niedziela, 18 marca 2018 r.

Lublin

Klienci wykupią udziały

  Edytuj ten wpis
Dodano: 4 lutego 2003, 08:28

Trwają przygotowania do restrukturyzacji puławskich spółek komunalnych. W pierwszej kolejności przekształcony zostanie Zakład Usług Komunalnych. Do ewentualnych zmian musi się przygotować także Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zakład Komunikacji i Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Restrukturyzacja ma się przyczynić nie tylko do poprawy kondycji finansowej spółek, ale ma też wzrosnąć ich konkurencyjność. Obecnie w najgorszej sytuacji jest odpowiedzialny za wywóz śmieci Zakład Usług Komunalnych. W Puławach działa bowiem prywatna firma, która opanowała znaczną część rynku. Wkrótce mogą się pojawić kolejne.
– Chcemy zaproponować korzystającym z usług ZUK właścicielom nieruchomości odkupienie od miasta udziałów w spółce. Pozwoliłoby im to wpływać na cenę wywozu śmieci, a firma miałaby stałe dochody i poprzez to mogłaby konkurować z innymi. Gdyby jednak ten sposób prywatyzacji nie zainteresował potencjalnych nabywców, bierzemy pod uwagę możliwość sprzedaży akcji w drodze przetargu – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław.
Decyzje w sprawie Zakładu Usług Komunalnych zapadną już w najbliższym czasie. Nieco dłużej potrwają natomiast przygotowania do prywatyzacji innych spółek miejskich. Prywatyzacji nie będzie natomiast w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Jest on jak na razie monopolistą na puławskim rynku i nie ma problemów finansowych. Spółka jest dobrze zorganizowana, a ceny biletów należą do najniższych w kraju. Podobnie jest z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, który obecnie nie wymaga dokapitalizowania.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!