Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

25 stycznia 2013 r.
16:51
Edytuj ten wpis

Kolejarze wyszli na tory, chcą biletów za 1 proc. ceny

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 46 A A
Kolejarze wyszli na tory, chcą biletów za 1 proc. ceny (Maciej Kaczanowski)
Kolejarze wyszli na tory, chcą biletów za 1 proc. ceny (Maciej Kaczanowski)

Do popołudnia odczuwalne były w piątek skutki strajku kolejarzy, którzy na dwie godziny zablokowali rano ruch pociągów. Nie chcą stracić zniżki w opłatach za przejazdy.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Dokładnie o godz. 7 związkowcy zaczęli spacer po torach przy Dworcu Głównym. Przepuszczali tylko pociągi przyjeżdżające do Lublina, blokowali wyjazd z miasta. Gdyby nie to, w trasę wyjechałyby pociągi spółki Przewozy Regionalne, której załoga nie strajkowała. Ale blokada uziemiła także i je.

– W porze strajku nie wyjechało, bądź utknęło w trasie w sumie 16 naszych pociągów. Ostatecznie wszystkie wyjechały i dotarły do celu – mówi Zofia Dziewulska z Lubelskiego Zakładu Przewozów Regionalnych. Najwięcej, ok. 2 godzin spóźnienia miał pociąg Chełm–Terespol, który stanął w Trawnikach, bo nie dostał zgody na dalszą jazdę.

Między godz. 7 a 9 z dworca nie wyjechały też pociągi PKP Intercity do Bydgoszczy, Wrocławia i Szczecina. Inne składy dalekobieżne miały spore opóźnienia. TLK "Wieniawski” z Rzeszowa, gdy powinien być w Kraśniku był zaledwie w Tarnobrzegu.

Komunikaty z megafonów zapraszały podróżnych na darmowe gorące napoje, które w tej sytuacji kolej miała obowiązek zapewnić. Kolejny komunikat: jest strajk, będą utrudnienia. Ale z pytaniem "o co chodzi?” trzeba było iść do związkowców, którzy zajęli się spacerem po torach, ale wyjaśnieniem po co chodzą – już nie.
A o co walczyli? O utrzymanie przysługującej kolejarzom zniżki na bilety. Teraz płacą oni za przejazd tylko… 1 proc. ceny. Pracodawcy z grupy PKP chcieli obniżyć ulgę z 99 do 80 proc. Pod naciskiem związków złożyli inną propozycję: kolejarze mogliby korzystać z 99 proc. zniżki, ale musieliby zapłacić za uprawniający do niej roczny karnet. W drugiej klasie taki karnet kosztowałby 10 zł, do pierwszej trzeba by dopłacić 150 zł.

– To przecież jakieś obyczaje z poprzedniej epoki, kto ma dzisiaj takie zniżki? – irytuje się oburzona Ewelina Laskowska, która rano chciała wydostać się pociągiem w kierunku Warszawy.

– Te ulgi to przywilej, który kolejarze zyskali jeszcze za czasów marszałka Piłsudskiego, a nie jakiś komunistyczny obyczaj – mówił Mirosław Oleszczuk, przewodniczący "Solidarności” w lubelskim oddziale PKP Cargo. Czy kolej stać na utrzymanie takich zniżek? – Stać, skoro stać na utrzymywanie samochodów służbowych wszystkich spółek PKP – oburza się Cezary Kozar z PKP Cargo.

Związki zapowiadają, że jeśli nie będzie porozumienia z pracodawcami, podejmą strajk generalny.

