Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

5 lutego 2018 r.
20:32

Klimatyzacja, ładowanie telefonów i automaty biletowe. Nowe autobusy już wkrótce

Autor: Zdjęcie autora drs
6 18 A A
(fot. MPK Lublin)

Na początku przyszłego tygodnia na ulice Lublina wyjechać ma pięć nowych przegubowców Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Będą klimatyzowane, wyposażone w automaty biletowe przyjmujące płatności monetami i kartami, a także w gniazda do ładowania telefonów komórkowych oraz bramki zliczające pasażerów. MPK wydzierżawiło 15 takich pojazdów, pierwsza partia dotarła w niedzielę do zajezdni na Majdanie Tatarskim (na zdjęciu), pozostałe muszą dotrzeć do 26 lutego.

Nowe autobusy marki Solaris obsłużą takie linie jak 10, 18, 26 czy 57. Wraz ze skierowaniem na ulice nowych pojazdów, na emeryturę wysyłane będą najstarsze autobusy MPK, w tym kupowane jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku neoplany i jelcze.

Pachnących nowością pojazdów będzie w tym roku o wiele więcej, bo MPK szykuje się już do rozstrzygnięcia przetargu na dzierżawę 10 krótszych autobusów, zaś miasto zamówiło 15 przegubowych autobusów marki Solaris oraz 15 przegubowych trolejbusów i 8 krótkich autobusów marki Ursus. 

