Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

2 stycznia 2011 r.
18:28
Edytuj ten wpis

Kłótnie PO i PiS w Radzie Miasta. Koalicja wisi na włosku?

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku f
Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku f

Słabnie koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej w lubelskiej Radzie Miasta. Między obiema partiami pojawiają się poważne tarcia. Nie wiadomo, jak długo prezydent zdoła utrzymać poparcie rady.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Koalicja była niezbędna, by prezydent z PO mógł spokojnie rządzić miastem w sytuacji, gdy większość głosów w radzie ma PiS. Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku fleszy podpisali deklarację współpracy. W zamian PiS dostał do obsadzenia jedno ze stanowisk zastępcy prezydenta, zaproponował na nie Grzegorza Siemińskiego, a Żuk tę propozycję zaakceptował.

Sielanka nie potrwała długo. Do ostrego starcia doszło podczas ostatniego w minionym roku posiedzenia Komisji Budżetowo-Ekonomicznej (KBE). Miała ona zaopiniować wnioski zgłoszone przez pozostałe komisje rady do projektu budżetu Lublina na 2011 rok. Radni PO, którzy dysponują większością
w KBE niemal jednogłośnie odrzucali wnioski, które w poszczególnych komisjach zgłaszali radni PiS.

– To, co wyszło od radnych PiS jest od razu odrzucane – mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wtóruje mu jego klubowy kolega, Krzysztof Siczek: Nie miejcie do nas pretensji, jak się okaże w pewnym momencie, że prezydent nie ma poparcia w Radzie Miasta – ostrzega. – Proszę pamiętać, że przy głosowaniu nad budżetem klub PiS ma 16 głosów, czyli większość – zauważa radna Elżbieta Dados (PiS).

Platforma broni się, że odrzucała wnioski nie ze względu na to, kto je zgłosił, ale dlatego, że były złe. – Proszę nam nie zarzucać, że robimy coś politycznie, robimy zgodnie z merytoryczną oceną – mówi radny Wojciech Krakowski. – Weźmy taki wniosek o podwyżki dla pracowników niepedagogicznych lubelskich szkół. Jestem za podwyżkami, ale nie kosztem zdjęcia 2 mln zł z promocji miasta, bo to oznacza, że promocji nie będzie wcale – dodaje Stanisław Podgórski (PO).

– Ta komisja miała charakter dyskusji, jest czas na bilansowanie celów i możliwości i ich realizacji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. Do politycznych tarć wprost się nie odnosi.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
janek / 22 lutego 2011 o 13:09
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]
mamy szczęście że Wólki nie przyłączyli do tego dziadostwa jakim jest Lublin.Proszę popatrzeć na zadębie,hajdów trześniów,pliszczyńską.U nas jest wszystko a tam szamba ,sławojki,dzióry w jezdniach ,brak mostu na trześniów itp i itd
Avatar
Jerzy / 3 stycznia 2011 o 15:27
Uważajcie POwiacy bo zaraz Kowalczyk, starym zwyczajem doniesie na miasto do CBA a Nowak ogłośi prezydenta Żuka najgorszym włodarzem wszechczasów.
To taka ich pisowska mentalność.
Avatar
Mario / 3 stycznia 2011 o 11:54
Obiecywali, że dla Lublina ..... . Najważniejsze jest to, że prezesi miejskich spółek maja wysokie wynagrodzenia np: jak podawała prasa prezes L.P.E.C.-u 22.000 PLN. (To sa ci wysokiej klasy "specjaliści", którzy muszą pozyskiwać klientów i martwić się jak sprzedać swój tzw. produkt.)
Avatar
sfx / 3 stycznia 2011 o 11:35
[quote name='crx' timestamp='1294047298' post='415556']
Wybór jest prosty.Albo tzw."demokracja",ciągłe spory czy kłótnie i brak jakiegokolwiek postępu,albo zarząd komisaryczny trzymający krótko,czasami popełniający błędy ale "coś" realizujący.Komisarzem mógły być spokojnie Pan Prezydent....!Ale do tego trzeba mądrości,a na Lubelszczyźnie.............Każdy widzi!!!
[/quote]

Był już taki zarząd komisaryczny, nazywał się KC. Na szczescie ludzie na lubelszczyznie nie są aż tak głupi.
Avatar
sfx / 3 stycznia 2011 o 11:33
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]