Komentarze 46

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maszynista / 27 stycznia 2013 o 09:45
[quote name='aron' timestamp='1359263407' post='726002']
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
[/quote]Za komuny był jeden prezes z pensją 5 tyś,teraz jest prezesów więcej niż maszynistów,do tego zastępcy i asystenci bardzo modni ostatnio.Każdemu dzisiaj trzeba dać od 35-78 tyś,nawet fotoradary tego nie uciągną.
[quote name='aron' timestamp='1359263407' post='726002']
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
[/quote]Za komuny był jeden prezes z pensją 5 tyś,teraz jest prezesów więcej niż maszynist... rozwiń
Avatar
aron / 27 stycznia 2013 o 06:10
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
Avatar
Adamek / 26 stycznia 2013 o 20:51
[quote name='Adamek' timestamp='1359220633' post='725886']
Nie żadna SOLIDARNOŚĆ tylko BOLEK z żydem,esbecją,komuchami,konfidentami i innymi pachołkami Moskwy,a okrągły stół to jedna narodowa ściema i zdrada narodu polskiego.Będzie się nam to jeszcze latami odbijać !!!!! Oglądnij tym czasem NOCNA ZMIANĘ.
[/quote]CHLALI konfidenci potem u BOLKA cztery dni i cztery noce
Avatar
Gość / 26 stycznia 2013 o 18:21
[quote name='Emeryt' timestamp='1359220273' post='725881']
Związki zawodowe to zakała rozwoju Polski, to nygusy, nieroby i oportuniści wszelkiego postępu. To oni dobijają zakłady pracy poprzez swoje roszczenia, odrzucaniu restrukturyzacji i programów oszczędnosciowych. Weźcie sie do uczciwej roboty.
[/quote]POstkomuna zniszczy wszystkie te zakłady pracy jak piszesz i nie będzie żadnych związków,nie będzie wobec tego żadnej pracy, tylko zgaśić światło.
Avatar
Adamek / 26 stycznia 2013 o 18:17
[quote name='pursuers' timestamp='1359219859' post='725876']
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bierzesz ?
to zrobiła twoja wymarzona SOLIDARNOŚĆ !!!
[/quote]Nie żadna SOLIDARNOŚĆ tylko BOLEK z żydem,esbecją,komuchami,konfidentami i innymi pachołkami Moskwy,a okrągły stół to jedna narodowa ściema i zdrada narodu polskiego.Będzie się nam to jeszcze latami odbijać !!!!! Oglądnij tym czasem NOCNA ZMIANĘ.
Avatar
Emeryt / 26 stycznia 2013 o 18:11
Związki zawodowe to zakała rozwoju Polski, to nygusy, nieroby i oportuniści wszelkiego postępu. To oni dobijają zakłady pracy poprzez swoje roszczenia, odrzucaniu restrukturyzacji i programów oszczędnosciowych. Weźcie sie do uczciwej roboty.
Avatar
pursuers / 26 stycznia 2013 o 18:04
[quote name='maszynista' timestamp='1359135976' post='725556']
Do RYŻEGO cioto pretensje i tylko do niego. POstkomuniści rozpieprzyli całe PKP, i teraz jest tak że prezesów,zastępców i asystentów jest więcej jak nas maszynistów.Każdemu z nich osobno do ryja trzeba dać od 8,000 - 29,500 ,czy nasz kraj na to stać ??? Co ci prezesi nie ukradną to komuniści w sejme czy senacie POdzielą na premie i nagrody dla siebie,a zęby wszyscy w kolejarzy wbijają.
[/quote]
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bierzesz ?
to zrobiła twoja wymarzona SOLIDARNOŚĆ !!!
[quote name='maszynista' timestamp='1359135976' post='725556']
Do RYŻEGO cioto pretensje i tylko do niego. POstkomuniści rozpieprzyli całe PKP, i teraz jest tak że prezesów,zastępców i asystentów jest więcej jak nas maszynistów.Każdemu z nich osobno do ryja trzeba dać od 8,000 - 29,500 ,czy nasz kraj na to stać ??? Co ci prezesi nie ukradną to komuniści w sejme czy senacie POdzielą na premie i nagrody dla siebie,a zęby wszyscy w kolejarzy wbijają.
[/quote]
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bi... rozwiń
Avatar
ShepardN7 / 26 stycznia 2013 o 17:19
Setnie się uśmiałem czytając nieobiektywny artykuł „pseudo gazety” a potem komentarze osób bez jakiegokolwiek pojęcia o całej sytuacji.
Pierwsza głupota - bilety nie kosztowały kolejarzy 1% ceny, ponieważ najpierw każdy z nich musiał wykupić wspomnianą zniżkę dla siebie i ewentualnie dla swojego małżonka.
Pani Ewelina twierdzi, że przywilej ten pochodzi z czasów PRL i kto ma dzisiaj takie zniżki? Otóż droga Pani mają je 22 grupy - [url="http://www.pkp.pl/sites/default/files/wykaz_ulg_ustawowych_2012_0.pdf"]http://www.pkp.pl/si...wych_2012_0.pdf[/url] ,z czego większość jest uzasadnionych, ale co w tym gronie robią nauczyciele (to oni nie wiadomo czemu dostali taki przywilej za czasów Gierka) i różnej maści formacje mundurowe? Radzę na drugi raz poczytać trochę zanim coś się powie.
Co do samej ulgi dla kolejarzy jej pierwotny kształt był uzupełnieniem wynagrodzenia czyli jednym z jego składników - normalne więc jest, że jeżeli zabiera się jeden składnik to w zamian należy dać inny. O tym niestety władze PKP zapomniały i media również. Wbrew pozorom kolejarze nie zarabiają kokosów jak się wielu ludziom wydaje (w porównaniu do szefostwa spółki, w której roi się od kolegów ministra Nowaka i spółki).
Jeszcze słowo o uprawnieniach emerytów - słyszeliście kiedyś o konstrukcji tzw. praw nabytych?? Jak nie to poczytajcie a potem zastanówcie się czy pan prezes Tarnowski i jego kumpel Nowak mogą ot tak pozbawiać pewnych praw.

