wtorek, 30 maja 2017 r.

Lublin

Kolejowy zapach

Dodano: 20 sierpnia 2001, 16:46

Po 34 latach odkryto przyczynę duszącej woni w sali gimnastycznej kraśnickiej szkoły

Przez 34 lata nikt nie znał źródła wydzielania nieprzyjemnego, duszącego zapachu w sali gimnastycznej dzisiejszego Publicznego Gimnazjum nr 2 w Kraśniku przy ul. Urzędowskiej 10. Przyczynę dokuczającego smrodu poznano teraz, podczas remontu.
- Trudno w to uwierzyć, ale ten dokuczliwy zapach to woń środka, jakim zabezpiecza się... podkłady kolejowe - mówi Grzegorz Przywara, dyrektor Gimnazjum nr 2 i wskazuje ma leżącą na szkolnym terenie stertę klepek i belek zerwanych z podłogi sali gimnastycznej. Rzeczywiście, od tej pryzmy, choć przecież leży na wolnym powietrzu, wciąż bije zapierający dech odór, typowy dla torów kolejowych. - Tym środkiem budowlańcy z lat 60. nasączyli legary, na których ułożono podłogę w sali gimnastycznej - wyjaśnia dyrektor.
Na nieprzyjemny zapach od lat narzekali uczniowie i nauczyciele wychowania fizycznego. Był też powodem niepokoju rodziców. Niestety, nie potrafiono wskazać źródła jego powstawania, a tym bardziej - sposobu usunięcia. To właśnie w dużym stopniu za sprawą rodziców, dzięki ich wsparciu tajemnicę udało się wyjaśnić, no i pozbyć się szkodliwego zapachu.
- W tym roku samorząd Kraśnika, na wniosek złożony przez Radę Rodziców, przyznał nam 100 tys. zł na remont sali. Zakres prac obejmował wymianę starej, zniszczonej podłogi, po zdjęciu której poznaliśmy przyczyny i miejsce powstawania tego zapachu - kontynuuje dyrektor G. Przywara. Po wakacjach, młodzież zyska odnowioną i pozbawioną przykrej woni salę gimnastyczną. Zajęcia w niej rozpoczną się w połowie września.
(cwc)
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń:

Alarm24 telefon 691 770 010
Kliknij i dodaj swojego newsa!