środa, 21 lutego 2018 r.

Lublin

Kolejny atak na Tomasza Pietrasiewicza. Tym razem plakaty z synem

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 kwietnia 2013, 09:54
Autor: Rafał Panas

Kolejny raz w Lublinie pojawiły się tego typu plakaty (Czytelnik / Alarm24)
Kolejny raz w Lublinie pojawiły się tego typu plakaty (Czytelnik / Alarm24)

Plakaty atakujące Tomasza Pietrasiewicza, dyrektora Ośrodka Brama Grodzka – Teatr NN, zawisły w poniedziałek w Lublinie. Tym razem dostało się też jego synowi. Policja i prokuratura wciąż są bezsilne

Teatr NN zasłynął w świecie upamiętnianiem wielokulturowej przeszłości Lublina, przede wszystkim mieszkańców zniszczonej przez Niemców dzielnicy żydowskiej.

Plakaty z fałszywym zaproszeniem na spektakl "Z ojca na syna” można było w poniedziałek zobaczyć np. na przystanku przy ul. Kompozytorów Polskich w Lublinie. Autor umieścił na nim zdjęcia Tomasza Pietrasiewicza i jego syna Szymona, działacza kulturalnego i współtwórcę klubu Tektura. Obok portretów znalazła się reprodukcja prawdziwego zaproszenia na koncert, który miał się odbyć trzy lata temu właśnie w Tekturze – ze zdjęciem Stalina i ciałem polskiego oficera zamordowanego w Katyniu.

Dopisek głosi, że spektakl "odbywa” się pod patronatem prezydenta Lublina, wstęp jest płatny ("cena biletu wliczona w podwyżki opłat za czynsz, wodę i wywóz śmieci”), a Lublin to "Europejska stolica bolszewizmu”.

– Nie będę tego komentował – mówi Tomasz Pietrasiewicz. – Tutaj nie ma co komentować. Powiem tyle: takie plakaty jakie miasto i takie miasto jakie plakaty – stwierdza Szymon Pietrasiewicz.

Trzy lata temu ostro krytykował kolegów z Tektury za wykorzystany teraz plakat ze Stalinem. Kilka tygodni temu z jego inspiracji pojawiły się w Lublinie billboardy z koziołkiem z herbu miasta z zasłoniętym kroczem. To odpowiedź na stanowisko miejskich radnych, którzy nie chcą finansowania z kasy miasta kontrowersyjnych akcji artystycznych.

Do akcji wymierzonych w Tomasza Pietrasiewicza dochodzi w Lublinie od lat. Nieznani sprawcy wrzucili do jego mieszkania cegły i petardy, a na przystankach pojawiają się plakaty z antysemickimi hasłami. Policja i prokuratura wciąż nie potrafią złapać sprawców. W listopadzie ABW przeszukała mieszkania ludzi o skrajnie prawicowych poglądach. Bez efektu. Jeden z nich – działacz ONR – mówił dziennikarzom, że ataki na Pietrasiewicza to prowokacja … samego Pietrasiewicza. Według prasowych doniesień, wśród przedmiotów znalezionych podczas przeszukania są m.in. hitlerowski Żelazny Krzyż, mundur SS oraz kordzik i opaski ze swastyką.

