Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

28 grudnia 2015 r.
19:01

Kocia kawiarnia w Lublinie już otwarta (zdjęcia, wideo)

Autor: Zdjęcie autora drs
1 39 A A

W poniedziałek przy Orlej otwarta została pierwsza w Lublinie kawiarnia, gdzie można posiedzieć przy kawie w towarzystwie mieszkających w lokalu kotów.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Ci, którzy przyszli na otwarcie Mrau Cafe musieli poczekać kwadrans, aż ekipa dopnie wszystko na ostatni guzik, ale kolejki nie opuścił żaden z klientów. Powitał ich Witkacy, najstarszy z 11 kotów, które trafiły tu z miejskiego schroniska. Głaskać można je do woli (trzeba wcześniej zdezynfekować dłonie), nie można za to brać kotów na ręce, chyba że same się wproszą.

Więcej o kawiarni: Mrau Cafe otwiera się w Lublinie. W nowej kawiarni mieszka 11 kotów (zdjęcia)

Czytaj więcej o:

Komentarze 39

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gościówa / 30 grudnia 2015 o 21:40

Jak masz zwierzę to musisz po nim sprzątać i dbac o czystość.
Ja mam cztery koty i sierści na ubraniach nie mam, ani w jedzeniu ani na stole ale jak się jest brudasem sprzatajacym od czasu do czasu to się ma syf i brud w domu obojętnie czy są w nim koty czy nie.

Mylisz się co do mojej osoby. Akurat mam wysprzątane w domu na błysk, wynajęłam sprzątaczkę i codziennie sprząta w mojej rezydencji. Zwierzęta powinno się trzymać na dworze, tam jest ich miejsce a nie w domu.

Mylisz się co do mojej osoby. Akurat mam wysprzątane w domu na błysk, wynajęłam sprzątaczkę i codziennie sprząta w mojej rezydencji. Zwierzęta powinno się trzymać na dworze, tam jest ich miejsce a nie w domu.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 19:31
Fajne :) wie ktoś gdzie można kupić te drzewa przerobione na drapaki dla kotów?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 18:53
Na szczęście już lokal jest zamknięty. Mógłby być otwarty, gdyby konsumenci podpisywali zgodę, że wchodzą dobrowolnie i nie będą wnosić w razie czego żadnych pretensji, a koszty ew. leczenia biorą na siebie. Lubię koty, ale to jakaś przesada.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53

Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierściuchowego przybytku nie wstąpi. Knajpa umrze śmiercią naturalną...


A ja wołam - Wolność Dla Kotów Z Tego Sierściuchowa !

Czy to naprawdę twój problem kto i kiedy coś będzie zamykał?

Nikt ci nie każe tam chodzić a swoje "głębokie" przemyślenia zostaw dla siebie. Póki co nikt nikomu nie zabrania trzymania zwierząt zarówno w domu jak i w kawiarni a mordownia to twój drugi dom, więc rozumiemy, że kulturalne lokale nie są w twoim stylu.

Czy to naprawdę twój problem kto i kiedy coś będzie zamykał?

Nikt ci nie każe tam chodzić a swoje "głębokie" przemyślenia zostaw dla siebie. Póki co nikt nikomu nie zabrania trzymania zwierząt zarówno w domu jak i w kawiarni a mordownia to twój drugi dom, więc rozumiemy, że kulturalne lokale nie są w twoim stylu.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:48

Nie jestem pedałem w odróżnieniu od ciebie Gościu

Juz ci przecież  napisałam, ze twoje fantazje nas nie interesują. Poszukaj sobie innego forum.

