poniedziałek, 24 kwietnia 2017 r.

Lublin

Komputery od prezydenta

Dodano: 4 stycznia 2002, 17:46

Jeszcze w tym miesiącu Szkoła Podstawowa w Janowie Lubelskim dzięki Prezydentowi RP i swojej inicjatywie wzbogaci się o nowoczesną pracownią informatyczną.

Obecnie placówka licząca 1200 uczniów posiada jedynie 9 komputerów, które służyły do prowadzenia lekcji informatyki w klasach szóstych. Od września w szkole funkcjonuje autorska klasa o profilu internetowym. W związku z tym szkoła wystąpiła do Kancelarii Prezydenta RP z wnioskiem o przyznanie 10 komputerów. Szkoła zobowiązała się do przygotowania pomieszczenia przeznaczonego na pracownię. Z uwagi na fakt, że program finansowany jest wyłącznie ze środków pozabudżetowych, liczba pracowni komputerowych przyznawanych w danym roku jest zależna od hojności darczyńców. Powoduje to, że przy ostatecznym wyborze szkoły stosowane są ostre kryteria. Pod uwagę brane są sytuacja ekonomiczna regionu, liczba uczniów, opracowanie planu wykorzystania pracowni w procesie nauczania, stan komputeryzacji szkoły itp.
Pod koniec listopada szkoła otrzymała zaproszenie do Pałacu Prezydenckiego na uroczystość przekazania przez prezydenta RP Aleksandra Kwaśniewskiego dwóch piór: wiecznego i elektronicznego, którymi podpisał on ustawę wprowadzającą możliwość posługiwania się podpisem elektronicznym. Obydwa pióra zostały wręczone prezesowi firmy Telekomunikacja Polska Internet, która zakupiła je na licytacji przeprowadzonej przez III Program Polskiego Radia. Pieniądze uzyskane ze sprzedaży piór zostały przeznaczone na utworzenie pracowni komputerowych w szkołach podstawowych w Sokolnikach i właśnie w Janowie Lubelskim. Sprzęt ma być dostarczony w styczniu.
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24