niedziela, 21 stycznia 2018 r.

Lublin

Kolejne domy starości po lupę prokuratury

  Edytuj ten wpis
Dodano: 18 września 2006, 16:26

Lubelskie prokuratury zaczęły nowe postępowania w sprawie Domów Spokojnej Jesieni prowadzonych przez Katarzynę P. i jej matkę Danutę. Pierwsza z nich jest już oskarżona o niewłaściwą opiekę nad pensjonariuszami domu przy ul. Wyzwolenia w Lublinie.

Do wyjaśnienia pozostają sprawy domów przy ulicach Romanowskiego i Rudnickiej. Pierwszym zajmuje się Prokuratura Rejonowa Lublin-Południe. Drugim - Prokuratura Rejonowa Lublin-Północ. Już przesłuchiwani są pierwsi świadkowie. W sprawie będą zeznawać także dziennikarze Dziennika Wschodniego. To nasza redakcja nagłośniła całą sprawę.
Prokuratura zarzuca właścicielce Domu Spokojnej Jesieni przy ul. Wyzwolenia, że naraziła starszych ludzi na utratę zdrowia, a nawet życia. Zarzuty dotyczą Katarzyny P., która figuruje jako właścicielka domu. To córka Danuty P., o której pisaliśmy już kilkakrotnie w kontekście kilku prowadzonych przez nią domów opieki.
Pracownicy Urzędu Wojewódzkiego dwa miesiące temu ujawnili kilka działających nielegalnie domów. Nasi reporterzy odwiedzili jeden z nich przy ul. Wyzwolenia. To, w jakich warunkach mieszkali tam starzy ludzie, urągało ludzkiej godności. A każdy płacił za opiekę blisko tysiąc złotych miesięcznie.
Pracownicy wojewody i sanepidu wykryli nieprawidłowości także w dwóch innych domach prowadzonych przez opisane przez nas kobiety. Poinformowali prokuraturę. - Wystąpiliśmy do straży pożarnej i nadzoru budowlanego o ocenę stanu budynku, w którym funkcjonował dom opieki przy ul. Romanowskiego - mówi Ewa Bondaruk z prokuratury Lublin-Południe. - Będziemy też przesłuchiwać pensjonariuszy.
W przypadku domu przy ul. Rudnickiej postępowanie jest na wstępnym etapie - prokuratorzy wykonują czynności sprawdzające.
Danuta P. pod koniec sierpnia wyrejestrowała działalność gospodarczą przy ul. Romanowskiego. W miniony piątek policja weszła do tego budynku. Mimo że właścicielka twierdziła, że to prywatny dom, w środku było 20 starszych osób. Prokuratura zwróciła się do MOPR o znalezienie dla nich lokum w publicznych placówkach.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!