Przeglądarka, z której korzystasz jest przestarzała.

Starsze przeglądarki internetowe takie jak Internet Explorer 6, 7 i 8 posiadają udokumentowane luki bezpieczeństwa, ograniczoną funkcjonalność oraz nie są zgodne z najnowszymi standardami.

Prosimy o zainstalowanie nowszej przeglądarki, która pozwoli Ci skorzystać z pełni możliwości oferowanych przez nasz portal, jak również znacznie ułatwi Ci przeglądanie internetu w przyszłości :)

Pobierz nowszą przeglądarkę:

Lublin

20 kwietnia 2015 r.
6:30
Edytuj ten wpis

Koncertowa, Romantyczna, Symfoniczna. Będą roboty drogowe i utrudnienia w ruchu

Autor: Zdjęcie autora Dominik Smaga
0 4 A A

Przez dwa dni poważnie utrudniony będzie przejazd ul. Koncertową, na jej krótkim odcinku rozkopana zostanie niemal cała jezdnia, a ruch będzie odbywać się wahadłowo. W tym tygodniu roboty drogowe zaczną się też w dwóch innych miejscach.

AdBlock
Szanowny Czytelniku!
Dzięki reklamom czytasz za darmo. Prosimy o wyłączenie programu służącego do blokowania reklam (np. AdBlock).
Dziękujemy, redakcja Dziennika Wschodniego.
Kliknij tutaj, aby zaakceptować
Prace na Koncertowej będą trwać w środę i czwartek. Robotnicy muszą tu zająć się kanalizacją, kierowcom pozostanie zaledwie jeden pas ruchu. Takie niespodzianki będą czekać w pobliżu skrzyżowania z ul. Żywnego. Ruchem wahadłowym kierować będą tu nie światła, ale drogowcy. Mieszkańcy północnej części Czechowa mogą ominąć utrudnienia wybierając drogę przez ul. Zelwerowicza.

Na czwartek zostało zapowiedziane rozpoczęcie przebudowy ul. Romantycznej niemal na całej jej długości: od ul. Jana Pawła II do parkingu przy schodach naprzeciw Lidla. I od razu pojawią się utrudnienia w ruchu. Robotnicy zaczną od rozbiórki krawężników po prawej stronie jezdni patrząc od ul. Jana Pawła II. Z pracami będą się przesuwać pod górę, w kierunku Fantastycznej i Radości. Przez cały czas utrzymany ma być ruch w obu kierunkach.
Jak długo potrwa ta przebudowa? Odpowiedź nie jest oczywista. Na zakończenie prac miasto dało drogowcom czas do końca maja przyszłego roku, ale nie dlatego, że jest tu tak dużo do zrobienia, że przebudowa musi trwać ponad rok. Po prostu w miejskiej kasie nie została zarezerwowana kwota wystarczająca na pełną zapłatę, dlatego w tym roku miasto może zapłacić za część robót, a w kolejnym za resztę. Szybciej, bo jeszcze przed końcem wakacji gotowa ma być druga ulica z tego samego zlecenia – Gościnna. Powstanie przy niej ok. 50 nowych miejsc parkingowych.

Także w czwartek ma się zacząć przebudowa ul. Symfonicznej, która będzie dla mieszkańców dość kłopotliwa, bo 200-metrowa ulica jest ślepa i pod same bloki nie ma innego dojazdu. Według deklaracji Ratusza dojazd ma być zapewniony, choć niezbyt wygodny. Na Symfonicznej prace będą obejmować całkowitą wymianę jezdni i chodników, przebudowana ma być ponadto kanalizacja burzowa oraz sieć gazowa. Przy okazji zbudowanych ma być 66 miejsc parkingowych. Termin zakończenia prac wyznaczony został przez miasto na wrzesień.

