Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

17 sierpnia 2015 r.
9:00

Kolej: Lepsze warunki w pociągach z Lublina, Darty przyjadą później

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 12 A A
Kategoria pociągów InterCity została przywrócona w grudniu ubiegłego roku. Połączenia pod tym szyldem obsługują wagony nowe lub zmodernizowane dzięki unijnym funduszom
Kategoria pociągów InterCity została przywrócona w grudniu ubiegłego roku. Połączenia pod tym szyldem obsługują wagony nowe lub zmodernizowane dzięki unijnym funduszom

W lepszych warunkach pojadą od września pasażerowie czterech pociągów z Lublina. Zmiana kategorii TLK na InterCity oznacza wymianę taboru. Dłużej za to poczekamy na nowoczesne składy DART

Artykuł otwarty

Czytaj Dziennik Wschodni bez ograniczeń. Sprawdź naszą ofertę

Artykuł otwarty
AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować

Zmiana kategorii nie jest jeszcze widoczna w lubelskim rozkładzie na stronie spółki zarządzającej torami. Ale inna spółka, która obsługuje te połączenia zapewnia, że zmiana dojdzie do skutku. Gotowy jest nawet cały harmonogram.

Najwcześniej, bo 1 września, do rangi InterCity awansuje TLK „Rej”, który o godz. 16.26 odjeżdża z Lublina do Bydgoszczy. Czas przejazdu na najbardziej interesującym lubelskich pasażerów odcinku z-do Warszawy Centralnej pozostanie bez zmian.

2 września kategorię zmieni TLK Czartoryski do Gdyni (odjazd o 11.21, podróż do Warszawy Centralnej wydłuży się o 6 minut) i TLK Lublinianin do Bydgoszczy (odjazd o 4.26, czas przejazdu do stolicy bez zmian). A 4 września TLK San kursujący w jedną stronę Bydgoszczy i Kołobrzegu (odjazd o 8.26), zaś w drugą do Przemyśla, a od 17 października tylko do Rzeszowa.

– Składy będą zestawione z wagonów o podwyższonym standardzie, co wpłynie na komfort jazdy podróżnych. Cena biletów się nie zmieni – informuje w odpowiedzi na nasze pytania biuro prasowe spółki PKP Intercity.

Kategoria pociągów InterCity została przywrócona w grudniu ubiegłego roku. Połączenia pod tym szyldem obsługują wagony nowe lub zmodernizowane dzięki unijnym funduszom.

W grudniu bieżącego roku do obsługi połączeń tej kategorii mogą być skierowane pierwsze z 20 nowych składów DART, które powstają na zlecenie przewoźnika w fabryce spółki Pesa w Bydgoszczy. Tamtejszy oddział TVP poinformował niedawno o zmianach w umowie na dostawę tych pociągów. Według tych doniesień termin, w którym wszystkie składy muszą być przekazane przewoźnikowi, przesunięto na koniec roku. Pierwotnie była mowa o końcu października.

TVP Bydgoszcz powołując się na PKP Intercity poinformowała też, że pierwsze pociągi DART (o ile zostaną dostarczone) mogą wyjechać na tory jeszcze w grudniu, natomiast pozostałe do końca pierwszego kwartału przyszłego roku.

Pociągi zamówione przez PKP Intercity wyposażone są w szereg udogodnień, m.in. klimatyzację, przedział barowy czy ułatwienia dla niepełnosprawnych.

Czytaj więcej o:

Komentarze 12

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 07:39
Komfort jazdy pociągiem TLK Lublin Warszawa czy Warszawa Lublin jest bliski zeru , składy to wysłużone wagony które zostały wycofane z całej Polski i jeżdżą na wyżej wymienionej trasie. Bilety wcale nie są tanie, zaś czas przejazdu też nie jest zadowalający. Pisanie że może będzie lepiej od grudnia ale którego roku........
Avatar
coolEjaż / 18 sierpnia 2015 o 18:59

Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia


Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia

Naiwny głuptasku! Na jakiej podstawie sądzisz, że "przyjdzie Duda i zrobi cuda"? Sądzisz, że gdy zarządzi PIS, to pociągi przez Łuków i Parczew będą jeździć co kilka minut ???

Naiwny głuptasku! Na jakiej podstawie sądzisz, że "przyjdzie Duda i zrobi cuda"? Sądzisz, że gdy zarządzi PIS, to pociągi przez Łuków i Parczew będą jeździć co kilka minut ???

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:58
Co to za kategoria "Intercity"? To nazwa spółki i bazowa nazwa jej pociągów. A kategorie to TLK, Express i Express Premium.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 09:41
A najdłuższe połączenie do Wrocławia/Krakowa przez Radom i Kielce?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 06:24
Nowe składy, nowe szyldy, zmiana rozkładów, a czas przejazdu - jak przed wojną :-)
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 19:56
Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia
Avatar
H8R / 17 sierpnia 2015 o 12:19

a dlaczego zostaje zawieszone połączenie do Przemyśla?

