niedziela, 25 marca 2018 r.

Lublin

Kończy się rekrutacja na lubelskich uczelniach. Jakie kierunki wybierają przyszli studenci?

  Edytuj ten wpis
Dodano: 2 lipca 2014, 09:45

Lubelskie uczelnie kończą rekrutację na rok akademicki 2014/2015. Do dziś mogą rejestrować się chętni do studiowania na Politechnice Lubelskiej. Minął już termin zgłoszeń na Uniwersytet Medyczny. Tu o przyjęcie stara się ponad 9 tysięcy kandydatów

Aleksander Klepka, absolwent XV LO w Lublinie chce się dostać na filologię polską. Jako drugi kierunek wskazał… biotechnologię. - Ukończyłem klasę o profilu biologiczno-chemicznym, ale zawsze byłem rozdarty między przedmiotami humanistycznymi i ścisłymi. Od początku jednak kładłem duży nacisk na przygotowania do matury z języka polskiego. Poszło mi bardzo dobrze, dlatego jestem spokojny.

Katarzyna Latała, która ukończyła V LO w Lublinie, stara się o przyjęcie na prawo oraz bezpieczeństwo narodowe na UMCS i KUL. - Nie ma dla mnie znaczenia, gdzie się dostanę. Wybrałam kierunki, które mogą zapewnić mi dobrą przyszłość i udany start w dorosłe życie - mówi tegoroczna maturzystka.

Coś w tym jest, bo oba kierunki należą do najczęściej wskazywanych przez kandydatów na studentów KUL. - Podobnie jak filologia angielska, czy psychologia, które tradycyjnie cieszą się dużą popularnością. Z nowych propozycji najbardziej popularne są stosunki międzynarodowe, czy kogniwistyka - wylicza Lidia Jaskuła, rzeczniczka KUL. Tu rekrutacja potrwa do jutra do godz. 15.

Także do jutra, tyle że do północy, mogą rejestrować się chętni do studiowania na UMCS. Tu kandydaci najczęściej wybierają prawo, finanse i rachunkowość, psychologię, czy filologię angielską.

Dziś dobiega końca rekrutacja na Politechnikę Lubelską. Do wczoraj na studia stacjonarne I stopnia zarejestrowało się blisko 3700 osób. Najwięcej, bo ponad cztery osoby na miejsce chcą się dostać na nowy kierunek inżynieria odnawialnych źródeł energii. Ponad trzy osoby na miejsce starają się o przyjęcie na informatykę, mechatronikę, budownictwo i inżynierię biomedyczną.

Najwięcej czasu mają chętni do studiowania na Uniwersytecie Przyrodniczym. Tu można rejestrować się do niedzieli, 6 lipca. Do tej pory najczęściej wybierane kierunki to: weterynaria, geodezja i kartografia, hipologia i jeździectwo, czy gospodarka przestrzenna.

- Tak jest co roku. Sporą popularnością cieszy się też behawiorystka zwierząt, którą uruchomiliśmy w poprzednim roku akademickim. Obserwujemy też zainteresowanie wszystkimi tegorocznymi nowościami - mówi Anna Woźniak, kierownik działu organizacji studiów na UP.

Zakończyła się już rekrutacja na Uniwersytecie Medycznym. Największym zainteresowaniem tradycyjnie cieszą się kierunki dentystyczny i lekarski, gdzie o jedno miejsce stara się odpowiednio 30 i 17 osób.
  Edytuj ten wpis
Czytaj więcej o: edukacja studia studenci
oewsb
kubatka
Skil
(12) komentarzy

Skomentuj

avatar
Komentujesz jako Gość (Zaloguj się)

Zaznacz "Nie jestem robotem", by dodać komentarz:

Ostatnie komentarze

oewsb
oewsb (12 lipca 2014 o 18:02) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Dobry wieczór,

Bardzo dobry wybór Kubatka! :)

Mamy nadzieję, że skorzystałaś z naszej wakacyjnej promocji. Uwaga! Ostanie dni promocji - do 15 lipca
wpisowe = 0 zł. Więcej informacji na naszej stronie WWW i w placówkach
WSB.


Pozdrawiam serdecznie i zachęcam do zadawania mi pytań
Renata Mazur, Online Ekspert WSB studia I stopnia

Rozwiń
kubatka
kubatka (12 lipca 2014 o 10:27) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

ja wybieram się na studia do Gdańska, na WSB kierunek logistyka :)

Rozwiń
Skil
Skil (3 lipca 2014 o 01:39) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Tim przeczytałaś dokładnie artykuł? Żadne? Wszystkie wymienione kierunki odnośnie Politechniki są perspektywistyczne! Technika się rozwija... biotechnologie, źródła odnawialne, mechatronika to przyszłościowe kierunki. Tylko trzeba być zdolnym żeby sobie poradzić w tych dziedzinach.

Rozwiń
Gość
Gość (2 lipca 2014 o 19:59) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

studia to nie sama wiedza z zajęć ale tak że od ludzi których możemy tam poznać i są takie zawody w których praca jest np informatyka tylko nie można być słabym tylko trzeba mieć umiejętności i jeszcze raz umiejętności

Rozwiń
Miśka
Miśka (2 lipca 2014 o 18:25) 0
Zaloguj się, aby oddać głos

Niech nikt nie liczy, że to studia dadzą dobry start w życiu. Aby otrzymać dobrą pracę potrzeba posiadać odpowiednie umiejętności i trzeba potrafić dobrze się zaprezentować, a nie tytuł, który można uzyskać nie przykładając się do nauki i nie posiadając większej wiedzy niż przed rozpoczęciem studiów.


Studiowałam budownictwo i tutaj nie ma mowy o uzyskaniu dyplomu bez wysiłku. Nauki mnóstwo. Więc nie pisz głupot skoro ograniczasz się tylko do zapewne Mełgiewskiej, gdzie dyplom dostają za samo chodzenie (tak wiem jak jest, robiłam tam drugi kierunek :) )

Rozwiń
Zobacz wszystkie komentarze (12)

Pozostałe informacje

Alarm 24
Widzisz wypadek? Jesteś świadkiem niecodziennego zdarzenia?
Alarm24 telefon 691 770 010

Wyślij wiadomość, zdjęcie lub zadzwoń.

Kliknij i dodaj swojego newsa!