Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 stycznia 2010 r.
15:39
Edytuj ten wpis

Kobieta wezwała straż pożarną, bo rozbił się... termometr

Autor: Zdjęcie autora (MB)
0 40 A A

Nietypową interwencję mieli w piątek lubelscy strażacy. Wezwała ich mieszkanka bloku przy ul. Ułanów, bo rozbił się jej termometr. Uznała, że rtęć z termometru jest niebezpieczna.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Na miejsce musiał pojechać cały zastęp ratownictwa chemicznego.

– Zdarzały nam się interwencje, w których mieliśmy do czynienia z dużą ilością rozlanej rtęci, np. gdy rozlała się na jednym z lubelskich parkingów. Nie przypominam sobie jednak przypadku, żebyśmy jechali do czyjegoś domu z powodu rozbitego termometru – mówi kpt. Michał Badach z lubelskiej straży pożarnej. – Mieszkanka poczuła się zagrożona, więc musieliśmy jechać. Reagujemy na każdy taki sygnał.

Komentarze 40

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
komentator_z / 10 sierpnia 2014 o 15:14

Zbiłem termometr i w końcu nie wiem co robić zbierać odkurzaczem???

Rtęć jest mało groźna. Groźne są pary rtęci. Zbierz możliwie całą rtęć, ale nie odkurzaczem (chyba że chcesz go potem wyrzucić). Rtęć rozpylona odkurzaczem na pył - to dopiero jest skażenie!

Avatar
tax / 28 lutego 2014 o 20:49

Na jakiej podstawie twierdzisz, że kobieta postąpiła jak należy.
Skoro tak twierdzisz zapłać za interwencję strażaków. To po pierwsze.

Podaj także przepisy prawne, na mocy których mogła to zrobić. Czyli wezwać strażaków. To po drugie.
Podaj inne przepisy jakie chcesz aby wynikało , że mogła wezweać strażaków na mój koszt. To po trzecie.
Tak naprawdę.
Należy się naśmiać, bo to dziecinada tej Pani.
Sama sobie winna dlaczego miała termometr z rtęcią skoro taka truicizna. Teraz kto odpowie za to przechowywała takie niebezpieczne substrancje u siebie w domu. Te zuchy cio to uważają, że dobrze zrobiła znajdą sporo przepisów o niedozwolonym przechowywaniu w domu takich wysoce niebezpiecznych substancji. Czyli jakie warunki powinna ta Pani spełnić abu móc pzrechowywać substancje tak wysoce szkodliwe dla zdowia. Czy były wydzielone strefy niebzepieczne, czy były tablice z napisami o szkodliwości przebywania w pobliżu tego termometru. Czy miała odpowiednie magazyny z odpowiednimi zamknięciami w celu przechowywania tego termometru >
Kto odpowie mi na moje pytania.
Rtęć jest w plombach dentystycznych. Chlorek rtęci stosowany jest w medycynie orac służu jako składnik do wyrobu środków do ochrony roślin.
Ja twierdzę, że to brednie. Rtęć jest szkodliwa ale napewno nie w takiej ilości i napewno wtedy gdyby zjadła nie rtęć ake tlenki rtęci.
Wystarczyło posypać solą, ale po co lepiej wezwać strażaków za kwotę. 10 tys. zł.
Ot nowe czasy ekologiczne.

Ot durak do kwadratu!!!

Przecież dzwoniąc na straż ta pani musiała podać w jakim celu ją wzywa. Przyjmujący zgłoszenie wysłał straż, bo musiał widzieć zagrożenie ale durak wie lepiej!

A jak straż jedzie zdjąć kota z drzewa to według ciebie jest OK?

Ot durak do kwadratu!!!

Przecież dzwoniąc na straż ta pani musiała podać w jakim celu ją wzywa. Przyjmujący zgłoszenie wysłał straż, bo musiał widzieć zagrożenie ale durak wie lepiej!

A jak straż jedzie zdjąć kota z drzewa to według ciebie jest OK?

rozwiń
Avatar
abc / 12 maja 2013 o 21:47
Sensacja na pierwszym miejscu - super! Tylko czego ani kapitan strażak,
ani nikt z redakcji nie wspomina co w takim przypadku należy więc zrobić?

