niedziela, 18 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejne utrudnienia na Czubach

  Edytuj ten wpis
Dodano: 21 stycznia 2008, 20:54
Autor: Dominik Smaga

Most na Bystrzycy doczeka się remontu. Prace potrwają do... jesieni.

Tyle czasu trudno będzie wyjechać z Czubów w stronę Diamentowej i dworca PKP. W przeciwnym kierunku też będą korki.

Remont dwóch równoległych mostów w ul. Krochmalnej zapowiadany był już od kilkunastu lat. Ale dopiero teraz znalazły się na to pieniądze. Jako pierwszy reperowany będzie most, którym biegnie jezdnia prowadząca od ul. Jana Pawła II w kierunku ul. Diamentowej. Inżynierowie uznali, że nie ma szans na to, by wyremontować przeprawę przez rzekę nie wyłączając jej z ruchu. Choćby dlatego, że drogowcy będą musieli podnieść płytę z przęseł i wzmocnić wszystkie elementy konstrukcyjne.

Teraz z ul. Jana Pawła II, tylko na wprost, poruszamy się trzema pasami ruchu. W trakcie remontu kierowcom zostanie tylko jeden pas. Zaraz za rondem natkną się na plastikowe bariery zmuszające ich do zjazdu w lewo na prowizoryczny, wyasfaltowany łącznik, który pobiegnie przez obecny pas zieleni. Dalej auta pojadą fragmentem jezdni, która służy do jazdy w kierunku Czubów. A na właściwą jezdnię powrócą podobnym łącznikiem, który znajdzie się tuż za mostem. Wszystkie zmiany wprowadzone zostaną za kilka tygodni w ciągu jednej nocy.

- Żeby usprawnić ruch, sygnalizacja na rondzie dłużej będzie dawać zielone światło kierowcom jadącym z ul. Jana Pawła II w Krochmalną - obiecuje Anna Adamiak, zastępca dyrektora Wydziału Dróg i Mostów w Urzędzie Miasta Lublin.

Problemy będą mieli także piesi i rowerzyści. Pieszym nie wolno będzie chodzić po remontowanym moście. Na drugą stronę przedostaną się tymczasowym przejściem, które zostanie wytyczone między boiskami a rzeką. Wzdłuż tego przejścia pobiegnie też prowizoryczna ścieżka rowerowa, bo ta właściwa ciągnąca się pod mostami wzdłuż Bystrzycy - zostanie zamknięta.

- Prace zaczną się, jak tylko pozwoli na to pogoda. Prawdopodobnie już pod koniec lutego - zapowiada Adamiak. - Zgodnie z umową, wykonawca ma czas na wszystko do końca listopada. A w przyszłym roku w podobny sposób wyremontujemy drugi most.

Najważniejszy most w Lublinie znajdował się na Kalinowszyźnie.

Istniał już na początku XVIII wieku. Dziś nieczynny. Dopiero w drugiej połowie XVIII wieku w Lublinie zostaje oddany drugi most, przy dzisiejszej ulicy Zamojskiej. Też nieczynny. Teraz w mieście mamy 12 mostów dla samochodów i 2 kolejowe.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (13 lutego 2008 o 15:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przedłużyliście cykl swiateł zielonych z Jana Pawła na Krochmalna i korek na Nadbystrzyckiej był do Zana. Gratukuje pomyślunku. Was drogowców to chyba nic i nigdy w życiu nie nauczy.
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!