wtorek, 20 marca 2018 r.

Lublin

Kolejne utrudnienia w Lublinie. Kunickiego jednym pasem i problemy na Poczekajce

  Edytuj ten wpis
Dodano: 24 kwietnia 2013, 17:23
Autor: Dominik Smaga

Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej. (Jacek Świerczyński)
Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej. (Jacek Świerczyński)

W sobotę na ul. Kunickiego pod wiaduktem na dwa miesiące zostanie wprowadzony ruch wahadłowy. A w maju częściowo zamknięte zostanie skrzyżowanie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino.

Z ruchu wyłączona będzie część jezdni po stronie ul. Garbarskiej, czyli prawa połowa patrząc od Nowego Światu. Prace pod wiaduktem zaczną się od przebudowy kanalizacji burzowej, która ma być wspomagana pompami, przez co bardziej wydolna. Później robotnicy będą obniżać jezdnię o 40 cm.

– Wykonawca zgłosił nam już gotowość rozpoczęcia prac – informuje Małgorzata Kwiatkowska ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe zlecającej przebudowę wiaduktu. – Planujemy, że jezdnia zostanie zwężona w sobotę.

Ruch będzie się prowadzony wahadłowo po jednym pasie jezdni. Wszystkim kierować ma sygnalizacja świetlna. – Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta.

Ten etap potrwa do 27 maja, a następnego dnia zamknięta zostanie druga połowa jezdni, po stronie ul. Pocztowej. Ruch w obie strony będzie prowadzony dwoma pasami (w tym jednym nowo wybudowanym), ale już nie wahadłowo. Wszystkie prace powinny się zakończyć w czerwcu.
Następne utrudnienia czekają kierowców w rejonie Poczekajki. – Jedne z największych tego lata – przyznaje Kieliszek. To przebudowane będzie skrzyżowanie al. Kraśnickiej z ul. Bohaterów Monte Cassino. Zmieniona organizacja ruchu ma obowiązywać od 15 maja nawet do końca października.

– Al. Kraśnicka będzie zwężona do jednego pasa w każdym kierunku, zamykane będą wloty w ul. Bohaterów Monte Cassino – zapowiada Kieliszek – Zostały już ustalone trasy objazdów – stwierdza Justyna Góźdź z Zarządu Transportu Miejskiego.

Linia 10 w obie strony pojedzie al. Kraśnicką, Zana i Wileńską. Linia 26 ominie szpital i Poczekajkę: z al. Kraśnickiej skręci w Roztocze, później Orkana, Armii Krajowej i dalej zwykłą trasą na Czechów. Wróci tym samym objazdem. Linia 28 w obie strony pojedzie przez Roztocze, al. Kraśnicką i Zana.

Autobusy linii 50 będą mieć nowy końcowy na ul. Morwowej, skąd w stronę Grygowej pojadą przez Nałęczowską, Kraśnicką, Zana i dalej po trasie, a wrócą przez Zana, Wojciechowską do Morwowej. Linia 54 w obu kierunkach ma kursować przez Bohaterów Monte Cassino, Armii Krajowej, Orkana i Roztocze, a nocna N3 (też w obie strony) przez Armii Krajowej, Orkana, Zwycięską, al. Kraśnicką, Zana i Wileńską.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Roman45
Kierowca Bombowca
dewa
(17) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Roman45
Roman45 (25 kwietnia 2013 o 18:21) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To ja proponuję również pozwolić jeździć KURIEROM, którzy obsługują tamten rejon... no bo niby jak on ma przejechać z ul. Pochyłej, na Kunickiego 20, skoro i tu i tu ma paczki?
Rozwiń
Kierowca Bombowca
Kierowca Bombowca (25 kwietnia 2013 o 11:47) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Jak się fachowcy z firemki zatrudnionej przez PKP nie wyrobią (niech mi Pan Kieliszek powie, dlaczego mieliby się tym razem wyrobić, skoro już trzy czy cztery razy nie wyrobili się i prosili o przełożenie terminu) to będzie Armagedon, bo zamkną jeszcze do remontu Nowy Świat i Mickiewicza.
Słowem - będzie bal.
Od północnego zachodu miasto odcięte od świata i zakorkowane.
Od południowego zachodu (al. Kraśnicka) zaraz będzie to samo.
Od południowego wschodu już od soboty też.
Mogliby drogę do lotniska szybciej oddać, bo wygląda na to, że zaplanowali zamknąć miasto i kazać mieszkańcom spierniczać, a na wschód (za chwilę jedyne przejezdne połączenie drogowe) wiać mi się nie uśmiecha.
Rozwiń
dewa
dewa (25 kwietnia 2013 o 11:42) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color=#4D4D4D][font=arial]Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla [/font][/color][url=""]wszystkich[/url][color=#4D4D4D][font=arial] użytkowników????????????
Co to za informacja?[/font][/color]
Rozwiń
Ziuta
Ziuta (25 kwietnia 2013 o 11:41) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
"Ruch będzie się prowadzony wahadłowo po jednym pasie jezdni. Wszystkim kierować ma sygnalizacja świetlna. – Między godz. 6 a 19 pod wiaduktem przejadą tylko autobusy, trolejbusy, taksówki i rowerzyści. W godz. 6–19 przejazd będzie możliwy dla wszystkich użytkowników – mówi Karol Kieliszek z Urzędu Miasta" deb***IZM SKRAJNY !!!!!!!!!! CZY NIKT NIE REDAGUJE TEGO CO JAKIŚ IDIOTA NAPISŁ ???? SZLAG BY TO TRAFIŁ, JAKAŚ PARANOJA !!!
Rozwiń
sis
sis (25 kwietnia 2013 o 11:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='korektor' timestamp='1366865169' post='762627']
czyli całą dobe wszyscy mogą jeżdzić!!!!
[/quote]
Nie całą dobę między godz. 19 - 6 tylko pojazdy widmo
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (17)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!