Co sprawia że uważasz że Żuk ma mentalność na poziomie Wólki Lubelskiej?
Avatar
Ali Baba / 3 stycznia 2011 o 11:30
[quote name='niePiSdnięty' timestamp='1294042319' post='415510']
To było do przewidzenia,że zaczną się zgrzyty.Któż bowiem wchodzi w jakiekolwiek uklady z PiSem.Już niejednych "wykolegowali".No ale jak się ma za szefa konusa z małym móżdżkiem i kotem Alikiem i który to na każdym kroku zionie nienawiścią i tryska jadem,to jak mają się zachowywać jego kundelki?Niedaleko pada jabłko od jabłoni
[/quote]
Ze swego tytułu powinieneś zrezygnować z -nie.....zostało by Pisdnięty i wtedy było by poprawnie -następnie powinieneś zacząć myśleć jeśli potrafisz a najlepiej jak zajmiesz się innymi czynnościami jak pisanie steku bzdur czy wypisywaniem insynuacji i aby nie być posądzonym o stronnictwo powiem że nie jestem zwolennikiem PiS-u czy jakiejkolwiek partii jeżeli już to doceniam kilku polityków , ekonomistów za ich mądrość zaś reszta no cóż jest krytykowana ale bez zbędnych kretyńskich wypominków .Po za tym jeżeli już to to ludzie po obu stronach barykady czyli PO i także PiS-u obrzucali się różnym mięsem zresztą nie tylko te dwie partie ale powiadam ja oceniam ludzi nie partie więc wytykanie że ktoś jest -konusem - jest błędem bo Napoleon też był mały a jednocześnie wielki zaś mały móżdżek no cóż albo można to stwierdzić po objętości własnego bo to co przekracza wyobrażenie czy jakieś wizje nie może zmieścić się w tak małym mózgu jak Twój więc nie rozumiejąc oceniasz w/g pojemności własnego mózgu !, a kot no cóż jedni hodują króliki , psy , kanarki itd. a inni lubią koty a wszyscy ci ludzie są z reguły dobrymi bo ten kto lubi zwierzęta nie dochodowe jest z reguły dobrym człowiekiem więc gdzie tu problem ? piszesz waść o nienawiści o jadzie tryskającym tak tyle że było by dobrze gdybyś obejrzał parę wypowiedzi sprzed np. roku niejakiego Niesiołowskiego oraz innych polityków z innych partii tam dopiero możesz zobaczyć artyzm plucia jadem i to od takich ludzi elektorat PO , taki jak Ty nauczył się tak hałaśliwie szczekać tyle że teraz dodatkowo zaczyna kąsać Polaków .Co zaś do kundelków to są to bardzo mądre psy i nigdy nie szczekają z darma racji ale z jednym się zgodzę fakt niedaleko pada jabłko od jabłoni co widać po Twoim komentarzu !.
[quote name='niePiSdnięty' timestamp='1294042319' post='415510']
To było do przewidzenia,że zaczną się zgrzyty.Któż bowiem wchodzi w jakiekolwiek uklady z PiSem.Już niejednych "wykolegowali".No ale jak się ma za szefa konusa z małym móżdżkiem i kotem Alikiem i który to na każdym kroku zionie nienawiścią i tryska jadem,to jak mają się zachowywać jego kundelki?Niedaleko pada jabłko od jabłoni
[/quote]
Ze swego tytułu powinieneś zrezygnować z -nie.....zostało by Pisdnięty i wtedy było by popra... rozwiń
Avatar
