środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Klub Hades dostał lokal przy ul. Grodzkiej bez zgody Ratusza

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2010, 18:52
Autor: Dominik Smaga

Bez wiedzy Ratusza gospodarze Bramy Grodzkiej przekazali właścicielom klubu Hades lokal po restauracji Szeroka 28. A powinni mieć na to zgodę prezydenta, ogłosić przetarg i wybrać najkorzystniejszą ofertę.

Zabytkowy budynek Bramy Grodzkiej należy do miasta. Ale na podstawie umowy użyczenia korzysta z niego podległy miastu Ośrodek Brama Grodzka – Teatr NN. Na parterze jest lokal gastronomiczny. Wcześniej była w nim restauracja Szeroka 28, później Cabaret Cafe. W Noc Kultury swą działalność zacząć ma tu restauracja Hades Szeroka. Otwierają ją właściciele klubu Hades. Jak tu trafili?

– Skontaktował się z nami Ośrodek Brama Grodzka–Teatr NN i poinformował, że Cabaret Cafe rezygnuje z tych pomieszczeń – wyjaśnia Elżbieta Cwalina, współwłaścicielka Hadesu. – Przejęliśmy ten lokal za porozumieniem stron. Mamy podpisaną umowę.

– Ośrodek może wynajmować ten lokal, ale za zgodą prezydenta. Nie wystąpił o to – mówi tymczasem Krzysztof Żórawski, dyrektor Wydziału Gospodarowania Mieniem w UM. To nie wszystko. Po uzyskaniu zgody prezydenta ośrodek może wynająć lokal, ale musi wcześniej przeprowadzić przetarg. To oznacza, że Ośrodek musiałby zamieścić stosowne ogłoszenia, dać chętnym czas na składanie ofert, a później wybrać firmę, która zaproponowała najwyższą stawkę czynszu za lokal. Tymczasem, nie było ani zgody prezydenta, ani przetargu.

– Wcześniejszy najemca zrezygnował w trakcie obowiązywania umowy, dlatego podjąłem decyzję, żeby jak najszybciej znaleźć następnego najemcę. Tym bardziej że w moim odczuciu ten lokal, który kiedyś był niemal we wszystkich przewodnikach uległ olbrzymiej degradacji – wyjaśnia Tomasz Pietrasiewicz, dyrektor Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN. – W trybie z wolnej ręki skierowaliśmy zapytanie do różnych firm. Prawnik potwierdził, że na skorzystanie z takiego trybu pozwala nam Ustawa o gospodarce nieruchomościami.
Tyle że miasto ma jeszcze własne przepisy regulujące to, jak mogą być wynajmowane miejskie budynki.

– Obowiązuje nas uchwała Rady Miasta, która mówi, że podstawową formą wyboru najemcy jest przetarg. Nie dotyczy to tylko lokali przeznaczonych na ściśle określoną działalność niezarobkową – wyjaśnia Żórawski.

Ośrodek ma teraz złożyć oficjalne wyjaśnienia w tej sprawie.

Całe zamieszanie nie będzie mieć jednak wpływu na ważność zawartej na rok umowy z Hadesem, bo najemca zawierał ją w dobrej wierze.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Jojne
Berek
Andrzej
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Jojne
Jojne (4 czerwca 2010 o 09:04) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A w Hadesie to bd dania kosyerne cyz trefne._
Rozwiń
Berek
Berek (3 czerwca 2010 o 21:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
anna napisał:
Pietrasiewicz robi geszefty z żydami kręcąc własne lody.Zrobił teraz durnia z Wasilewskiego i czy ta prowokacja będzie jego sukcesem?Znając życie nikyt z żydami nie chce zadrzeć bo mają media.Ciekawa sprawa.

Po ostatnich wybrykach syjonistów na M. Środziemnym padł już mit "antyfaszystów" i trzeba było poszukać kasy gdzie innziej. Znalazł się frajer to Go w łeb. Podobnie Pietrasiewicze doili Adasia Chrząszcza z Ratusza na hasło "antyfaszysta" a kto jest faszystą: Polak a Szkop to teraz europejczyk. Za pieniądze ludzie podli i to jeszcze jak.
Rozwiń
Andrzej
Andrzej (3 czerwca 2010 o 12:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Uwaga osoby lub instytucje zainteresowane wynajęciem budynku Ratusza zapraszam do podpisania umowy. Będzie przetarg!. To nic że nie mam prawa do dysponowania Ratuszem ale wy działając w dobrej wierze i podpisując ze mną umowę nabędziecie prawo do jego wynajmu. Podpisuję na dowolną ilość lat.
Rozwiń
chart
chart (3 czerwca 2010 o 10:16) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Całe zamieszanie nie będzie mieć jednak wpływu na ważność zawartej na rok umowy z Hadesem, bo najemca zawierał ją w dobrej wierze.
Jeśli działał w dobrej wierze - to nie trafi do prokuratury, ale jeśli wynajęto z naruszeniem uchwały Rady Miasta - to wynajem jest nieważny i tyle.
Rozwiń
sceptyk
sceptyk (3 czerwca 2010 o 10:13) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ciekawe, czy władze miasta "wyciągną konsekwencje", czy "zaciągną zasłonę milczenia" ?

Osobiście nie wierzę w stanowczość Pana Prezydenta - ale może się mylę . . .
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!