piątek, 23 marca 2018 r.

Lublin

Komunikacja miejska: ZTM kolejny raz zapyta pasażerów

  Edytuj ten wpis
Dodano: 15 sierpnia 2010, 17:37
Autor: Ewa Pajuro

Jesienią Zarząd Transportu Miejskiego zorganizuje kolejne badania dotyczącymi komunikacji miejskiej. Tym razem ankieterzy wypytają mieszkańców skąd i dokąd podróżują, policzą też ile osób korzysta z poszczególnych autobusów. Badanie będzie kosztowało 243 tys. zł.

– Nasza analiza obejmie wszystkie linie trolejbusowe i autobusowe z pominięciem linii podmiejskich, które badaliśmy w ubiegłym roku – tłumaczy Justyna Góźdź, rzeczniczka Zarządu Transportu Miejskiego.

Wynajęta firma zbada ile osób wsiada do poszczególnych autobusów na kolejnych przystankach. Ankieterzy przepytają też pasażerów dokąd podróżują.

– Chcemy dowiedzieć się gdzie jadą, a jeżeli się przesiadają, to w którym miejscu miasta i ewentualnie z jakiej linii na jaką na jaką – tłumaczy Góźdź.

Na ankieterów będziemy mogli natknąć się w autobusach i trolejbusach. Badanie potrwa dwa tygodnie. Firma, której ZTM zleciło to zadanie może je przeprowadzić w wybranym przez siebie terminie między 15 października a końcem listopada. Termin nie jest przypadkowy.

– Październik i listopad to dla nas najbardziej miarodajne miesiące w roku – tłumaczy rzeczniczka ZTM. Wyniki badania poznamy na początku 2011 r. Wtedy też ZTM ogłosi przetarg na ich opracowanie.

– W efekcie powstanie koncepcja ulepszenia naszej oferty przewozowej. Chcemy jeszcze bardziej dostosować ją do potrzeb pasażerów – zapewnie Góźdź. Ostatnie tak duże badanie przeprowadzono w Lublinie w 2005 i 2006 r.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
ja podróżnik
ekonom
Lbn
(10) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

ja podróżnik
ja podróżnik (7 września 2010 o 11:30) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Ja w pełni zgadzam sie z pasażerem i ekonomem.

21 przez Wolska i Fabryczną.A najlepiej połączyć 20 i 21 w jedna linię.Nowa trasa 21 to kompromitacja ZTM udowadnia,że nikt na komunikacji miejskiej nie ma pojęcia!Nawet w godzinach szczytu jedzie autobusem jedna lub dwie osoby.W pozostałych porach autobus jeździ zupełnie pusty.