Artykuł napisany w takim tonie, iż faktycznie drwi z czynu tej kobiety i tak po przeczytaniu można go odebrać.
Avatar
kondzio713 / 12 maja 2013 o 03:03
kazdy kto dziwi sie postepowani tej pani powinien to obejzec... [url="http://www.youtube.com/watch?v=eycOPMnDjPk"]http://www.youtube.com/watch?v=eycOPMnDjPk[/url]
Avatar
Marcel / 27 września 2010 o 17:59
Zbiłem termometr i w końcu nie wiem co robić zbierać odkurzaczem???
Avatar
Martyna / 27 września 2010 o 17:51
Zbijam termometr i nie wiem co robić...
Avatar
~gość~ / 16 stycznia 2010 o 20:04
Gość napisał:
może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były.

azbest też kiedyś chętnie kładziono na dachy....
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 17:27
Jasiek napisał:
Pracuje w laboratorium i na ten temat rtęci troche wiem.

Rtęć to jeddyny metal który w temperaturze pokojowej ma postać płynną. Nawet taka ilość jaka jest w termometrze rtęciowym może stanowić zagrożenie. Co ciekawe jeśli dostanie się do przewodu pokarmowego, nic nie powinno się stać. Natomiast toksyczne są opary z rtęci, które wdychane mogą uszkodzić płuca, nerki i mózg. Tak zgromdzona rtęc jest kumulowana w organiżmie, nie jest natomiast wydalana. Jeżeli rtęć się rozlała na podłogę to może być problem, są to czasami mikroskopijne kuleczki, których nie widać gołym okiem i które nieustannie parują, a zebrać ich na własną ręke czasami jest trudno. My stosujemy specjalny zestaw do zbierania rtęci. Rtęć jest niebezpieczna, gdyby tak nie było to UE nie wprowadziłaby zakazu produkcji takich termometrów.


może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były.


może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 15:45
ja napisał:
[color="#000000"][size=4]"Rtęć jest niebezpieczna, gdyby tak nie było to UE nie wprowadziłaby zakazu produkcji takich termometrów."

Żarówki 100W też są zatem niebiezpieczne, skoro unia wprowadziła zakaz ich produkcji. Jakoś przez 50 lat produkcji termometrów rtęciowych ludzie z nich korzystali i nie było masowych zatruć czy zgonów. Tymczasem jest jak zwykle - pieniądze można zrobić z niczego, wystrarczy wywołać panikę. Vide - grypa AH1N1.[/size][/color]

Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.. Błąd w logicznym rozumowaniu...

Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.. Błąd w logicznym rozumowaniu... rozwiń
Avatar
ja / 16 stycznia 2010 o 13:34
[color="#000000"][size=4]"Rtęć jest niebezpieczna, gdyby tak nie było to UE nie wprowadziłaby zakazu produkcji takich termometrów."

Żarówki 100W też są zatem niebiezpieczne, skoro unia wprowadziła zakaz ich produkcji. Jakoś przez 50 lat produkcji termometrów rtęciowych ludzie z nich korzystali i nie było masowych zatruć czy zgonów. Tymczasem jest jak zwykle - pieniądze można zrobić z niczego, wystrarczy wywołać panikę. Vide - grypa AH1N1.[/size][/color]
Avatar
komentator_z / 10 sierpnia 2014 o 15:14

Zbiłem termometr i w końcu nie wiem co robić zbierać odkurzaczem???

Rtęć jest mało groźna. Groźne są pary rtęci. Zbierz możliwie całą rtęć, ale nie odkurzaczem (chyba że chcesz go potem wyrzucić). Rtęć rozpylona odkurzaczem na pył - to dopiero jest skażenie!

Avatar
tax / 28 lutego 2014 o 20:49

Na jakiej podstawie twierdzisz, że kobieta postąpiła jak należy.
Skoro tak twierdzisz zapłać za interwencję strażaków. To po pierwsze.

Podaj także przepisy prawne, na mocy których mogła to zrobić. Czyli wezwać strażaków. To po drugie.
Podaj inne przepisy jakie chcesz aby wynikało , że mogła wezweać strażaków na mój koszt. To po trzecie.
Tak naprawdę.
Należy się naśmiać, bo to dziecinada tej Pani.
Sama sobie winna dlaczego miała termometr z rtęcią skoro taka truicizna. Teraz kto odpowie za to przechowywała takie niebezpieczne substrancje u siebie w domu. Te zuchy cio to uważają, że dobrze zrobiła znajdą sporo przepisów o niedozwolonym przechowywaniu w domu takich wysoce niebezpiecznych substancji. Czyli jakie warunki powinna ta Pani spełnić abu móc pzrechowywać substancje tak wysoce szkodliwe dla zdowia. Czy były wydzielone strefy niebzepieczne, czy były tablice z napisami o szkodliwości przebywania w pobliżu tego termometru. Czy miała odpowiednie magazyny z odpowiednimi zamknięciami w celu przechowywania tego termometru >
Kto odpowie mi na moje pytania.
Rtęć jest w plombach dentystycznych. Chlorek rtęci stosowany jest w medycynie orac służu jako składnik do wyrobu środków do ochrony roślin.
Ja twierdzę, że to brednie. Rtęć jest szkodliwa ale napewno nie w takiej ilości i napewno wtedy gdyby zjadła nie rtęć ake tlenki rtęci.
Wystarczyło posypać solą, ale po co lepiej wezwać strażaków za kwotę. 10 tys. zł.
Ot nowe czasy ekologiczne.

