Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

15 kwietnia 2014 r.
10:34
Edytuj ten wpis

Kolejka przed NBP po monety z papieżem. Te za 7,8 tys. zł rozeszły się w 30 minut

Autor: Zdjęcie autora Paweł Puzio
11 22 A A

Srebrne 500-złotówki z papieżem rozeszły się w mgnieniu oka. Bank sprzedawał je za 7,8 tys. zł. Chwilę później pojawiły się na portalu aukcyjnym za ponad 9 tys. zł. Chętnych do kupna nie brakowało

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Monety kolekcjonerskie upamiętniającą kanonizację Jana Pawła II oddziały Narodowego Banku Polskiego zaczęły sprzedawać we wtorek. Ale już w niedzielę pod lubelskim oddziałem Narodowego Banku Polskiego ustawiła się długa kolejka chętnych. - Na kolekcjonerów czekała złota moneta o nominale 100 zł, srebrne 500 zł i 10 zł oraz 2 zł ze stopu Nordic Gold - wylicza Ewa Waszkiewicz, rzecznik prasowy lubelskiego oddziału NBP. Złota 100-złotówka ze złota kosztowała 1650 zł, a 10-złotówka 125 zł. Najwięcej emocji wzbudzała moneta o nominale 500 zł. Bank sprzedawał ją za 7800 zł. - Jest pierwsza polska moneta o masie 1 kilograma, ze srebra próby 999 i średnicy 10 centymetrów. Jej nakład to tylko 966 egzemplarzy, symbolicznie upamiętniający datę chrztu Polski - tłumaczy Waszkiewicz. - Do Lublina trafiło kilka srebrnych 500-złotówek. Rozeszły się w niespełna pół godziny - dodaje rzecznik lubelskiego oddziału NBP. Pamiątka po kanonizacji Sprzedaż ruszyła o godz. 8. Już przed godz. 11 srebrne 500-złotówki pojawiły się na największym portalu aukcyjnym Allegro. Na licytacjach były sprzedawane za 9,1- 9,8 tys. zł. Nie wszyscy jednak stali w długiej kolejce, by na monetach zarobić. - Chcę mieć pamiątkę po kanonizacji naszego papieża. Nie mogę pojechać do Rzymu, więc poluję na srebrną 10-złotówkę. To będzie nasza rodzinna pamiątka - mówi pani Maria, która miała miejsce w połowie długiego ogonka. - Z czasem ceny tych monet wzrosną - przyznaje Zbigniew Nestorowicz, szef Polskiego Towarzystwa Numizmatycznego. - Jednak dla mnie, jako numizmatyka, jest to najmniej istotne. Liczy się estetyka monety, kompletna kolekcja, a nie wzrost wartości. Papież na monetach Jan Paweł II doczekał się upamiętnienia na monetach jeszcze za swojego życia. Narodowy Bank Polski emituje monety z wizerunkiem polskiego papieża od 1982 r. Na monetach upamiętniono m.in. kolejne pielgrzymki do Polski (z roku 1983, 1987 i 1991), rocznice pontyfikatu (1988, 1998, 2003) oraz X Kongres Eucharystyczny (1997). NBP wyemitował już w sumie ponad 50 różnych monet z wizerunkiem Papieża Polaka. Najdroższa jest złota 200-złotówka z papieżem z 1987 roku, która dziś jest wyceniona na 350 tys. zł.
Czytaj więcej o:

Komentarze 22

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
zen / 16 kwietnia 2014 o 09:03

To jest skandal, że jakiś pajac pieprzy takie głupoty ! Ja sobie nie życze  ! I co ! A tak nawiasem wszyscy głodni okradani i bez grosza stoją po 4 dni by coś kupić !!!!!!! Za co jak mówicie, że bieda jakiej niebyło ???  czyżby znowu odzwał się mondr rydzok z propozycją zebrania z powrotem i "łon to zagospodaruje" - fałsz i obłuda

Avatar
też emeryt / 15 kwietnia 2014 o 21:44

Kiedyś pewien emeryt woził bułeczki do sąsiedniej wioski gdyż tam nie było sklepu i sprzedawał z małym zyskiem.

Odpowiadał przed sadem jako spekulant .

Teraz banki nie spekulują ???

500zl sprzedają za 8000zl !!!!

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2014 o 20:33

takie tanie? A szum, że papcio TAKI DROGI - NJADROŻSZY!

Już Ali Akcza przekonał się, żę NIE WARTO BYŁO STRZELAĆ - siedizał więcej niż on był warty!

Z monetami to samo - wyrzucona kasa w błoto!

Avatar
iiuuy / 15 kwietnia 2014 o 19:56

Ta moneta nie warta jest nawet 500zł. Jest warta tyle ile kruszec srebra + wartość wybicia.

I tak samo, jeśli PL ma duże zasoby srebra, to powinna wybić tą monetę w wartości załóżmy 10zł w monecie srebrej i puścić w obieg, aby każdy mógł taką monetę mieć. Ale po co... lepiej zarobić na moencie ponad 7000zł lekką ręką.

Avatar
ZESPÓŁ DWONA / 15 kwietnia 2014 o 19:39

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 2 : (z usuniętymi błędami)

12} Od marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATyczna afera z Karolem WOJTYŁA, KOCHANKĄ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP) ArcyLUbelski Bsikup Stasio BUDZIK opier...niczał ludzi, że "powinni się wstydzić"!!! Żaden Axcelencja nie opier...niczył ani księŻULA, ani Zakonnicy, że się PUSZCZAJĄ! W goegle wystarczy wpisać: IRENA KINASZEWSKA oraz N'U'N TU'BE (opuszczając znaki między literami), a paPIESKIE (z)BAWIENIE w 100%! Go Go łym okiem widać, że to D'e'BILE, bo co to za ŚWIĘTY, którego trzeba się WTYDZIĆ? Na KUL-u powinno wisieć aktualne hasło: "NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM"!