Druga ciekawostka - jak inne grupy zawodowe strajkują i walczą o swoje prawa to nikt nie krzyczy i nie pomstuje (pielęgniarki, nauczyciele, policjanci, górnicy itd.)., „Bo oni walczą o swoje, bo ciężko pracują” - tak mówią ludzie. A kolejarze to co - wakacje mają?? Nie wiem czy wiecie, ale to jest bardzo odpowiedzialna i ciężka praca, choćby teraz w okresie zimowym, kiedy częściej zdarzają się usterki i różne problemy. Niestety niektórzy tego nie rozumieją i wolą tylko pomstować zamiast zastanowić się nad specyfiką zawodu.

Trzecia głupota - użytkowniczka o ksywie „Monika” chce wszystkich pozwalniać i cytuję „przyjąć ludzi, którym będzie zależeć na pracy”. Powodzenia życzę, zwłaszcza, dlatego, że większość szkół o profilu kolejowym dawno zamknięto stwierdzając chyba, że nowi adepci kolejarstwa nie są potrzebni. W Lublinie dopiero niedawno otworzyli klasy o profilu kolejowym, ale to jest moim zdaniem melodia przyszłości zanim wykształcą następców obecnych kolejarzy.

I czwarta głupota - użytkownik „meg” cytuję: „Podróżujemy w zasyfionych śmierdzących wagonach…”. Drogi użytkowniku - przed każdym wyjazdem na trasę pociąg jest sprzątany. Niestety większość podróżnych to zwykłe świnie i chamy, którzy sami odpowiadają za taki stan polskich pociągów (chodzi o tzw. syf). Niejednokrotnie widziałem jak ludzie robili bałagan w ubikacjach a potem psioczyli, że strach tam wejść - typowa polska hipokryzja. Nie zapominajmy o złotej polskiej młodzieży („studenty”), którzy bez krępacji trzymają nogi z buciorami na siedzeniach a potem narzekają, że brudno. Typowa polska mentalność - pociąg jest rzeczą niczyją, więc można go śmiało niszczyć, brudzić itp. Jak dla mnie są to elementarne braki w wychowaniu, ale pewnie się mylę - pociągi same się brudzą i niszczą, tak myśli większość Polaków, więc pewnie tak jest.

