Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

12 lutego 2013 r.
19:59
Edytuj ten wpis

Kolejna wpadka urzędników ZTM. Szukają nowego dostawcy gadżetów

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 18 A A
Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy. Jak np. emisja reklam
Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy. Jak np. emisja reklam

Warunki przetargu gwarantowały zarobek konkretnym firmom. ZTM musiał więc odwołać przetarg. Teraz ma znów szukać dostawcy... 17 tys. sztuk gadżetów. Tylko po co ich aż tyle?

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Gadżety mają promować projekt przebudowy lubelskiej komunikacji, który realizuje Zarząd Transportu Miejskiego. W jego ramach Lublin kupuje 70 trolejbusów i 100 autobusów, buduje ponad 26 km trakcji trolejbusowej i nową zajezdnię. Jego wartość to 520 mln złotych, a unijna dotacja to ponad 340 mln zł.

ZTM wyjaśnia, że jak każdy obdarowany unijną dotacją, tak i on musi promować swój projekt. Stąd pomysł na tysiące gadżetów. – Założeniem było, aby były przede wszystkim funkcjonalne – wyjaśnia Justyna Góźdź z ZTM.

Lista jest długa: 1000 ołówków, tyle samo długopisów, po 200 skarbonek, parasolek, zegarów ściennych, kubków i poduszek podróżnych, 500 breloków, 600 koszulek, po 2000 sztuk etui na kartę i notesów. Oraz wiele innych.

Dlaczego akurat tyle? – Uwzględniliśmy przede wszystkim wielkość projektu oraz czas jego realizacji – wyjaśnia Góźdź. Gadżety były tylko częścią zlecenia na promocję. Druga dotyczyła m.in. strony internetowej, folderów, ulotek i billboardów.

Ale urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy. To np. emisja reklamówki na 50 ekranach w pojazdach MPK, które należą do agencji reklamowej Modart Outdoor. Albo to ona wygrałaby przetarg, albo inni musieliby dać jej zarobić.

Urzędnicy zapewniają, że ich celem nie było działanie na korzyść jednej firmy. – Nie przewidzieliśmy, że (…) zawyży w istotny sposób cenę swojej usługi wobec pozostałych potencjalnych wykonawców – czytamy w e-mailu z ZTM.

Nie tylko reklamę na ekranach w autobusach trzeba było wykreślać z zamówienia. Znikły z niego też spoty przed filmami w dwóch lubelskich kinach, reklama na telebimach o ściśle określonej wielkości. A także umieszczenie plakatów w autobusach – tu wykonawca musiałby płacić konkretnym przewoźnikom. ZTM zmienił to na "dostawę plakatów” i uznał, że powiesi je sam. Ostatecznie jednak zmian było tyle, że dokumentacja stała się niespójna. Urzędnicy unieważnili przetarg i mają ogłosić nowy.

Wkrótce nowy dyrektor

W przyszłym tygodniu dowiemy się, w jakim trybie ma zostać wybrany nowy szef ZTM. Dotychczasowy, Lech Pudło złożył w piątek rezygnację. Nieoficjalnie wiadomo, że po ostatnim paśmie wpadek wymógł to na nim zastępca prezydenta.

Komentarze 18

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
pxz / 13 lutego 2013 o 19:49
Narzekajcie, a ja z chęcią wezme te wszystkie gadżety. Wasza strata
Avatar
Gość / 13 lutego 2013 o 19:30
Pan redaktor tego artykułu smaga wszystkich na około na oślep byleby tylko wierszówka była. Obrał sboie temat komunikacji bo się nie trzeba narobić. Wchodzi redaktorzyna na fora miłośników komunikacji gdzie znawcy na bierząco (nie jedzą, nie piją) komentują sprawy komunikacji. A pan redaktor cytuje te głupoty w artykułach. A znawcy się czytają w Dzienniku Wschodnim i znowu piszą na forach i w postach, żeby być w gazecie. a Pan redaktor czyta znawców i ma wierszówkę. I tak to właśnie działa.
Avatar
Anna / 13 lutego 2013 o 18:41
[quote name='Zbyszko z Bogdańca' timestamp='1360774217' post='733647']
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1"]http://www.dziennikw...nalia?ID=teren1[/url]

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej widać. Można by o tym napisać artykuł pt.:

"Kolejna wpadka Dominika Smagi"
[/quote]

