Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

9 lutego 2015 r.
11:30
Edytuj ten wpis

"Kocham Cię, ale nie chcę żyć. Dobija mnie nie mieć na fajki". Jak uwodził Tulipan

53 12 A A

Wyznawał miłość, groził śmiercią, prosił o wybaczenie. Tak miał się zachowywać lubelski "Tulipan". 28-letni uwodziciel rozkochiwał w sobie kobiety, by później je okradać

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
- Po tygodniu wyznawał miłość, po miesiącu chciał się żenić - wspomina pani Edyta, jedna z ofiar Bartłomieja M. - Oświadczył mi się w katedrze.
Wszystko okazało się kłamstwem. Teraz mężczyzna odpowiada przed sądem za ograbienie czterech kobiet. Każdej miał ukraść co najmniej kilka tys. zł. Bartłomiej M. szukał ofiar na portalach randkowych. Wybierał starsze od siebie panie, często po nieudanych związkach. Szybko je w sobie rozkochiwał, wprowadzał się do ich domów i regularnie okradał.

Sprawa wyszła na jaw z w lutym ubiegłego roku. Ruszył proces, ale "Tulipan” po pierwszej rozprawie zaczął ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Robił to aż do przedostatniej soboty, kiedy wpadł w zastawioną przez kobiety zasadzkę.

Nachodził i groził

- W międzyczasie nadal mnie dręczył - mówi pani Agnieszka, oszukana przez Bartłomieja M. - Nachodził mnie i groził.

W lipcu 2014 Bartłomiej M. został skazany za kradzież telefonu z mieszkania pani Agnieszki oraz za dręczenie kobiety. 28-latek uporczywie dzwonił do niej domofonem. Sąd nakazał mu zwrócić 400 zł za telefon i zapłacić 500 zł grzywny. Mężczyzna próbował ponownie wkupić się w łaski kobiety.

- Przepraszam za wszystko (…) jestem wewnętrznym zerem - pisał w jednym z listów do pani Agnieszki. - Nie zrobiłaś nic złego. To ja. Tym, że żyję.
Próbował wzbudzić litość.

Nie chcę żyć

- Moje życie, moja bajka właśnie się kończy. Nie da się żyć pożyczkami. Depresja napewno jest w moim przypadku nie da się jej wyleczyć (…) zrobię tą jedną głupią rzecz za dużo i to będzie mój koniec - zapowiadał. - Kocham Cię, ale nie chcę żyć jak żyje, bez środków do życia. Bardzo mnie to dobija nie mieć na fajki (pisownia oryginalna).

Z relacji naszej Czytelniczki wynika, że Bartłomiej M. nie tylko przepraszał.

- Groził śmiercią nie tylko mnie, ale i moim dzieciom - mówi pani Agnieszka. - W SMS-ach pisał: "suko zabiję cię” albo "uważaj, gdzie chodzi twoje dziecko”. Groził, że syna ktoś potnie nożem. Takich wiadomości była masa. Nocami siedział w ukryciu przed moim blokiem. Wygrażał, że stracę pracę i dzieci.
Część z tych gróźb się spełniła.

Straciła pracę

- Założył na Facebooku mój fałszywy profil - mówi pani Agnieszka. - Pisał, że jestem alkoholiczką, złodziejką, oszustką, itp… Donosił na mnie do pracy, opieki społecznej i innych instytucji. Plotki zrobiły swoje, straciłam posadę.

Kobieta zgłosiła sprawę policjantom. W listopadzie ubiegłego roku mundurowi ze Świdnika umorzyli postępowanie. W działaniach Bartłomieja M. nie dopatrzyli się przestępstwa. Podobnego zdania była miejscowa prokuratora. Pani Agnieszka złożyła zażalenie na tę decyzję. Sąd zajmie się sprawą 17 lutego.

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:47

Tak sie składa ze znam go osobiscie i zawsze mu sie robic niechcialo a gadane to ma :)

Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:07

A tak sie składa ze znam go osobiscie nio i jak sie robic niechce to tak niestety jest 

Avatar
kirk / 9 lutego 2015 o 22:52

Kobity! nigdy was nie zrozumiem. Jak powiedział Czarek P. w PSACH; "wy nie jesteście złe, wy jesteście po prostu bezdennie gupie".

Avatar
miko / 9 lutego 2015 o 22:49

Ach, te baby to  jednak góóópie i naiwne są. Co wy wszystkie widziałyście w tym przychlaście? Przecie to z daleka widać z gęby że to nie jest normalny chłop tylko jakaś narcystyczna cipaa!

