czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Jeśli radnym nie spodobało się prezydenckie porozumienie z właścicielem górek, to sami powinni przygotować lepsze.

Do takiego wniosku doszedł prezydent i chce, żeby Rada Miasta powołała specjalną komisję negocjacyjną, która ma rozmawiać z kielecką firmą Echo Investment.

Sprawa górek ciągnie się od lat. Grunt należy do kieleckiej spółki Echo Investment, która chce tam zbudować wielkie centrum handlowe z hipermarketem. Ale nie pozwala na to plan zagospodarowania przestrzennego. Spółka bez powodzenia zabiega w Ratuszu o zmianę planu, której może dokonać jedynie Rada Miasta.
W ubiegłym roku przez kilka miesięcy prezydent negocjował z Echem treść porozumienia określającego wzajemne korzyści obu stron: miasta i spółki. Porozumienie podpisano w listopadzie.

Ale radnym porozumienie się nie spodobało i procedura zmiany planu nie ruszyła. PiS uznał, że nie zabezpiecza ono interesów miasta, bo kary są za niskie.
Wczoraj prezydent oświadczył, że piłeczka leży po stronie radnych. I to oni powinni uzyskać dla miasta lepsze warunki, skoro poprzednie im się nie podobały. - Radni powinni stworzyć specjalną komisję negocjacyjną. Wystąpię do rady z inicjatywą powołania takiej komisji - mówi Adam Wasilewski. - Ale nie twierdzę, że w komisji nie powinno być naszych prawników - zastrzega prezydent.

- Odrzucając porozumienie wzmocniliśmy tylko pozycję prezydenta w tych negocjacjach i prezydent powinien je dalej prowadzić. Chociaż nie twierdzę, że komisja jest złym pomysłem - twierdzi Krzysztof Siczek, radny PiS. - Lepszy taki pomysł, niż żaden. Dlatego poprę powołanie komisji - zapowiada Jan Gąbka, radny LiD. - Jednak nie przypuszczam, żeby radni wynegocjowali lepsze warunki, niż prezydent. Ale daj Boże - dodaje. Najprawdopodobniej za komisją zagłosuje także Platforma. - Jeżeli prezydent uważa, że przyspieszy to inwestycję na górkach, to ja temu przyklaskuję - komentuje Marcin Nowak, radny PO.

Co na to Echo? - Dziwi mnie nagła zmiana stanowiska prezydenta i nowa koncepcja - mówi Krzysztof Kwapisz, prokurent spółki. - Przecież porozumienie które podpisaliśmy nadal jest ważne. Dostaliśmy dziewięć miesięcy na opracowanie koncepcji wiaduktu i zleciliśmy już prace projektowe. Nie siedzimy z założonymi rękami.


  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
realista
gość
(2) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

realista
realista (30 stycznia 2008 o 16:46) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Wydaje mi się że ECHO za mało daje na "boku" lub nie wszystkim radnym,jeżli dojdą do consensusu to plan w ekspresowym tempie będzie zmieniony.Oby też wszystkie plany były opracowane w ekspresowym tempie,chyba że czeka się na inwestorów z kasą i pod nich będą plany!
Rozwiń
gość
gość (30 stycznia 2008 o 16:32) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Plan przestrzenny nie tak dawno był zatwierdzony przez Radę Miasta,to po co uchwalać plany jeżeli co chwila będzie się je zmieniać.W nowouchwalonych planach są miejsca gdzie można budować hipermarkety.Co będzie jeżeli pojawi się kilku inwestorów którzy będą chcieli narzucić swoje miejsce na usytuowanie hipermarketu?Tzn.że jak jednemu radni wyraźili zgodę to i innym też konsekwentnie nie powinni odmówić.W Polsce nie powinno być "lepszych" i "gorszych"
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (2)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!