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 16:46
''Obsłużą takie linie jak 10,18,26 czy 57'', tylko, że te linie są obecnie obsługiwane przez 18 metrowe przegubowce, na trasach tych linii próżno było doszukiwać się starych jelczy, chyba, że w weekendy.
Avatar
kierowca bombowca / 6 lutego 2018 o 13:52
Adam napisał:
Wtajemniczeni i ci którzy widzieli Solarisa IV generacji twierdzą że od Solarisa III generacji różni się tylko tym, że ma kilka siedzeń więcej dostępnych z tak zwanej niskiej podłogi, a wygląd i parametry ma dokładnie takie same. Więc czy ja wiem czy warto jest o czym dyskutować i czy to jakaś kolosalna różnica między III a IV generacją? nie sądze.
 Właśnie, to jest to coś co się liczy oprócz wyglądu dla pasażerów. A co najzabawniejsze zakup nowej generacji wychodzi taniej jak wynajm tej starszej. Ale co tam, niech się pasażery cieszom że jadom !!
 Właśnie, to jest to coś co się liczy oprócz wyglądu dla pasażerów. A co najzabawniejsze zakup nowej generacji wychodzi taniej jak wynajm tej starszej. Ale co tam, niech się pasażery cieszom że jadom !! rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 13:50
Wow 2018 rok i klimatyzacja w MPK. Szok, jest czym się chwalić. Tylko jakoś w innych miastach to standard !!
Avatar
Adam / 6 lutego 2018 o 10:39
Wtajemniczeni i ci którzy widzieli Solarisa IV generacji twierdzą że od Solarisa III generacji różni się tylko tym, że ma kilka siedzeń więcej dostępnych z tak zwanej niskiej podłogi, a wygląd i parametry ma dokładnie takie same. Więc czy ja wiem czy warto jest o czym dyskutować i czy to jakaś kolosalna różnica między III a IV generacją? nie sądze.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 09:15
A to nie jakiś odrzut produkcyjny ? Tego modelu nikt od 3 lat nie kupuje !!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 08:59
Jeszcze gorsze jak irex gdzie swiatla do jazdy dziennej
Avatar
kumaty / 6 lutego 2018 o 08:51
A kto z zimie chodzi w szpilkach . Załuż trzewiki i nie prane skarpety , wokół zaraz zrobi się lużniej .
Avatar
Ja / 6 lutego 2018 o 08:03
A na liniach nad zalew nadal krótkie graty jeżdżą. Kiedy przeczytam, że jakiś nowy autobus - w marzeniach przegubowiec - zostanie skierowany na linię nr 15 lub 40? Zachęcam w tym tygodniu szanownych państwa z MPK i ZTM do podróży po 15:30 w kierunku Wrotkowa. Jakiś imbecyl zadecydował, żeby o tej porze w ferie z centrum prawie nic tam nie jeździło. Ścisk jest taki, że naprawdę marzy się prywatny samochód.
Avatar
gosc / 6 lutego 2018 o 07:52
I bardzo dobrze!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 07:46
Prezesie o 8 lat za późno. Dziś te pańskie hiperautobusy spalinowe w starym nadwoziu z klimatyzacją i biletomatami to przeżytek !! A no tak, jeszcze nie pańskie, a wypożyczone !!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 16:46
''Obsłużą takie linie jak 10,18,26 czy 57'', tylko, że te linie są obecnie obsługiwane przez 18 metrowe przegubowce, na trasach tych linii próżno było doszukiwać się starych jelczy, chyba, że w weekendy.
Avatar
kierowca bombowca / 6 lutego 2018 o 13:52
Adam napisał:
Wtajemniczeni i ci którzy widzieli Solarisa IV generacji twierdzą że od Solarisa III generacji różni się tylko tym, że ma kilka siedzeń więcej dostępnych z tak zwanej niskiej podłogi, a wygląd i parametry ma dokładnie takie same. Więc czy ja wiem czy warto jest o czym dyskutować i czy to jakaś kolosalna różnica między III a IV generacją? nie sądze.
 Właśnie, to jest to coś co się liczy oprócz wyglądu dla pasażerów. A co najzabawniejsze zakup nowej generacji wychodzi taniej jak wynajm tej starszej. Ale co tam, niech się pasażery cieszom że jadom !!
 Właśnie, to jest to coś co się liczy oprócz wyglądu dla pasażerów. A co najzabawniejsze zakup nowej generacji wychodzi taniej jak wynajm tej starszej. Ale co tam, niech się pasażery cieszom że jadom !! rozwiń
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 13:50
Wow 2018 rok i klimatyzacja w MPK. Szok, jest czym się chwalić. Tylko jakoś w innych miastach to standard !!
Avatar
Adam / 6 lutego 2018 o 10:39
Wtajemniczeni i ci którzy widzieli Solarisa IV generacji twierdzą że od Solarisa III generacji różni się tylko tym, że ma kilka siedzeń więcej dostępnych z tak zwanej niskiej podłogi, a wygląd i parametry ma dokładnie takie same. Więc czy ja wiem czy warto jest o czym dyskutować i czy to jakaś kolosalna różnica między III a IV generacją? nie sądze.
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 09:15
A to nie jakiś odrzut produkcyjny ? Tego modelu nikt od 3 lat nie kupuje !!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 08:59
Jeszcze gorsze jak irex gdzie swiatla do jazdy dziennej
Avatar
kumaty / 6 lutego 2018 o 08:51
A kto z zimie chodzi w szpilkach . Załuż trzewiki i nie prane skarpety , wokół zaraz zrobi się lużniej .
Avatar
Ja / 6 lutego 2018 o 08:03
A na liniach nad zalew nadal krótkie graty jeżdżą. Kiedy przeczytam, że jakiś nowy autobus - w marzeniach przegubowiec - zostanie skierowany na linię nr 15 lub 40? Zachęcam w tym tygodniu szanownych państwa z MPK i ZTM do podróży po 15:30 w kierunku Wrotkowa. Jakiś imbecyl zadecydował, żeby o tej porze w ferie z centrum prawie nic tam nie jeździło. Ścisk jest taki, że naprawdę marzy się prywatny samochód.
Avatar
gosc / 6 lutego 2018 o 07:52
I bardzo dobrze!
Avatar
Gość / 6 lutego 2018 o 07:46
Prezesie o 8 lat za późno. Dziś te pańskie hiperautobusy spalinowe w starym nadwoziu z klimatyzacją i biletomatami to przeżytek !! A no tak, jeszcze nie pańskie, a wypożyczone !!
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych?

Eurojackpot losowanie 25.05.2018. Czy ktoś wygra 385 milionów złotych? 0 0

Kolejna gigantyczna kumulacja w loterii Eurojackpot. Już dziś 25.05.2018 r. do wygrania jest aż 385 mln zł. Sprawdź wyniki losowania i zwycięskie liczby. Czy ktoś zgarnie główną wygraną?

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie

Bezsenność. Fatalna noc, godzina po godzinie 0 0

Nie ma tu recepty, ale każdy kto nie może zasnąć, łatwo zidentyfikuje się z podmiotem lirycznym

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia

Nowa hala sportowa powstanie za większe pieniądze. Radni zgodzili się na wzrost zadłużenia 0 4

Puławscy radni upoważnili prezydenta do zadłużenia miasta i rozstrzygnięcia ostatniego przetargu na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej. Łączne wydatki związane z budową pierwszego etapu obiektu (bez basenu) władze szacują na ok. 90 mln złotych.