3) "Gazeta Krakowska" z dn. 7.IV.2014 r. w artyKULe: "Akademicka Droga Krzyżowa zatrzymała się przed klubem go go [ZDJĘCIA]" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA serwowaną przez samego Kardynała Stanisława DZIWISZA podpuszczającego ludzi w Modlitewny Sposób(z)BAWIENIA. Wcześniej Związek pokazał kilka AFER KOŚCIELNYCHczyli ZŁO (z)BAWIENIA, o których Sklerotyczny Kardynał zachowuje ŚWIETY SPOKÓJ i jak sam PEDO: "walkę z szerzącym się złem, które dzieje się na naszych oczach w centrum miasta. " Na NASZYSCH OCZACH WE WRZEŚNIU 2012 r. DZIECI LIZAŁY ksieŻULOWI DYREKTOROWI GIMNAZJUM KOLANA - szkoda, że nie LIZAŁY Go Go w d...! Go Go - łym okiem widać, że to D'e'BILE! Wzorem Abp-a Stanisława BUDZIKA Kardynał Stanisław DZIWISZ zapomniał opier...niczyć księŻULI i Zakonnice, że się PUSZCZAJĄ!

W trwającej od 2013 r. KULejnej AFERZE (z)BAWIENIA z Ojcostwem Księdza IRKA oPiS-ywanej w prasie los DNA powinien być przeznaczony i dla Karola W.! pseudonim OJSCIEC ŚW.(irnięty) JP 2.

Skoro WYKOPALI z grobu Ks. IRKA to dlaczego nie można tego zafundować Karolowi W.?

4) "Dziennik Bałtycki" z dn. 11.IV.2014 r. w artyKULe "Pierwsza Komunia Święta coraz wcześniej. W tym roku już 5-latki przyjmą sakrament" oPiS-ujue DROGĘ (z)BAWIENIA Aminencji i księŻULI. JakPEDO "BUBLIA": "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE..." stare DZIADKI habitowe nie mogą wytrzymać i serwują SAKRAMENTY(z)BAWIENIA coraz młodszym! w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA, a Związek od lat serwuje proPOZYCJE (z)BAWIENIA:

( ... ) Cenzura Braci Naczelnych objmuje znane proPOZYCJE (z)BAWIENIA z ich EFEKTAMI...

5)"NEWSWEEK" z dn. 15.IV.2014 r. w artyKULe "Aleksandra Pawlicka: Zamknąć księdza " opisuje funkcjonowanie WATYKAŃSKIEJ FABRYKI CUD(ak)ÓW. Dalszy ciąg sprawy ksieŻULA LEMAŃSKIEGO i walka o przetrwanie samego B-pa Henryka Hosera planującego w NAGRODĘ (z)BAWIENIA i BUNT zamknąć DOM (z)BAWIENIA zwany KOŚCIOŁEM! Czarna rozpacz panowała za czasów PRL-u, ksieŻULE ROZPACZAŁY jak PZPR-owcy zamykali KOŚCIOŁT, a teraz SAMI SIE WYKOŃCZĄ. Widać głoym okem, że to zwykłe D'e'bile pokazujące FIKCJĘ (z)BAWIENIA!~- Wszyscy "wyrzuceni z NIEBA"
funkcjonują NORMALNIE, co świadczy, że
BOSKA TEORIA (z)BAWIENIA jest zwykłą FIKCJĄ przerodzoną w CUDOWNY SPOSÓB w chorobę psychiczną szKULOną już od WYŻSZYCH SZKÓŁ AKTORSKICH - dawniej SEMINARIA DUCHOWNE!

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W.. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

( ... )

Po wpisaniu w GOOGLE hasła:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= oraz z kropkami i bez kropek MIĘDZY LITERAMI- ukaże się więcej info, a czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW=)

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 2 : (z usuniętymi błędami)

12} Od marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATyczna afera z Karolem WOJTYŁA, KOCHANKĄ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP) ArcyLUbelski Bsikup Stasio rozwiń

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 15 kwietnia 2014 o 19:37
NIE WSZYSTKO ZᆪOTO, CO SIᅧ フWIᅧCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOᆪA: cz. 2 : 
 
12}ᅠOd marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATycznaᅠafera z Karolem WOJTYᆪA, KOCHANKᆬ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP)ᅠArcyLUbelskiᅠBsikup StasioᅠBUDZIK opier...niczaᄈ ludzi, ﾿e "powinni si↑ wstydzi₩"!!!ᅠᆵaden Axcelencja nie opier...niczyᄈ ani ksi↑ᆵULA, ani Zakonnicy, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ! W goegle wystarczy wpisa₩:ᅠIRENA KINASZEWSKAᅠorazᅠN'U'N TU'BEᅠ(opuszczajᄍc znaki mi↑dzy literami), a paPIESKIEᅠ(z)BAWIENIE w 100%! Go Go ᄈym okiem wida₩, ﾿e to D'e'BILE, bo co to zaᅠフWIᅧTY, kt￳regoᅠtrzeba si↑ WTYDZIᅥ? Na KUL-u powinno wisie₩ aktualne hasᄈo: "NASZ PROFESOR フWIᅧT(ojebliw)YM"!
 
3)ᅠ"Gazeta Krakowska" z dn. 7.IV.2014 r.ᅠw artyKULe: "Akademicka Droga Krzy﾿owa zatrzymaᄈa si↑ przed klubem go go [ZDJᅧCIA]" oPiS-ujeᅠDROGᅧᅠ(z)BAWIENIAᅠserwowanᄍ przez samego Kardynaᄈa Stanisᄈawa DZIWISZAᅠpodpuszczajᄍcego ludzi w Modlitewny Spos￳b(z)BAWIENIA. WczeワniejᅠZwiᄍzek pokazaᄈ kilka AFER KOフCIELNYCHczyliᅠZᆪOᅠ(z)BAWIENIA, o kt￳rychᅠSklerotyczny Kardynaᄈ zachowuje フWIETY SPOKᅮJᅠi jak sam PEDO: "walk↑ z szerzᄍcym si↑ zᄈem, kt￳re dzieje si↑ na naszych oczach w centrum miasta.ᅠ" Na NASZYSCH OCZACH WE WRZEフNIU 2012 r. DZIECI LIZAᆪY ksieᆵULOWI DYREKTOROWI GIMNAZJUM KOLANA - szkoda, ﾿e nie LIZAᆪY Go Go w d...! Go Go - ᄈym okiem wida₩, ﾿e to D'e'BILE! Wzorem Abp-a Stanisᄈawa BUDZIKA Kardynaᄈ Stanisᄈaw DZIWISZᅠzapomniaᄈ opier...niczy₩ ksi↑ᆵULI i Zakonnice, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ!
 
