sobota, 29 kwietnia 2017 r.

Lublin

Klienci wykupią udziały

Dodano: 4 lutego 2003, 08:28

Trwają przygotowania do restrukturyzacji puławskich spółek komunalnych. W pierwszej kolejności przekształcony zostanie Zakład Usług Komunalnych. Do ewentualnych zmian musi się przygotować także Zakład Gospodarki Mieszkaniowej, Miejski Zakład Komunikacji i Okręgowe Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej.
Restrukturyzacja ma się przyczynić nie tylko do poprawy kondycji finansowej spółek, ale ma też wzrosnąć ich konkurencyjność. Obecnie w najgorszej sytuacji jest odpowiedzialny za wywóz śmieci Zakład Usług Komunalnych. W Puławach działa bowiem prywatna firma, która opanowała znaczną część rynku. Wkrótce mogą się pojawić kolejne.
– Chcemy zaproponować korzystającym z usług ZUK właścicielom nieruchomości odkupienie od miasta udziałów w spółce. Pozwoliłoby im to wpływać na cenę wywozu śmieci, a firma miałaby stałe dochody i poprzez to mogłaby konkurować z innymi. Gdyby jednak ten sposób prywatyzacji nie zainteresował potencjalnych nabywców, bierzemy pod uwagę możliwość sprzedaży akcji w drodze przetargu – mówi Janusz Grobel, prezydent Puław.
Decyzje w sprawie Zakładu Usług Komunalnych zapadną już w najbliższym czasie. Nieco dłużej potrwają natomiast przygotowania do prywatyzacji innych spółek miejskich. Prywatyzacji nie będzie natomiast w Miejskim Zakładzie Komunikacji. Jest on jak na razie monopolistą na puławskim rynku i nie ma problemów finansowych. Spółka jest dobrze zorganizowana, a ceny biletów należą do najniższych w kraju. Podobnie jest z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji, który obecnie nie wymaga dokapitalizowania.

Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24