– Sprawa nowych plakatów będzie włączona do śledztwa, które już prowadzimy – mówi Beata Syk-Jankowska z Prokuratury Okręgowej w Lublinie. Dodaje, że do prokuratury trafiła właśnie opinia biegłego w sprawie materiałów znalezionych podczas przeszukania (nie jest jeszcze dostępna dla mediów). Śledczy zapewniają, że chcą złapać sprawców ataków, ale narzekają na brak świadków i brak zapisu z miejskiego monitoringu, który posunąłby sprawę do przodu.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Gość
gwidon
(46) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (9 października 2015 o 08:45) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Zapoznałem się z kilkoma materiałami o ojcu i synu i na podstawie zdobytej tak wiedzy jawi się obraz faryzeuszy czyniących ścieżkę finansową z działalności para kulturalnej. Wyłącznie dla nich. WSTRĘTNE !
Rozwiń
Gość
Gość (21 kwietnia 2013 o 08:52) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Pietrasiewicz (ojciec i syn) to zarozumiałe bufony, uważające się nie wiadomo za kogo. Ale zarabiają spora kasę (dla siebie) utrzymywani z naszych podatków przez Urząd Miasta Lublin. W zamian co zrobili dla nas i tego miasta?
To oni w większości skłócili w Lublinie ludzi związanych z kulturą. Ale maja układy z władza więc istnieją.
A żeby istnieć potrzebują rozgłosu. Więc sami pewnie produkują te plakaty i rozwieszają, aby było o nich głośno.
Redaktorek Panas też pewnie nie ma mądrzejszych tematów niż te o Pietrasiewiczu, więc pisze manipulowany tymi osobnikami, to, co oni sobie życzą. Co ciekawe Gazeta Wyborcza już dawno przestała się Pietrasiewiczami interesować i o nich pisać, bo pewnie zrozumieli o co w tym wszystkim chodzi.
Panas pewnie nie tej takiej inteligencji i nie potrafi analizować całości materiału, więc pisze nadal...
Dziwne w tym wszystkim jest tylko to, że Wyborcza ściśle powiązana mentalnie i właścicielsko z osobami spod znaku dwóch trójkątów dała sobie spokój, a szmatławiec lewacki Dz. Wsch vel Sztandar ludu organ prasowy PZPR produkuje nadal propagandę niby sensacji, a przynoszący Lublinowi wstyd. Długo jeszcze?.
Rozwiń
gwidon
gwidon (18 kwietnia 2013 o 07:29) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='j23' timestamp='1366017850' post='758801']
"Policja i prokuratura nie potrafiły złapać przestępców..." a to dlatego, że musieli by złapać pewnie samych Pietrasiewiczów. Miałem kiedyś doczynienia z jednym z powyższych. To furiat strasznie przewrażliwony na swoim punkcie, do tego mega prostak uważający się za Bóg wie kogo. Niezdziwiłbym się gdyby to była tylko i wyłącznie ich prowojacja. Oni po ptostu uwielbiają mówić, że jest im strasznie ciężko w życiu. A rzeczywiście jest odwrótnie. I skoro rzeczywiście są tak prześladowani przez jak to się pisze w "pejsatych gazetach" przez faszystowską młodzież dlaczego jeszcze nikt na nich nie napadł i ich nie pobił??? A no to pewnie dlatego, że tych przestępców nie ma. Tzn są to Tomasz i Szymon P. Wg mnie o wiele lepiej by było gdyby oboje wyjechali z naszego miasta i gdzie indziej tworzyli swoją szeroko pojętą kulturę. Nie podowa im się w Lublinie to wypad. Mamy wolność!
[/quote]
ŚWIĘTA RACJA!
Rozwiń
ŁOWCA SKÓR
ŁOWCA SKÓR (17 kwietnia 2013 o 20:24) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='michał' timestamp='1366206496' post='759540']
"plemię żmijowe" to określenie stosowane wobec faryzeuszów... A gdyby nie słowa "ukrzyżuj Go!!", to Jezus nie mógł by za ciebie umrzeć i zmartwychwastać zakompleksiony polaczku, pełny miłości nardodowy katoliku...ŻAL!!!
[/quote]JUDE ????
Rozwiń
michał
michał (17 kwietnia 2013 o 15:48) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[quote name='him ssesyHa' timestamp='1366101147' post='759184']
Ci "ŻYDZI" z Nowego Testamentu mówili o swoich prześladowcach: "PLEMIĘ ŻMIJOWE..."
Kto wrzeszczał 2 tys. lat temu do Piłata: "ukrzyżuj Go, ukrzyżuj Go, ... uwolnij Barabasza"...???

Zobacz w Talmudzie jak zieje "miłością" to plemię do nieżydów (gojów) - i tak od 2 tys. lat do dzisiaj...
[/quote]
"plemię żmijowe" to określenie stosowane wobec faryzeuszów... A gdyby nie słowa "ukrzyżuj Go!!", to Jezus nie mógł by za ciebie umrzeć i zmartwychwastać zakompleksiony polaczku, pełny miłości nardodowy katoliku...ŻAL!!!
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (46)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!