wtorek, 23 stycznia 2018 r.

Lublin

Kłótnie PO i PiS w Radzie Miasta. Koalicja wisi na włosku?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 stycznia 2011, 18:28
Autor: Dominik Smaga

Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku f
Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku f

Słabnie koalicja Prawa i Sprawiedliwości i Platformy Obywatelskiej w lubelskiej Radzie Miasta. Między obiema partiami pojawiają się poważne tarcia. Nie wiadomo, jak długo prezydent zdoła utrzymać poparcie rady.

Koalicja była niezbędna, by prezydent z PO mógł spokojnie rządzić miastem w sytuacji, gdy większość głosów w radzie ma PiS. Niedługo po wyborach prezydent Krzysztof Żuk i przewodniczący rady, Piotr Kowalczyk (PiS) w blasku fleszy podpisali deklarację współpracy. W zamian PiS dostał do obsadzenia jedno ze stanowisk zastępcy prezydenta, zaproponował na nie Grzegorza Siemińskiego, a Żuk tę propozycję zaakceptował.

Sielanka nie potrwała długo. Do ostrego starcia doszło podczas ostatniego w minionym roku posiedzenia Komisji Budżetowo-Ekonomicznej (KBE). Miała ona zaopiniować wnioski zgłoszone przez pozostałe komisje rady do projektu budżetu Lublina na 2011 rok. Radni PO, którzy dysponują większością
w KBE niemal jednogłośnie odrzucali wnioski, które w poszczególnych komisjach zgłaszali radni PiS.

– To, co wyszło od radnych PiS jest od razu odrzucane – mówi Sylwester Tułajew, przewodniczący klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wtóruje mu jego klubowy kolega, Krzysztof Siczek: Nie miejcie do nas pretensji, jak się okaże w pewnym momencie, że prezydent nie ma poparcia w Radzie Miasta – ostrzega. – Proszę pamiętać, że przy głosowaniu nad budżetem klub PiS ma 16 głosów, czyli większość – zauważa radna Elżbieta Dados (PiS).

Platforma broni się, że odrzucała wnioski nie ze względu na to, kto je zgłosił, ale dlatego, że były złe. – Proszę nam nie zarzucać, że robimy coś politycznie, robimy zgodnie z merytoryczną oceną – mówi radny Wojciech Krakowski. – Weźmy taki wniosek o podwyżki dla pracowników niepedagogicznych lubelskich szkół. Jestem za podwyżkami, ale nie kosztem zdjęcia 2 mln zł z promocji miasta, bo to oznacza, że promocji nie będzie wcale – dodaje Stanisław Podgórski (PO).

– Ta komisja miała charakter dyskusji, jest czas na bilansowanie celów i możliwości i ich realizacji – mówi Katarzyna Mieczkowska-Czerniak, rzecznik prezydenta. Do politycznych tarć wprost się nie odnosi.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
janek
Jerzy
Mario
(18) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

janek
janek (22 lutego 2011 o 13:09) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]
mamy szczęście że Wólki nie przyłączyli do tego dziadostwa jakim jest Lublin.Proszę popatrzeć na zadębie,hajdów trześniów,pliszczyńską.U nas jest wszystko a tam szamba ,sławojki,dzióry w jezdniach ,brak mostu na trześniów itp i itd
Rozwiń
Jerzy
Jerzy (3 stycznia 2011 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uważajcie POwiacy bo zaraz Kowalczyk, starym zwyczajem doniesie na miasto do CBA a Nowak ogłośi prezydenta Żuka najgorszym włodarzem wszechczasów.
To taka ich pisowska mentalność.
Rozwiń
Mario
Mario (3 stycznia 2011 o 11:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Obiecywali, że dla Lublina ..... . Najważniejsze jest to, że prezesi miejskich spółek maja wysokie wynagrodzenia np: jak podawała prasa prezes L.P.E.C.-u 22.000 PLN. (To sa ci wysokiej klasy "specjaliści", którzy muszą pozyskiwać klientów i martwić się jak sprzedać swój tzw. produkt.)
Rozwiń
sfx
sfx (3 stycznia 2011 o 11:35) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='crx' timestamp='1294047298' post='415556']
Wybór jest prosty.Albo tzw."demokracja",ciągłe spory czy kłótnie i brak jakiegokolwiek postępu,albo zarząd komisaryczny trzymający krótko,czasami popełniający błędy ale "coś" realizujący.Komisarzem mógły być spokojnie Pan Prezydent....!Ale do tego trzeba mądrości,a na Lubelszczyźnie.............Każdy widzi!!!
[/quote]

Był już taki zarząd komisaryczny, nazywał się KC. Na szczescie ludzie na lubelszczyznie nie są aż tak głupi.
Rozwiń
sfx
sfx (3 stycznia 2011 o 11:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='Jano' timestamp='1294047032' post='415552']
Propozycje PISu do budzetu sa na poziomie Wolki Lubelskiej a nie miasta wojewodzkiego. Z taka mentalnoscia to nie ma sie co dziwic, ze Żuk je odrzuca.
[/quote]

Co sprawia że uważasz że Żuk ma mentalność na poziomie Wólki Lubelskiej?
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (18)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!