wtorek, 25 kwietnia 2017 r.

Lublin

Komenda z przeszłością

Dodano: 13 sierpnia 2003, 21:07
Autor: (er, jaś)

Młodszy inspektor Zygmunt Sitarski jest od dzisiaj komendantem powiatowym policji w Puławach. Będzie kierował jednostką, która ostatnio cieszy się nie najlepszą opinią. Wczoraj lubelski sąd aresztował puławskiego policjanta oraz dwóch byłych funkcjonariuszy tej komendy. Kilka tygodni wcześniej za kratki trafili dwaj inni puławscy funkcjonariusze.

Policjanci są podejrzani o pomaganie gangowi, który zajmował się wyłudzaniem odszkodowań od towarzystw ubezpieczeniowych
za sfingowane stłuczki. Fabrykowali dokumenty, z których wynikało, że do kolizji rzeczywiście dochodziło. Towarzystwa ubezpieczeniowe straciły przez to ponad 300 tys. zł. Czy Sitarski idzie do puławskiej komendy żeby zrobić tam porządek?
– Obejmę obowiązki, zapoznam się z sytuacją i dopiero potem podejmę decyzje – odpowiedział nowy komendant.
Sitarski w policji służy od 26 lat. Przez ostatnie
4 był komendantem powiatowym policji w Opolu Lubelskim. Poprzedni szef puławskiej policji Stefan Szaruga przeszedł na emeryturę.
To nie koniec zmian w lubelskiej policji. Od dzisiaj komendantem powiatowym policji w Świdniku przestaje być Jana Sprawka. Odwołał go Marek Hebda, komendant wojewódzki policji w Lublinie. Hebda zapowiada, że jeszcze w tym miesiącu powoła nowych komendantów powiatowych w Świdniku i Opolu Lubelskim.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24