Masz rację. Nie bronię ZTM, ani mnie grzeje ani ziębi ale:

1) zajmuję się trochę projektami unijnymi i niestety czy się komuś podoba czy nie, jak się bierze pieniążki z UE to jednym z punktów jest promocja projektu. Opisywany projekt z tego co się zorientowałam opiewa na bardzo dużą kwotę pieniędzy, a więc i kwota na promocję jest wysoka. Gdyby miejscy urzędnicy nie przeznaczyli tej kwoty na promocję projektu to wiązałoby się to z powaznymi konsekwencjami ze strony UE. Wtedy dopiero pan pismak (bo do dziennikarza mu bardzo daleko) miałby pożywkę do swoich artykułów.

2) Nie bardzo rozumiem czemu ktoś się czepia promowania projektów UE dotyczących komunikacji miejskiej w... autobusach. Panie D. Smaga, czy lepiej by było gdyby tego typu projekt promowany był w prasie kobiecej?
[quote name='Zbyszko z Bogdańca' timestamp='1360774217' post='733647']
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1"]http://www.dziennik... rozwiń
Avatar
Zbyszko z Bogdańca / 13 lutego 2013 o 17:50
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej widać. Można by o tym napisać artykuł pt.:

"Kolejna wpadka Dominika Smagi"
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej wid... rozwiń
Avatar
dyslektyk_eklektyk / 13 lutego 2013 o 12:33
po co promowac rozwiazanie dla ktorego nie ma alternatywy, niepotrzebuja reklamy bo niema dla nich konkurencji, pieniadze w bloto, no albo w kieszen znajomego tego niewiadomo ale po co ta kampania? kto jezdzi mpk to bedzie jezdzil a kto nie jezdzi to sie nie skusi
Avatar
mosquito / 13 lutego 2013 o 10:42
Ci ludzie podczas kampanii wyborczej tylko rozwieszali plakaty na słupach i tylko na tym w zasadzie się znają.. Zatrudnienie ich w ZTM jest zapłatą za to i przez kompletny brak kwalifikacji i skłonności do przekrętów nigdzie indziej się nie nadają !
Avatar
bart / 13 lutego 2013 o 10:37
"Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy.
To np. emisja reklamówki na 50 ekranach w pojazdach MPK, które należą do agencji reklamowej Modart Outdoor.
Albo to ona wygrałaby przetarg, albo inni musieliby dać jej zarobić.
Urzędnicy zapewniają, że ich celem nie było działanie na korzyść jednej firmy.

– Nie przewidzieliśmy, że (…) zawyży w istotny sposób cenę swojej usługi wobec pozostałych potencjalnych wykonawców – czytamy w e-mailu z ZTM"

... "nie przewidzieliśmy" i nam nadmuchacie.
"Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy.
To np. emisja reklamówki na 50 ekranach w pojazdach MPK, które należą do agencji reklamowej Modart Outdoor.
Albo to ona wygrałaby przetarg, albo inni musieliby dać jej zarobić.
Urzędnicy zapewniają, że ich celem nie było działanie na korzyść jednej firmy.

– Nie przewidzieliśmy, że (…) zawyży w istotny sposób cenę swojej usługi wobec pozostałych potencjalnych wykonawców – cz... rozwiń
Avatar
gość / 13 lutego 2013 o 10:31
W unieważnionym przetargu chodziło o to że oferta MPK - Krawczyka(notabene obiecał różnym firmom cuda wianki) nie spełniała kryteriów
Avatar
Janusz / 13 lutego 2013 o 10:14
[quote name='acid spawn' timestamp='1360744295' post='733476']
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomysły tego kolesia. No ale musi sie przecież nauczyć jak zarządzać, a najlepiej sie uczyć nie za swoje.
[/quote]

Chodzi Tobie o radnego miejskiego, Michała Krawczyka. Miał on pracować w ZTM, ale ustawa zabraniała łączenia etatu w urzędzie z posadą radnego, więc przenieśli go na gwałt do MPK. Jest on wybitnym specjalistą i do diety radnego musi dorabiać w miejskiej spółce jaką jest MPK. Kwoty na stanowiskach kierowniczych w MPK wynoszą ok. 7 000 zł brutto i nie sądzę aby taki wybitny specjalista o niczego miał mniej. Zastać go w godzinach pracy w MPK graniczy z cudem. A po co przewoźnikowi jakim jest mpk, posada radnego, oj przepraszam specjalisty do spraw promocji to już inna sprawa.