Mógłbym wam napisać coś jeszcze, ale to raczej próżny trud - i tak nie zrozumiecie, wolicie słuchać i czytać brednie nadawane przez nieobiektywne media.
Setnie się uśmiałem czytając nieobiektywny artykuł „pseudo gazety” a potem komentarze osób bez jakiegokolwiek pojęcia o całej sytuacji.
Pierwsza głupota - bilety nie kosztowały kolejarzy 1% ceny, ponieważ najpierw każdy z nich musiał wykupić wspomnianą zniżkę dla siebie i ewentualnie dla swojego małżonka.
Pani Ewelina twierdzi, że przywilej ten pochodzi z czasów PRL i kto ma dzisiaj takie zniżki? Otóż droga Pani mają je 22 grupy - [url="http://www.pkp.pl/sites/default/files/wykaz_ulg_ustawowych_2012_0.pdf"]http://www.pkp.pl/si...... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 stycznia 2013 o 15:01
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1359202412' post='725800']
A kto to jest RYŻY durniu - ciekawe czy ty masz rower bo chcesz za darmo jeździć pociagami - wstydu nie masz tępaku
[/quote]RYŻY - CYCU, to chyba pierwszy kosmonauta. bu.ha.ha.ha.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2013 o 14:53
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1359202412' post='725800']
A kto to jest RYŻY durniu - ciekawe czy ty masz rower bo chcesz za darmo jeździć pociagami - wstydu nie masz tępaku
[/quote]Wczoraj cie CWELU puścili,nie wiesz kto ma taką ksywe ??? Starego spytaj !!!
Avatar
maszynista / 27 stycznia 2013 o 09:45
[quote name='aron' timestamp='1359263407' post='726002']
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
[/quote]Za komuny był jeden prezes z pensją 5 tyś,teraz jest prezesów więcej niż maszynistów,do tego zastępcy i asystenci bardzo modni ostatnio.Każdemu dzisiaj trzeba dać od 35-78 tyś,nawet fotoradary tego nie uciągną.
[quote name='aron' timestamp='1359263407' post='726002']
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
[/quote]Za komuny był jeden prezes z pensją 5 tyś,teraz jest prezesów więcej niż maszynist... rozwiń
Avatar
aron / 27 stycznia 2013 o 06:10
Kolej za komuny miała się dobrze, bo
1. 90% ludzi nie było stać na samochód
2. nie było busów czyli jedyną konkurencją dla kolei był dychawiczny PKS z autosanami i jelczami

