwe perły w zalewie polskiej tandety" Nawet jakby grali muzykę ludów wędrujących po górach skalistych najdalszego wschodu w taki sposób jak tą, którą grają teraz byłabym im za to wdzięczna! Ala, Ala, Ala... jesteś beznadziejna wiesz? postanawiam Ci odpuścić bo nie widzę w Tobie partnera do dyskusji Generalnie trzymam kciuki PANOWIE rozwiń
Avatar
Fanka / 7 listopada 2010 o 16:48
[quote name='ala' timestamp='1289141387' post='375804']
Dobra wiadomisc ale dla zydow lubelskich a nie dla wszystkich,bo nawet duza czesc z nich olewa i nie trawi tego zydowskiego rzepolenia.
[/quote]

Przecież nie ma przymusu słuchania takiej muzyki.
Avatar
Fanka / 7 listopada 2010 o 16:46
Bardzo gratuluję.Młodzi,świetni muzycy...oby tak dalej!!!!
Avatar
ala / 7 listopada 2010 o 15:49
Dobra wiadomisc ale dla zydow lubelskich a nie dla wszystkich,bo nawet duza czesc z nich olewa i nie trawi tego zydowskiego rzepolenia.
Avatar
lublinianin / 7 listopada 2010 o 14:41
KlezmaFour: Najlepszych lubelskich muzyków posłuchasz w Nowym Jorku

świetna wiadomość ! już bukuję lot..
Avatar
KLEZMAFOUR / 9 listopada 2010 o 12:13
Dziekujemy za wszystkie miłe komentarze pod naszym adresem, pytanie do osób nastawionych anty - czy wy kiedykolwiek nas słyszeliście??

pozdrawiamy
Avatar
Kornelia / 8 listopada 2010 o 18:30
A ja Dziękuj tym chłopakom,
są żywym świadectwem na to, że "chcieć to móc".
Od najmłodszych lat poświęcali czas muzyce, od rano do nocy, długie godziny, lata ciężkiej pracy i treningów, nigdy się nie poddawali, uczyli się pilnie, poddając się swojej pasji, są bardzo otwarci na ludzi, życzliwi, pracowici na maxa. Zycze im samych sukcesów, milionów, inspiracji!pozytywnej energii, bo taką przekazują nam...
Avatar
astor / 8 listopada 2010 o 00:50
Przecież nie ma przymusu słuchania takiej muzyki.

przymusu jeszcze nie ma -- ale jak grają w knajpach to to słychać na chodnikach!!
Avatar
Kasiunia1500100900 / 7 listopada 2010 o 21:30
dla mnie <czyt. inteligentna wersja człowieka> muzyka zespołu KLEZMAFOUR jest sztuką i szczerze to uważam ich za "Prawdziwe perły w zalewie polskiej tandety" Nawet jakby grali muzykę ludów wędrujących po górach skalistych najdalszego wschodu w taki sposób jak tą, którą grają teraz byłabym im za to wdzięczna! Ala, Ala, Ala... jesteś beznadziejna wiesz? postanawiam Ci odpuścić bo nie widzę w Tobie partnera do dyskusji Generalnie trzymam kciuki PANOWIE
dla mnie <czyt. inteligentna wersja człowieka> muzyka zespołu KLEZMAFOUR jest sztuką i szczerze to uważam ich za "Prawdziwe perły w zalewie polskiej tandety" Nawet jakby grali muzykę ludów wędrujących po górach skalistych najdalszego wschodu w taki sposób jak tą, którą grają teraz byłabym im za to wdzięczna! Ala, Ala, Ala... jesteś beznadziejna wiesz? postanawiam Ci odpuścić bo nie widzę w Tobie partnera do dyskusji Generalnie trzymam kciuki PANOWIE rozwiń
Avatar
Fanka / 7 listopada 2010 o 16:48
[quote name='ala' timestamp='1289141387' post='375804']
Dobra wiadomisc ale dla zydow lubelskich a nie dla wszystkich,bo nawet duza czesc z nich olewa i nie trawi tego zydowskiego rzepolenia.
[/quote]

Przecież nie ma przymusu słuchania takiej muzyki.
Avatar
Fanka / 7 listopada 2010 o 16:46
Bardzo gratuluję.Młodzi,świetni muzycy...oby tak dalej!!!!
Avatar
ala / 7 listopada 2010 o 15:49
Dobra wiadomisc ale dla zydow lubelskich a nie dla wszystkich,bo nawet duza czesc z nich olewa i nie trawi tego zydowskiego rzepolenia.
Avatar
lublinianin / 7 listopada 2010 o 14:41
KlezmaFour: Najlepszych lubelskich muzyków posłuchasz w Nowym Jorku

świetna wiadomość ! już bukuję lot..
Zobacz wszystkie komentarze 8

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski

Hol w szpitalu dziecięcym zamienili w salon kosmetyczno-fryzjerski 1 0

Kosmetyki do makijażu, lokówki i suszarki, szczotki do włosów, lakiery do paznokci, pędzle oraz lusterka i lampy. W środę hol na parterze Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Lublinie zamienił się w salon kosmetyczno-fryzjerski

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii!

Unia Hrubieszów – Eko Różanka 1:0. Pierwszy finał w historii! 0 0

Najniżej notowany zespół z całej czwórki półfinalistów Pucharu Polski sprawił niespodziankę i ograł u siebie Eko Różanka 1:0

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016

Lublin: Szykują strefę kibica na mundial. Ma być trzy razy większa niż podczas Euro 2016 26 1

Nie czekając na telewizyjną licencję MOSiR zamawia już wielki ekran, na którym obok Areny Lublin chce wyświetlać mecze zbliżających się Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej. Planowana przy stadionie strefa kibica ma być trzykrotnie większa od tej, którą przygotowano na Euro 2016 obok Aqua Lublin

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca

Powiślak - Orlęta Spomlek 2:5. Finał Pucharu Polski dla trzecioligowca 0 0

Piłkarze Powiślaka robili co mogli, ale kończą przygodę z Pucharem Polski na etapie wojewódzkiego półfinału. W środę lepsze okazały się Orlęta Spomlek, które wygrały w Końskowoli 5:2

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 1

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 2 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 2

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Może być taka sytuacja 0 9

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 2 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 29 6

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 37 10

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 48 97

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 21 29

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!