czwartek, 22 lutego 2018 r.

Lublin

Komisja życzeń pobożnych

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 maja 2007, 19:05
Autor: Dominik Smaga

O tym, jak ratować MPK mieli dyskutować na wczorajszym specjalnym posiedzeniu radni z Komisji Budżetowo-Ekonomicznej Rady Miasta.

Tymczasem niemal przemilczeli to, że możemy stracić szansę na zakup 100 autobusów i 60 trolejbusów z unijną dopłatą.

O fatalnej kondycji MPK pisaliśmy wczoraj. Zadłużona spółka zwiększa straty i koszty, traci przychody a jej tabor się sypie. Na obrady licznie stawili się dziennikarze, oczekujący zażartej dyskusji. Nic z tego.
Radny Sylwester Tułajewa (PiS): skarżył się na kopcące autobusy, prosił o więcej wozów na linii 13, pytał o zmiany trasy linii 7 i o to, ile autobusów mercedes ma MPK. Radna Elżbieta Dados (LiD): dociekała, dlaczego MPK nie wozi za darmo młodych bezrobotnych. I dodała, że zna kobietę, która z tego powodu chce się powiesić.
Podobne problemy zgłaszała też Magdalena Gąsior (PO), szefowa komisji, która miała czuwać nad przebiegiem dyskusji. - Czy jest możliwe, żeby przed godziną 8.30 zwiększyć liczbę kursów na linii 26? - pytała. - My tu rozmawiamy o autobusach, a mnie interesuje to, jaka jest strata firmy - irytował się Jan Madejek (PO). - Trzeba było przyjść punktualnie. Prezes już to mówił - odparowała Dados.

Jałową dyskusję przerwał Zdzisław Drozd (LiD): - Kto kupi nowe autobusy dla MPK? - zapytał. I okazało się, że będzie z tym problem. Ratusz stara się o unijne pieniądze na tabor i trakcję, które ma przekazać MPK. Ale może się okazać, że Unia Europejska uzna to za pomoc publiczną dla spółki. - Wtedy dostalibyśmy nie 85 proc, a 50 proc. dofinansowania. Tego miasto nie udźwignie - wyjaśniał Krzysztof Żuk, zastępca prezydenta.
Radni tym się nie zainteresowali. A to byłby koniec miejskiej komunikacji..

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!