wtorek, 20 lutego 2018 r.

Lublin

Koncert Chwały (wideo)

  Edytuj ten wpis
Dodano: 8 czerwca 2007, 12:01

W Boże Ciało odbył się w Lublinie Koncert Chwały. Była to już piąta edycja tego wydarzenia, odbywająca się pod hasłem "Pokolenie JP II - strefa błogosławieństw.

Tegoroczny koncert był pamiątką 20 rocznicy wizyty Jana Pawła II w naszym mieście oraz przypomnieniem ośmiu ewangelicznych błogosławieństw. Każde z błogosławieństw zostało przedstawione za pomocą symboli oraz układów choreograficznych.

Niezwykle bogata oprawa muzyczno-baletowa wzbogacona religijnymi przeżyciami była dla przybyłych na Plac Litewski lublinian wzruszającym i głębokim przeżyciem.

W koncercie wystąpili m.in. Bracia Mniejsi Kapucyni, Krzysztof Zalewski, Adam Rymarz oraz przede wszystkim Gospel Rain z zespołem instrumentalnym, kwartetem smyczkowym oraz 100 osobowym Chórem dla Jezusa.

Na telebimie zebrana publiczność oglądała wypowiedzi Eleni, Pawła Kukiza, Anny Dymnej oraz mniej znanych osób, które swoim życiem, cierpieniem i nadzieją dają świadectwo wiary i godnego, błogosławionego życia.

W trakcie koncertu arcybiskup Józef Życiński pobłogosławił młodych ludzi, którzy udadzą się na misje do Afryki i Ameryki Łacińskiej. Każdy z misjonarzy otrzymał również krzyż misyjny.
Arcybiskup udzielił wszystkim zebranym błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Na zakończenie koncertu wszyscy odśpiewali radosne "Abba ojcze”, a później były już tylko bisy wspaniałego Gospel Rain i Chóru dla Jezusa.

  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
(0) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!