niedziela, 25 lutego 2018 r.

Lublin

Koncet Chwały w Boże Ciało będzie poświęcony powodzianom

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 czerwca 2010, 13:31

Będzie nie tyko modlitwa i śpiew. Podczas Koncertu Chwały na pl. litewskim w Lublinie, który odbędzie się jutro będą zbierane dary dla powodzian.

Spotkanie z muzyką i wiarą zacznie się 3 czerwca o godzinie 19.30. W tym roku koncert będzie miał wyjątkowy charakter - będzie poświęcony pomocy dla powodzian.

– Postanowiliśmy, że będziemy śpiewać i modlić się, jak co roku, a przy okazji pomagać ofiarom wielkiej wody na Lubelszczyźnie – tłumaczy ks. Mirosław Ładniak, organizator przedsięwzięcia. Każdy kto wybiera się na koncert może zabrać ze sobą rzeczy, które odda potrzebującym. – Zbieramy środki czystości i żywność, a także datki do puszek – tłumaczy ks. Ładniak.

Na uczestników koncertu czeka moc atrakcji. Wydarzenie poprowadzi Przemysław Babiarz, dziennikarz i komentator sportowy.

Podczas koncertu wystąpią nie tylko doświadczeni muzycy i aktorzy, ale także ochotnicy, którzy zgłosili się w kwietniu do śpiewania w "Chórze dla Jezusa”. - W tym roku do śpiewania w tym chórze wystarczająca ilość osób zgłosiła się do nas już w ciągu dwóch dni – mówi Anna Bryła, jedna z organizatorów koncertu.

Wszystkie występy będą się ze sobą przeplatać.

– Razem stworzą jeden program – tłumaczy Anna Bryła. - Będziemy oglądać na zmianę historię św. Piotra w wykonaniu Teatru ITP, modlić się i słuchać muzyki. Na scenie cały czas występować będzie zespół Gospel Rain, po pewnym czasie dołączy do niego 90-osobowy Chór dla Jezusa. Pozostali artyści, czyli Patrycja Gola i Kola będą wychodzili na scenę na pojedyncze piosenki – wylicza. – Koniec koncertu zaplanowaliśmy na godzinę 21:30 – dodaje.

Mieszkańcy Lublina podchodzą pozytywnie do inicjatywy.

- To świetny pomysł. Młodzi ludzie mają przecież dużo energii, którą chcą jakoś spożytkować, taki koncert jest do tego świetna okazją – mówi Grzegorz Kutrzepa, lublinianin.

- Procesje bywają nudne, szczególnie dla młodzieży – dodaje Paulina, studentka UMCS. – W zeszłym roku na Koncercie Chwały była miła atmosfera wspólnoty. Ludzie zatrzymywali się, żeby posłuchać muzyki nawet z daleka. Nie robili tego na pokaz, a poza tym śpiew jest najpiękniejsza formą modlitwy – podkreśla.

Jeśli chcesz zobaczyć Koncert Chwały, ale nie możesz przyjść tego wieczoru na plac Litewski, nic nie jest stracone. Relację na żywo z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na naszej stronie internetowej. – W ubiegłym roku koncert w Internecie oglądało kilkanaście tysięcy osób – zapewnia Anna Bryła.

To muzyczno-religijne wydarzenie organizuje Centrum Duszpasterstwa Młodzieży oraz Stowarzyszenie Artystyczne "GR”.

Izabela Izdebska
Ewa Pajuro
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o:
Gość
Baar
niedowiarek
(7) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

Gość
Gość (3 czerwca 2010 o 16:43) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do bar

To ingerencja człowieka w przyrodę doprowadziła do powodzi . Ponadto koryta rzek od dawna nie są pogłebiane. Wały nie były koszone, nie były na bieżąco naprawiane itd...
Bar nie mów tak, bo Bóg kocha każdego z nas i Ciebie też i cierpi razem z nami, pozdrawiam Cię serdecznie Bożena
Rozwiń
Baar
Baar (2 czerwca 2010 o 23:07) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Chwała Bogu ale ZA CO ???? Za powodź ???
Rozwiń
niedowiarek
niedowiarek (2 czerwca 2010 o 22:33) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
To jest chyba ponad moje zrozumienie, ale staram się ,staram.
[url="######www.youtube.com/watch?v=-cQ6Xdzqm8Y&feature=related"]######www.youtube.com/watch?v=-cQ6Xdzqm8Y...feature=related[/url]
Rozwiń
Gość
Gość (2 czerwca 2010 o 22:12) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Do Baar....Przepraszam, a chwały czego ??? Bo nie rozumiem za co i komu ta chwała


No jak to komu, przecież jutro jest wielkie Święto Boże Ciało, a więc chwała Panu Bogu, rozumiesz?
Rozwiń
Baar AQmu Ashraa
Baar AQmu Ashraa (2 czerwca 2010 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos
Przepraszam, a chwały czego ??? Bo nie rozumiem za co i komu ta chwała !
Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (7)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!