W trwajᄍcej od 2013 r. KULejnej AFERZE (z)BAWIENIA z Ojcostwem Ksi↑dza IRKA oPiS-ywanej w prasie los DNA powinien by₩ przeznaczony i dla Karola W.! pseudonim OJSCIEC フW.(irni↑ty) JP 2.
 
Skoro WYKOPALI z grobu Ks. IRKA to dlaczego nie mo﾿na tego zafundowa₩ Karolowi W.?
 
4)ᅠ"Dziennik Baᄈtycki"ᅠz dn.ᅠ11.IV.2014 r.ᅠw artyKULe "Pierwsza Komunia フwi↑ta coraz wczeワniej. W tym roku ju﾿ 5-latki przyjmᄍ sakrament"ᅠoPiS-ujueᅠDROGᅧᅠ(z)BAWIENIAᅠAminencji i ksi↑ᆵULI. JakPEDO "BUBLIA":ᅠ"DOPUフᅥCIE DZIATKOM PRZYCHODZIᅥ DO MNIE..." stareᅠDZIADKI habitowe nie mogᄍ wytrzyma₩ᅠi serwujᄍᅠSAKRAMENTY(z)BAWIENIA coraz mᄈodszym! w PEDOgogicznej ROLI KOフCIOᆪA, a Zwiᄍzek od lat serwuje proPOZYCJEᅠ(z)BAWIENIA:
 
( ... ) Cenzura Braci Naczelnych objmuje znane proPOZYCJE (z)BAWIENIA z ich EFEKTAMI...
 
5)"NEWSWEEK" z dn. 15.IV.2014 r.  w artyKULe "Aleksandra Pawlicka: Zamknᄍ₩ ksi↑dza " opisuje funkcjonowanie WATYKA￑SKIEJ FABRYKI CUD(ak)ᅮW. Dalszy ciᄍg sprawy ksieᆵULA LEMA￑SKIEGO i walka o przetrwanie samego B-pa Henryka Hosera planujᄍcego w NAGRODᅧ (z)BAWIENIA i BUNT zamknᄍ₩ DOM (z)BAWIENIA zwany KOフCIOᆪEM! Czarna rozpacz panowaᄈa za czas￳w PRL-u, ksieᆵULE ROZPACZAᆪY jak PZPR-owcy zamykali KOフCIOᆪT, a teraz SAMI SIE WYKO￑CZᆬ. Wida₩ gᄈoym okem, ﾿e to zwykᄈe D'e'bile pokazujᄍce FIKCJᅧ (z)BAWIENIA!~- Wszyscy "wyrzuceni z NIEBA"
 funkcjonujᄍ NORMALNIE, co ワwiadczy, ﾿e BOSKA TEORIA (z)BAWIENIA jest zwykᄈᄍ FIKCJᆬ przerodzonᄍ w CUDOWNY SPOSᅮB w chorob↑ psychicznᄍ szKULOnᄍ ju﾿ od WYᆵSZYCH SZKᅮᆪ AKTORSKICH - dawniej SEMINARIA DUCHOWNE!
 
( ... )
CENZURA Brata Naczelnego D.W..ᅠpokazujaca jakᅠAmnencje chcᄍ Go Goᅠ(z)BAWIᅥ
( ... )
 
Po wpisaniu w GOOGLE hasᄈa:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOフᅥ=OR:GANI:STᅮW= oraz z kropkami i bez kropek MIᅧDZY LITERAMI- uka﾿e si↑ wi↑cej info, a czyta₩ nale﾿y Zwiᄍzkowe wpisy pod artykuᄈami.
 
Z wdzi↑cznoワci za m. in. wymro﾿one dzieci w 1994 r.
 
(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOフᅥ=OR:GANI:STᅮW=)
NIE WSZYSTKO ZᆪOTO, CO SIᅧ フWIᅧCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOᆪA: cz. 2 : 
 
12}ᅠOd marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATycznaᅠafera z Karolem WOJTYᆪA, KOCHANKᆬ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP)ᅠArcyLUbelskiᅠBsikup StasioᅠBUDZIK opier...niczaᄈ ludzi, ﾿e "powinni si↑ wstydzi₩"!!!ᅠᆵaden Axcelencja nie opier...niczyᄈ ani ksi↑ᆵULA, ani Zakonnicy, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ! W goegle wystarczy wpisa₩:ᅠIRENA KINASZEWSKAᅠorazᅠN'U'N TU'BEᅠ(opuszczajᄍc znaki mi↑dzy literami), a paPIESKIEᅠ(... rozwiń
Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 15 kwietnia 2014 o 19:33

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 1 :

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOC'HANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

Ino w kwietniu media podały;

1) "SUPEREXPRESS" z dn. 2.IV.2014 r. w artyKULe: "Solidarna Polska: Dzień kanonizacji Jana Pawła II powinien być wolny od pracy" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej Roli Kościoła. Koszty dnia wolnego powinien pokryć KOŚCIÓŁ - takie są PRAWA DEMOKRACJI.

2) "SUPEREXPRESS" z dn. 3.IV.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz narobił długów, a komornik zajął parafię! Plebania pójdzie pod młotek?" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej Roli Kościoła. Nie jest to jedyny przypadek, bo w podobnej sytuacji od lat jest DIECEZJA GDAŃSKA za głośną AFERĘ "STELLA MARIS" ujawniona w 2002 r.;

2} rok 2010 i XXX-lecie SOLIDARNOŚCI - ówczesny dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA za grube miliony pokazał chałę i wypier...niczył Go ze stołka Prezydent Gdańska, i ... i wiele innych ŚW.(iętych) Przekrętów na GRUBE miliony!

3} Rok 2010 i głośna sprawa Ab-pa Juliusza PETZ'a PEDAŁUJĄCEGO kleryków DROGĄ (z)BAWIENIA prosto do Nieba!

4} "PANORANA" TVP 2 godz. 18:00 z dn. 23.XI.2012 r. podała, że Salezjanie z Lubina wyłudzili ponad 418,- mln kredytów bankowych, z których ponad 100 mln. nie oddali. W spawie oskarżono 12 osób w tym 9 księŻULKÓW. Jednego księŻULA skazano na 8 lat więzienia.