Komentarze 4

Najlepsze · Najnowsze
Avatar
maverick74 / 20 kwietnia 2015 o 20:18

Przecież to się w PALE NIE MIEŚCI !!!!!!!! Dopiero co ulica była remontowana, za grube setki tysięcy złotych  położono równą nawierzchnię. I co po roku spokojnie to teraz rozpieprz......my i walniemy piękną łatkę?????? Chyba ktoś powinien za to beknąć. Panie Prezydencie Żuk co się w tym mieście dzieje??? Ryje się nowy asfalt, wycina na potęgę drzewa- czy ktoś nad tym panuje????? Szanowna Redakcjo proponuję się zająć tym tematem- bo jak dla mnie jest to skandal!!!

Avatar
Paweł / 20 kwietnia 2015 o 12:10

Kiedy w końcu ktoś z Urzędu Miasta straci stołek za takie numery. Rok temu kładli nową nawierzchnię. Czy te barany nie mogą choć raz zrobić czegoś od a do z.  Czy u siebie w domu też tak robicie remonty??????

Avatar
borys / 20 kwietnia 2015 o 08:03

Dopiero co wyremontowana Koncertowa będzie rozkopana??? :wacko:

Budżetowe pieniądze wydaje się w tym mieście bardzo lekką ręką.

Avatar
tp / 20 kwietnia 2015 o 07:30

A na Symfonicznej jest teraz więcej miejsc parkingowych. :blink:

Avatar
maverick74 / 20 kwietnia 2015 o 20:18

Przecież to się w PALE NIE MIEŚCI !!!!!!!! Dopiero co ulica była remontowana, za grube setki tysięcy złotych  położono równą nawierzchnię. I co po roku spokojnie to teraz rozpieprz......my i walniemy piękną łatkę?????? Chyba ktoś powinien za to beknąć. Panie Prezydencie Żuk co się w tym mieście dzieje??? Ryje się nowy asfalt, wycina na potęgę drzewa- czy ktoś nad tym panuje????? Szanowna Redakcjo proponuję się zająć tym tematem- bo jak dla mnie jest to skandal!!!

Avatar
Paweł / 20 kwietnia 2015 o 12:10

Kiedy w końcu ktoś z Urzędu Miasta straci stołek za takie numery. Rok temu kładli nową nawierzchnię. Czy te barany nie mogą choć raz zrobić czegoś od a do z.  Czy u siebie w domu też tak robicie remonty??????

Avatar
borys / 20 kwietnia 2015 o 08:03

Dopiero co wyremontowana Koncertowa będzie rozkopana??? :wacko:

Budżetowe pieniądze wydaje się w tym mieście bardzo lekką ręką.

Avatar
tp / 20 kwietnia 2015 o 07:30

A na Symfonicznej jest teraz więcej miejsc parkingowych. :blink:

Zobacz wszystkie komentarze 4

Skomentuj

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:
Twój komentarz został dodany

Pozostałe informacje

Kalarepa w menu może być groźna

Kalarepa w menu może być groźna 0 0

Przedwojenny amerykański poeta zajął się pewnym bardzo popularnym warzywem. Kto używa kalarepy w kuchni może być zaskoczony

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem
galeria
film

Zabójstwo na stacji paliw. Damian S. i Magdalena J. przed sądem 1 0

Damian S. i Magdalena J. stanęli w środę przed sądem. Odpowiadają za udział w rozboju i brutalne zabójstwo pracownika stacji benzynowej. Mirosława W. napadnięto, kiedy pełnił swój ostatni nocny dyżur na stacji paliw w Pałecznicy-Kolonii (gm. Niedźwiada). Sprawcy zabrali mu 140 zł.

Wojewoda lubelski z wizytą w USA

Wojewoda lubelski z wizytą w USA 0 0

Spotkania z Polonią, odwiedzanie nekropolii, msze święte oraz odsłonięcie tablicy poświęconej prezydentom Lechowi Kaczyńskiemu i Ryszardowi Kaczorowskiemu – to były główne punkty wizyty wojewody lubelskiego Przemysława Czarnka w USA.