Ot durak do kwadratu!!!

Przecież dzwoniąc na straż ta pani musiała podać w jakim celu ją wzywa. Przyjmujący zgłoszenie wysłał straż, bo musiał widzieć zagrożenie ale durak wie lepiej!

A jak straż jedzie zdjąć kota z drzewa to według ciebie jest OK?

Ot durak do kwadratu!!!

Przecież dzwoniąc na straż ta pani musiała podać w jakim celu ją wzywa. Przyjmujący zgłoszenie wysłał straż, bo musiał widzieć zagrożenie ale durak wie lepiej!

A jak straż jedzie zdjąć kota z drzewa to według ciebie jest OK?

rozwiń
Avatar
abc / 12 maja 2013 o 21:47
Sensacja na pierwszym miejscu - super! Tylko czego ani kapitan strażak,
ani nikt z redakcji nie wspomina co w takim przypadku należy więc zrobić?

Artykuł napisany w takim tonie, iż faktycznie drwi z czynu tej kobiety i tak po przeczytaniu można go odebrać.
Avatar
kondzio713 / 12 maja 2013 o 03:03
kazdy kto dziwi sie postepowani tej pani powinien to obejzec... [url="http://www.youtube.com/watch?v=eycOPMnDjPk"]http://www.youtube.com/watch?v=eycOPMnDjPk[/url]
Avatar
Marcel / 27 września 2010 o 17:59
Zbiłem termometr i w końcu nie wiem co robić zbierać odkurzaczem???
Avatar
Martyna / 27 września 2010 o 17:51
Zbijam termometr i nie wiem co robić...
Avatar
~gość~ / 16 stycznia 2010 o 20:04
Gość napisał:
może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były.

azbest też kiedyś chętnie kładziono na dachy....
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 17:27
Jasiek napisał:
Pracuje w laboratorium i na ten temat rtęci troche wiem.

Rtęć to jeddyny metal który w temperaturze pokojowej ma postać płynną. Nawet taka ilość jaka jest w termometrze rtęciowym może stanowić zagrożenie. Co ciekawe jeśli dostanie się do przewodu pokarmowego, nic nie powinno się stać. Natomiast toksyczne są opary z rtęci, które wdychane mogą uszkodzić płuca, nerki i mózg. Tak zgromdzona rtęc jest kumulowana w organiżmie, nie jest natomiast wydalana. Jeżeli rtęć się rozlała na podłogę to może być problem, są to czasami mikroskopijne kuleczki, których nie widać gołym okiem i które nieustannie parują, a zebrać ich na własną ręke czasami jest trudno. My stosujemy specjalny zestaw do zbierania rtęci. Rtęć jest niebezpieczna, gdyby tak nie było to UE nie wprowadziłaby zakazu produkcji takich termometrów.


może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były.


może i masz rację, tylko nie wierzę, że przez tyle lat produkowano termometry z rtęcią i jakoś nigdy nie słyszałam, żeby ktoś wzywał straż a nie sądzę, aby przez tyle lat żadnej osobie nie zbił się termometr, przecież wcześniej tylko takie termometry były. rozwiń
Avatar
Gość / 16 stycznia 2010 o 15:45
ja napisał:
[color="#000000"][size=4]"Rtęć jest niebezpieczna, gdyby tak nie było to UE nie wprowadziłaby zakazu produkcji takich termometrów."

Żarówki 100W też są zatem niebiezpieczne, skoro unia wprowadziła zakaz ich produkcji. Jakoś przez 50 lat produkcji termometrów rtęciowych ludzie z nich korzystali i nie było masowych zatruć czy zgonów. Tymczasem jest jak zwykle - pieniądze można zrobić z niczego, wystrarczy wywołać panikę. Vide - grypa AH1N1.[/size][/color]

Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.. Błąd w logicznym rozumowaniu...

Każdy kwadrat jest prostokątem, ale nie każdy prostokąt jest kwadratem.. Błąd w logicznym rozumowaniu... rozwiń
Avatar