5} "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 6.XI.2013 r. w artyKULe: "Oskarżony przedsiębiorca dostał pracę na KUL" oPiSuje WYŁUDZONE dotacje unijne w kwocie 400 tys. zł. w latach 2009 - 2011. Wcześniej "D.W." informował jak ktoś w przypływie (z)BAWIENIA przeznaczył 4 mln. SPADKU na spektaKULarne (z)BAWIENIE (19.IX.2013 r.)! Jak każdy Axcelencja bez przerwy pedo to samo, to jest w stanie (w)MÓWIĆ WSZYSTKO - nawet SZOPKĘ!

Oprócz tych CUDÓW dochodzą GWAŁTY księŻULI: np.

6} "SUPEREXPRESS" z 22.VII.2013 r. w art.: "Gdańsk: ksiądz upił i zgwałcił 19-latkę?" oPiSuje DROGĘ (z)BAWIENIA w NAUCZYCIELSKIEJ ROLI KOŚCIOŁA, w GOOGLE wystarczy wpisać hasło: KSIĄDZ ZGWAŁCIŁ i pokazują się prawdziwe CUDA!

Poza g'wa'łta'mi - ZA'BÓJ'STWA.

7} "GŁOS WIELKOPOLSKI" od VII.2012 r. oPiSywał CUD NARODZIN i reakcję ksieŻULA, który NIE CHCIAŁ (z)BAWIĆ POTOMKA I "ŁEB MU UPIER***LIŁ"!

Przekręty zaś i zwykłe ZŁODZIEJSTWO są DROGĄ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA!

8} Wstępem do PEDOafery były OTRZĘSINY w Gimnazjum SALEZJAŃSKIM z LUBINA (IX. 2012 r.) gdzie uczniowie płci obojga LIZALI KOLANA ksieŻULKA DYREKTORA pokazującego najnowsze osiągi KOŚCIOŁA- PEDOgogikę (z)BAWIENIA! W efekcie UCZNIOWIE w nagrodę (z)BAWIENIA dostali PSYCHOLOGA, a księŻULO dalej może WSZYSTKICH (z)BAWIĆ!

9} Od wakacji 2013 r. PEDO afera w wydaniu Aminencji i ksieŻULI...

10} Od marca 2013 odświeżona z lat 1980-tych sprawa OJCOSTWA Ojca SW.(irniętego) JP 2, Jego Syna ADASIA i Kochani IRENY! Tak wygląda PRAWDZIWA (s)CENA (z)BAWIENIA "NA WIEKI WIEKÓW"... Enter!

11} Od lat prezentowane strony XXX przez =K:Z= NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ= OR:GANI:STÓW= i ASC z udziałem księŻULI i ZAKONNIC otwierające się niczym ##### BRA'MY (z)B'AW'IENIA po wpisaniu w google hasła:NU'N TU'BE (po opuszczeniu znaków między literami)! I tu spektaKULarnie psychoPATyczny problem: AFERA czy (z)BAWINIE?

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 1 :

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOC'HANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR... rozwiń

Avatar
zdziwiony / 15 kwietnia 2014 o 19:18

Moneta – [...]  znak pieniężny [...] opatrzony znakiem emitenta.  Emitent gwarantował umowną wartość monety. [...]



no tak, na maturze wycofali matematykę, a może i logikę z programu nauczania. O czymś takim jak popyt - podaż nie wspominam :)

faktycznie nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Moneta ma nominał 500 zł, a nie że jest warta 500 zł.

Warta jest tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

Tyle z definicji.

500 zł, to jest 500 zł, a jeśli masz inną opinię, to pójdź do sklepu i kup tą pięćsetzłotówką towar za 8 tys. Podobno zgodnie z prawami popytu i podaży jest tyle warta.

Przytyków do matematyki mi nie rób. Sądzę, że nie masz pojęcia o tak podstawowych analizach jak PCA, RDS, czy analiza skupień.

Moneta – [...]  znak pieniężny [...] opatrzony znakiem emitenta.  Emitent gwarantował umowną wartość monety. [...]



no tak, na maturze wycofali matematykę, a może i logikę z programu nauczania. O czymś takim jak popyt - podaż nie wspominam :)

faktycznie nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Moneta ma nominał 500 zł, a nie że jest warta 500 zł.

Warta jest tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

Tyle z definicji.

500 zł, to jest 500 zł, a jeśli masz inną opinię, to pójdź do skle... rozwiń

Avatar
skedok / 15 kwietnia 2014 o 19:01

Można tym z koleiki zabrać spokojnie połowę emerytury,niech lepiej pilnują gara i apteki........p.Szczurek tu jest kasa a nie u niepełnosprawnych. :ph34r:

Avatar
mateusz / 15 kwietnia 2014 o 18:39

Komu to potrzebne, dziadki wierza w cuda. Skad maja pieniadze?

Avatar
zen / 16 kwietnia 2014 o 09:03

To jest skandal, że jakiś pajac pieprzy takie głupoty ! Ja sobie nie życze  ! I co ! A tak nawiasem wszyscy głodni okradani i bez grosza stoją po 4 dni by coś kupić !!!!!!! Za co jak mówicie, że bieda jakiej niebyło ???  czyżby znowu odzwał się mondr rydzok z propozycją zebrania z powrotem i "łon to zagospodaruje" - fałsz i obłuda

Avatar
też emeryt / 15 kwietnia 2014 o 21:44

Kiedyś pewien emeryt woził bułeczki do sąsiedniej wioski gdyż tam nie było sklepu i sprzedawał z małym zyskiem.

Odpowiadał przed sadem jako spekulant .

Teraz banki nie spekulują ???

500zl sprzedają za 8000zl !!!!

Avatar
Gość / 15 kwietnia 2014 o 20:33

takie tanie? A szum, że papcio TAKI DROGI - NJADROŻSZY!

Już Ali Akcza przekonał się, żę NIE WARTO BYŁO STRZELAĆ - siedizał więcej niż on był warty!

Z monetami to samo - wyrzucona kasa w błoto!