Blać / 3 stycznia 2011 o 10:59
Powybijajcie sie wszyscy nawzajem dziwy je***e!!! ku*** siedza przy korycie i tylko w swoje dupy pchaja!!! nic wiecej!!!!!!!!!!!!!! jebac was wszystkich
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 10:50
Szanowni radni PO i panie radny Podgórski czy stać Lublina wydawać dziś kasę na bzdety -promocje 2 miliony - jaka promocja przejadanie podatków i tyle ,była dziewczyna która reklamowała Lublin po pół roku dowiedzieliśmy się że to błąd kolejne dwie promocje tez niczemu nie służył dajecie zarobić tylko firmom i tyle / może znajomym / Pan jako członek LPR następnie PiS a teraz PO przechodzi niezwykła przemianę
Szanowni radni PO i panie radny Podgórski czy stać Lublina wydawać dziś kasę na bzdety -promocje 2 miliony - jaka promocja przejadanie podatków i tyle ,była dziewczyna która reklamowała Lublin po pół roku dowiedzieliśmy się że to błąd kolejne dwie promocje tez niczemu nie służył dajecie zarobić tylko firmom i tyle / może znajomym / Pan jako członek LPR następnie PiS a teraz PO przechodzi niezwykła przemianę rozwiń
Avatar
crx / 3 stycznia 2011 o 10:34
Wybór jest prosty.Albo tzw."demokracja",ciągłe spory czy kłótnie i brak jakiegokolwiek postępu,albo zarząd komisaryczny trzymający krótko,czasami popełniający błędy ale "coś" realizujący.Komisarzem mógły być spokojnie Pan Prezydent....!Ale do tego trzeba mądrości,a na Lubelszczyźnie.............Każdy widzi!!!
Avatar
Jano / 3 stycznia 2011 o 10:30
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
Avatar
janek / 22 lutego 2011 o 13:09
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]
mamy szczęście że Wólki nie przyłączyli do tego dziadostwa jakim jest Lublin.Proszę popatrzeć na zadębie,hajdów trześniów,pliszczyńską.U nas jest wszystko a tam szamba ,sławojki,dzióry w jezdniach ,brak mostu na trześniów itp i itd
Avatar
Jerzy / 3 stycznia 2011 o 15:27
Uważajcie POwiacy bo zaraz Kowalczyk, starym zwyczajem doniesie na miasto do CBA a Nowak ogłośi prezydenta Żuka najgorszym włodarzem wszechczasów.
To taka ich pisowska mentalność.
Avatar
Mario / 3 stycznia 2011 o 11:54
Obiecywali, że dla Lublina ..... . Najważniejsze jest to, że prezesi miejskich spółek maja wysokie wynagrodzenia np: jak podawała prasa prezes L.P.E.C.-u 22.000 PLN. (To sa ci wysokiej klasy "specjaliści", którzy muszą pozyskiwać klientów i martwić się jak sprzedać swój tzw. produkt.)
Avatar
sfx / 3 stycznia 2011 o 11:35
[quote name='crx' timestamp='1294047298' post='415556']
Wybór jest prosty.Albo tzw."demokracja",ciągłe spory czy kłótnie i brak jakiegokolwiek postępu,albo zarząd komisaryczny trzymający krótko,czasami popełniający błędy ale "coś" realizujący.Komisarzem mógły być spokojnie Pan Prezydent....!Ale do tego trzeba mądrości,a na Lubelszczyźnie.............Każdy widzi!!!
[/quote]

