poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Klubowi Lublinianka grozi upadek?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 16 marca 2009, 19:34
Autor: (jsz)

Skandynawowie są o krok od rezygnacji z inwestycji na Wieniawie. W Oslo trwają ostateczne rozmowy akcjonariuszy. Wyjście Norwegów z Lublina oznaczałoby upadek klubu Lublinianka i koniec marzeń o nowym stadionie.

- Wśród udziałowców jest bardzo silny nacisk, by wycofać się z inwestycji. Czas, by coś zrobić, minął - mówi mec. Mariusz Szarecki, pełnomocnik Norweskiej Grupy Inwestycyjnej. - Tym bardziej, że szanse realizacji tego projektu są raczej wirtualne. Nie ma możliwości szybkiego rozpoczęcia prac, a inwestor nie może czekać kolejnych parę lat.

Decyzja w sprawie Wieniawy miała zapaść wczoraj. Kiedy oddawaliśmy ten numer Dziennika do druku, rozmowy jeszcze trwały. Norwegowie chcą się wycofać przede wszystkim ze względu na kryzys. Budowa stadionu i dalsze utrzymywanie klubu byłoby nieopłacalne. Przedstawiciele NGI narzekają też na impas w negocjacjach z gminą żydowską. Inną przyczyną są wymagania stawiane inwestorom przez Urząd Miasta.

Według Ratusza, do rozpoczęcia inwestycji konieczny jest plan zagospodarowania przestrzennego dla Wieniawy. Miasto czeka z jego uchwaleniem na Norwegów. Mają oni opracować plan przebudowy układu komunikacyjnego w rejonie ul. Leszczyńskiego.

- Wcześniej nie była to kwestia decydująca, a teraz urzędnicy robią z tego przeszkodę - mówi Szarecki. - Przebudowa ulic to 50 do 70 mln zł. Do tego trzeba doliczyć budowę stadionu. Przy takich wydatkach na rzecz lokalnej społeczności trudno ekonomicznie spiąć cały projekt.

W myśl umowy podpisanej z miastem, NGI może wycofać się z dzierżawy Lublinianki bez żadnych konsekwencji. Firma chce za to walczyć o odszkodowanie. Chodzi o pieniądze przekazane na rzecz KS Lublinianka. Norwegowie oceniają swoje wydatki na 5 mln zł.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bruklinska rada
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bruklinska rada
bruklinska rada (16 marca 2009 o 20:51) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Aj waj oddajcie klub nam.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!