Avatar
iiuuy / 15 kwietnia 2014 o 19:56

Ta moneta nie warta jest nawet 500zł. Jest warta tyle ile kruszec srebra + wartość wybicia.

I tak samo, jeśli PL ma duże zasoby srebra, to powinna wybić tą monetę w wartości załóżmy 10zł w monecie srebrej i puścić w obieg, aby każdy mógł taką monetę mieć. Ale po co... lepiej zarobić na moencie ponad 7000zł lekką ręką.

Avatar
ZESPÓŁ DWONA / 15 kwietnia 2014 o 19:39

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 2 : (z usuniętymi błędami)

12} Od marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATyczna afera z Karolem WOJTYŁA, KOCHANKĄ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP) ArcyLUbelski Bsikup Stasio BUDZIK opier...niczał ludzi, że "powinni się wstydzić"!!! Żaden Axcelencja nie opier...niczył ani księŻULA, ani Zakonnicy, że się PUSZCZAJĄ! W goegle wystarczy wpisać: IRENA KINASZEWSKA oraz N'U'N TU'BE (opuszczając znaki między literami), a paPIESKIE (z)BAWIENIE w 100%! Go Go łym okiem widać, że to D'e'BILE, bo co to za ŚWIĘTY, którego trzeba się WTYDZIĆ? Na KUL-u powinno wisieć aktualne hasło: "NASZ PROFESOR ŚWIĘT(ojebliw)YM"!

3) "Gazeta Krakowska" z dn. 7.IV.2014 r. w artyKULe: "Akademicka Droga Krzyżowa zatrzymała się przed klubem go go [ZDJĘCIA]" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA serwowaną przez samego Kardynała Stanisława DZIWISZA podpuszczającego ludzi w Modlitewny Sposób(z)BAWIENIA. Wcześniej Związek pokazał kilka AFER KOŚCIELNYCHczyli ZŁO (z)BAWIENIA, o których Sklerotyczny Kardynał zachowuje ŚWIETY SPOKÓJ i jak sam PEDO: "walkę z szerzącym się złem, które dzieje się na naszych oczach w centrum miasta. " Na NASZYSCH OCZACH WE WRZEŚNIU 2012 r. DZIECI LIZAŁY ksieŻULOWI DYREKTOROWI GIMNAZJUM KOLANA - szkoda, że nie LIZAŁY Go Go w d...! Go Go - łym okiem widać, że to D'e'BILE! Wzorem Abp-a Stanisława BUDZIKA Kardynał Stanisław DZIWISZ zapomniał opier...niczyć księŻULI i Zakonnice, że się PUSZCZAJĄ!

W trwającej od 2013 r. KULejnej AFERZE (z)BAWIENIA z Ojcostwem Księdza IRKA oPiS-ywanej w prasie los DNA powinien być przeznaczony i dla Karola W.! pseudonim OJSCIEC ŚW.(irnięty) JP 2.

Skoro WYKOPALI z grobu Ks. IRKA to dlaczego nie można tego zafundować Karolowi W.?

4) "Dziennik Bałtycki" z dn. 11.IV.2014 r. w artyKULe "Pierwsza Komunia Święta coraz wcześniej. W tym roku już 5-latki przyjmą sakrament" oPiS-ujue DROGĘ (z)BAWIENIA Aminencji i księŻULI. JakPEDO "BUBLIA": "DOPUŚĆCIE DZIATKOM PRZYCHODZIĆ DO MNIE..." stare DZIADKI habitowe nie mogą wytrzymać i serwują SAKRAMENTY(z)BAWIENIA coraz młodszym! w PEDOgogicznej ROLI KOŚCIOŁA, a Związek od lat serwuje proPOZYCJE (z)BAWIENIA:

( ... ) Cenzura Braci Naczelnych objmuje znane proPOZYCJE (z)BAWIENIA z ich EFEKTAMI...

5)"NEWSWEEK" z dn. 15.IV.2014 r. w artyKULe "Aleksandra Pawlicka: Zamknąć księdza " opisuje funkcjonowanie WATYKAŃSKIEJ FABRYKI CUD(ak)ÓW. Dalszy ciąg sprawy ksieŻULA LEMAŃSKIEGO i walka o przetrwanie samego B-pa Henryka Hosera planującego w NAGRODĘ (z)BAWIENIA i BUNT zamknąć DOM (z)BAWIENIA zwany KOŚCIOŁEM! Czarna rozpacz panowała za czasów PRL-u, ksieŻULE ROZPACZAŁY jak PZPR-owcy zamykali KOŚCIOŁT, a teraz SAMI SIE WYKOŃCZĄ. Widać głoym okem, że to zwykłe D'e'bile pokazujące FIKCJĘ (z)BAWIENIA!~- Wszyscy "wyrzuceni z NIEBA"
funkcjonują NORMALNIE, co świadczy, że
BOSKA TEORIA (z)BAWIENIA jest zwykłą FIKCJĄ przerodzoną w CUDOWNY SPOSÓB w chorobę psychiczną szKULOną już od WYŻSZYCH SZKÓŁ AKTORSKICH - dawniej SEMINARIA DUCHOWNE!

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W.. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

( ... )

Po wpisaniu w GOOGLE hasła:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW= oraz z kropkami i bez kropek MIĘDZY LITERAMI- ukaże się więcej info, a czytać należy Związkowe wpisy pod artykułami.

Z wdzięczności za m. in. wymrożone dzieci w 1994 r.

(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOŚĆ=OR:GANI:STÓW=)

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 2 : (z usuniętymi błędami)

12} Od marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATyczna afera z Karolem WOJTYŁA, KOCHANKĄ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP) ArcyLUbelski Bsikup Stasio rozwiń

Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 15 kwietnia 2014 o 19:37
NIE WSZYSTKO ZᆪOTO, CO SIᅧ フWIᅧCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOᆪA: cz. 2 : 
 
12}ᅠOd marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATycznaᅠafera z Karolem WOJTYᆪA, KOCHANKᆬ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP)ᅠArcyLUbelskiᅠBsikup StasioᅠBUDZIK opier...niczaᄈ ludzi, ﾿e "powinni si↑ wstydzi₩"!!!ᅠᆵaden Axcelencja nie opier...niczyᄈ ani ksi↑ᆵULA, ani Zakonnicy, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ! W goegle wystarczy wpisa₩:ᅠIRENA KINASZEWSKAᅠorazᅠN'U'N TU'BEᅠ(opuszczajᄍc znaki mi↑dzy literami), a paPIESKIEᅠ(z)BAWIENIE w 100%! Go Go ᄈym okiem wida₩, ﾿e to D'e'BILE, bo co to zaᅠフWIᅧTY, kt￳regoᅠtrzeba si↑ WTYDZIᅥ? Na KUL-u powinno wisie₩ aktualne hasᄈo: "NASZ PROFESOR フWIᅧT(ojebliw)YM"!
 