Był już taki zarząd komisaryczny, nazywał się KC. Na szczescie ludzie na lubelszczyznie nie są aż tak głupi.
Avatar
sfx / 3 stycznia 2011 o 11:33
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]

Co sprawia że uważasz że Żuk ma mentalność na poziomie Wólki Lubelskiej?
Avatar
Ali Baba / 3 stycznia 2011 o 11:30
[quote name='niePiSdnięty' timestamp='1294042319' post='415510']
To było do przewidzenia,że zaczną się zgrzyty.Któż bowiem wchodzi w jakiekolwiek uklady z PiSem.Już niejednych "wykolegowali".No ale jak się ma za szefa konusa z małym móżdżkiem i kotem Alikiem i który to na każdym kroku zionie nienawiścią i tryska jadem,to jak mają się zachowywać jego kundelki?Niedaleko pada jabłko od jabłoni
[/quote]
Ze swego tytułu powinieneś zrezygnować z -nie.....zostało by Pisdnięty i wtedy było by poprawnie -następnie powinieneś zacząć myśleć jeśli potrafisz a najlepiej jak zajmiesz się innymi czynnościami jak pisanie steku bzdur czy wypisywaniem insynuacji i aby nie być posądzonym o stronnictwo powiem że nie jestem zwolennikiem PiS-u czy jakiejkolwiek partii jeżeli już to doceniam kilku polityków , ekonomistów za ich mądrość zaś reszta no cóż jest krytykowana ale bez zbędnych kretyńskich wypominków .Po za tym jeżeli już to to ludzie po obu stronach barykady czyli PO i także PiS-u obrzucali się różnym mięsem zresztą nie tylko te dwie partie ale powiadam ja oceniam ludzi nie partie więc wytykanie że ktoś jest -konusem - jest błędem bo Napoleon też był mały a jednocześnie wielki zaś mały móżdżek no cóż albo można to stwierdzić po objętości własnego bo to co przekracza wyobrażenie czy jakieś wizje nie może zmieścić się w tak małym mózgu jak Twój więc nie rozumiejąc oceniasz w/g pojemności własnego mózgu !, a kot no cóż jedni hodują króliki , psy , kanarki itd. a inni lubią koty a wszyscy ci ludzie są z reguły dobrymi bo ten kto lubi zwierzęta nie dochodowe jest z reguły dobrym człowiekiem więc gdzie tu problem ? piszesz waść o nienawiści o jadzie tryskającym tak tyle że było by dobrze gdybyś obejrzał parę wypowiedzi sprzed np. roku niejakiego Niesiołowskiego oraz innych polityków z innych partii tam dopiero możesz zobaczyć artyzm plucia jadem i to od takich ludzi elektorat PO , taki jak Ty nauczył się tak hałaśliwie szczekać tyle że teraz dodatkowo zaczyna kąsać Polaków .Co zaś do kundelków to są to bardzo mądre psy i nigdy nie szczekają z darma racji ale z jednym się zgodzę fakt niedaleko pada jabłko od jabłoni co widać po Twoim komentarzu !.
[quote name='niePiSdnięty' timestamp='1294042319' post='415510']
To było do przewidzenia,że zaczną się zgrzyty.Któż bowiem wchodzi w jakiekolwiek uklady z PiSem.Już niejednych "wykolegowali".No ale jak się ma za szefa konusa z małym móżdżkiem i kotem Alikiem i który to na każdym kroku zionie nienawiścią i tryska jadem,to jak mają się zachowywać jego kundelki?Niedaleko pada jabłko od jabłoni
[/quote]
Ze swego tytułu powinieneś zrezygnować z -nie.....zostało by Pisdnięty i wtedy było by popra... rozwiń
Avatar
Blać / 3 stycznia 2011 o 10:59
Powybijajcie sie wszyscy nawzajem dziwy je***e!!! ku*** siedza przy korycie i tylko w swoje dupy pchaja!!! nic wiecej!!!!!!!!!!!!!! jebac was wszystkich
Avatar
Gość / 3 stycznia 2011 o 10:50
Szanowni radni PO i panie radny Podgórski czy stać Lublina wydawać dziś kasę na bzdety -promocje 2 miliony - jaka promocja przejadanie podatków i tyle ,była dziewczyna która reklamowała Lublin po pół roku dowiedzieliśmy się że to błąd kolejne dwie promocje tez niczemu nie służył dajecie zarobić tylko firmom i tyle / może znajomym / Pan jako członek LPR następnie PiS a teraz PO przechodzi niezwykła przemianę
Szanowni radni PO i panie radny Podgórski czy stać Lublina wydawać dziś kasę na bzdety -promocje 2 miliony - jaka promocja przejadanie podatków i tyle ,była dziewczyna która reklamowała Lublin po pół roku dowiedzieliśmy się że to błąd kolejne dwie promocje tez niczemu nie służył dajecie zarobić tylko firmom i tyle / może znajomym / Pan jako członek LPR następnie PiS a teraz PO przechodzi niezwykła przemianę rozwiń
Avatar
crx / 3 stycznia 2011 o 10:34
Wybór jest prosty.Albo tzw."demokracja",ciągłe spory czy kłótnie i brak jakiegokolwiek postępu,albo zarząd komisaryczny trzymający krótko,czasami popełniający błędy ale "coś" realizujący.Komisarzem mógły być spokojnie Pan Prezydent....!Ale do tego trzeba mądrości,a na Lubelszczyźnie.............Każdy widzi!!!
Avatar
Jano / 3 stycznia 2011 o 10:30
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu

Sam stracił nogę, chce pomagać innym. Rowerem pojedzie do Rzymu 2 0

Cztery kraje, 17 miast, 19 dni i 2800 km na rowerze. Po raz kolejny Kamil Misztal pokazuje, że chce i może pomagać osobom niepełnosprawnym. Choć sam stracił nogę

Zlot food trucków w Lublinie
26 maja 2018, 10:00

Zlot food trucków w Lublinie 2 0

Co Gdzie Kiedy. Po raz kolejny do Lublina zawitają food trucki z całej Polski. To gratka dla wszystkich miłośników fast foodów. Na uczestników czekają wyjątkowe smaki z całego świata i zabawy dla najmłodszych.

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie
26 maja 2018, 12:00

Wege Festiwal po raz pierwszy w Lublinie 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już 26 maja o godz. 12 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) rozpocznie się pierwsza lubelska edycja Wege Festiwalu. Impreza zrzeszy wegańskie i wegetariańskie restauracje z całej Polski.