piątek, 23 lutego 2018 r.

Lublin

Komisariat VI Policji raczej nie trafi na Bronowice

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 stycznia 2013, 18:04
Autor: Dominik Smaga

 (Archiwum)
(Archiwum)

Fiaskiem może się zakończyć batalia mieszkańców Bronowic o nową siedzibę Komisariatu VI Policji przy skrzyżowaniu Drogi Męczenników Majdanka z ul. Krańcową.

Mieszkańcy zebrali ponad 1700 podpisów pod obywatelskim projektem uchwały dotyczącej przeznaczenia na ten cel miejskiego gruntu leżącego przy wspomnianym skrzyżowaniu po stronie ul. Łabędziej. Projektem mają się zająć radni na najbliższej sesji, 17 stycznia.

Zwolennicy przeniesienia komisariatu podkreślają, że jednostka powinna znajdować się w miejscu zapewniającym dobry dojazd ze wszystkich dzielnic, które obsługuje, a są to Bronowice, Kośminek, Felin, Majdan Tatarski, Zadębie, Hajdów, Tatary i część śródmieścia. Ale z Tatar już słychać głosy niezadowolenia. – Złożyliśmy w Ratuszu pismo, w którym prosimy, by nie zabierać nam komisariatu – mówi Jerzy Piłat, przewodniczący rady dzielnicy Tatary.

Wiele wskazuje jednak na to, że pomysł przeprowadzki upadnie.

– Nie mamy jeszcze wniosku komendanta w tej sprawie, ale nieoficjalnie wiemy, że policja opowiada się za nową lokalizacją na Tatarach, a nie Bronowicach. Jeżeli komendant podtrzyma to stanowisko, to projekt złożony przez mieszkańców stanie się bezprzedmiotowy z powodu braku zainteresowania policji tą lokalizacją – informuje Krzysztof Żuk, prezydent Lublina. Zapowiada też, że miasto jest gotowe wesprzeć budowę nowych siedzib dla kolejnych komisariatów na Kalinowszczyźnie i na Tatarach.

Wcześniej samorząd ułatwił budowę siedzib dla "czwórki” na LSM i "piątki” przy ul. Koncertowej, w toku jest budowa Komisariatu VII Policji przy
ul. Wyżynnej, a w planach jest jeszcze "trójka” przy ul. Kunickiego. Wsparcie miasta dla budowy tych komisariatów wygląda podobnie: samorząd daje ziemię, a później dofinansowuje roboty budowlane.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
bronia
(1) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

bronia
bronia (9 stycznia 2013 o 12:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Komisariat na Bronowicach?Komu on potrzebny?Bronowice to jedna z najspokojniejszych lubelskich dzielnic.A tłumaczenie,że bardziej potrzebny jest komisariat na Tatarach czy Kunickiego wydaje się być śmieszne.Przecież komisariaty w tych dzielnicach istnieją,po co więc budować nowe?
Jak mnie pamięć nie myli,od kilku(-nastu) lat zarząd dzielnicy Bronowice zabiegał o komisariat.Wskazywano nawet opuszczony budynek w rejonie ulicy Zimowej.Wskazywano również budynek po osiedlowej kotłowni (wymiennikowni ciepła) przy ul.Jesiennej-również nic z tego.Planowano też komisariat przy ul Łabędziej-zrobiono tam dom sportu który przekazano za friko miejscowej parafii.Również nic z komisariatu.No i wreszcie była szansa na spory obiekt (po koszarach na Majdanku) dla policji i przy okazji dla straży miejskiej,dla straży granicznej i straży pożarnej (i innych slużb specjalnych)-znowu wygrał kościół-koszary na Majdanku o których mowa-przekazano nieodpłatnie KULowi.A koszary z powodzeniem można było wykorzystać jako teren ćwiczeń,szkoleń,służby policji i straży miejskiej.A po darowiźnie-dla służb specjalnych trzeba było zakupić inne obiekty.Ot,gospodarka rabunkowa.
Takich właśnie mamy gospodarzy,którzy bez wazeliny włażą w d... klerowi Ia kler zabawy koło odbytu uwielbia)
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (1)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!