a dziś jak golf w każdej zagrodzie plus do tego busy to kto jeździ puciongiem? Kolejarze, ich rodziny i garstka desperatów. W sumie 0,5% mieszkańców woj. lubelskiego
Avatar
Adamek / 26 stycznia 2013 o 20:51
[quote name='Adamek' timestamp='1359220633' post='725886']
Nie żadna SOLIDARNOŚĆ tylko BOLEK z żydem,esbecją,komuchami,konfidentami i innymi pachołkami Moskwy,a okrągły stół to jedna narodowa ściema i zdrada narodu polskiego.Będzie się nam to jeszcze latami odbijać !!!!! Oglądnij tym czasem NOCNA ZMIANĘ.
[/quote]CHLALI konfidenci potem u BOLKA cztery dni i cztery noce
Avatar
Gość / 26 stycznia 2013 o 18:21
[quote name='Emeryt' timestamp='1359220273' post='725881']
Związki zawodowe to zakała rozwoju Polski, to nygusy, nieroby i oportuniści wszelkiego postępu. To oni dobijają zakłady pracy poprzez swoje roszczenia, odrzucaniu restrukturyzacji i programów oszczędnosciowych. Weźcie sie do uczciwej roboty.
[/quote]POstkomuna zniszczy wszystkie te zakłady pracy jak piszesz i nie będzie żadnych związków,nie będzie wobec tego żadnej pracy, tylko zgaśić światło.
Avatar
Adamek / 26 stycznia 2013 o 18:17
[quote name='pursuers' timestamp='1359219859' post='725876']
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bierzesz ?
to zrobiła twoja wymarzona SOLIDARNOŚĆ !!!
[/quote]Nie żadna SOLIDARNOŚĆ tylko BOLEK z żydem,esbecją,komuchami,konfidentami i innymi pachołkami Moskwy,a okrągły stół to jedna narodowa ściema i zdrada narodu polskiego.Będzie się nam to jeszcze latami odbijać !!!!! Oglądnij tym czasem NOCNA ZMIANĘ.
Avatar
Emeryt / 26 stycznia 2013 o 18:11
Związki zawodowe to zakała rozwoju Polski, to nygusy, nieroby i oportuniści wszelkiego postępu. To oni dobijają zakłady pracy poprzez swoje roszczenia, odrzucaniu restrukturyzacji i programów oszczędnosciowych. Weźcie sie do uczciwej roboty.
Avatar
pursuers / 26 stycznia 2013 o 18:04
[quote name='maszynista' timestamp='1359135976' post='725556']
Do RYŻEGO cioto pretensje i tylko do niego. POstkomuniści rozpieprzyli całe PKP, i teraz jest tak że prezesów,zastępców i asystentów jest więcej jak nas maszynistów.Każdemu z nich osobno do ryja trzeba dać od 8,000 - 29,500 ,czy nasz kraj na to stać ??? Co ci prezesi nie ukradną to komuniści w sejme czy senacie POdzielą na premie i nagrody dla siebie,a zęby wszyscy w kolejarzy wbijają.
[/quote]
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bierzesz ?
to zrobiła twoja wymarzona SOLIDARNOŚĆ !!!
[quote name='maszynista' timestamp='1359135976' post='725556']
Do RYŻEGO cioto pretensje i tylko do niego. POstkomuniści rozpieprzyli całe PKP, i teraz jest tak że prezesów,zastępców i asystentów jest więcej jak nas maszynistów.Każdemu z nich osobno do ryja trzeba dać od 8,000 - 29,500 ,czy nasz kraj na to stać ??? Co ci prezesi nie ukradną to komuniści w sejme czy senacie POdzielą na premie i nagrody dla siebie,a zęby wszyscy w kolejarzy wbijają.
[/quote]
postkomuniści rozpieprzyli PKP ?
co bi... rozwiń
Avatar
ShepardN7 / 26 stycznia 2013 o 17:19
Setnie się uśmiałem czytając nieobiektywny artykuł „pseudo gazety” a potem komentarze osób bez jakiegokolwiek pojęcia o całej sytuacji.
Pierwsza głupota - bilety nie kosztowały kolejarzy 1% ceny, ponieważ najpierw każdy z nich musiał wykupić wspomnianą zniżkę dla siebie i ewentualnie dla swojego małżonka.
Pani Ewelina twierdzi, że przywilej ten pochodzi z czasów PRL i kto ma dzisiaj takie zniżki? Otóż droga Pani mają je 22 grupy - [url="http://www.pkp.pl/sites/default/files/wykaz_ulg_ustawowych_2012_0.pdf"]http://www.pkp.pl/si...wych_2012_0.pdf[/url] ,z czego większość jest uzasadnionych, ale co w tym gronie robią nauczyciele (to oni nie wiadomo czemu dostali taki przywilej za czasów Gierka) i różnej maści formacje mundurowe? Radzę na drugi raz poczytać trochę zanim coś się powie.
Co do samej ulgi dla kolejarzy jej pierwotny kształt był uzupełnieniem wynagrodzenia czyli jednym z jego składników - normalne więc jest, że jeżeli zabiera się jeden składnik to w zamian należy dać inny. O tym niestety władze PKP zapomniały i media również. Wbrew pozorom kolejarze nie zarabiają kokosów jak się wielu ludziom wydaje (w porównaniu do szefostwa spółki, w której roi się od kolegów ministra Nowaka i spółki).
Jeszcze słowo o uprawnieniach emerytów - słyszeliście kiedyś o konstrukcji tzw. praw nabytych?? Jak nie to poczytajcie a potem zastanówcie się czy pan prezes Tarnowski i jego kumpel Nowak mogą ot tak pozbawiać pewnych praw.

Druga ciekawostka - jak inne grupy zawodowe strajkują i walczą o swoje prawa to nikt nie krzyczy i nie pomstuje (pielęgniarki, nauczyciele, policjanci, górnicy itd.)., „Bo oni walczą o swoje, bo ciężko pracują” - tak mówią ludzie. A kolejarze to co - wakacje mają?? Nie wiem czy wiecie, ale to jest bardzo odpowiedzialna i ciężka praca, choćby teraz w okresie zimowym, kiedy częściej zdarzają się usterki i różne problemy. Niestety niektórzy tego nie rozumieją i wolą tylko pomstować zamiast zastanowić się nad specyfiką zawodu.

Trzecia głupota - użytkowniczka o ksywie „Monika” chce wszystkich pozwalniać i cytuję „przyjąć ludzi, którym będzie zależeć na pracy”. Powodzenia życzę, zwłaszcza, dlatego, że większość szkół o profilu kolejowym dawno zamknięto stwierdzając chyba, że nowi adepci kolejarstwa nie są potrzebni. W Lublinie dopiero niedawno otworzyli klasy o profilu kolejowym, ale to jest moim zdaniem melodia przyszłości zanim wykształcą następców obecnych kolejarzy.