Avatar
Agnieszka / 9 lutego 2015 o 17:58

a widzial ktos kiedys uczciwie pracujacego rumuna? od razu widac ze kryminalista

A po co ma pracować,gdybyś miał faję po kolana,to też nie musiał byś nic robić,nigdzie pracować !!!  no ale z taką ptaszyną ??  to żal !!!

Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 17:21

a widzial ktos kiedys uczciwie pracujacego rumuna? od razu widac ze kryminalista

Avatar
olaf / 9 lutego 2015 o 16:44

Jasne a ta Agnieszka to świetość pewnie , jestem jej sąsiadem i wiem ,że do świętych nie należy , złodziejką może nie jest ale pijaczką , która się dziecimi nie potrafi zając to raczej by się zgadzało.

Avatar
m.ak.s / 9 lutego 2015 o 16:07

Taaa, to jest wlasnie nasz wymiar sprawiedliwości. Policjanci umorzyli postepowanie a prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. Przecież to jakaś kpina. Po co uczciwi ludzie płacą podatki na takich pseudo urzędników ??

Avatar
elle / 9 lutego 2015 o 15:08

Podły i żałosny gnojek. Wobec swoich ofiar bezlitosny, a dla siebie wymaga zrozumienia. Wysłać kreaturę na cięzkie roboty, to mu sie odechce "amorów".

Avatar
ja / 9 lutego 2015 o 14:19

ja się tylko zastanawiam, czy oszukane kobiety zgodziły się na to, aby pojawiło się ich imię pod zdjęciem - szczególnie tym głównym... zasłaniając twarze a podpisując zdjęcie nie chronicie ich prywatności...


Spokojnie, zgodziła się Agnieszka... powiedz co ma do stracenia? gdy już tak duzo straciła przez tego gnoja...

Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:47

Tak sie składa ze znam go osobiscie i zawsze mu sie robic niechcialo a gadane to ma :)

Avatar
judyta / 21 lutego 2015 o 16:07

A tak sie składa ze znam go osobiscie nio i jak sie robic niechce to tak niestety jest 

Avatar
kirk / 9 lutego 2015 o 22:52

Kobity! nigdy was nie zrozumiem. Jak powiedział Czarek P. w PSACH; "wy nie jesteście złe, wy jesteście po prostu bezdennie gupie".

Avatar
miko / 9 lutego 2015 o 22:49

Ach, te baby to  jednak góóópie i naiwne są. Co wy wszystkie widziałyście w tym przychlaście? Przecie to z daleka widać z gęby że to nie jest normalny chłop tylko jakaś narcystyczna cipaa!

Avatar
Agnieszka / 9 lutego 2015 o 17:58

a widzial ktos kiedys uczciwie pracujacego rumuna? od razu widac ze kryminalista

A po co ma pracować,gdybyś miał faję po kolana,to też nie musiał byś nic robić,nigdzie pracować !!!  no ale z taką ptaszyną ??  to żal !!!

Avatar
Gość / 9 lutego 2015 o 17:21

a widzial ktos kiedys uczciwie pracujacego rumuna? od razu widac ze kryminalista

Avatar
olaf / 9 lutego 2015 o 16:44

Jasne a ta Agnieszka to świetość pewnie , jestem jej sąsiadem i wiem ,że do świętych nie należy , złodziejką może nie jest ale pijaczką , która się dziecimi nie potrafi zając to raczej by się zgadzało.

Avatar
m.ak.s / 9 lutego 2015 o 16:07

Taaa, to jest wlasnie nasz wymiar sprawiedliwości. Policjanci umorzyli postepowanie a prokuratura nie dopatrzyła się przestępstwa. Przecież to jakaś kpina. Po co uczciwi ludzie płacą podatki na takich pseudo urzędników ??

Avatar
elle / 9 lutego 2015 o 15:08

Podły i żałosny gnojek. Wobec swoich ofiar bezlitosny, a dla siebie wymaga zrozumienia. Wysłać kreaturę na cięzkie roboty, to mu sie odechce "amorów".

Avatar
ja / 9 lutego 2015 o 14:19

ja się tylko zastanawiam, czy oszukane kobiety zgodziły się na to, aby pojawiło się ich imię pod zdjęciem - szczególnie tym głównym... zasłaniając twarze a podpisując zdjęcie nie chronicie ich prywatności...


Spokojnie, zgodziła się Agnieszka... powiedz co ma do stracenia? gdy już tak duzo straciła przez tego gnoja...

Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły

Lublin: Ta inicjatywa kosztowała 200 tys. złotych. Ratusz obiecywał, że wdroży pomysły 2 0

Około 200 tys. zł wydało miasto na organizację tzw. panelu obywatelskiego, czyli zwołanie losowo wybranej grupy mieszkańców, którzy mieli wybrać metody walki ze smogiem. Ratusz obiecał, że ich propozycje uzna za wiążące, o ile zostaną przyjęte większością 4/5 głosów. Co wynikło z tych zapowiedzi?

