środa, 21 marca 2018 r.

Lublin

Klub MC' zostaje na dłużej

  Edytuj ten wpis
Dodano: 1 lipca 2008, 20:00

Władze województwa znowu oddały właścicielom klubu MC' pomieszczenia Teatru w Budowie.

Mimo że ci - z powodu długów - byli już na czarnej liście. - Wszystko spłacili i mogą dostać lokal na kolejne dwa lata - tłumaczą urzędnicy.

Dwa lata, czyli tyle, ile ma zająć procedura konkursowa i projektowanie Centrum Spotkania Kultur, które powstanie w teatrze. - Dopóki nie dowiemy się, co znajdzie się w poszczególnych pomieszczeniach budynku, MC' może dalej funkcjonować - mówi Paweł Smajkiewicz, dyrektor Wydziału Mienia, Infrastruktury i Inwestycji w Urzędzie Marszałkowskim.

Zgodzili się na to na ostatniej sesji radni sejmiku województwa, którzy jednogłośnie przegłosowali przedłużenie umowy wynajmu pomieszczeń pod dyskotekę i restaurację.

Mimo że całkiem niedawno władze wojewódzkie rozważały rozwiązanie przed czasem dotychczasowej umowy. Poszło o długi. We wrześniu ub. roku MC' zalegało Urzędowi Marszałkowskiemu ok. 50 tys. zł za czynsz, prąd i wodę. Klub trafił na czarną listę i jego właściciele dostali ponaglenie do zapłaty.

- Jeśli tego nie zrobią, będziemy się zastanawiać, co dalej - mówił wtedy na naszych łamach Mirosław Bernecki, ówczesny p.o. dyrektor Wydziału Mienia UM.

Obecny dyrektor wydziału uspokaja: Wszystkie należności zostały uregulowane - mówi Smajkiewicz. - Nie ma żadnych przeszkód do tego, żeby dotychczasowi najemcy dalej wynajmowali od nas pomieszczenia w Teatrze w Budowie.

- To sytuacja typowa dla działalności, która wiąże się z pewnymi cyklami - przekonuje Jacek Abramowski, współwłaściciel MC'. - W przypadku klubu muzycznego wszystko zależy od studentów. Jeśli w wakacje ich nie ma, to lokal na trzy miesiące pustoszeje. A to przekłada się na nasze finanse. Wszystko oddaliśmy i dalej chcemy prowadzić w tym miejscu klub i restaurację.

Mało tego. Właściciele MC' już myślą o zakotwiczeniu także w przyszłym Centrum Spotkania Kultur. - Klubu muzycznego na pewno tam nie będzie - tłumaczy Abramowski. - Zgłosiliśmy chęć otwarcia w centrum restauracji.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!