3)ᅠ"Gazeta Krakowska" z dn. 7.IV.2014 r.ᅠw artyKULe: "Akademicka Droga Krzy﾿owa zatrzymaᄈa si↑ przed klubem go go [ZDJᅧCIA]" oPiS-ujeᅠDROGᅧᅠ(z)BAWIENIAᅠserwowanᄍ przez samego Kardynaᄈa Stanisᄈawa DZIWISZAᅠpodpuszczajᄍcego ludzi w Modlitewny Spos￳b(z)BAWIENIA. WczeワniejᅠZwiᄍzek pokazaᄈ kilka AFER KOフCIELNYCHczyliᅠZᆪOᅠ(z)BAWIENIA, o kt￳rychᅠSklerotyczny Kardynaᄈ zachowuje フWIETY SPOKᅮJᅠi jak sam PEDO: "walk↑ z szerzᄍcym si↑ zᄈem, kt￳re dzieje si↑ na naszych oczach w centrum miasta.ᅠ" Na NASZYSCH OCZACH WE WRZEフNIU 2012 r. DZIECI LIZAᆪY ksieᆵULOWI DYREKTOROWI GIMNAZJUM KOLANA - szkoda, ﾿e nie LIZAᆪY Go Go w d...! Go Go - ᄈym okiem wida₩, ﾿e to D'e'BILE! Wzorem Abp-a Stanisᄈawa BUDZIKA Kardynaᄈ Stanisᄈaw DZIWISZᅠzapomniaᄈ opier...niczy₩ ksi↑ᆵULI i Zakonnice, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ!
 
W trwajᄍcej od 2013 r. KULejnej AFERZE (z)BAWIENIA z Ojcostwem Ksi↑dza IRKA oPiS-ywanej w prasie los DNA powinien by₩ przeznaczony i dla Karola W.! pseudonim OJSCIEC フW.(irni↑ty) JP 2.
 
Skoro WYKOPALI z grobu Ks. IRKA to dlaczego nie mo﾿na tego zafundowa₩ Karolowi W.?
 
4)ᅠ"Dziennik Baᄈtycki"ᅠz dn.ᅠ11.IV.2014 r.ᅠw artyKULe "Pierwsza Komunia フwi↑ta coraz wczeワniej. W tym roku ju﾿ 5-latki przyjmᄍ sakrament"ᅠoPiS-ujueᅠDROGᅧᅠ(z)BAWIENIAᅠAminencji i ksi↑ᆵULI. JakPEDO "BUBLIA":ᅠ"DOPUフᅥCIE DZIATKOM PRZYCHODZIᅥ DO MNIE..." stareᅠDZIADKI habitowe nie mogᄍ wytrzyma₩ᅠi serwujᄍᅠSAKRAMENTY(z)BAWIENIA coraz mᄈodszym! w PEDOgogicznej ROLI KOフCIOᆪA, a Zwiᄍzek od lat serwuje proPOZYCJEᅠ(z)BAWIENIA:
 
( ... ) Cenzura Braci Naczelnych objmuje znane proPOZYCJE (z)BAWIENIA z ich EFEKTAMI...
 
5)"NEWSWEEK" z dn. 15.IV.2014 r.  w artyKULe "Aleksandra Pawlicka: Zamknᄍ₩ ksi↑dza " opisuje funkcjonowanie WATYKA￑SKIEJ FABRYKI CUD(ak)ᅮW. Dalszy ciᄍg sprawy ksieᆵULA LEMA￑SKIEGO i walka o przetrwanie samego B-pa Henryka Hosera planujᄍcego w NAGRODᅧ (z)BAWIENIA i BUNT zamknᄍ₩ DOM (z)BAWIENIA zwany KOフCIOᆪEM! Czarna rozpacz panowaᄈa za czas￳w PRL-u, ksieᆵULE ROZPACZAᆪY jak PZPR-owcy zamykali KOフCIOᆪT, a teraz SAMI SIE WYKO￑CZᆬ. Wida₩ gᄈoym okem, ﾿e to zwykᄈe D'e'bile pokazujᄍce FIKCJᅧ (z)BAWIENIA!~- Wszyscy "wyrzuceni z NIEBA"
 funkcjonujᄍ NORMALNIE, co ワwiadczy, ﾿e BOSKA TEORIA (z)BAWIENIA jest zwykᄈᄍ FIKCJᆬ przerodzonᄍ w CUDOWNY SPOSᅮB w chorob↑ psychicznᄍ szKULOnᄍ ju﾿ od WYᆵSZYCH SZKᅮᆪ AKTORSKICH - dawniej SEMINARIA DUCHOWNE!
 
( ... )
CENZURA Brata Naczelnego D.W..ᅠpokazujaca jakᅠAmnencje chcᄍ Go Goᅠ(z)BAWIᅥ
( ... )
 
Po wpisaniu w GOOGLE hasᄈa:=K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOフᅥ=OR:GANI:STᅮW= oraz z kropkami i bez kropek MIᅧDZY LITERAMI- uka﾿e si↑ wi↑cej info, a czyta₩ nale﾿y Zwiᄍzkowe wpisy pod artykuᄈami.
 
Z wdzi↑cznoワci za m. in. wymro﾿one dzieci w 1994 r.
 