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć

Przystanek bez dojazdu? Radni PiS: Taka sytuacja może zaistnieć 0 2

Dojazdu do nowego przystanku kolejowego Lublin Zachód dotyczyć ma uchwała, której projekt chce w czwartek przeforsować w Radzie Miasta opozycyjny klub radnych Prawa i Sprawiedliwości

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta
galeria

Świdnik z góry. Zdjęcia miasta 0 1

Zobacz zdjęcia Świdnika z góry.

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych]
ZDJĘCIA
galeria

218 najlepszych studentów z woj. lubelskiego ze stypendiami [lista nagrodzonych] 10 3

218 najlepszych studentów z regionu dostało w środę stypendia od marszałka województwa. Sławomir Sosnowski wręczył im decyzje na uroczystej gali w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu
sonda
film

Po awanturze na przyjęciu komunijnym restauracja chce wprowadzić nowy rodzaj rosołu 17 7

Szef restauracji „Krokus” rozważa wprowadzenie do stałego menu nowej zupy o nazwie Kwaśny rosół a'la Sylwia. W ten sposób, z przymrużeniem oka odnosi się do konfliktu z kobietą o tym imieniu, która zakwestionowała jakość przygotowanego dla jej dziecka przyjęcia komunijnego.

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość
25 maja 2018, 21:00

Najeźdźcy szykują oblężenie Twierdzy Zamość 1 0

Już w najbliższy piątek rozpocznie się Szturmu Twierdzy Zamość przez wojska Chmielnickiego. Wielkie widowisko plenerowe potrwa przez trzy dni.

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia]
galeria

Tak mogą zmienić się górki czechowskie. Najnowsze wizualizacje [zdjęcia] 27 60

Właściciel górek czechowskich pokazał w środę koncepcję nowego parku, którego urządzenie oferuje w zamian za zgodę władz miasta na budowę mieszkań na pozostałej części dawnego poligonu. Spółka TBV twierdzi, że gotowa jest wyłożyć pieniądze na park i oddać go miastu za złotówkę. Co na to Ratusz?

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy
26 maja 2018, 12:00

IX Święto Wina w Janowcu. Program imprezy 1 0

Co Gdzie Kiedy. Muzeum Nadwiślańskie zaprasza na Zamek w Janowcu na 9. edycję Święta Wina. Tegoroczna edycja imprezy odbędzie się w sobotę, 26 maja o godz. 12.

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego

PiS ogłosiło kandydatów na prezydentów w miastach woj. lubelskiego 10 22

Znamy kolejnych kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach samorządowych. Dzisiaj PiS ogłosił kogo poprze w wyborach na prezydenta Puław, Białej Podlaskiej, Chełma i Zamościa.

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem
film

Karpiński ostro o Soboniu: Okazał się małym kłamczuszkiem 0 13

- Mamy do czynienia z dramatycznym rozjechaniem się obietnic wyborczych - powiedział w środę podczas konferencji prasowej poseł PO Włodzimierz Karpiński.

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu
galeria

Tu mają powstać nowe fabryki, składy i magazyny w Lublinie. 44 hektary gruntu 14 7

Ratusz wskazuje na Felinie tereny pod nowe fabryki, składy i magazyny. Pod ich budowę chce przeznaczyć ponad 44 ha gruntu zarezerwowanego dziś na pola uprawne i tereny nauki. Zmiany miałyby również dotyczyć terenów dawnej odlewni żeliwa przy ul. Metalurgicznej.

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega

AZS UMCS Lublin zawarł porozumienie z grupą UMCS Biega 7 2

LEKKOATLETYKA Tym samym uczelniany klub poszerzył swoje pole działania o kolejną dyscyplinę sportową. Na terenie Parku Akademickiego 5 czerwca odbędzie się 21 Bieg o Puchar Rektora UMCS

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić

Rozebrany mężczyzna na torach. Trzeba było go gonić 0 2

W środę nad ranem 36-letni mężczyzna biegał po torach w Białej Podlaskiej. – Przez tę sytuację został zatrzymany cały skład i były trudności w ruchu – informuje nasz czytelnik.

ALARM24

Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!