I czwarta głupota - użytkownik „meg” cytuję: „Podróżujemy w zasyfionych śmierdzących wagonach…”. Drogi użytkowniku - przed każdym wyjazdem na trasę pociąg jest sprzątany. Niestety większość podróżnych to zwykłe świnie i chamy, którzy sami odpowiadają za taki stan polskich pociągów (chodzi o tzw. syf). Niejednokrotnie widziałem jak ludzie robili bałagan w ubikacjach a potem psioczyli, że strach tam wejść - typowa polska hipokryzja. Nie zapominajmy o złotej polskiej młodzieży („studenty”), którzy bez krępacji trzymają nogi z buciorami na siedzeniach a potem narzekają, że brudno. Typowa polska mentalność - pociąg jest rzeczą niczyją, więc można go śmiało niszczyć, brudzić itp. Jak dla mnie są to elementarne braki w wychowaniu, ale pewnie się mylę - pociągi same się brudzą i niszczą, tak myśli większość Polaków, więc pewnie tak jest.

Mógłbym wam napisać coś jeszcze, ale to raczej próżny trud - i tak nie zrozumiecie, wolicie słuchać i czytać brednie nadawane przez nieobiektywne media.
Setnie się uśmiałem czytając nieobiektywny artykuł „pseudo gazety” a potem komentarze osób bez jakiegokolwiek pojęcia o całej sytuacji.
Pierwsza głupota - bilety nie kosztowały kolejarzy 1% ceny, ponieważ najpierw każdy z nich musiał wykupić wspomnianą zniżkę dla siebie i ewentualnie dla swojego małżonka.
Pani Ewelina twierdzi, że przywilej ten pochodzi z czasów PRL i kto ma dzisiaj takie zniżki? Otóż droga Pani mają je 22 grupy - [url="http://www.pkp.pl/sites/default/files/wykaz_ulg_ustawowych_2012_0.pdf"]http://www.pkp.pl/si...... rozwiń
Avatar
schaboszczak / 26 stycznia 2013 o 15:01
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1359202412' post='725800']
A kto to jest RYŻY durniu - ciekawe czy ty masz rower bo chcesz za darmo jeździć pociagami - wstydu nie masz tępaku
[/quote]RYŻY - CYCU, to chyba pierwszy kosmonauta. bu.ha.ha.ha.
Avatar
Gość / 26 stycznia 2013 o 14:53
[quote name='zniesmaczony' timestamp='1359202412' post='725800']
A kto to jest RYŻY durniu - ciekawe czy ty masz rower bo chcesz za darmo jeździć pociagami - wstydu nie masz tępaku
[/quote]Wczoraj cie CWELU puścili,nie wiesz kto ma taką ksywe ??? Starego spytaj !!!
Zobacz wszystkie komentarze 46

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków"
galeria

Premier Mateusz Morawiecki w Białej Podlaskiej: "Spełniamy marzenia Polaków" 7 16

Premier Mateusz Morawiecki przekazał klucze lokatorom Mieszkań Plus w Białej Podlaskiej. – Tu rozpoczynamy program który jest alternatywą dla rzeczywistości która do tej pory panowała – powiedział szef rządu.

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum"

Zarząd puławskich Azotów odpowiada związkowcom: Nie będzie "Bizancjum" 1 0

Władze puławskich Zakładów Azotowych odpowiadają na zarzuty wysuwane przez związkowców o wysokich kosztach utrzymania menedżerów nowego pionu handlowego. Kopiowanie „bizantyjskich zwyczajów”, jak zapewnia zarząd firmy, to nieprawda

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie

Przeczytaj zanim wybierzesz się na imprezę lub przyjęcie 0 0

Tylko wnikliwy obserwator, a takim był pan Larkin, potrafi określić pozycję społeczną patrząc w kieliszek. W czyjś kieliszek. I w swój kieliszek

