poniedziałek, 19 marca 2018 r.

Lublin

Komisariat przeniesie się z Okopowej na al. Unii Lubelskiej?

Dodano: 14 maja 2015, 17:04
Autor: Dominik Smaga

W nowej lokalizacji możliwe byłoby wybudowanie parkingu dla interesantów i pojazdów służbowych.
W nowej lokalizacji możliwe byłoby wybudowanie parkingu dla interesantów i pojazdów służbowych.

Przy al. Unii Lubelskiej może powstać nowa siedziba Komisariatu I Policji, który obecnie mieści się przy ul. Okopowej.

Właśnie w takim celu działkę położoną na wysokości stacji paliw (ale po drugiej stronie dwupasmówki) chce przejąć od miasta Komenda Wojewódzka Policji.

W nowej lokalizacji możliwe byłoby wybudowanie parkingu dla interesantów i pojazdów służbowych. Obecnie przy Okopowej samochody parkują na chodniku, który musi pomieścić również samochody przyjeżdżające do znajdujących się po sąsiedzku prokuratur.

Oficjalna prośba komendy o przekazanie gruntów przy al. Unii Lubelskiej 23 trafiła do Ratusza trzy tygodnie temu. A równo za tydzień głosować w tej sprawie ma Rada Miasta rozpatrując projekt uchwały o darowiźnie miejskiej działki na rzecz Skarbu Państwa.

Jeszcze trzy lata temu Ratusz miał co do tej działki inne plany, chciał je oddać prywatnej osobie w zamian leżące przy al. Unii Lubelskiej grunty między placem zabaw na Błoniach obok Zamku a parkingiem w pobliżu targowiska. Taka zamiana gruntów nie wchodzi już w grę także z powodu, że wspomniana osoba nie jest już właścicielem ziemi obok parkingu.

Darowizna ziemi z przeznaczeniem na budowę nowej siedziby komisariatu policji będzie w Lublinie kolejnym takim przypadkiem. Właśnie na tak przekazywanych nieruchomościach powstały ostatnio nowe budynki komisariatu IV przy Zana, „piątki” przy Koncertowej, „siódemki” przy Wyżynnej, a niedawno do nowej siedziby przy ul. Kunickiego przeniósł się Komisariat III Policji.

Przeprowadzka czeka również komisariat mieszczący się przy ul. Gospodarczej. Na jego nową siedzibę miasto przekazało nieruchomość znajdującą się bardzo blisko, w sąsiedztwie Dworca Północnego oraz Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego.

Czytaj więcej o: policja
Gość
jan
Gość
(4) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (15 maja 2015 o 06:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A moze po prostu latwiej i taniej wynajac dla Policji czesc parkingu po drugiej stronie Okopowej skoro problemem jest parkowanie pojazdow. W opisany w artykule sposob w scislym Srodmiesciu nie bedzie zadnego komisariatu!
Rozwiń
jan
jan (14 maja 2015 o 22:22) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

CZYTAJCIE ZE ZROZUMIENIEM!!!

"Właśnie w takim celu działkę położoną na wysokości stacji paliw (ale po drugiej stronie dwupasmówki) chce przejąć od miasta Komenda Wojewódzka Policji.

Jeszcze trzy lata temu Ratusz miał co do tej działki inne plany, chciał je oddać prywatnej osobie w zamian za leżące przy al. Unii Lubelskiej grunty między placem zabaw na Błoniach obok Zamku a parkingiem w pobliżu targowiska. Taka zamiana gruntów nie wchodzi już w grę także z powodu, że wspomniana osoba nie jest już właścicielem ziemi obok parkingu." 

Chodzi dokładnie o działkę NA PRZECIWKO STACJI ŁUKOIL, do Błoni to jeszcze daleko po drodze Targ pod Zamkiem!!!

Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2015 o 17:56) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Nie wolno. Błonia mają stanić ścieżki zdrowia ale nie takie jak sobie wyobraż policja.
Rozwiń
Gość
Gość (14 maja 2015 o 17:55) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Czy Policja za nic ma sibie plany zorganiziwania na Błoniach terenów rekreacyjnych
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (4)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!