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:34
Bardzo dobrze, że w naszym mieście powstaje coś niekonwencjonalnego, może przestaniemy być kojarzeni z burakami, żytem i chamstwem. A kretyńskimi komentarzami właściciele lokalu niech się nie przejmują, mamy tu szczególną grupkę osobników plujących jadem.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:37
A po godzinach otwarcia lokalu? Koty na zapleczu w klatkach?
Avatar
kitykat / 29 grudnia 2015 o 14:28

"Haters gonna hate" jestem ciekawa czy któryś z negatywnie nastawionych komentujących był w kawiarni? Już właściciele i pracownicy wiedzą, co robią. I koty i goście wydają się zadowoleni. Świetnie, że i Lublin jest otwarty na kreatywne pomysły :)


Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierściuchowego przybytku nie wstąpi. Knajpa umrze śmiercią naturalną...


A ja wołam - Wolność Dla Kotów Z Tego Sierściuchowa !

Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierśc... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:03
Czy pan sędzia międzynarodowy Jeremiasz P.G. ma udziały w tym przedsięwzięciu ? Wszak to znany podatnik Krusu- czyli rolnik, który niby ma ziemię i czerpie z tego korzyści, a tak naprawdę strzyże psy w swoim mieszkanku na Tumidajskiego i trzepie niezłą kasę na rolowaniu państwa.
Avatar
nie jestem ze Słupska / 29 grudnia 2015 o 13:43

Twoje fantazje nikogo tutaj nie interesują.

Nie jestem pedałem w odróżnieniu od ciebie Gościu

Avatar
Gościówa / 30 grudnia 2015 o 21:40

Jak masz zwierzę to musisz po nim sprzątać i dbac o czystość.
Ja mam cztery koty i sierści na ubraniach nie mam, ani w jedzeniu ani na stole ale jak się jest brudasem sprzatajacym od czasu do czasu to się ma syf i brud w domu obojętnie czy są w nim koty czy nie.

Mylisz się co do mojej osoby. Akurat mam wysprzątane w domu na błysk, wynajęłam sprzątaczkę i codziennie sprząta w mojej rezydencji. Zwierzęta powinno się trzymać na dworze, tam jest ich miejsce a nie w domu.

Mylisz się co do mojej osoby. Akurat mam wysprzątane w domu na błysk, wynajęłam sprzątaczkę i codziennie sprząta w mojej rezydencji. Zwierzęta powinno się trzymać na dworze, tam jest ich miejsce a nie w domu.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 19:31
Fajne :) wie ktoś gdzie można kupić te drzewa przerobione na drapaki dla kotów?
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 18:53
Na szczęście już lokal jest zamknięty. Mógłby być otwarty, gdyby konsumenci podpisywali zgodę, że wchodzą dobrowolnie i nie będą wnosić w razie czego żadnych pretensji, a koszty ew. leczenia biorą na siebie. Lubię koty, ale to jakaś przesada.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:53

Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierściuchowego przybytku nie wstąpi. Knajpa umrze śmiercią naturalną...


A ja wołam - Wolność Dla Kotów Z Tego Sierściuchowa !

Czy to naprawdę twój problem kto i kiedy coś będzie zamykał?

Nikt ci nie każe tam chodzić a swoje "głębokie" przemyślenia zostaw dla siebie. Póki co nikt nikomu nie zabrania trzymania zwierząt zarówno w domu jak i w kawiarni a mordownia to twój drugi dom, więc rozumiemy, że kulturalne lokale nie są w twoim stylu.

Czy to naprawdę twój problem kto i kiedy coś będzie zamykał?

Nikt ci nie każe tam chodzić a swoje "głębokie" przemyślenia zostaw dla siebie. Póki co nikt nikomu nie zabrania trzymania zwierząt zarówno w domu jak i w kawiarni a mordownia to twój drugi dom, więc rozumiemy, że kulturalne lokale nie są w twoim stylu.

rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:48

Nie jestem pedałem w odróżnieniu od ciebie Gościu

Juz ci przecież  napisałam, ze twoje fantazje nas nie interesują. Poszukaj sobie innego forum.

Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 17:34
Bardzo dobrze, że w naszym mieście powstaje coś niekonwencjonalnego, może przestaniemy być kojarzeni z burakami, żytem i chamstwem. A kretyńskimi komentarzami właściciele lokalu niech się nie przejmują, mamy tu szczególną grupkę osobników plujących jadem.
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:37
A po godzinach otwarcia lokalu? Koty na zapleczu w klatkach?
Avatar
kitykat / 29 grudnia 2015 o 14:28

"Haters gonna hate" jestem ciekawa czy któryś z negatywnie nastawionych komentujących był w kawiarni? Już właściciele i pracownicy wiedzą, co robią. I koty i goście wydają się zadowoleni. Świetnie, że i Lublin jest otwarty na kreatywne pomysły :)


Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierściuchowego przybytku nie wstąpi. Knajpa umrze śmiercią naturalną...


A ja wołam - Wolność Dla Kotów Z Tego Sierściuchowa !

Jakie pomysły ?!

Wam już się w d...ach pozajączkowało od tych pomysłów, kopiowanych z innych kultur, tym razem z Japonii !

Boszszsz... Jakiś debil zobaczył coś w temacie-restauracje, zapragnął być prekursorem na lubelskiej niwie i otworzył mordownię z sierściuchami. Wpuścił kilka biednych sierściuchów do ciasnego pomieszczenia, nazwał to knajpą i zapragnął trzepać kasę...

Jak widać, debili nie brakuje, więc jakiś ruch w interesie obserwujemy.

Zapewniam, że po połowie roku nikt do tego sierśc... rozwiń
Avatar
Gość / 29 grudnia 2015 o 14:03
Czy pan sędzia międzynarodowy Jeremiasz P.G. ma udziały w tym przedsięwzięciu ? Wszak to znany podatnik Krusu- czyli rolnik, który niby ma ziemię i czerpie z tego korzyści, a tak naprawdę strzyże psy w swoim mieszkanku na Tumidajskiego i trzepie niezłą kasę na rolowaniu państwa.
Avatar
nie jestem ze Słupska / 29 grudnia 2015 o 13:43

Twoje fantazje nikogo tutaj nie interesują.

Nie jestem pedałem w odróżnieniu od ciebie Gościu

Zobacz wszystkie komentarze 39

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć

Planujesz kredyt gotówkowy? Sprawdź co musisz wiedzieć 0 0

Przedstawiamy 5 kluczowych wskazówek związanych z kredytami gotówkowymi. Przydadzą się, jeżeli planujesz pozyskanie pieniędzy właśnie w ten sposób. Zachęcamy do świadomego i odpowiedzialnego podejmowania decyzji o podpisaniu umowy kredytowej – nawet na niewielką kwotę.

Zestaw do zadań specjalnych

Zestaw do zadań specjalnych 0 0

Lubisz mieć wszystko pod kontrolą i być przygotowany na nieprzewidziane sytuacje? Masz w domu piankę na oparzenia, zestaw plastrów na odciski, przenośną łyżkę do obuwia i chusteczki wybielające do prania albo inne przydatne przedmioty? Dbasz o pełne wyposażenie kuchni w postaci zestawu akcesoriów, garnuszków, miseczek i kubeczków? Starasz się zadbać o najmniejsze detale i cenisz sobie praktyczne rozwiązania ułatwiające życie codzienne? Lubisz znać się na wielu rzeczach i nade wszystko cenisz sobie życiowe rozgarnięcie? Jeśli na większość pytań odpowiedziałeś twierdząco, z pewnością starasz się również zadbać o wyposażenie swojego domowego warsztatu.

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku

Pierwsza strona Dziennika Wschodniego z 27 kwietnia 2018 roku 0 0

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie

Turniej półfinałowy mistrzostw Polski U-18 od piątku w Lublinie 1 0

TBV Start będzie gospodarzem półfinałowego turnieju mistrzostw Polski U-18. Zawody będą rozgrywane w hali MOSiR im. Zdzisława Niedzieli przy Al. Zygmuntowskich od piątku do niedzieli.