(PODPISANO: =K:Z=NS:ZZ=SOL:IDAR:NOフᅥ=OR:GANI:STᅮW=)
NIE WSZYSTKO ZᆪOTO, CO SIᅧ フWIᅧCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOᆪA: cz. 2 : 
 
12}ᅠOd marca 2014 r. przypomniana z lat 1980-tych spektaKULarnie psychoPATycznaᅠafera z Karolem WOJTYᆪA, KOCHANKᆬ i synem ADASIEM. W mediach (prasa, TVP)ᅠArcyLUbelskiᅠBsikup StasioᅠBUDZIK opier...niczaᄈ ludzi, ﾿e "powinni si↑ wstydzi₩"!!!ᅠᆵaden Axcelencja nie opier...niczyᄈ ani ksi↑ᆵULA, ani Zakonnicy, ﾿e si↑ PUSZCZAJᆬ! W goegle wystarczy wpisa₩:ᅠIRENA KINASZEWSKAᅠorazᅠN'U'N TU'BEᅠ(opuszczajᄍc znaki mi↑dzy literami), a paPIESKIEᅠ(... rozwiń
Avatar
ZESPÓŁ DOWNA / 15 kwietnia 2014 o 19:33

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 1 :

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOC'HANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR(i)Atura zadba żeby SPRAWIE "ŁEB UPIER***LIĆ" i zapanuje ŚWIĘTY SPOKÓJ...

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

Ino w kwietniu media podały;

1) "SUPEREXPRESS" z dn. 2.IV.2014 r. w artyKULe: "Solidarna Polska: Dzień kanonizacji Jana Pawła II powinien być wolny od pracy" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej Roli Kościoła. Koszty dnia wolnego powinien pokryć KOŚCIÓŁ - takie są PRAWA DEMOKRACJI.

2) "SUPEREXPRESS" z dn. 3.IV.2014 r. w artyKULe: "Ksiądz narobił długów, a komornik zajął parafię! Plebania pójdzie pod młotek?" oPiS-uje DROGĘ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej Roli Kościoła. Nie jest to jedyny przypadek, bo w podobnej sytuacji od lat jest DIECEZJA GDAŃSKA za głośną AFERĘ "STELLA MARIS" ujawniona w 2002 r.;

2} rok 2010 i XXX-lecie SOLIDARNOŚCI - ówczesny dyrektor EUROPEJSKIEGO CENTRUM SOLIDARNOŚCI Dominikanin Ojciec Maciej ZIĘBA za grube miliony pokazał chałę i wypier...niczył Go ze stołka Prezydent Gdańska, i ... i wiele innych ŚW.(iętych) Przekrętów na GRUBE miliony!

3} Rok 2010 i głośna sprawa Ab-pa Juliusza PETZ'a PEDAŁUJĄCEGO kleryków DROGĄ (z)BAWIENIA prosto do Nieba!

4} "PANORANA" TVP 2 godz. 18:00 z dn. 23.XI.2012 r. podała, że Salezjanie z Lubina wyłudzili ponad 418,- mln kredytów bankowych, z których ponad 100 mln. nie oddali. W spawie oskarżono 12 osób w tym 9 księŻULKÓW. Jednego księŻULA skazano na 8 lat więzienia.

5} "DZIENNIK WSCHODNI" z dn. 6.XI.2013 r. w artyKULe: "Oskarżony przedsiębiorca dostał pracę na KUL" oPiSuje WYŁUDZONE dotacje unijne w kwocie 400 tys. zł. w latach 2009 - 2011. Wcześniej "D.W." informował jak ktoś w przypływie (z)BAWIENIA przeznaczył 4 mln. SPADKU na spektaKULarne (z)BAWIENIE (19.IX.2013 r.)! Jak każdy Axcelencja bez przerwy pedo to samo, to jest w stanie (w)MÓWIĆ WSZYSTKO - nawet SZOPKĘ!

Oprócz tych CUDÓW dochodzą GWAŁTY księŻULI: np.

6} "SUPEREXPRESS" z 22.VII.2013 r. w art.: "Gdańsk: ksiądz upił i zgwałcił 19-latkę?" oPiSuje DROGĘ (z)BAWIENIA w NAUCZYCIELSKIEJ ROLI KOŚCIOŁA, w GOOGLE wystarczy wpisać hasło: KSIĄDZ ZGWAŁCIŁ i pokazują się prawdziwe CUDA!

Poza g'wa'łta'mi - ZA'BÓJ'STWA.

7} "GŁOS WIELKOPOLSKI" od VII.2012 r. oPiSywał CUD NARODZIN i reakcję ksieŻULA, który NIE CHCIAŁ (z)BAWIĆ POTOMKA I "ŁEB MU UPIER***LIŁ"!

Przekręty zaś i zwykłe ZŁODZIEJSTWO są DROGĄ (z)BAWIENIA PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA!

8} Wstępem do PEDOafery były OTRZĘSINY w Gimnazjum SALEZJAŃSKIM z LUBINA (IX. 2012 r.) gdzie uczniowie płci obojga LIZALI KOLANA ksieŻULKA DYREKTORA pokazującego najnowsze osiągi KOŚCIOŁA- PEDOgogikę (z)BAWIENIA! W efekcie UCZNIOWIE w nagrodę (z)BAWIENIA dostali PSYCHOLOGA, a księŻULO dalej może WSZYSTKICH (z)BAWIĆ!

9} Od wakacji 2013 r. PEDO afera w wydaniu Aminencji i ksieŻULI...

10} Od marca 2013 odświeżona z lat 1980-tych sprawa OJCOSTWA Ojca SW.(irniętego) JP 2, Jego Syna ADASIA i Kochani IRENY! Tak wygląda PRAWDZIWA (s)CENA (z)BAWIENIA "NA WIEKI WIEKÓW"... Enter!

11} Od lat prezentowane strony XXX przez =K:Z= NS:ZZ= SOL:IDAR:NOŚĆ= OR:GANI:STÓW= i ASC z udziałem księŻULI i ZAKONNIC otwierające się niczym ##### BRA'MY (z)B'AW'IENIA po wpisaniu w google hasła:NU'N TU'BE (po opuszczeniu znaków między literami)! I tu spektaKULarnie psychoPATyczny problem: AFERA czy (z)BAWINIE?

NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIĘCI W PEDOgogicznej ROLI KOSCIOŁA: cz. 1 :

( ... )

CENZURA Brata Naczelnego D.W. pokazujaca jak Amnencje chcą Go Go (z)BAWIĆ

W świetke KULejnej ŚW.(irniętej) AFERY z KOC'HANKĄ WOJTYŁY (po PEDO) prasa PEDO, a proKUR... rozwiń

Avatar
zdziwiony / 15 kwietnia 2014 o 19:18

Moneta – [...]  znak pieniężny [...] opatrzony znakiem emitenta.  Emitent gwarantował umowną wartość monety. [...]



no tak, na maturze wycofali matematykę, a może i logikę z programu nauczania. O czymś takim jak popyt - podaż nie wspominam :)

faktycznie nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Moneta ma nominał 500 zł, a nie że jest warta 500 zł.

Warta jest tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

Tyle z definicji.

500 zł, to jest 500 zł, a jeśli masz inną opinię, to pójdź do sklepu i kup tą pięćsetzłotówką towar za 8 tys. Podobno zgodnie z prawami popytu i podaży jest tyle warta.

Przytyków do matematyki mi nie rób. Sądzę, że nie masz pojęcia o tak podstawowych analizach jak PCA, RDS, czy analiza skupień.

Moneta – [...]  znak pieniężny [...] opatrzony znakiem emitenta.  Emitent gwarantował umowną wartość monety. [...]



no tak, na maturze wycofali matematykę, a może i logikę z programu nauczania. O czymś takim jak popyt - podaż nie wspominam :)

faktycznie nie rozumiesz i mylisz pojęcia. Moneta ma nominał 500 zł, a nie że jest warta 500 zł.

Warta jest tyle ile ktoś chce za nią zapłacić.

Tyle z definicji.

500 zł, to jest 500 zł, a jeśli masz inną opinię, to pójdź do skle... rozwiń

Avatar
skedok / 15 kwietnia 2014 o 19:01

Można tym z koleiki zabrać spokojnie połowę emerytury,niech lepiej pilnują gara i apteki........p.Szczurek tu jest kasa a nie u niepełnosprawnych. :ph34r:

Avatar
mateusz / 15 kwietnia 2014 o 18:39

Komu to potrzebne, dziadki wierza w cuda. Skad maja pieniadze?

Zobacz wszystkie komentarze 22

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach
25 maja 2018, 18:00

Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych w Puławach 0 0

Co Gdzie Kiedy. Już w piątek, 25 maja o godz. 18 w Marinie Puławy (ul. Portowa 3) rozpocznie się I Nadwiślański Festiwal Browarów Rzemieślniczych. To święto miłośników dobrego piwa. Impreza potrwa cały weekend!

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack

Dramat rodziny z Lublina, stracili cały majątek. Zainwestowali w GetBack 2 9

340 tys. zł, czyli dorobek całego życia, straciła na poleconych jej w banku obligacjach 81-letnia Krystyna Rafalska z Lublina. Na liście osób, które zainwestowały w papiery GetBacku, jest znacznie więcej mieszkańców regionu

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej

Premier Mateusz Morawiecki w sobotę w Lublinie i Białej Podlaskiej 0 3

Mateusz Morawiecki odwiedzi w sobotę Lublin. Spotkanie w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim jest otwarte dla mieszkańców

Kubańska noc w Radości
26 maja 2018, 21:00

Kubańska noc w Radości 1 0

Co Gdzie Kiedy. 26 maj o godz. 21 w klubie Radość (ul. Bernardyńska 15) odbędzie się kubańska impreza. Będą też warsztaty taneczne i animacje.

Klubowa impreza w OSTRO
26 maja 2018, 20:00

Klubowa impreza w OSTRO 0 0

Co Gdzie Kiedy. W sobotę, 26 maja o godz. 20 w klubie OSTRO (Krakowskie Przedmieście 25) odbędzie się klubowa impreza w rytmie house i electro.

Techno Lublin w Plenerze
26 maja 2018, 20:00

Techno Lublin w Plenerze 0 0

Co Gdzie Kiedy. Klub Plener (al. Piłsudskiego 23) zaprasza na imprezę z cyklu Techno Lublin, podczas której 10 znanych lubelskich DJ'ów przez 12 godzin będzie rozkręcać imprezę. Start 26 maja o godz. 20.

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko

Chełmianka - Motor, czyli mecz o wszystko 5 8

Warto będzie wybrać się w sobotę na stadion w Chełmie. Piłkarze Artura Bożyka podejmują Motor Lublin. Jeżeli wygrają, to na dobre wrócą do walki o awans. Jednocześnie mogą zamknąć drogę do II ligi rywalom. Bardzo ciekawe derby rozpoczną się o godz. 17

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc
galeria
film

Alicja Mazurek z Lublina cudem przeżyła tragiczny wypadek. Potrzebna jest pomoc 74 6

Alicja Mazurek z Lublina potrzebuje pomocy. Po tragicznym wypadku trafiła do kliniki "Budzik", rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na jej leczenie i rehabilitację

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób

Mieszkaniec Świdnika wymyślił prosty biznes. Oszukał 370 osób 13 4

26-letni mieszkaniec Świdnika aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód

Motocyklista urwał koło na krawężniku. Uszkodziło samochód 0 4

Motocyklista z gminy Urzędów uderzył w krawężnik. Od jednośladu oderwało się przednie koło i uderzyło w jadący z przeciwka samochód

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista

Tragiczny wypadek w Fiukówce. Zginął motocyklista 6 1

35-latek zginął w wypadku w miejscowości Fiukówka w powiecie łukowskim

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie?

Orlęta Spomlek kontra Podlasie. Kto się przełamie? 1 0

Najbliższy weekend upłynie kibicom z województwa lubelskiego pod znakiem derbów. W Chełmie gra Motor, a w Radzyniu Podlaskim zmierzą się tamtejsze Orlęta Spomlek i Podlasie (godz. 17). Punktów niby bardziej potrzebują podopieczni Tomasza Złomańczuka jednak gospodarze też mają o co grać

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac

Kiedy skończy się przebudowa deptaka w Lublinie? Miasto ustaliło nowy termin zakończenia prac 13 27

Po niedzieli zacznie się układanie kamiennych płyt na odnawianym deptaku. Najpierw pojawią się między ul. Kapucyńską i Staszica. Na całej długości powinny być ułożone do końca czerwca. Taki jest nowy termin ustalony przez miasto z wykonawcą prac, które miały się zakończyć do połowy maja

Czwartek na KULturaliach w Lublinie [zdjęcia]
galeria