Pewnie protestują stowarzyszenia lubelskich busiarzy Lexmind i Bs - tak jak przeciwko kursom Polskiego Busa do Rzeszowa i Krakowa.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 12:17
A co na to lubelskie stowarzyszenia "Bus" i "Lexmind"? Nie będą protestować, tak jak przeciwko połączeniom Polskiego Busa do Rzeszowa i Krakowa?
Avatar
tytus / 17 sierpnia 2015 o 12:01

Znowu przesunięty termin raz październik teraz grudzień pewnie nie ma pieniędzy...

Moim zdaniem o te 2 miesiące nie pójdzie i tak ten projekt jest rekordowo szybko przeprowadzany. Pośpiech jest złym doradcą, a my w Lublinie jescze się nacieszymy tym nowym taborem.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 11:47
nie jest zawieszone połączenie, tylko jest remont torów na odcinku Tarnobrzeg- Rzeszów. pociąg pojedzie przez Stalową Wolę, Leżajsk do Rzeszowa. Na odcinku Leżajsk -Przemyśl pojedzie autobus w barwach PKP.
Avatar
Gość / 20 sierpnia 2015 o 07:39
Komfort jazdy pociągiem TLK Lublin Warszawa czy Warszawa Lublin jest bliski zeru , składy to wysłużone wagony które zostały wycofane z całej Polski i jeżdżą na wyżej wymienionej trasie. Bilety wcale nie są tanie, zaś czas przejazdu też nie jest zadowalający. Pisanie że może będzie lepiej od grudnia ale którego roku........
Avatar
coolEjaż / 18 sierpnia 2015 o 18:59

Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia


Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia

Naiwny głuptasku! Na jakiej podstawie sądzisz, że "przyjdzie Duda i zrobi cuda"? Sądzisz, że gdy zarządzi PIS, to pociągi przez Łuków i Parczew będą jeździć co kilka minut ???

Naiwny głuptasku! Na jakiej podstawie sądzisz, że "przyjdzie Duda i zrobi cuda"? Sądzisz, że gdy zarządzi PIS, to pociągi przez Łuków i Parczew będą jeździć co kilka minut ???

rozwiń
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 14:58
Co to za kategoria "Intercity"? To nazwa spółki i bazowa nazwa jej pociągów. A kategorie to TLK, Express i Express Premium.
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 09:41
A najdłuższe połączenie do Wrocławia/Krakowa przez Radom i Kielce?
Avatar
Gość / 18 sierpnia 2015 o 06:24
Nowe składy, nowe szyldy, zmiana rozkładów, a czas przejazdu - jak przed wojną :-)
Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 19:56
Ile czasu jeszcze będzie trwać pustynia komunikacyjna między Białą Podlaską a Lublinem przez Łuków Parczew- Lublin Dokąd te matoły z PO i PSL będą oszukiwać mieszkańców Lubelszczyzny. Pod rządami PO i PSL Lubelszczyzna to spalona ziemia
Avatar
H8R / 17 sierpnia 2015 o 12:19

a dlaczego zostaje zawieszone połączenie do Przemyśla?

Pewnie protestują stowarzyszenia lubelskich busiarzy Lexmind i Bs - tak jak przeciwko kursom Polskiego Busa do Rzeszowa i Krakowa.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 12:17
A co na to lubelskie stowarzyszenia "Bus" i "Lexmind"? Nie będą protestować, tak jak przeciwko połączeniom Polskiego Busa do Rzeszowa i Krakowa?
Avatar
tytus / 17 sierpnia 2015 o 12:01

Znowu przesunięty termin raz październik teraz grudzień pewnie nie ma pieniędzy...

Moim zdaniem o te 2 miesiące nie pójdzie i tak ten projekt jest rekordowo szybko przeprowadzany. Pośpiech jest złym doradcą, a my w Lublinie jescze się nacieszymy tym nowym taborem.

Avatar
Gość / 17 sierpnia 2015 o 11:47
nie jest zawieszone połączenie, tylko jest remont torów na odcinku Tarnobrzeg- Rzeszów. pociąg pojedzie przez Stalową Wolę, Leżajsk do Rzeszowa. Na odcinku Leżajsk -Przemyśl pojedzie autobus w barwach PKP.
Zobacz wszystkie komentarze 12

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 6 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 4 2

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 12 5

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 13 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 3 4

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 16 3

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia)
galeria
film

Dni Puław: występ ulicznego teatru i pokaz multimedialny (zdjęcia) 7 4

Mieszkańcy Puław, którzy mimo kapryśnej pogody w sobotni wieczór pojawili się przed Urzędem Miasta, nie żałowali. Spektakl warszawskiego Teatru Akt oraz finałowe widowisko z wykorzystaniem światła i muzyki, zrobiły wrażenie na widzach.

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian
DNI OTWARTE
galeria

Sprawdzali wiedzę i zdrowie puławian 2 0