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry

MUNDIAL 2018 Nigeria – Islandia 2:0. „Super Orły” wróciły do gry 0 0

MUNDIAL 2018 Zespół z Afryki po dwóch golach Ahmeda Musy pokonał Islandię i zachował szanse na awans do dalszego etapu turnieju

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie

Nerwowy koniec roku w Społecznej Szkole Podstawowej im. Klonowica w Lublinie 1 2

Rodzice uczniów Społecznej Szkoły Podstawowej im. Sebastiana Klonowica w Lublinie boją się, że konflikt między kadrą odbije się negatywnie na ich dzieciach. Na korytarzach ostatnio niewiele mówiło się o końcu roku, a częściej o mobbingu i możliwym odejściu części nauczycieli.

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona]
galeria
film

Ekspresówką z Lublina do Garwolina za rok [zdjęcia i wideo z drona] 32 2

Trasą ekspresową z Lublina do Garwolina pojedziemy najprawdopobniej za rok – zapowiada Krzysztof Nalewajko z Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń
23 czerwca 2018, 19:00

Manufaktura Smaków w Opolu Lubelskim. Program koncertów i wydarzeń 0 0

W weekend (23 i 24 czerwca) Park Miejski zostanie zarezerwowany dla Manufaktury Smaków i jej gości Manufaktura Smaków to jedna z największych tego typu imprez w regionie, rokrocznie przyciągająca do Opola kilka tysięcy osób z całego powiatu, województwa i kraju.

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos

MUNDIAL 2018. Brazylia – Kostaryka 2:0. Wielkie męczarnie Canarinhos 1 0

MUNDIAL 2018 Brazylia rzutem na taśmę pokonała w Sankt Petersburgu Kostarykę i objęła prowadzenie w grupie E. Gole dla Canarinhos strzelali Philippe Coutinho i Neymar

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej

Kraśnik: Wycinka drzew w ramach… rewitalizacji zieleni miejskiej 1 1

Mieszkańcy dzielnicy fabrycznej Kraśnika mają wątpliwości co do legalności wycinki drzew w lasku przy ul. Szpitalnej. Ich zdaniem to najgorszy czas na tego typu prace. Drzewa są zielone i trwa okres lęgowy. Urzędnicy zapewniają, że wszystko odbyło się zgodne z prawem.

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów

Damian Panek: Trudno usunąć z pamięci mecz z Unią Hrubieszów 1 0

ROZMOWA Z Damianem Pankiem, byłym trenerem Orląt Spomlek Radzyń Podlaski

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach
23 czerwca 2018, 18:30

Silesian Art Collective i Stanisław Soyka w Puławach 4 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 23 czerwca o godz. 18.30 na dziedzińcu Pałacu Marynki w Puławach odbędzie się koncert plenerowy z udziałem Orkiestry Kameralnej Silesian Art Collective i Stanisława Soyki.

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Owoców też. Wszystko przez suszę 8 4

Żniwa będą wcześniej, ale zboża będzie mniej. Mniejsze będą też zbiory owoców. W naszym regionie najgorzej jest w m.in. w powiatach: radzyńskim, bialskim, parczewskim, łukowskim i tomaszowskim

Wielka Bitwa

Wielka Bitwa 0 0

Alatus Mortis jest już tuż u bram Magicznych Ogrodów… Krasnoludzcy wojownicy są w najwyższej gotowości bojowej! Bitwa z mrocznymi siłami rozpocznie się w parku już w najbliższy weekend. Czy przesądzi o losach Magicznych Ogrodów?

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców!

Cała żużlowa Polska zazdrości nam drużyny i kibiców! 19

Znakomicie w Nice 1. lidze żużlowej spisuje się zespół Speed Car Motor Lublin.

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców
galeria

Inwestuj(e)my w zawodowych fachowców 0 0

Pracodawcy szukają ludzi z niezbędnymi kwalifikacjami i doświadczeniem, ale nie chcą ponosić dodatkowych kosztów dokształcania.

Miliony z RPO trafią na edukację

Miliony z RPO trafią na edukację 0

Samorządy chętnie sięgają do skarbonki Regionalnego Programu Operacyjnego. Dzięki unijnym środkom 112 szkół podstawowych, gimnazjów i liceów z województwa lubelskiego zainwestowało w swoje szkoły. Wiele z nich doposażyło pracownie, tworząc przy tym dodatkowe możliwości rozwoju dla uczniów.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!