6 i 17 tez przez Wolską i Fabryczna do Centrum.Tam sie przesiadaja ludzie!Trasa zielona to zadupie,mimo,że w srodku miasta.
Rozwiń
ekonom
ekonom (25 sierpnia 2010 o 21:28) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Linia 21 teraz będzie "woziła powietrze",a nie pasażerów,więc "kreatywni urzędnicy" z ZTM ponownie ją zawieszą.Jestem tego pewny.Wcześniej 21 "zbierała" pasażerów z Wrotkowa i Dziesiątej (Nałkowskich,Diamentowa,Kruczkowskiego,Zemborzyckiej,Kunickiego i okolic).Zgodnie z badaniami 50% wszystkich pasażerów,wszystkich linii komunikacji miejskiej jedzie do Centrum lub Śródmieścia (ew. odwrotnie).
Wolska i Fabryczna jest jednym z kilku dużych węzłów przesiadkowych MPK.Omijanie takich węzłów jako miejsce docelowe lub przesiadkowe jest po prostu kretyństwem.Linia 6,17 to potwierdza niestety.To głosy większości są istotne do celów projektowych i wykonawczych linii miejskich.Tu istotna jest liczba pasażerów,czyli opłacalność kursów.Czym więcej osób jedzie,tym lepiej.Puste kursy są niegospodarnością,czyli sprawa dla RIO,UKOIK oraz prokuratora.
A o tym jak duzo jest osób myślących inaczej jak ty kolego Lbn świadczy to i inne fora internetowe.Pisma z zarządu dzielnic,artykuły prasowe itp.ZTM nie przyjmuje do swojej wiadomości tych głosów.Żyje "dla siebie".Juz wkrótce we wszystkich lokalnych dziennikach będą ukazywały sie krytyczne artykułu na temat tej wątpliwej instytucji jaka jest ZTM.Wrócą ludzie do pracy po urlopach,uczniowie i studenci do szkół/uczelni po wakacjach.I nikt z tych osób nie będzie tolerował tak lekceważących decyzji ZTM.Znając życie będą interweniowali gdzie tylko mozna.Sam sie przekonasz Lbn.To nie są żarty.W ZTM brakuje osób o wiedzy praktycznej i merytorycznej niestety.
ZTM prowadząc taka beztroską politykę komunikacyjną wprost proporcjonalna do potrzeb mieszkańców udowadnia tylko o jej zbędności i niegospodarności.Wszelkie straty będzie musiał pokryć prezydent,który potem nie zrealizuje innych potrzeb jak autobusy,drogi,szkoły,kultura.A najbardziej denerwujące jest szastanie publicznymi pieniędzmi (czyli twoimi kolego Lbn też) na zasadzie społeczne/państwowe,samorządowe to niczyje.
P.S.Każdy a-społeczny egoista w tym mieście chciałby mieć linię komunikacji miejskiej "pasującej" jemu osobiście,ale niestety jest to niemożliwe.Linia 6,17,21 istniała od lat kursując niezmienioną trasą i nikt nie protestował do czasu obecnych zmian.Czyli wszyscy byli zadowoleni.Czas powrócić do "starych" zakorzenionych przyzwyczajeń ludzi,a nie wymuszać "na siłę" z nikim nie konsultowane "pomysły urzędników" z ZTM.Przebudowa Pl.Bychawskiego wymusiła pewne korekty trasy,ale trzeba je dostosować do potrzeb ludzi,którzy głośno o tym mówią.A to znak,że są niezadowoleni."Władza" choćby ze względu na wybory "musi sie ugiąć" pod presja społeczną.Inaczej pozostanie na marginesie.A o tym,co sądzą niezadowoleni wyborcy z Lublina o obecnych magistrackich urzędnikach świadczą wyniki ostatniego głosowania "Igrzysk Prezydenckich".Całkowicie odmiennego jak w innych miastach.Właśnie z tego trzeba wyciągnąć wnioski i wykonać analizę.Tylko,czy niektórzy to potrafią?Ale to "ich" sprawa.Tak,czy siak "miotła" jest potrzebna w ZTM i UM...
Rozwiń
Lbn
Lbn (25 sierpnia 2010 o 16:54) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
A może by tak nie wypowiadac się za wszystkich. Bo mnie akurat cieszy, że są nieliczne linie które omijają centrum i korki i niektórym one się przydają. I dobrze, że powstała linia 21, która połączy Nałkowskich z Majdankiem( mogłaby do Felina dojeżdżać). W normalnych miastach jest dużo autobusów, które omijają centrum i jakoś nie są zawieszane po kilku dniach. A w Lubline albo są zaraz nierentowne albo komuś przeszkadzają bo mogłyby jeździc inaczej. I ludzie mają większe problemy z komunikacją niż to, że 6 i 17 akurat jeżdzą przez Lubelskiego Lipca a nie przez Wolską. Dodam, że jestem z Wrotkowa
Rozwiń
pasażer
pasażer (24 sierpnia 2010 o 20:23) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Linia 21 powinna kursować po dawnej trasie tj. przez Diamentową nie omijając ważnego punktu przesiadkowego, czyli Wolskiej i Fabrycznej do Sowińskiego.
To ominięcie przez prywatnego przewoźnika tego węzła przesiadkowego (przystanki Park Bronowice)i skierowanie dwudziestki jedynki "na skróty" przez Piłsudskiego spowodowało rezygnację i "ucieczkę" pasażerów z tej linii i w konsekwencji likwidację ważnego połączenia.

Obecny pomysł ZTM skierowania 21 przez Nowy Świat i Krańcową na Majdanek udowadnia tylko, że karierowicze z PO zatrudnieni w ZTM nie tylko nie wiedzą, gdzie, jak, czym i którędy chcą jeździć mieszkańcy Lublina, a to instytucja jest porażką. Nikt z tych urzędasów nie liczy się z nami-pasażerami. Większość moich znajomych, którzy do niedawna jeździli 21 z Zemborzyckiej przesiadając się na Wolskiej w inny kierunek, albo zmieniło linię na 29 lub 160. Większość jednak przesiadło się do prywatnych aut mając w dup-e komunikację zbiorową i miesięczne bilety utrzymujące ZTM.

I tak właśnie wygląda nowoczesny Lublin w obietnicach prezydenta Wasilewskiego oraz zrównoważony rozwój komunikacji wg. v-ce prezydent Kołodziej-Wnuk, która tak mamiła obietnicami ludzi powołując ZTM. Okazało się jak zawsze: Trzeba było tylko stworzyć "ciepłe stołeczki" dla kolegów z PO. Nic więcej.

O skierowanie linii 6 i 17 przez Wolska i Fabryczną do Centrum nie wspominam. Mieszkańcy dzielnicy Dziesiąta i Wrotków "walczą" o to już od kilku lat. Więcej o tym poczytacie na tym forum w dziale: Komunikacja.

Zachęcam wszystkich, kto ma taką możliwość (auto, rower, skuter) do bojkotu komunikacji miejskiej. Może bardzo duży spadek dochodów ZTM z tytułu wpływów za bilety okresowe i jednorazowe zmusi prezydenta do wniosków i likwidacji zbędnej i drogiej instytucji jaką jest ZTM.
Rozwiń
pasażer
pasażer (19 sierpnia 2010 o 21:15) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
[color="#800080"][size="7"]JAK ZAWSZE ŁATWO JEST WYDAĆ PUBLICZNE (CZYLI NASZE) PIENIĄDZE NA NIC.
A WYSTARCZY POCZYTAĆ TO I INNE FORA... BEZPŁATNIE!!!
ALE ZTM WIE LEPIEJ. PRZECHOWALNIA DLA PO.
[/size][/color]
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (10)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!