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia]
galeria

Setki światełek zaświeciły podczas koncertu w Lublinie [zdjęcia] 9 1

Drugiego dnia Kulturaliów w Lublinie zobaczyć można było m.in. Kamp!, The Dumplings i Myslovitz

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana

Górnik gra z Rakowem. Liczy się tylko wygrana 1 1

PIŁKARSKA NICE I LIGA Do zakończenia sezonu pozostały już tylko dwie kolejki. W niedzielę o godzinie 12:45 łęcznianie zagrają na swoim stadionie z Rakowem Częstochowa. Aby zachować szanse na utrzymanie łęcznianie muszą zwyciężyć i liczyć na to, że w dwóch ostatnich meczach punkty zgubi Stomil Olsztyn

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej
27 maja 2018, 15:00

Piknik Charytatywny w Niedrzwicy Kościelnej 8 0

Co Gdzie Kiedy. W niedzielę, 27 maja o godz. 15 w szkole podstawowej w Niedrzwicy Kościelnej odbędzie się Piknik Charytatywny na rzecz Kingi Bartoszcze i Weroniki Przybycień. W programie m.in. Kabaret PKS.

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu

Rozebrali go do naga w lesie, brutalnie pobili. Dopiero rano dotarł do domu 32 5

Brutalny napad w Kraśniku. Aresztowano dwóch mężczyzn, którzy w Kraśniku wtargnęli do domu 20-latka, zabrali do lasu i dotkliwie pobili. Mężczyzna trafił do szpitala.

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty

Właściciel tego foliowego namiotu ma spore kłopoty 0 0

Ponad 1,5 metra miały niektóre z roślin konopi które zabezpieczyli policjanci w domu 20-latka

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo]
film

Skacze z okna i odjeżdża, wszystko nagrała kamera. Kto podpalił przedszkole? [wideo] 30 2

Lubartowscy policjanci ustalają okoliczności, w jakich doszło do pożaru będącego w budowie przedszkola w Kamionce. Spaleniu uległa część poddasza

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm

Festiwal "W krainie pierogów w Bychawie". Wystąpią Universe i Bajm 4 0

Kto odwiedzi Bychawę w dniach 26-27 maja, będzie mógł spróbować pierogów z trzech województw: lubelskiego, podkarpackiego i podlaskiego. A to za sprawą imprezy „Na Kulinarnym Szlaku Wschodniej Polski”. Pierogi lubelskie będą kulinarną gwiazdą XIX Ogólnopolskiego Festiwalu „W Krainie Pierogów”. Gwiazdą muzyczną jest Beata i Bajm

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki
galeria

Życzenia na Dzień Mamy 2018. Wierszyki, śmieszne życzenia sms, zabawne rymowanki 0 0

Dziś 26 maja, czyli Dzień Mamy. Przygotowaliśmy dla Was wierszyki i życzenia, które mogą Wam się dziś przydać

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć

Sytuacja jest bardzo zła, ale Wisła Puławy chce jeszcze powalczyć 5 4

Zostały już tylko dwa mecze, szanse na utrzymanie są bardzo małe, a na dodatek Wisła gra z zespołami, które mogą mieć jeszcze nadzieje na awans. Mimo wszystko puławianie chcą jeszcze powalczyć. W sobotę o godz. 17 czeka ich wyjazdowy mecz z Radomiakiem

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82

Wybiegł łoś. Poważny wypadek w Dominiczynie, trzy osoby ranne. Zablokowana DK82 8 3

Do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w Dominiczynie na drodze krajowej nr 82 między Łęczną a Włodawą

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach
27 maja 2018, 10:00

Kiermasz Klubu Twórców Ludowych w Puławach 0 0

W niedzielę, 27 maja o godz. 10 na Skwerze Niepodległości w Puławach odbędzie się Wiosenny Kiermasz Klubu Twórców Ludowych.

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze

Dziecko zginęło na przejściu wracając ze szkoły, ojciec chce poznać opinie o dyrektorze 57 20

Grzegorz Małys, ojciec 12-letniego Rafała, który zginął na przejściu dla pieszych wracając z zajęć na basenie, będzie mógł poznać opinie dotyczące pracy byłego już dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Zamościu. Sam domagał się ich ujawnienia. Prezydent Zamościa będzie musiał udostępnić te dokumenty

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!