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram]

Plac Litewski: Pokazy fontanny multimedialnej w maju [harmonogram] 0 0

Znany jest już harmonogram pokazów fontanny multimedialnej na placu Litewskim w maju.

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..."
zdjęcia
galeria

Tak Lublin wspiera Alfiego Evansa. "Nie możemy być obojętni..." 89 9

Maskotki, baloniki i znicze przed wejściem do konsulatu brytyjskiego w Lublinie – tak mieszkańcy całego regionu manifestują solidarność z dwuletnim Alfie Evansem z Liverpoolu

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni

W tym mieście nie kupisz alkoholu od godz. 23 do 6, nawet na stacji. Tak zdecydowali radni 365 51

Puławscy radni podczas dzisiejszej sesji niemal jednomyślnie przyjęli uchwałę zakazującą sprzedaży alkoholu w całym mieście pomiędzy godz. 23:00 a 6:00 rano. Za jej wprowadzeniem zagłosowało 17, a przeciw było 2 radnych.

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos

Tułajew: Przystępuję do tych wyborów, żeby je wygrać. Będę walczyć o każdy głos 130 66

Sylwester Tułajew będzie kandydatem PiS na prezydenta Lublina. – Mam nadzieję, że będzie skłonny debatować merytorycznie, nie politycznie – komentuje prezydent Krzysztof Żuk (PO), który zmierzy się z Tułajewem w jesiennych wyborach samorządowych

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia

Wydarzenia sportowe w Lubelskiem 27-29 kwietnia 4 0

W weekend znowu nie zabraknie ciekawych wydarzeń sportowych. Już w piątek swój mecz rozegra Speed Car Motor Lublin, który tym razem zmierzy się u siebie z ROW Rybnik

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert muzyki cygańskiej w Hades Szerokiej 1 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 28 kwietnia o godz. 20 w Hades Szerokiej (ul. Grodzka 21) odbędzie się koncert muzyki cygańskiej.

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty

Korupcja w lubelskim szpitalu? Pieniądze i pobyt w domku letniskowym. Są zarzuty 10 4

Dwie osoby usłyszały prokuratorskie zarzuty w śledztwie dotyczącym korupcji w szpitalu wojskowym w Lublinie. Chodzi o ustawianie przetargów na zakup urządzeń. Łapówką miały być pieniądze i pobyt w domku letniskowym.

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie?

Ranking Studiów Inżynierskich: Jakie miejsca zajęły lubelskie uczelnie? 0 4

Lubelskie uczelnie nie trafiły na czołowe miejsca nowego Rankingu Studiów Inżynierskich przygotowanego przez fundację Perspektywy.

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski

Przed sztangistami Orląt Łuków II runda Drużynowych Mistrzostw Polski 0 0

W Łukowie rozegrana zostanie druga runda drużynowych Mistrzostw Polski. Przeciwnikami gospodarzy miejscowych Orląt w grupie 3 będą CLKS Mazovia Ciechanów i KS Klimat Łapy

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program]
28 kwietnia 2018, 20:00

WpółDrogi Festival w Kazimierzu Dolnym [program] 2 0

Co Gdzie Kiedy. Fundacja Rozwoju Kultury ArtBiz zaprasza do Kazimierza Dolnego na drugą edycję festiwalu WpółDrogi Festiva, która odbędzie się w dniach 28 kwietnia - 5 maja w zjawiskowym wnętrzu Dawnej Synagogi w Kazimierzu (ul. Lubelska 4).

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe
28 kwietnia 2018, 20:00

Koncert Tribute to Ella Fitzgerald w Akwarela Cafe 0 0

Co Gdzie Kiedy. Akwarela Cafe (Rynek 6) zaprasza na wyjątkowy koncert Tribute to Ella Fitzgerald w wykonaniu Ani Michałowskiej i Michała Iwanka. Wydarzenie odbędzie się 28 kwietnia o godz. 20.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!