A jak już jesteśmy w temacie wpadek - to najnowsza promocja mpk (notabene zorganizowana przez Krawczyka) też ma wpadkę. Dają rabat w zlikwidowanej Glazurze Królewskiej. Ale co to go obchodzi, aby kasa leciała.
[quote name='acid spawn' timestamp='1360744295' post='733476']
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe ... rozwiń
Avatar
acid spawn / 13 lutego 2013 o 09:31
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomysły tego kolesia. No ale musi sie przecież nauczyć jak zarządzać, a najlepiej sie uczyć nie za swoje.
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomy... rozwiń
Avatar
pxz / 13 lutego 2013 o 19:49
Narzekajcie, a ja z chęcią wezme te wszystkie gadżety. Wasza strata
Avatar
Gość / 13 lutego 2013 o 19:30
Pan redaktor tego artykułu smaga wszystkich na około na oślep byleby tylko wierszówka była. Obrał sboie temat komunikacji bo się nie trzeba narobić. Wchodzi redaktorzyna na fora miłośników komunikacji gdzie znawcy na bierząco (nie jedzą, nie piją) komentują sprawy komunikacji. A pan redaktor cytuje te głupoty w artykułach. A znawcy się czytają w Dzienniku Wschodnim i znowu piszą na forach i w postach, żeby być w gazecie. a Pan redaktor czyta znawców i ma wierszówkę. I tak to właśnie działa.
Avatar
Anna / 13 lutego 2013 o 18:41
[quote name='Zbyszko z Bogdańca' timestamp='1360774217' post='733647']
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1"]http://www.dziennikw...nalia?ID=teren1[/url]

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej widać. Można by o tym napisać artykuł pt.:

"Kolejna wpadka Dominika Smagi"
[/quote]

Masz rację. Nie bronię ZTM, ani mnie grzeje ani ziębi ale:

1) zajmuję się trochę projektami unijnymi i niestety czy się komuś podoba czy nie, jak się bierze pieniążki z UE to jednym z punktów jest promocja projektu. Opisywany projekt z tego co się zorientowałam opiewa na bardzo dużą kwotę pieniędzy, a więc i kwota na promocję jest wysoka. Gdyby miejscy urzędnicy nie przeznaczyli tej kwoty na promocję projektu to wiązałoby się to z powaznymi konsekwencjami ze strony UE. Wtedy dopiero pan pismak (bo do dziennikarza mu bardzo daleko) miałby pożywkę do swoich artykułów.

2) Nie bardzo rozumiem czemu ktoś się czepia promowania projektów UE dotyczących komunikacji miejskiej w... autobusach. Panie D. Smaga, czy lepiej by było gdyby tego typu projekt promowany był w prasie kobiecej?
[quote name='Zbyszko z Bogdańca' timestamp='1360774217' post='733647']
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

[url="http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1"]http://www.dziennik... rozwiń
Avatar
Zbyszko z Bogdańca / 13 lutego 2013 o 17:50
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej widać. Można by o tym napisać artykuł pt.:

"Kolejna wpadka Dominika Smagi"
Czy Pan Smaga ma jakiś problem ze sobą? A może jest niespełnionym miłośnikiem komunikacji miejskiej, który chciał dostać się do ZTM, ale go nie przyjęli? Bo coś dużo jadu wylał na tą instytucję w ostatnim czasie. W sumie to tak najłatwiej: ponarzekać na innych, a samemu obrosnąć w piórka. Ale teraz role się odwracają. Wchodzimy na stronę:

http://www.dziennikwschodni.pl/apps/pbcs.dll/personalia?ID=teren1

Przyglądamy się mapce... A tam... ul. Krakowskie Przedmieście, KRASNYSTAW (proszę oddalić sobie mapkę, lepiej wid... rozwiń
Avatar
dyslektyk_eklektyk / 13 lutego 2013 o 12:33
po co promowac rozwiazanie dla ktorego nie ma alternatywy, niepotrzebuja reklamy bo niema dla nich konkurencji, pieniadze w bloto, no albo w kieszen znajomego tego niewiadomo ale po co ta kampania? kto jezdzi mpk to bedzie jezdzil a kto nie jezdzi to sie nie skusi
Avatar
mosquito / 13 lutego 2013 o 10:42
Ci ludzie podczas kampanii wyborczej tylko rozwieszali plakaty na słupach i tylko na tym w zasadzie się znają.. Zatrudnienie ich w ZTM jest zapłatą za to i przez kompletny brak kwalifikacji i skłonności do przekrętów nigdzie indziej się nie nadają !
Avatar
bart / 13 lutego 2013 o 10:37
"Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy.
To np. emisja reklamówki na 50 ekranach w pojazdach MPK, które należą do agencji reklamowej Modart Outdoor.
Albo to ona wygrałaby przetarg, albo inni musieliby dać jej zarobić.
Urzędnicy zapewniają, że ich celem nie było działanie na korzyść jednej firmy.

– Nie przewidzieliśmy, że (…) zawyży w istotny sposób cenę swojej usługi wobec pozostałych potencjalnych wykonawców – czytamy w e-mailu z ZTM"

... "nie przewidzieliśmy" i nam nadmuchacie.
"Urzędnicy tak spisali zamówienie, że na jego części zyskałyby określone firmy.
To np. emisja reklamówki na 50 ekranach w pojazdach MPK, które należą do agencji reklamowej Modart Outdoor.
Albo to ona wygrałaby przetarg, albo inni musieliby dać jej zarobić.
Urzędnicy zapewniają, że ich celem nie było działanie na korzyść jednej firmy.

– Nie przewidzieliśmy, że (…) zawyży w istotny sposób cenę swojej usługi wobec pozostałych potencjalnych wykonawców – cz... rozwiń
Avatar
gość / 13 lutego 2013 o 10:31
W unieważnionym przetargu chodziło o to że oferta MPK - Krawczyka(notabene obiecał różnym firmom cuda wianki) nie spełniała kryteriów
Avatar
Janusz / 13 lutego 2013 o 10:14
[quote name='acid spawn' timestamp='1360744295' post='733476']
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomysły tego kolesia. No ale musi sie przecież nauczyć jak zarządzać, a najlepiej sie uczyć nie za swoje.
[/quote]

Chodzi Tobie o radnego miejskiego, Michała Krawczyka. Miał on pracować w ZTM, ale ustawa zabraniała łączenia etatu w urzędzie z posadą radnego, więc przenieśli go na gwałt do MPK. Jest on wybitnym specjalistą i do diety radnego musi dorabiać w miejskiej spółce jaką jest MPK. Kwoty na stanowiskach kierowniczych w MPK wynoszą ok. 7 000 zł brutto i nie sądzę aby taki wybitny specjalista o niczego miał mniej. Zastać go w godzinach pracy w MPK graniczy z cudem. A po co przewoźnikowi jakim jest mpk, posada radnego, oj przepraszam specjalisty do spraw promocji to już inna sprawa.

A jak już jesteśmy w temacie wpadek - to najnowsza promocja mpk (notabene zorganizowana przez Krawczyka) też ma wpadkę. Dają rabat w zlikwidowanej Glazurze Królewskiej. Ale co to go obchodzi, aby kasa leciała.
[quote name='acid spawn' timestamp='1360744295' post='733476']
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe ... rozwiń
Avatar
acid spawn / 13 lutego 2013 o 09:31
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomysły tego kolesia. No ale musi sie przecież nauczyć jak zarządzać, a najlepiej sie uczyć nie za swoje.
Pamiętam jak jakiś czas temu (ponad rok) był temat, że jakiś koleś zerwał się z choinki partyjnej i osiadł w ówczesnym MPK, na stanowisku dyr do promocji komunikacji wśród mieszkańców (jakby trzeba było rzeczywiście monopolistę promować). Człowiek miał koło 30 lat ale był wielkim specjalistą, no po prostu z zawodu dyrektor. I jak teraz czytam o tych nadrukach na bilety (które niby miały nam pomóc, nie wiem jak ale miały) i tych reklamówkach (ciekawe dla kogo miały być przeznaczone, no bo nie dla pasażerów) to jakoś mam skojażenie, że to pomy... rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze 18

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłasza nabór. Można znaleźć pracę 1 0

Główny Inspektorat Transportu Drogowego ogłosił właśnie kolejny nabór pracowników do wydziału w Białej Podlaskiej. Do końca tego roku ma tu pracować 120 osób.