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych
26 maja 2018, 10:00

Po zdrowie na wakacje. Gratisowe badania w Tarasach Zamkowych 0 0

Z bezpłatnych badań prowadzonych przez studentów z organizacji Młodych Medyków przy Uniwersytecie Medycznym w Lublinie będzie można skorzystać już w sobotę, 26 maja w Tarasach Zamkowych.

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia]
galeria

Straż Graniczna świętowała w Białej Podlaskiej. Awanse na wyższe stopnie [zdjęcia] 0 0

Ponad 300 awansów na wyższe stopnie służbowe przyznał Nadbużański Oddział Straży Granicznej. Okazją były piątkowe wojewódzkie uroczystości 27. rocznicy utworzenia Straży Granicznej, które odbyły się w Białej Podlaskiej.

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy
galeria
film

Noc Kultury 2018: Lista wydarzeń, na które musisz odebrać wejściówkę. Kto pierwszy, ten lepszy 0 0

Od soboty będzie można rezerwować bezpłatne wejściówki na Noc Kultury (2/3 czerwca). Obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy”, a rezerwacja jest możliwa tylko przez internet. Chodzi oczywiście tylko o wydarzenia, na które wpuszczana może być ograniczona liczba widzów. Jakie to imprezy i jak zdobyć wejściówkę?

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta
Sonda

Puławy: Nauczycielka stanie do walki o fotel prezydenta 0 11

Przewodnicząca rady miasta Bożena Krygier powalczy jesienią o fotel prezydenta miasta Puławy. Jej kandydaturę potwierdziły władze Prawa i Sprawiedliwości.

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć?
25 maja 2018, 0:00

Program TV na weekend 25-27 maja. Jakie filmy warto zobaczyć? 0 0

Co Gdzie Kiedy. W ten weekend TVN stawia na widowiskowe hity Michaela Baya - Transformers i Armageddon. Ale w naziemnej telewizji cyfrowej zobaczymy także festiwalowego Toma, doskonałą gangsterkę od Scorsese - Infiltrację czy polską Karbalę. Sprawdźcie, jakie filmy będzie można zobaczyć w ten weekend w telewizji.

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej

Nie ma chętnych na działki w bialskiej podstrefie ekonomicznej 0 2

Drugi już przetarg na ogromny areał w bialskiej podstrefie ekonomicznej zakończył się fiaskiem.

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki

Podlubelska gmina urządziła loterię. Są efekty, rośnie liczba mieszkańców płacących podatki 0 3

Władze podlubelskiej gminy Niemce znalazły sposób na to, by zachęcić mieszkańców do płacenia podatków w ich gminie. Już po raz drugi urzędnicy zorganizowali loterię z nagrodami. Można wygrać telewizor, laptop albo konsolę.

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo

Zamość: Galeria sztuki na murach zoo 0 0

W Zamościu odbędzie się festiwal Hip-Hop Graffiti Jam, podczas którego stworzona będzie miejską galerię sztuki na szarych dziś murach Ogrodu Zoologicznego. Wszystko dzięki grantowi otrzymanego w programie Lechstarter.

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt
26 maja 2018, 12:00

Skład sztuki. Interaktywna wystawa dla dzieci w Galerii Labirynt 0 0

Co Gdzie Kiedy. Galeria Labirynt (ul. Popiełuszki 5) zaprasza na wernisaż interaktywnej wystawy dla dzieci Skład sztuki. Otwarcie ekspozycji odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą

Lubelskie: Nowe pociągi w tym roku nie przyjadą 0 4

Miały pachnieć nowością, koić klimatyzacją i zapewniać pasażerom bezprzewodowy internet. W takich warunkach miały nas wozić po trasach regionalnych, np. z Lublina do Chełma i Dęblina. Miały, ale na razie nie będą. Unieważniony został przetarg na dostawę 11 pociągów elektrycznych dla województwa lubelskiego

100 milionów złotych na fotonikę!

100 milionów złotych na fotonikę! 0 0

100 mln zł na fotonikę – wspólne przedsięwzięcie NCBiR i samorządu województwa lubelskiego Samorząd województwa lubelskiego oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie wspierają projekty w zakresie innowacyjnych technologii fotonicznych. Na ten cel przeznaczono aż 100 milionów złotych.

Havana Nights w El Cubano
26 maja 2018, 21:00

Havana Nights w El Cubano 0 0

W sobotę, 26 maja o godz. 21 w klubie El Cubano (ul. Zesłańców Sybiru 5) odbędzie się impreza z cyklu Havana Nights.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!