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana

Sześć osób rannych w wypadku pod Lublinem. Droga krajowa nr 19 zablokowana 9 0

Sześć osób ucierpiało w wypadku w podlubelskich Trojaczkowicach na drodze krajowej nr 19.

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO]

Polonia Piła - Speed Car Motor Lublin 12:12 [RELACJA NA ŻYWO] 1 0

Lubelscy żużlowcy w niedzielę o godzinie 14:40 powalczą o obronę pozycji lidera Nice 1 Ligi Żużlowej w Pile przeciwko tamtejszej Polonii. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii pw. Świętego Mikołaja (dużo zdjęć) 3 1

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Mikołaja przy ulicy Słowikowskiego w Lublinie. Byliśmy na miejscu.

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra

Lublin: Małe dziecko wypadło z trzeciego piętra 18 0

Półtoraroczne dziecko wypadło z trzeciego piętra bloku przy ulicy Górnej w Lublinie.

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW?

47-latek zginął w wypadku, drugi z mężczyzn był pijany. Kto kierował BMW? 5 4

Tragiczny wypadek w Siennicy Królewskiej Dużej (pow. krasnostawski). Nie żyje 47-letni mężczyzna.

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach
30 maja 2018, 19:00

Inspiracje po lubelsku: o związkach i relacjach 1 0

Co Gdzie Kiedy. Centrum Kultury w Lublinie (ul. Peowiaków 12) zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu Inspiracje po lubelsku. W środę, 30 maja o godz. 19 odbędzie się spotkanie poświęcone związkom i relacjom.

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale

Zaczęli słabo, ale jest poprawa. Bogdanka odrabia straty po pierwszym kwartale 0 0

Niezbyt dobrze zaczął się ten rok dla Bogdanki. W pierwszym kwartale przychody spadły o 14,3 proc., do 398,7 mln zł z 465,2 mln zł przed rokiem. Kopalnia na czysto zarobiła w tym okresie 23,2 mln zł.

Innymi Słowy Impro w Amnesii
30 maja 2018, 20:00

Innymi Słowy Impro w Amnesii 1 0

Co Gdzie Kiedy. 30 maja o godz. 20 w klubie Amnesia (al. Racławickie 6) wystąpi formacja Innymi Słowy. Artyści zaprezentują improwizowane szorty sceniczne.

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?"

Wydadzą ponad 2 miliony na przebudowę tej drogi. "Czy to prawda, że mieszka tam radny?" 13 6

Nieco ponad 2 miliony złotych zgodzili się przeznaczyć miejscy radni na budowę ul. Sosnowej. Ponieważ inwestycja nie była wcześniej wpisana do budżetu pieniądze zostały przesunięte z puli przeznaczonej na budowę basenów. Wybór akurat tej ulicy nie dla wszystkich jest jasny

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu

Chciał wyprzedzić motocyklistę, ale go potrącił. 30-latek zmarł w szpitalu 23 2

Nie żyje 30-letni motocyklista potrącony przez busa w miejscowości Sumin (pow. tomaszowski).

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć)
galeria

Bal w Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka (dużo zdjęć) 5 7

Uczniowie gimnazjum przy Szkole Podstawowej nr 5 im. Króla Władysława Łokietka w Lublinie bawili się na uroczystym Balu. Zobaczcie naszą galerię zdjęć.

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza"

Ojcowie niepodległej. Wojciech Korfanty, czyli "rogata dusza" 0 1

„Człowiek - legenda, który przyprowadził Śląsk do Polski, a potem został przez Polskę zdeptany”.

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć)
galeria

Pierwsza Komunia Święta w Parafii św. Andrzeja Boboli (dużo zdjęć) 17 4

Do Pierwszej Komunii Świętej przystąpiły dzieci z Parafii pw. Świętego Andrzeja Boboli w Lublinie. Towarzyszyliśmy im w tej uroczystej chwili.

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów

Koncert Magiczny Lublin Jagiellonów 2 0

Co Gdzie Kiedy. W poniedziałek, 28 maja o godz. 19 w Kościele Rektoralnym pw. Wniebowzięcia NMP Zwycięskiej w Lublinie (ul. Narutowicza 6) odbędzie się wyjątkowy koncert Magiczny "Lublin Jagiellonów".

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!